Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple: Δεν επηρεάστηκαν οι πωλήσεις του iPad από άλλα tablets


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:37

Φαίνεται ότι ο περιβόητος ανταγωνισμός στον χώρο των tablets που διατυμπανίζανε διάφοροι αναλυτές δεν επηρέασε τις πωλήσεις του iPad το περασμένο τρίμηνο.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα, αμέσως μετά την ανακοίνωση των οικονομικών αποτελεσμάτων της Apple χθες -μπορείτε να μάθετε περισσότερα και να δείτε γραφήματα εδώ- ακολούθησε το καθιερωμένο τηλεφώνημα με τους επενδυτές, οι οποίοι θέλησαν να μάθουν την επίδραση των υπολοίπων tablets της αγοράς στις πωλήσεις του iPad.

O Tim Cook, CEO της Apple, απάντησε ότι υπάρχουν μόλις μερικές εκατοντάδες εφαρμογές ειδικά σχεδιασμένες για τα υπόλοιπα tablets της αγοράς σε αντίθεση με τις 170,000 εφαρμογές του iPad App Store. Δεν θεωρεί ότι περιορισμένα σε λειτουργίες tablets και e-readers βρίσκονται στην ίδια κατηγορία με το iPad καθώς μόνο και μόνο το οικοσύστημα του iPad είναι μια κατηγορία από μόνο του.

The ecosystem for iPad is in a class by itself, we strongly believe in optimizing applications from day one to take advantage of the larger canvas from day-one. Only a few hundred apps designed for the competition versus 170,000 apps for the iPad. Don't see limited function tablets and e-readers in the same category as the iPad. People who want an iPad won't settle for a limited function tablet. Last year was supposed to be the year of the tablet. I think most people would agree it was the year of the iPad for the second year in a row.


Και όλα αυτά καθώς αναμένουμε την παρουσίαση του iPad 3 που φημολογείται ότι θα περιέχει οθόνης υψηλής ανάλυσης Retina και τετραπύρηνο επεξεργαστή.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:41

Δικαιως δεν επηρεαστηκαν καθως ενω στα κινητα τα αλλα λειτουργικα εχουν πλησιασει καπως το ios,στα tablet το ipad σε συνδιασμο με το ios ειναι μακραν μπροστα.

#3   DrGreem

DrGreem

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:iDrGreem

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:02

Οτι πρέπει είδηση για να χαρούν τα Apple Fanboys χωρίς ουσιαστικό λόγο...

#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:12

Οτι πρέπει είδηση για να χαρούν τα Apple Fanboys χωρίς ουσιαστικό λόγο...

Οτι πρέπει είδηση για να πεταγονται καποιοι και να λενε εξυπναδες.

#5   DrGreem

DrGreem

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:iDrGreem

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:14

Οτι πρέπει είδηση για να πεταγονται καποιοι και να λενε εξυπναδες.

Lol! Η αλήθεια είναι... Όχι οτι δεν ισχύουν εν μέρει αυτά που λέει αλλά τα μεγαλοποιεί.

#6   sakisole

sakisole

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:14

Οτι πρέπει είδηση για να πεταγονται καποιοι και να λενε εξυπναδες.

χα χα έτσι έτσι :P :P

#7   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/01/2012 - 23:43

Και εγω λογικα τα βλεπω τα νεα. Αλλα απο την αλλη οταν εφτιαχναν εφαρμογες στο iPad οι αλλοι δεν ειχαν παρουσιασει tablets ακομα. Λογικα καποια στιγμη και η πίτα του android στις ταμπλετες θα ανεβει. Μεχρι τοτε πάντως η κατηγορια εχει ενα βασιλιά :P

#8   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:15

Οτι πρέπει είδηση για να χαρούν τα Apple Fanboys χωρίς ουσιαστικό λόγο...


troll spotted

#9   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:19

Οτι πρέπει είδηση για να χαρούν τα Apple Fanboys χωρίς ουσιαστικό λόγο...


Δεν ειναι θεμα χαρας αλλα η αληθεια στα tablet.Δειξε μου μια μετρηση ή εφαρμογη απο ενα android tablet που να ξεπερναει το ipad.Ακομα και το καινουργιο asus transformers χανει στο τομεα των γραφικων που εχει και νεο tegra απο τον A5.

Τελευταία επεξεργασία από: mtifosi, 26/01/2012 - 00:20


#10   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:23

Εγω ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν βγαλανε ipad με λειτουργικο Η/Υ,εστω και σε light μορφη.
Γιατι να εχει το λειτουργικο ενος κινητου τηλεφωνου στο μεγεθος που εχει;

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:26

Για να ειναι τοσο απλό στη χρήση που ειναι, γιατι η φιλοσοφία του δεν ειναι να αντικαταστήσει το pc αλλα να το συμπληρώσει.. Στο out of home... Και πολλα αλλα :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/01/2012 - 00:26


#12   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:31

Ισως εχεις δικιο ετσι οπως το λες.
Κοιταω ομως τη δικη μου πλευρα που θα μου ηταν πιο χρησιμο κατι τετοιο.Ισως ειναι θεμα μαρκετινγκ για να πουλανε και τα Air.
Βεβαια εχει πολλες εφαρμογες,αλλα δεν εχει την ελευθερια κινησεων ενος Η/Υ.

#13   DrGreem

DrGreem

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:iDrGreem

Δημοσίευση 26/01/2012 - 00:33

troll spotted


O πολύς Mikeus βλάπτει.

Δεν ειναι θεμα χαρας αλλα η αληθεια στα tablet.Δειξε μου μια μετρηση ή εφαρμογη απο ενα android tablet που να ξεπερναει το ipad.Ακομα και το καινουργιο asus transformers χανει στο τομεα των γραφικών που εχει και νεο tegra απο τον A5.


Ας μην γελιόμαστε, το καλύτερο marketing στον κόσμο το έχει η apple, και εγώ ipad ήθελα να πάρω άλλα όταν είδα τι προσφέρουν τα μη διαφημισμένα androids σε σύγκριση με το ipad ήταν σαν να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν έπερνα το 2ο.
Έχει καλά γραφικά ε ΚΑΙ? Τα έχει για να παίζετε infinity blade και να χαίρεστε.. Όλα στα χαρτιά είναι, εδώ σου λέει ακόμα και για video mirroring θέλει apple tv ή apple pc.Κάτι το οποίο με ένα hdmi καλώδιο λύνεται στα androids,usb port? ούτε λόγος, ποιότητα κατασκευής? Εδώ το iphonehellas (να ναι καλα τα παιδια) είχε γράψει οτι το συνολικό κόστος του iphone είναι 188$, και του ipad κάπου τόσο θα ναι...
Όχι δεν θέλω να διαφημίσω τα android , απλά με ενοχλεί που κάποιοι αγαθοί Fanboys χαίρονται με ότι τους πλασάρουν, anyway ο καθένας με τα γούστα του, εγώ τα επιχειρήματα μου τα παρέθεσα...

Τελευταία επεξεργασία από: DrGreem, 26/01/2012 - 00:37


#14   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 04:21

O πολύς Mikeus βλάπτει.



Ας μην γελιόμαστε, το καλύτερο marketing στον κόσμο το έχει η apple, και εγώ ipad ήθελα να πάρω άλλα όταν είδα τι προσφέρουν τα μη διαφημισμένα androids σε σύγκριση με το ipad ήταν σαν να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν έπερνα το 2ο.
Έχει καλά γραφικά ε ΚΑΙ? Τα έχει για να παίζετε infinity blade και να χαίρεστε.. Όλα στα χαρτιά είναι, εδώ σου λέει ακόμα και για video mirroring θέλει apple tv ή apple pc.Κάτι το οποίο με ένα hdmi καλώδιο λύνεται στα androids,usb port? ούτε λόγος, ποιότητα κατασκευής? Εδώ το iphonehellas (να ναι καλα τα παιδια) είχε γράψει οτι το συνολικό κόστος του iphone είναι 188$, και του ipad κάπου τόσο θα ναι...
Όχι δεν θέλω να διαφημίσω τα android , απλά με ενοχλεί που κάποιοι αγαθοί Fanboys χαίρονται με ότι τους πλασάρουν, anyway ο καθένας με τα γούστα του, εγώ τα επιχειρήματα μου τα παρέθεσα...

Μια ερώτηση... τι κάνεις στο iphonehellas?

#15   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 26/01/2012 - 05:20

trollarei αδερφέ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες