Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SIRI ON iPod,iPad,1,2 iPhone 3GS iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2012 - 22:45

το παιδι που πηρα proxy εγω και καποια αλλα παιδια
http://siriproxies.w...m/purchase.html
Μπορειτε ας πουμε να βαλετε 5 ατομα απο 2$ και να παρετε το Gold πακετο και να εχετε Siri σχεδον τσαμπα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2012 - 22:47

και ομως 9/10 φορες δουλευει αριστα.και το κουφο..
κανω την ερωτηση συνχρονως στο 4 και στο 4ς και αρκετες φορες το 4
με τον δωρεαν σερβερ απανταει πιο γρηγορα.
κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να δωσεις ουτε 5$ μιας και στην ελλαδα ειναι
μονο για πλακα και σε μερικες μερες θα το βαρεθεις και αν δεν παρει δρομο
απλα θα υπαρχει.

ισως εισαι ο μονος που δουλευει. παντως 5$ ειναι γελοιο ποσο για κατι που δουλευει. οχι οτι το χρησιμοποιω αλλα για πλακα και μονο....

#258   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 05/02/2012 - 22:56

Καταρχην ψαρωνουν ολοι και νομιζουν πως εχεις 4s...Γιατι η διαφορα που κανει μπαμ ειναι το siri..Τωρα που εχει καλυτερο επεξεργαστη δεν κανει μπαμ!
XS Max 256 Gb Space Gray

#259   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 05/02/2012 - 23:08

Απο δωρεαν servers ποιοι δουλευουν;

#260   mpagasas

mpagasas

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/02/2012 - 06:04

Λοιπον παιδεια εγω κουραστηκα να παλευω με την σιρι γιατι οσο το ψαχνω ολοι λενε να μην παμε σε ενα σερβερ που δεν γνωριζουμε κτλπ. Κατεληξα στο συμπερασμα οτι η καλυτερη λυση ειναι να μπορουσε ο καθε ενας να κανει τον δικο του σερβερ (τον υπολογιστη του για παραδειγμα) αλλα και αυτη η λυση απαιτει να εχεις μηλο4ς , οποτε εβαλα την Σαρα :P και με ενα activator μπαινει και απο το home button και τελειωσε η υποθεση. Ουτε περιεργοι σερβερ ουτε να πεφτει η μνημη ;)

Τελευταία επεξεργασία από: mpagasas, 06/02/2012 - 06:05


#261   bassistas

bassistas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 07:36

παιδια εγω τελικα αγορασα slot απο εδω http://root-hacks.blogspot.com/ και δουλευει αψογα 24/7. Το προβλημα ομως ειναι με το Spire, απο την στιγμη που το εγκατεστησα δεν μου δουλευει το skype. Μολις το τρεχω κολλαει στη εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο skype και αν το αφησω ετσι 1-2 λεπτα crashαρει και επιστρεφει στο menu. μολις κανω uninstall το Spire δουλευει μια χαρα. Απο ram παντως με το spire εχω κοντα 230mb ελευθερα, δε νομιζω να σκαλωνει εκει το skype,ειναι αρκετα τα mb. Κατι αλλο φταιει. Το εχει κανεις αυτό το πρόβλημα?

#262   pkexagias

pkexagias

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/02/2012 - 10:57

Γεια σας, όλα καλά με το SIRI....το μονό που δεν μου δουλεύει η εφαρμογή Booking.com....
συμβαίνει και σε σας? καμιά λύση?

#263   pkexagias

pkexagias

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/02/2012 - 11:00

παιδια εγω τελικα αγορασα slot απο εδω http://root-hacks.blogspot.com/ και δουλευει αψογα 24/7. Το προβλημα ομως ειναι με το Spire, απο την στιγμη που το εγκατεστησα δεν μου δουλευει το skype. Μολις το τρεχω κολλαει στη εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο skype και αν το αφησω ετσι 1-2 λεπτα crashαρει και επιστρεφει στο menu. μολις κανω uninstall το Spire δουλευει μια χαρα. Απο ram παντως με το spire εχω κοντα 230mb ελευθερα, δε νομιζω να σκαλωνει εκει το skype,ειναι αρκετα τα mb. Κατι αλλο φταιει. Το εχει κανεις αυτό το πρόβλημα?

εμένα φίλε το Skype δουλεύει...το booking.com δεν δουλεύει.

#264   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 12:07

παιδια εγω τελικα αγορασα slot απο εδω http://root-hacks.blogspot.com/ και δουλευει αψογα 24/7. Το προβλημα ομως ειναι με το Spire, απο την στιγμη που το εγκατεστησα δεν μου δουλευει το skype. Μολις το τρεχω κολλαει στη εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο skype και αν το αφησω ετσι 1-2 λεπτα crashαρει και επιστρεφει στο menu. μολις κανω uninstall το Spire δουλευει μια χαρα. Απο ram παντως με το spire εχω κοντα 230mb ελευθερα, δε νομιζω να σκαλωνει εκει το skype,ειναι αρκετα τα mb. Κατι αλλο φταιει. Το εχει κανεις αυτό το πρόβλημα?


Και σε μένα δουλεύει το Skype. Βασικά δεν έχω βρει ακόμα εφαρμογή που να κολλάει (ΟΚ δεν τις δοκίμασα όλες ακόμα αλλά μέχρι τώρα όλα δουλεύουν κανονικά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: Σας δουλεύει το Spire μεσω 3G? Εμένα μου λέει Siri not available please connect to the internet.

#265   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 06/02/2012 - 18:31

Και σε μένα δουλεύει το Skype. Βασικά δεν έχω βρει ακόμα εφαρμογή που να κολλάει (ΟΚ δεν τις δοκίμασα όλες ακόμα αλλά μέχρι τώρα όλα δουλεύουν κανονικά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: Σας δουλεύει το Spire μεσω 3G? Εμένα μου λέει Siri not available please connect to the internet.

Eμενα μου δουλευει τελεια και με 3g παντως! ;)
XS Max 256 Gb Space Gray

#266   nikostsitsos

nikostsitsos

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikostsitsoulis

Δημοσίευση 06/02/2012 - 19:20

Eμενα μου δουλευει τελεια και με 3g παντως! ;)


γιατι τωρα που εγκατέστησα το spire ολα λειτουργούν κανονικα αλλα οταν παω να εισάγω το proxy στο spire και δεν αποκρίνεται το πληκτρολογιο, με αποτελεσμα να μην μπορω να το πληκτρολογήσω?

#267   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 21:45

παιδια εγω τελικα αγορασα slot απο εδω http://root-hacks.blogspot.com/ και δουλευει αψογα 24/7. Το προβλημα ομως ειναι με το Spire, απο την στιγμη που το εγκατεστησα δεν μου δουλευει το skype. Μολις το τρεχω κολλαει στη εισαγωγικη οθονη με το λογοτυπο skype και αν το αφησω ετσι 1-2 λεπτα crashαρει και επιστρεφει στο menu. μολις κανω uninstall το Spire δουλευει μια χαρα. Απο ram παντως με το spire εχω κοντα 230mb ελευθερα, δε νομιζω να σκαλωνει εκει το skype,ειναι αρκετα τα mb. Κατι αλλο φταιει. Το εχει κανεις αυτό το πρόβλημα?


Μετα την πληρωμή στον http://root-hacks.blogspot.com/ πόσο περασε για νε ενεργοποιηθεί η σύνδεση;
Δεν μπορώ να κατεβάσω το certificate με τον Safari. Πρέπει να περιμένω σχετικό e-mail ή κατι άλλο παίζει;

#268   bassistas

bassistas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 22:19

Και σε μένα δουλεύει το Skype. Βασικά δεν έχω βρει ακόμα εφαρμογή που να κολλάει (ΟΚ δεν τις δοκίμασα όλες ακόμα αλλά μέχρι τώρα όλα δουλεύουν κανονικά). Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι: Σας δουλεύει το Spire μεσω 3G? Εμένα μου λέει Siri not available please connect to the internet.


τελικα οσον αφορα το skype το προβλημα λυθηκε περνοντας απο πανω παλι jailbrake με το redsn0w_win_0.9.10b5 το οποιο ειναι και η τελευταια εκδοση και λυνει διαφορα προβληματα. Απλα οσοι ειναι ηδη jailbraked ξετικαρουν το install cydia. τωρα δουλευουν τα παντα μαζι με το spire και δεν εχω κανενα προβλημα μνημης.

οσο για την πληρωμη στο http://root-hacks.blogspot.com/ οπως γραφει και η σελιδα, ζητανε να στειλεις σε email το transaction id του paypal που εστειλες την πληρωμη και το UDID της συσκευης. Αμεσως μεσα σε 5 λεπτα μου απαντησαν στο email οτι το UDID μου καταχωρήθηκε στο server τους και απο κεινη τη στιγμη μολις εκανα install το cert και περασα τον Proxy δουλευει αψογα!

#269   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/02/2012 - 08:36

παιδια παντως υπαρχουν και σερβερς που δε χρειαζεται να δωσεις το udid της συσκευης σου... και με κοστος 7 ευρω περιπου...

#270   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2012 - 09:45

οσο για την πληρωμη στο http://root-hacks.blogspot.com/ οπως γραφει και η σελιδα, ζητανε να στειλεις σε email το transaction id του paypal που εστειλες την πληρωμη και το UDID της συσκευης. Αμεσως μεσα σε 5 λεπτα μου απαντησαν στο email οτι το UDID μου καταχωρήθηκε στο server τους και απο κεινη τη στιγμη μολις εκανα install το cert και περασα τον Proxy δουλευει αψογα!


OK
Το e-mail ήλθε. Τι κάνω μετά? Με το Safari δεν κατεβαίνει το cert από τον Proxy. Που θα το βρω και πως το κάνω Install?
Αν θες στείλε PM

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgePapadakis, 07/02/2012 - 09:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες