Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κιτρίνισμα οθόνης, να το αλλάξω.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:26

Μια χαρά είναι φιλαρακι.
Ουτε να ασχολεισαι με αυτο.
Δεν ειναι προβλημα της συσκευης αυτο.
Προβλημα θα ηταν αν ειναι τερμα κιτρινη οθονη.

Βαλέ ενα αλλο Screen Protector οπως λεει η Μαριλινα (με πιο προσεχτικη τοποθετηση) και να χαρεις τη συσκευη σου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:26

xaxxa..κοίτα να σου πω το έχω 3 ημέρες και δεν είχα παρατηρήσει κάτι. Σήμερα ήρθε η αδερφή μου και τα κοίταγα απέναντι στο 4αρι και έπαθα πλάκα. Όλα τα 4s είναι με αυτό το κιτρίνισμα ή υπάρχουν και αυτά που μπλεδίζουν; Γιατί διάβαζα τα αντίστοιχα topics και δεν βρήκα κάποιον να λέει ότι μπλεδίζει η οθόνη του. Περιμένω και άλλες γνώμες.

#18   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:27

η επιλογη σου,η ζωη σου, ο θανατος σου!

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 29/01/2012 - 20:29


#19   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:33

lol...off topic :D

Τελευταία επεξεργασία από: JamesR21, 29/01/2012 - 20:34


#20   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:36

lol...off topic :D

Εννοω πως η επιλογη σου δεν ειναι η ζωη σου ουτε ο θανατος σου, κοινως κρατα το μια χαρα φαινεται!

#21   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:38

Θα στρώσει φίλε μου σε λίγο καιρό από μόνη της.

send from my Archos A70S android tablet using Tapatalk

οπως λεει ο φιλος alexakisd θα στρωσει .Θα ακουσεις πολλους που θα πουνε οτι δεν στρωνει και οτι συνηθίζει το ματι ....
Θα στρωσει και θα ειναι ακομα καλυτερο απο το 4αρι ,απλα δωστου λιγο χρονο ....περιπου 3 εβδομαδες και θα δεις τεραστια διαφορα .Αφηνε το αρκετες ωρες τερμα φωτεινοτητα ...ξερω θα καταναλωνει μπαταρια ,αλλα θα δεις θα στρωσει.
Μην αγχωνεσαι ,απολαυσε το οσο μπορεις περισσοτερο ,διοτι και πισω να το πας ,εκτος οτι θα σου δωσουν (ανακατασκευασμενο...ξερω ξερω καλυτερο απο το καινουργιο.....)εγω παντως προτιμω το σφραγισμενο ......μπορει και το ανακατασκευασμενο να εχει το ιδιο και χειροτερο χρωμα
Φιλικα :)

Τελευταία επεξεργασία από: hyper, 29/01/2012 - 20:38


#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:39

xaxxa..κοίτα να σου πω το έχω 3 ημέρες και δεν είχα παρατηρήσει κάτι. Σήμερα ήρθε η αδερφή μου και τα κοίταγα απέναντι στο 4αρι και έπαθα πλάκα. Όλα τα 4s είναι με αυτό το κιτρίνισμα ή υπάρχουν και αυτά που μπλεδίζουν; Γιατί διάβαζα τα αντίστοιχα topics και δεν βρήκα κάποιον να λέει ότι μπλεδίζει η οθόνη του. Περιμένω και άλλες γνώμες.



Είδες? Αν ήταν κίτρινο όντως θα το είχες παρατηρήσει και χωρίς να το βάλεις δίπλα με άλλο κινητό.
Whatsapp doc?

#23   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2012 - 20:42

Σκεφτόμουν το DOA που πέρασε και την ήττα που θα έτρωγα, μάλλον για τον θάνατο μου πήγαινε:D

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/01/2012 - 21:03

Σκεφτόμουν το DOA που πέρασε και την ήττα που θα έτρωγα, μάλλον για τον θάνατο μου πήγαινε:D



Πραγματικά θα είναι κρίμα να το πας πίσω για ανύπαρκτη κίτρινη οθόνη και να πάρεις ανακατασκευασμένο μετά απο μέρες και να βγάλει τίποτα χειρότερο. Αστο καλά καθεται.
Whatsapp doc?

#25   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 11/02/2012 - 12:31

Καλημερα! Εχω το 4s το ανοιξα εχτες καινουριο και εχει κιτρινη οθονη! Τι να κανω; Να το αφησω να μου περασει απαρατηρητο;;;

#26   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2012 - 12:43

Καλημερα! Εχω το 4s το ανοιξα εχτες καινουριο και εχει κιτρινη οθονη! Τι να κανω; Να το αφησω να μου περασει απαρατηρητο;;;

Το 90% των μαυρων 4s που εχω δει, αν τα βαλεις διπλα διπλα με iphone 4 θα δεις οτι εχουν απο χειροτερο εως πολυ χειροτερο λευκο.
Εγω αφου δοκιμασα πολλα απλα δε μπορεσα να το αποδεχτω (οπως και τη χαλια αυτονομια του) και τελικα απλα εφυγα απο την πλατφορμα.

#27   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 11/02/2012 - 12:46

Και εμενα μαυρο ειναι με κιτρινισμενη οθονη ! Καμια σχεση με το τεσσαρι μου

#28   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2012 - 12:58

Και εμενα μαυρο ειναι με κιτρινισμενη οθονη ! Καμια σχεση με το τεσσαρι μου

Οπως σου ειπα στη συντριπτικη τους πλειοψηφια ετσι ειναι.
Απλα πλεον τα εχουν κανει μπαχαλο με τους 850 προμηθευτες που χρησιμοποιουν κι επειδη οι παρτιδες που ερχονται Ελλαδα ειναι μικρες σε μεγεθος οι πιθανοτητες να αλλαξεις συσκευη με αλλη καινουρια και να ειναι καλυτερη σε αυτο το θεμα ειναι ελαχιστες (εκτος αν πας σε refurbished, που προσωπικα δεν το επιθυμω οταν εχω σκασει τοσα χρηματα να παρω ενα "σαν" καινουριο τηλ).
Οποτε η το αποδεχεσαι και απλα δεν ασχολεισαι η απλα πας καπου αλλου (εγω επελεξα τη δευτερη λυση).
Εννοειται μην διαβαζεις αυτα που λενε για προσαρμογη της οθονης στο λευκο μετα απο μερικες εβδομαδες κλπ κλπ
Το μονο που προσαρμοζεται και συνηθιζει ειναι το ματι σου και τιποτα αλλο.
Αν κανεις τη συγκριση με το 4αρι και μετα απο ενα μηνα θα ειναι το ιδιο ακριβως.

Φυσικα σε καποιους αρεσει αυτο το γεγονος (πιο ζεστα χρωματα κλπ) η αλλοι δεν εχουν κανενα προβλημα και αυτο ειναι σεβαστο.
Αποψη μου μην ασχοληθεις και κρατα τη συσκευη σου να τη χαρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: vagreek, 11/02/2012 - 13:02


#29   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 11/02/2012 - 13:21

Καλησπέρα,
Εγώ έχω ένα 4άρι και η οθόνη του έιναι μια χαρά, της γυναίκας μου το 4ς που της το πήρα πριν 2μιση μήνες περίπου η οθόνη του ήταν περισσότερο κίτρινη απο ότι είναι σήμερα και έχω την εντύπωση ότι μέρα με την μέρα ασρίζει (σαν τον Βουτσα "Μοχάμετ" στην ταινία)!!! χα χα χα!!

#30   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2012 - 13:25

να πω και εγω την γνωμη μου, χχαχαχα, οταν το πηρα σαν πρωτο apple 4ς δεν ειχα μετρο συγκρισης, οποτε στα ματια μου φαινεται ιδανικο.!!
την φωτεινοτητα απο την αρχη την εχω στα 70% περιπου για εξοικονομιση μπαταριας,
Τωρα με τα ποστς που διαβαζω περι κιτρινης κτλ κτλ..μαλλον ιδεοψυχαναγκαζομαι οπως λεμε και στην δουλεια μου και μου φαινεται και εμενα να κιτρινίζει.. :excl: :excl:
Το προσπερνω ομως και ειμαι μια χαρα!Ολα μεσα στο μυαλο! :lol: :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες