Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple: Δεν επηρεάστηκαν οι πωλήσεις του iPad από άλλα tablets


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 26/01/2012 - 15:14

Ας μην γελιόμαστε, το καλύτερο marketing στον κόσμο το έχει η apple, και εγώ ipad ήθελα να πάρω άλλα όταν είδα τι προσφέρουν τα μη διαφημισμένα androids σε σύγκριση με το ipad ήταν σαν να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν έπερνα το 2ο.
Έχει καλά γραφικά ε ΚΑΙ? Τα έχει για να παίζετε infinity blade και να χαίρεστε.. Όλα στα χαρτιά είναι, εδώ σου λέει ακόμα και για video mirroring θέλει apple tv ή apple pc.Κάτι το οποίο με ένα hdmi καλώδιο λύνεται στα androids,usb port? ούτε λόγος, ποιότητα κατασκευής? Εδώ το iphonehellas (να ναι καλα τα παιδια) είχε γράψει οτι το συνολικό κόστος του iphone είναι 188$, και του ipad κάπου τόσο θα ναι...
Όχι δεν θέλω να διαφημίσω τα android , απλά με ενοχλεί που κάποιοι αγαθοί Fanboys χαίρονται με ότι τους πλασάρουν, anyway ο καθένας με τα γούστα του, εγώ τα επιχειρήματα μου τα παρέθεσα...


Αφου εισαι ευχαριστημενος με το android ασε εμας να ειμαστε ευχαριστημενοι με το iOS.Και πιστεψε με ξερω καλα τι αγοραζω αλλα πως να το κανουμε ο συνδιασμος iOS και ipad ειναι ο κορυφαιος ολα τα συγκριτικα το λενε.Και αυτο αυμβαινει επειδη το iOS φτιαχνεται για συγκεκριμενο hardware που το εκμεταλλευεται στο επακρο.Ναι εχει ορισμενους συμβιβασμους λογω του οτι ειναι κλειστο λειτουργικο αλλα σε ολα τα αλλα ειναι πολυ μπροστα.Ειδα σε εναν φιλο το Note και λαγκαρε,αυτο σε apple συσκευη απλα δεν θα το δεις.Οσο για την ποιοτητα μη λεμε και οτι θελουμε τα apple ειναι απλα κορυφη.Ναι τα πληρωνεις αλλα πχ το Xoom ποσο της στοιχιζει της motorola και ποσο το πουλάει?Δεν με νοιαζει να σου αλλαξω γνωμη αφου εισαι ευχαριστημενος με το android αλλα ειτε αρεσει ειτε οχι η αληθεια ειναι αυτη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DrGreem

DrGreem

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:iDrGreem

Δημοσίευση 26/01/2012 - 16:10

Αφου εισαι ευχαριστημενος με το android ασε εμας να ειμαστε ευχαριστημενοι με το iOS.Και πιστεψε με ξερω καλα τι αγοραζω αλλα πως να το κανουμε ο συνδιασμος iOS και ipad ειναι ο κορυφαιος ολα τα συγκριτικα το λενε.Και αυτο αυμβαινει επειδη το iOS φτιαχνεται για συγκεκριμενο hardware που το εκμεταλλευεται στο επακρο.Ναι εχει ορισμενους συμβιβασμους λογω του οτι ειναι κλειστο λειτουργικο αλλα σε ολα τα αλλα ειναι πολυ μπροστα.Ειδα σε εναν φιλο το Note και λαγκαρε,αυτο σε apple συσκευη απλα δεν θα το δεις.Οσο για την ποιοτητα μη λεμε και οτι θελουμε τα apple ειναι απλα κορυφη.Ναι τα πληρωνεις αλλα πχ το Xoom ποσο της στοιχιζει της motorola και ποσο το πουλάει?Δεν με νοιαζει να σου αλλαξω γνωμη αφου εισαι ευχαριστημενος με το android αλλα ειτε αρεσει ειτε οχι η αληθεια ειναι αυτη.

Προς θεου κανένας δεν προσπαθεί να αλλάξει γνώμη κανενός απ την στιγμή που είσαι ευχαριστημένος, τέλος. Το ότι είδες ένα Note και lagare δεν αντιπροσοπεύει όλα τα android. Αν κάτσουμε στην πράξη και συγκρίνουμε xoom και ipad τότε είναι σαν να κλέβω εκκλησία. Καλό το οικοσύστημα και όλα αυτά αλλά είναι όλα ωραιοποιημένα όσο για το κόστος και ποιότητα κατασκευής το οτι η apple το διαφημήζει ώς κορυφαίο δεν σημαίνει οτι είναι ας πούμε όμως υποθετηκά ότι είναι, τι να το κάνω αν το κινητό που έχω πληρώσει 700 ευρώ δεν αντέχει ούτε ένα πέσιμο?
????
To οτι λες πως δένει με το hardware ισχυεί αλλά στην πράξη πόσο αξιοποιείται αυτο? Mου λες για hardware και software αλλα δεν λες κάτι στα επειχηρήματα που σου παρέθεσα..Εδώ ένα απλο video mirroring δεν μπορείς να κάνεις...
Η αλήθεια είναι μια και όποιος το δέχεται καλώς όποιος όχι ζεί στο παραμύθι του:
Αναρτημένη εικόνα

#18   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 26/01/2012 - 16:21

Σορρυ κιόλας, μας λες τι να κανείς μια συσκευή που δεν αντέχει ένα πέσιμο. Σκοπεύεις να κρατάς τη συσκευή στο ύψος του κεφαλιού σου??? ας είμαστε λίγο ρεαλιστές. Το ότι τα παλικάρια έκαναν μια δοκιμή στο βίντεο δε σημαίνει ότι με το πρώτο πέσιμο το iPhone γίνεται κομμάτια...Όσο για το θέμα, φυσικά και το iPad υπερέχει. Είναι το iPad και όλοι οι άλλοι.

#19   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 26/01/2012 - 16:38

Επειδη η συζητηση μπορει να μην τελειωσει ποτε απο μενα ειναι το τελευταιο σχολιο.Λοιπον το οτι το iphone πεφτει και σπαει δηλωνει ακριβως την ποιοτητα του αφου ειναι κατασκευασμενο απο γυαλι ενω το galaxy απο πλαστικο ;).Αν ριξεις κατω γυαλι και πλαστικο λογικο ειναι να σπασει το γυαλι αλλα η διαφορα στην ποιοτητα απλως ειναι χαοτικη υπερ του γυαλιου.Ναι χρειαζεται προσοχη αλλα νομιζω πως οποιος εχει ενα κινητο 500+ ευρω ειτε iphone ειτε galaxy τα προσεχει και δεν το ριχνει για να το σπασει,τουλαχιστον εγω τα προσεχω.Τωρα στα tablet νομιζω πως τα λενε ολα οι πωλησεις και το ποσοστο του android στην αγορα για το πιο ειναι καλυτερο και πιο πετυχημενο.Αυτα απο μενα αλλα σου ξαναλεω οτι αφου εχεις βολευτει το android και εγω το iOS το θεμα εχει ληξει.

Τελευταία επεξεργασία από: mtifosi, 26/01/2012 - 16:40





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες