Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SIRI ON iPod,iPad,1,2 iPhone 3GS iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tzei

tzei

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 02:55

Το πέρασα πρν κανά 20 λέπτο και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   falirakiboy

falirakiboy

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Twitter:@LouisProTeam
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:falirakiboy

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:00

προφανοσ μαλον επεσε ολοκλιρος ο server ουτε σε εμενα δουλεβη τορα ....

#78   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:35

πολυ κακο και πολυ φασαρια για το τιποτα.οποιος θελει μπορει να μπει στη συσκευη αν εχει γνωσεις ανα πασα στιγμη.και σε ελευθερα ιντερνετ ασυρματα να μπειτε αν ο αλλος ξερει μπορει να σας φορτωσει το μισο υλικο του κινητου σας οποτε χαλαρωστε.τον ιδιο κινδυνο μπορειτε να εχετε παντου γιαυτο απλα δεν φορτωνετε στο κινητο πιστοτικες ακομα και αν ειναι symbian η νοκια 1100!οποιος ξερει καταλαβε γιατι ειπα αυτο το νοκια συγκεκριμενα!εχει καταστρεψει πολυ κοσμο το συγκεκριμενο νοκια.

#79   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:38

Εκτος οτι μου βγαζει αυτο τo "Not Found" στο Safari .
Δεν δουλευουν βασικα πραγματα οπως apps (facebook) και browser Dolphin και αλλα ...

#80   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:52

Εκτος οτι μου βγαζει αυτο τo "Not Found" στο Safari .
Δεν δουλευουν βασικα πραγματα οπως apps (facebook) και browser Dolphin και αλλα ...

To facebook μια χαρα παιζει.Τωρα το εβαλα το Siri να το δοκιμασω αλλα νιετ αρνειται,για το dolphin ας πει καποιος που το εχει.

#81   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:54

To facebook μια χαρα παιζει.Τωρα το εβαλα το Siri να το δοκιμασω αλλα νιετ αρνειται,για το dolphin ας πει καποιος που το εχει.

Ο Server του proxy είναι down, οπότε λογικό να μη λειτουργεί.

Υπομονή.

#82   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/02/2012 - 03:58

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να φτιάξει;

#83   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 04:02

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να φτιάξει;

Γιατί όχι; Αφού έπεσε έτσι στα ξαφνικά, το αναμενόμενο είναι να τεθεί πάλι σε λειτουργεία.

#84   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/02/2012 - 04:05

Θα περιμένουμε τότε. Επειδή κατέβασα το permission στον υπολογιστή πριν φάει κόλλημα o server,
μήπως ξέρεις κάποιος αν μπορώ να το περάσω με iFunbox και αν ναι σε ποια διαδρομή;

#85   fakoykas

fakoykas

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 05:33

Θα περιμένουμε τότε. Επειδή κατέβασα το permission στον υπολογιστή πριν φάει κόλλημα o server,
μήπως ξέρεις κάποιος αν μπορώ να το περάσω με iFunbox και αν ναι σε ποια διαδρομή;

Μμμ δοκίμασε να το στείλεις ως attachment με mail στον εαυτό σου και να το ανοίξεις απ'το Mail.app στο iPhone σου.

#86   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 11:43

Ειμαι ο μονος που δεν του ανοιγουν εφαρμογες απο το app store ?
Restore μοιριζομαι ...

#87   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/02/2012 - 11:51

Ειμαι ο μονος που δεν του ανοιγουν εφαρμογες απο το app store ?
Restore μοιριζομαι ...



Για κάνε ενα hard reset (κρατα ταυτόχρονα home/power buttons μέχρι να σβήσει το κινητό και να ξανανάψει)
Whatsapp doc?

#88   stud

stud

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@stud1118
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:stud1118

Δημοσίευση 03/02/2012 - 11:58

έχω φάει το internet ψάχνοντας για proxy servers, να μάθω το πως λειτουργούν και τι κινδύνους έχουν.
Η αλήθεια είναι ότι είναι επικίνδυνο, γιατί περνάνε τα στοιχεία του apple account (άρα και τα στοιχεία της κάρτας σου) όταν θα μπεις στο apple store. Επίσης πολλές εφαρμογές δεν τρέχουν γιατί είτε χτυπάει κάτι με το certificate ή γιατί η ροή των δεδομένων περνάει μέσα από τον proxy.
Σκέφτηκα να τα σκάσω σε κάποιον paid server, αλλά οι παραπάνω κίνδυνοι παραμένουν.
Γι αυτό αλλαξα τα στοιχεία του apple account και επίσης έκανα restore και set up as new χωρίς καμία εφαρμογή και δοκιμάζω servers ή άλλες πύλες SIRI αντι του spire, π.χ. SIRIW1nd.
Τίποτα...
Οσο για το θέμα του UDID, μπορούν οι διαχειριστές του κάθε κακού proxy server να το τσιμπίσουν μαζί με το apple account σου και συ ξαφνικά να φας ban από πολλά sites, συμπεριλαμβανομένου και του appple store χρησιμοποιόντας το συγκεκριμένο idevice.

#89   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/02/2012 - 12:03

έχω φάει το internet ψάχνοντας για proxy servers, να μάθω το πως λειτουργούν και τι κινδύνους έχουν.
Η αλήθεια είναι ότι είναι επικίνδυνο, γιατί περνάνε τα στοιχεία του apple account (άρα και τα στοιχεία της κάρτας σου) όταν θα μπεις στο apple store. Επίσης πολλές εφαρμογές δεν τρέχουν γιατί είτε χτυπάει κάτι με το certificate ή γιατί η ροή των δεδομένων περνάει μέσα από τον proxy.
Σκέφτηκα να τα σκάσω σε κάποιον paid server, αλλά οι παραπάνω κίνδυνοι παραμένουν.
Γι αυτό αλλαξα τα στοιχεία του apple account και επίσης έκανα restore και set up as new χωρίς καμία εφαρμογή και δοκιμάζω servers ή άλλες πύλες SIRI αντι του spire, π.χ. SIRIW1nd.
Τίποτα...
Οσο για το θέμα του UDID, μπορούν οι διαχειριστές του κάθε κακού proxy server να το τσιμπίσουν μαζί με το apple account σου και συ ξαφνικά να φας ban από πολλά sites, συμπεριλαμβανομένου και του appple store χρησιμοποιόντας το συγκεκριμένο idevice.


Ετσι είναι δυστυχώς. Και απότι διάβαζα και χτες βράδυ λέει ότι όλοι αυτοί που χρησιμοποιούν το proxy server (το οποιοδήποτε, όχι μόνο το συγκεκριμένο) μπορούν να έχουν πρόσβαση στου καθενός το UDID απο αυτούς που το έχουν δηλωμένο σε αυτόν το proxy.
Whatsapp doc?

#90   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 03/02/2012 - 12:04

Oλα καλα τα λετε...Υπαρχουν κινδυνοι σαφως!Για καποιον που τα εχει...Τωρα εμενα τον κακομοιρη που ουτε λεφτα εχω στον λογαριασμο μου και το πιστωτικο μου οριο ειναι 300 ευρω εεεε ας διακινδυνεψουν για 300 ψωροευρω!Ασε που στο apple store δεν εχω καν την πιστωτικη μου καρτα!Πιστευω πιο πολυ ειναι κολοπο της apple γιατι ετσι και ειναι φυσικο μειωνεται η αξια του 4s παρα το οτι θα γινει κατι!(κινδυνος σαφως ομως και υπαρχει...)
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες