Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

To τί σκαρφίστηκε κάποιος για να γλυτώσει απο συμβόλαιο κινητής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   leymar

leymar

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 19:53

Πραγματικά δεν υπάρχει. 5 χρόνια τοβλεπα ανελλιπώς κάθε μέρα στη 1 το μεσημέρι.


ΗΜΑΡΤΟΝ
πολυ χαμηλο επιπεδο ο Jerry

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:01

Το παιδί είναι άρρωστο.
Αν κάτι τέτοιο γινόταν στην Ελλάδα θα άρχιζαν όλοι τα κλασσικά είμαστε πρώτοι στην απάτη γι αυτό φτασαμε εδώ που είμαστε bla bla bla....

Όσο για τον Jerry, imari ένα απο τα αγαπημένα μου αφιερωμένο :lol:



#48   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 26/01/2012 - 20:21

Το παιδί είναι άρρωστο.
Αν κάτι τέτοιο γινόταν στην Ελλάδα θα άρχιζαν όλοι τα κλασσικά είμαστε πρώτοι στην απάτη γι αυτό φτασαμε εδώ που είμαστε bla bla bla....

Όσο για τον Jerry, imari ένα απο τα αγαπημένα μου αφιερωμένο :lol:




Kαλα ναι δεν υπάρχει χαχαχαχαα
Whatsapp doc?

#49   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 02:23

ΤΗΕ JERRY SPRINGER SHOW!

Καλά μιλάμε έχω σκάσει στα γέλια!!!!!!!!Είμαι offtopic ίσως πιο πολύ από κάθε άλλη φορά αλλα κατανοήστε με!!
utube link
/watch?v=IBbAIfLnjgk&feature=related

#50   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 02:33

Απο το forum modmyi.com

nguy1090
What's Jailbreak?
Join Date
Sep 2011
Posts
1
Thanks
0

Thanked 0 Times in 0 Posts

Really thinking about using the death excuse for Iphone 5


This is what I plan on doing to At&t. I already have a iphone 4 with At&t and I wanna get the 5th one when it comes out, but I don't want to be locked in to paying for 2 years of ridiculous service. So the main accountant holder is under my dads name. I plan on calling customer service and telling them that my son died. And if they ask it was in a car accident. And if they ask for a certificate of death. I would say. Well I'm really going through a rough patch right now and this is really the last thing I want to be doing. But if you need it how do I go about getting it to you. Hopefully they will ask me to fax the document to them. The picture of the rough-draft is at the top, but I'm gonna work my Photoshop skills and make it super legit. Theirs only one line and the account holder is my dad. Basically I'm pretending to be my dad and close out the accountant for good. What do you guys think?

Αναρτημένη εικόνα


http://modmyi.com/fo...iphone-5-a.html


ελληνικο φορουμ ειμαστε? η αμερικανικο? πολυ αγγλομαθεις σας κοβω ολους παντως.! ειναι τουλαχιστον αγενες και προσβλητικο προς τους ελληνες μελη του φορουμ, η αναρτηση αυτη, χωρις καν εστω μια μικρη μεταφραση. τι να πω? καλα να παθουμε για μερικα πραγματα που τραβαμε εδω στην ελλαδα. και δεν εχει να κανει με το αν ξερουν καποιοι αγγλικα η οχι, οσο με την γενικη φιλοσσοφια του πραγματος. εγω το θεωρω απαραδεκτο την αναρτηση θεματων σε αλλη γλωσσα εκτος απο ελληνικα.! κατα τα αλλα φωναζουν οι υπευθυνοι για τα greeklish.! και μαλιστα να διαγραφονται επι τοπου τα θεματα, αν τολμησει καποιος να γραψει με greeklish. αναρτησεις εις την αγγλικην σας αρεσει περισσοτερο? τι να πω?

Τελευταία επεξεργασία από: thelonapouliso, 02/02/2012 - 02:34


#51   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 02:36

iPhone 4 “Glassgate” Spawns A Class Action Lawsuit

27TH JANUARY 2011 by MATT BRIAN

LA resident Donald LeBuhn has filed a class action lawsuit against Apple, accusing the company of misleading customers as to the strength of the glass used in its iPhone 4, also suggesting that the company isn’t warning consumers that “normal” use is ultimately ending in a broken phone.

LAWeekly reported the lawsuit, noting that LeBuhn had paid $252 in September for a new iPhone 4, only for the glass to break when his daughter accidentally dropped it whilst sending a text message.

With so many complaints about the fragility of the iPhone 4, the problems are now referred under the common term “Glassgate”.

The argument centres around the fact that the claimant previously owned an iPhone 3GS, which had not broken when dropped from a similar height. He refers to the Apple website, where it actually highlights the strength of the glass used in the iPhone 4, which is said to be “20 times stiffer and 30 times harder than plastic” and is “ultradurable” and is crafted from the same material as the “glass used in helicopters and high-speed trains.”

LeBuhn feels these claims are false and says in his lawsuit that:

“Months after selling millions of iPhone 4s, Apple has failed to warn and continues to sell this product with no warning to customers that the glass housing is defective.”

The claimant is asking the court to get Apple to refund the price paid for the iPhone 4 to all of those in the class action lawsuit and to reimburse any repair fees charged, making Apple accountable for its actions.


και συνεχιζει....! μπραβο μπραβο..... :)

#52   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 10:36

Καλά μιλάμε έχω σκάσει στα γέλια!!!!!!!!Είμαι offtopic ίσως πιο πολύ από κάθε άλλη φορά αλλα κατανοήστε με!!
utube link
/watch?v=IBbAIfLnjgk&feature=related


Ασε γιατί είχα κλείσει εισητήρια για να πάω audience σε ένα απο τα tapings οταν εμενα στην Indianapolis αλλά τελικά δεν μπόρεσα και ακόμα το κλαίω λολλλλ
Whatsapp doc?

#53   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/02/2012 - 10:42

Τα αγγλικά είναι διεθνής και παγκόσμια γλώσσα.. Ειδικά στη χώρα μας είναι απαραίτητο να τα γνωρίζουμε όλοι. Θεωρείσαι αγράμματος στις μέρες μας αν δεν ξέρεις Αγγλικά και computer.. όπου και να κοιτάξεις γύρω σου είναι στα Αγγλικά όλα.. Αυτό σε πείραξε?

Αν δεν ξέρεις .. βάλ τα στο google translate

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 02/02/2012 - 10:42


#54   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/02/2012 - 10:49

ελληνικο φορουμ ειμαστε? η αμερικανικο? πολυ αγγλομαθεις σας κοβω ολους παντως.! ειναι τουλαχιστον αγενες και προσβλητικο προς τους ελληνες μελη του φορουμ, η αναρτηση αυτη, χωρις καν εστω μια μικρη μεταφραση. τι να πω? καλα να παθουμε για μερικα πραγματα που τραβαμε εδω στην ελλαδα. και δεν εχει να κανει με το αν ξερουν καποιοι αγγλικα η οχι, οσο με την γενικη φιλοσσοφια του πραγματος. εγω το θεωρω απαραδεκτο την αναρτηση θεματων σε αλλη γλωσσα εκτος απο ελληνικα.! κατα τα αλλα φωναζουν οι υπευθυνοι για τα greeklish.! και μαλιστα να διαγραφονται επι τοπου τα θεματα, αν τολμησει καποιος να γραψει με greeklish. αναρτησεις εις την αγγλικην σας αρεσει περισσοτερο? τι να πω?



Ευχαρίστως να σου το μεταφράσω αν δεν ξέρεις αγγλικα! :rolleyes:

Εχει πολύ γέλιο.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 02/02/2012 - 10:49

Whatsapp doc?

#55   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 15:33

Ευχαρίστως να σου το μεταφράσω αν δεν ξέρεις αγγλικα! :rolleyes:

Εχει πολύ γέλιο.


δεν τα βαζω συγκεκειμενα μαζι σου. απλα μιλαω για το τι θα επρεπε να γινεται.

#56   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 15:42

Τα αγγλικά είναι διεθνής και παγκόσμια γλώσσα.. Ειδικά στη χώρα μας είναι απαραίτητο να τα γνωρίζουμε όλοι. Θεωρείσαι αγράμματος στις μέρες μας αν δεν ξέρεις Αγγλικά και computer.. όπου και να κοιτάξεις γύρω σου είναι στα Αγγλικά όλα.. Αυτό σε πείραξε?

Αν δεν ξέρεις .. βάλ τα στο google translate


σωπα ρε φιλε. σοβαρα? για αντε μια βολτουλα στην γαλλια η στην γερμανια η στην τσεχια , (γιατι αγγλομαθη μου σε κοβω να μην εχεις βγει ποτε εκτος ελλαδας,) να δεις ποσοι θα σου απαντησουν στα αγγλικα, εαν τους μιλησεις? λες να ειναι και οι γερμανοι και οι σουηδοι και οι γαλλοι αγραμματοι? ενω εσυ ο μορφωμενος ε? το μιλας το αγγλικο αριστα.! που αν σε ρωτησω τι γιορταζουμε την 25η μαρτιου θα μου απαντησεις το ¨οχϊ του μεταξα. καλα πετας καποια πραγματα και δεν ντρεπεσαι? ακου ειναι απαραιτητο να τα γνωριζουμε ειδικα στην χωρα μας.! ισα ισα ΕΙΔΙΚΑ στην χωρα μας θα επρεπε να μην τα μιλαμε.! και δεν εχω τιποτα ουτε με τους αμερικανους ουτε με τους αγγλους. αυτοι καλα κανουν. εμεις τι κανουμε ειναι το θεμα. εξεφρασα την αντιθετη αποψη σε αυτο, σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ, εαν δεν εχεις καταλαβει. απο εδω και περα θα ποσταρω μονο στα αγγλικα, και ελπιζω να μην μου γινει παρατηρηση η να μου σβυσουν κανενα θεμα η απορια που μπορει να εχω.

#57   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2012 - 15:48

Διαβασα μονο το αρχικο ποστ ..ΤΟ μονο που θα πώ ειναι :OMG!!!! :blush:

#58   OGataz

OGataz

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2012 - 16:01

Το κοντέρ γραφικότητας έχει σπάσει.

#59   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/02/2012 - 16:22

Διάβασα μόνο το αρχικό post ... και πιστεύω ότι αν το κάνει ο τύπος θα δουλέψει μια χαρά ( ούτε που πρόκειται να τον υποψιαστεί κανείς ).

Δυστυχώς στο σημείο που έχουμε φτάσει ( σαν χώρα και κοινωνία ) δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η εν λόγω κομπίνα. Αν το post αυτό το είχε γράψει Έλληνας, κάποιοι θα τον έλεγαν και μάγκα γιατί έτσι θέλουν αυτοί κλπ. κλπ. Αν δείτε όμως τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το post, θα καταλάβαιτε πολλά όσον αφορά το γιατί έχουμε φτάσει στην σημερινή κατάσταση.

#60   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/02/2012 - 16:42

σωπα ρε φιλε. σοβαρα? για αντε μια βολτουλα στην γαλλια η στην γερμανια η στην τσεχια , (γιατι αγγλομαθη μου σε κοβω να μην εχεις βγει ποτε εκτος ελλαδας,) να δεις ποσοι θα σου απαντησουν στα αγγλικα, εαν τους μιλησεις? λες να ειναι και οι γερμανοι και οι σουηδοι και οι γαλλοι αγραμματοι? ενω εσυ ο μορφωμενος ε? το μιλας το αγγλικο αριστα.! που αν σε ρωτησω τι γιορταζουμε την 25η μαρτιου θα μου απαντησεις το ¨οχϊ του μεταξα. καλα πετας καποια πραγματα και δεν ντρεπεσαι? ακου ειναι απαραιτητο να τα γνωριζουμε ειδικα στην χωρα μας.! ισα ισα ΕΙΔΙΚΑ στην χωρα μας θα επρεπε να μην τα μιλαμε.! και δεν εχω τιποτα ουτε με τους αμερικανους ουτε με τους αγγλους. αυτοι καλα κανουν. εμεις τι κανουμε ειναι το θεμα. εξεφρασα την αντιθετη αποψη σε αυτο, σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ, εαν δεν εχεις καταλαβει. απο εδω και περα θα ποσταρω μονο στα αγγλικα, και ελπιζω να μην μου γινει παρατηρηση η να μου σβυσουν κανενα θεμα η απορια που μπορει να εχω.


Η δυναμη της γαλλικης ή της γερμανικής γλώσσας δεν συγκρινεται με τη δικη μας.(επισης πολλοι ξερουν απλα δεν θελουν να μιλησουν Αγγλικα). Όσο για τη μορφωση μου και περι 25ης Μαρτιου απλα σου λεω οτι σε 1 χρονο παιρνω πτυχιο απο ελληνικο πανεπιστημιο ( ασοεε) και οσο για το εξωτερικο περα απο τα ταξιδια μου σε Ιταλια, Δανία, Βουλγαρια, Αμερικη έχω παει και σε 6μηνο προγραμμα εθελοντικης εργασιας στ Ταιβαν. Φυσικα το πτυχιο δεν παιζει σημαντικο ρολο στη μορφωση του ανθρωπου απλως ηθελα να αναφερω οτι δεν ειμαι στην κατασταση που λες. Εχεις ανοιξει αλλη κουβεντα βεβαια που ειμαστε οφφ τοπικ.. Οτιδηποτε παραπανω βεβαια ειμαι διαθεσιμος και σε πμ φυσικα. Απλα επιμενω για την αποψη μου οτι αν δεν ξερεις Αγγλικα και Κομπιουτερ εισαι αγραμματος.. Ειναι και το πρωτο πραγμα που μας ειπαν στο πανεπιστημιο.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 02/02/2012 - 16:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες