Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

New 3Gs with 3.1 pre-installed on box


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   wertoner

wertoner

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 19:53

ρε παιδι ειμαι πολλυ καινουριος στον χωρο αυτο και εχω να κανω μια βλακωδη ερωτηση.... ειπαμε οτι downgrade αν εχεις περασει την 3.1 πρεπει πρωτα να έχεις κρατησει καποιο αρχειο (που δεν ξερω ακομα ακριβως τι ειναι και τι κανει) απο cyndia... και ερωτω.. εγω δεν έχω κρατησει αυτο το αρχειο.. δεν μπορω να χρησιμοποιησω καποιου αλλου? για να μην το αναφερετε πουθενα υποθετω οτι δεν γινετε γιατι καθε συσκευη θα εχει δικο της imei η καποιο αλλο μοναδικο κωδικο... δεν υπαρχει τροπος η προγραμμα να επεμβουμε στο αρχειο αυτο και να το τροποποιησουμε να τεριαζει με το δικο μας?
ισως ειναι βλακωδεις οι ερωτησεις αλλα δεν μπορω να το καταλαβω....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:00

δυστυχως δεν γινετε κατι τετοιο!

#78   wertoner

wertoner

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:05

ναι το καταλαβα οτι δεν γινετε.. αλλα γιατι? ξερει κανενας με απλα ελληνικα? μηπως ειναι τοσο χρονοβορο για να ασχοληθει καποιος με το να το customαρει που καλυτερα να ψαξει καποιος να το κανει jailbreak απευθειας? παλια ολοι ειχαμε μια boot disk και εκανε σε ολα τα pc και απο κει εκτελουσαμε εντολες για να κανουμε format... γαμωτο ποσο μετανιωνω που δεν ηξερα και εκανα upgrade σε 3.1 απο 3.0.1!

#79   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:41

γαμωτο ποσο μετανιωνω που δεν ηξερα και εκανα upgrade σε 3.1 απο 3.0.1!

Δεν εισαι μονος. Εγω να δεις! :(

#80   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 07/10/2009 - 20:44

και εγώ τα ίδια :huh:

#81   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 23:39

+1 και εγώ......

#82   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 00:03

Welcome to the club <_< <_<

#83   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2009 - 02:54

Κι εγώ τα ίδια :( Άντε να δούμε πότε θα βγει το jb επιτέλους...!!

#84   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2009 - 08:08

ναι το καταλαβα οτι δεν γινετε.. αλλα γιατι? ξερει κανενας με απλα ελληνικα? μηπως ειναι τοσο χρονοβορο για να ασχοληθει καποιος με το να το customαρει που καλυτερα να ψαξει καποιος να το κανει jailbreak απευθειας? παλια ολοι ειχαμε μια boot disk και εκανε σε ολα τα pc και απο κει εκτελουσαμε εντολες για να κανουμε format... γαμωτο ποσο μετανιωνω που δεν ηξερα και εκανα upgrade σε 3.1 απο 3.0.1!

Κάθε φορά που περνάς ένα firmware στο iPhone αυτό "υπογράφεται" και γίνεται verified από την Apple με βάση το IMEI του τηλεφώνου και για αυτό το λόγο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα οποιοδήποτε SHSH. Αυτά τα αρχεία είναι iPhone specific. Σκέψου το διαφορετικά. Όταν αναβαθμίζεις στην 3.1 και αναβαθμίζεται και η baseband γιατί δεν κλειδώνει το τηλ. στην AT&T? Η Apple έχει ένα database με όλα τα iPhone και τα IMEI καθώς και το σε ποιά αγορά διατέθηκαν για να ξέρει όταν ζητάει update τι θα του δώσει.

#85   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:01

ποσο μετανιωνω που εκανα upgrade σε 3.1 απο 3.0.1!

Και δεν είναι μόνο ότι χάσαμε το jailbreak (Cydia και Icy). Εμένα προσωπικά όταν ήμουνα version 3.0.1 το τηλέφωνο μου πετούσε αν και το είχα υπερφορτώσει, δούλευε τέλειa και ήμουνα πάρα πολύ ευχαριστημένη!
Τώρα με 3.1 κολλάει συνέχεια, μερικές φορές κλείνει μόνο του, εμφανίζεται το μήλο στην οθόνη μου και δεν μπορώ ούτε να το κλείσω ούτε να το ανοίξω το τηλέφωνο, αναγκαστικά κάνω πάλι την επαναφορά μέσω του iTunes. Και γενικώς όλο προβλήματα μου βγάζει. Παρατήρησα πως και η ένταση του τηλεφώνου είναι πιο χαμηλή.
Λένε πως με 3.1 κρατάει πιο πολύ η μπαταρία - εγώ δεν είδα καμία απολύτως διαφορά.

#86   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:12

Σε ότι αφορά το jailbreak θα βγει και για την 3.0, τώρα σε ότι αφορά τα υπόλοιπα...με εντυπωσιάζουν οι αλλαγές προς το χειρότερο... :o

#87   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:17

μάλλον είναι Ελληνικό φαινόμενο.. όλα προς το χειρότερο πάνε σ' αυτόν τον τόπο...

#88   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:21

.με εντυπωσιάζουν οι αλλαγές προς το χειρότερο.


Και δεν είμαι η μόνη, απ'οτι διαβάζω στα ξένα forums και πολλοί άλλοι έχουν ίδια προβλήματα με εμένα.

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 08/10/2009 - 10:23


#89   kinakos

kinakos

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:39

Έχουμε κανένα νέο?

#90   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/10/2009 - 10:47

Περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα...είναι σχεδόν έτοιμο αλλά έχει κάποια μικροπροβλήματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες