Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κιτρίνισμα οθόνης, να το αλλάξω.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 17:06

ένας μήνας και τίποτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/02/2012 - 20:18

Εχω το 4s σε λευκο και η οθονη εχει αυτη την κιτρινιλα
Στις αρχες δεν μου αρεσε και το θεωρουσα προβληματικο μιας και το iphone 4 του κολλητου μου ειναι κατασπρο
Τωρα ομως μετα απο 2.5 μηνες τη δικη μου οθονη τη βλεπω να εχει πιο πραγματικα χρωματα ενω του κολλητου μου σαν ξασπρισμενη
Ειναι θεμα συνηθειας


Sent from my iPhone 4S

#33   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 20:29

Από άλλους χρήστες που έχουν αναφέρει το σχετικό πρόβλημα έχει αναφερθεί το παρακάτω σαν πιθανή λύση.

1.Ρύθμιση της συσκευής στο Never lock (ή βάζεις κάποιο πρόγραμμα που να μην επιτρέπει τη συσκευή να κάνει sleep.
2. Ρύθμιση του φωτισμού της συσκευής στο Max
3. Την αφήνεις 12 ώρες με το φωτισμό στο Max ανοιχτή (προφανώς να φορτίζει παράλληλα).

Γενικά έχει αναφερθεί ότι κατόπιν αυτού πολλές συσκευές επανήλθαν. Αν θές πάντως τη γνώμη μου πρόκειται για θέμα που αφορά 9 στις 10 συσκευές σε καμιά περίπτωση να μην την επιστρέψεις ούτε να σε αγχώνει αυτό το θέμα. Δεν πρόκειται περί πραγματικής "κιτρινίλας" στις περισσότερες συσκευές ούτε θα δείς πραγματικές διαφορές στο χρωματισμό φωτογραφιών κτλ.

#34   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 18/02/2012 - 21:50

θα κάνεις jb και θα κατεβάσεις το color profiles με το οποίο μπορείς να ρυθμίσεις την θερμοκρασία του χρώματος.

και πολύ το άργησες...

#35   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/02/2012 - 21:56

θα κάνεις jb και θα κατεβάσεις το color profiles με το οποίο μπορείς να ρυθμίσεις την θερμοκρασία του χρώματος.

και πολύ το άργησες...


Φιλε το δοκιμασα και κανει πολυ καλη δουλεια
ΟΚ το yellowish tint ειναι θεμα υλικου αλλα παλι το σπαει λιγο το Color Profiles
Εγω το εχω σε αυτες τις ρυθμισεις και ειναι τελειο
Αναρτημένη εικόνα


Sent from my iPhone 4S

#36   Sonath21

Sonath21

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/02/2012 - 22:26

Και το δικό μου τις πρώτες μέρες ήταν κιτρινιάρικο σε σχέση με το 4ρι μου. Μέρα με την μέρα όμως έστρωνε (είναι και η συνήθεια μαζί) και τώρα πλέον είναι μια χαρά.

#37   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 22:37

Από άλλους χρήστες που έχουν αναφέρει το σχετικό πρόβλημα έχει αναφερθεί το παρακάτω σαν πιθανή λύση.1.Ρύθμιση της συσκευής στο Never lock (ή βάζεις κάποιο πρόγραμμα που να μην επιτρέπει τη συσκευή να κάνει sleep.2. Ρύθμιση του φωτισμού της συσκευής στο Max3. Την αφήνεις 12 ώρες με το φωτισμό στο Max ανοιχτή (προφανώς να φορτίζει παράλληλα).Γενικά έχει αναφερθεί ότι κατόπιν αυτού πολλές συσκευές επανήλθαν. Αν θές πάντως τη γνώμη μου πρόκειται για θέμα που αφορά 9 στις 10 συσκευές σε καμιά περίπτωση να μην την επιστρέψεις ούτε να σε αγχώνει αυτό το θέμα. Δεν πρόκειται περί πραγματικής "κιτρινίλας" στις περισσότερες συσκευές ούτε θα δείς πραγματικές διαφορές στο χρωματισμό φωτογραφιών κτλ.


1 μήνα τώρα το δούλευα με full brightness θα το δοκιμάσω και αυτό αν και δεν νομίζω...

#38   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 18/02/2012 - 22:55

καλησπερα,εχω εγω ενα 4 32 gb και το θεματακι του ειναι η κιτρινη οθονη.....εχει μια δοση κιτρινιλας,αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει αυτο να φτανει για να γινει αντικατασταση συσκευης.....
τωρα οσο αφορα την κιτρινιλα στην οθονη......εχω συγκρινει μεχρι τωρα 6 iphone 4αρια και το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι αυτο:
ολα εχοπυν να κανουν(τουλαχιστον στην δικια μου περιπτωση) με το εργοστασιο που ειναι κατακευασμενες οι συσκευες.........
μεσω serial number τα ελενξα και οσα ηταν κατασκευασμενα στο Shenzhen,και σε κοντινες εβδομαδες κατασκευης,ειχαν μια δοση κιτρινισμου......και αυτο το λεω γιατι ολος τυχαιος οσα ειχαν κιτρινη οθονη ειχαν σαν εργοαστασιο κατασκευης το Factory: 88 (Shenzhen, China)....
μπορει να ειναι τυχαιο αυτο φυσικα......και να επεσε η ιδια παρτιδα........για ριχτε και εσεις μια ματια μεσω του serial number....και δειτε πιο ειναι το εργοστασιο που εχει κατασκευαστει το δικο σας iphone......
εγω παντος αυτο το συμπερασμα εβγαλα.........ολα τυα κιτρινα ηταν απο το ιδιο εργοστασιο.......διαβολικη συμπτωση.......
καπου ειχα διαβασει οτι εχει να κανει και με τον προμηθευτη της οθονης αφου αν θυμαμαι καλα το 4αρι ειχε 2 διαφορετικους προμηθευετες

http://www.chipmunk....applemodel.html

#39   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 18/02/2012 - 22:59

θα κάνεις jb και θα κατεβάσεις το color profiles με το οποίο μπορείς να ρυθμίσεις την θερμοκρασία του χρώματος.

και πολύ το άργησες...

απο πιο repo το εχεις κατεβασει???

#40   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:02

καλησπερα,εχω εγω ενα 4 32 gb και το θεματακι του ειναι η κιτρινη οθονη.....εχει μια δοση κιτρινιλας,αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει αυτο να φτανει για να γινει αντικατασταση συσκευης.....
τωρα οσο αφορα την κιτρινιλα στην οθονη......εχω συγκρινει μεχρι τωρα 6 iphone 4αρια και το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι αυτο:
ολα εχοπυν να κανουν(τουλαχιστον στην δικια μου περιπτωση) με το εργοστασιο που ειναι κατακευασμενες οι συσκευες.........
μεσω serial number τα ελενξα και οσα ηταν κατασκευασμενα στο Shenzhen,και σε κοντινες εβδομαδες κατασκευης,ειχαν μια δοση κιτρινισμου......και αυτο το λεω γιατι ολος τυχαιος οσα ειχαν κιτρινη οθονη ειχαν σαν εργοαστασιο κατασκευης το Factory: 88 (Shenzhen, China)....
μπορει να ειναι τυχαιο αυτο φυσικα......και να επεσε η ιδια παρτιδα........για ριχτε και εσεις μια ματια μεσω του serial number....και δειτε πιο ειναι το εργοστασιο που εχει κατασκευαστει το δικο σας iphone......
εγω παντος αυτο το συμπερασμα εβγαλα.........ολα τυα κιτρινα ηταν απο το ιδιο εργοστασιο.......διαβολικη συμπτωση.......
καπου ειχα διαβασει οτι εχει να κανει και με τον προμηθευτη της οθονης αφου αν θυμαμαι καλα το 4αρι ειχε 2 διαφορετικους προμηθευετες

http://www.chipmunk....applemodel.html


Και για το 4s?

#41   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:02

καλησπερα,εχω εγω ενα 4 32 gb και το θεματακι του ειναι η κιτρινη οθονη.....εχει μια δοση κιτρινιλας,αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει αυτο να φτανει για να γινει αντικατασταση συσκευης.....τωρα οσο αφορα την κιτρινιλα στην οθονη......εχω συγκρινει μεχρι τωρα 6 iphone 4αρια και το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι αυτο:ολα εχοπυν να κανουν(τουλαχιστον στην δικια μου περιπτωση) με το εργοστασιο που ειναι κατακευασμενες οι συσκευες.........μεσω serial number τα ελενξα και οσα ηταν κατασκευασμενα στο Shenzhen,και σε κοντινες εβδομαδες κατασκευης,ειχαν μια δοση κιτρινισμου......και αυτο το λεω γιατι ολος τυχαιος οσα ειχαν κιτρινη οθονη ειχαν σαν εργοαστασιο κατασκευης το Factory: 88 (Shenzhen, China)....μπορει να ειναι τυχαιο αυτο φυσικα......και να επεσε η ιδια παρτιδα........για ριχτε και εσεις μια ματια μεσω του serial number....και δειτε πιο ειναι το εργοστασιο που εχει κατασκευαστει το δικο σας iphone......εγω παντος αυτο το συμπερασμα εβγαλα.........ολα τυα κιτρινα ηταν απο το ιδιο εργοστασιο.......διαβολικη συμπτωση.......καπου ειχα διαβασει οτι εχει να κανει και με τον προμηθευτη της οθονης αφου αν θυμαμαι καλα το 4αρι ειχε 2 διαφορετικους προμηθευετεςhttp://www.chipmunk....applemodel.html


ok to sn το έχουμε. Το εργοστάσιο κατασκευής που μπορώ να το δω;

#42   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:04

Και για το 4s?

εγω εχω συγκρινει μονο το 4αρι.....αυτο εχω

#43   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:06

ok to sn το έχουμε. Το εργοστάσιο κατασκευής που μπορώ να το δω;

πατα στο link που εχω βαλει κατω και βαλε το sn.....θα σου βγαλει αμεσως ολα τα στοιχεια της συσκευης......
ονομασια,χωριτικοτητα,βδομαδα κατασκευης,εργοστασιο,χρωμα,και ολες τις πληροφοριες για την συσκευη σου.....

#44   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:06

εγω εχω συγκρινει μονο το 4αρι.....αυτο εχω


Ok φιλε
Ευχαριστουμε πολυ για την πληροφορια :)

#45   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2012 - 23:10

φίλε μου το link το έχεις κόψει http://www.chipmunk....applemodel.html δώσε το μια ξανά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες