Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λεω να πουλησω το iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 01:20

Πρώτος που είχα είναι αυτός(και τον έχω ακόμα και ανοίγει)

Αναρτημένη εικόνα

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!

Α και ουτε θα σχολιάσω το πρωτο HOL πακέτο που πήρα το 1998 για να συνδεθώ στο ιντερνετ απο το σπιτι με το πρωτο μοντεμ που αγορασα, σε ενα λαπτοπ 100ΜΗz και εκανα 20 λεπτα να συνδεθώ καθε φορα κι αλλα 5 να φορτωσει η καθε σελιδα και το mIRC λολλλ
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   RaiDMax

RaiDMax

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 01:20

Κρατα το εργαλειο ρε που θα πας σε νοκια...αντε με τις μουφες..! πειρα galaxy s i9000 δεν λεω καλο μου βγηκε..και εκραζα τα iphone..ωσπου μια μερα ειδα το 4ς και λεω βρε και δεν περνεις και το Iphone..εε τωρα ειναι που δεν ξεκολαω ΓΕΝΙΚΑ απο Apple! θα το μετανιωσεις στο λεω!

#63   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 01:35

Κρατα το εργαλειο ρε που θα πας σε νοκια...αντε με τις μουφες..! πειρα galaxy s i9000 δεν λεω καλο μου βγηκε..και εκραζα τα iphone..ωσπου μια μερα ειδα το 4ς και λεω βρε και δεν περνεις και το Iphone..εε τωρα ειναι που δεν ξεκολαω ΓΕΝΙΚΑ απο Apple! θα το μετανιωσεις στο λεω!

οχι και μουφες τα ΝΟΚΙΑ κατσε χρυσέ μου :)
Whatsapp doc?

#64   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 02:44

Γιατι το παιζεται ολοι εξυπνη σε αυτο το φορουμ και οταν δειτε καποιον με αλλη γνωμη απο την δικη σας τον κραζετε; Πρωτα απο ολα τα bluetooth ειναι βασικο προτερημα σε κινητο διοτι δεν χρειαζεσαι συνδεση ιντερνετ για να ανταλαξεις κατι με τον αλλον.. Και οσο για την ηλικια σκεφτικατε μηπως οταν εσεις εισασταν 15 και υποθετικα υπηρχε ολη αυτη η τεχνολογια εαν θα ειχατε iPhone ή οτι οτιδηποτε αλλο smart-device? Εγώ τωρα γινομαι 19 και οταν ειμουν στην πρωτη γυμνασιου σπανια εβλεπα υπολογιστη με λεπτη οθονη..... Και οσο για το εαν καποιος ενηλικας χρειαζεται το iPhone παραπανω απο εναν ανηλικο αμφιβαλλω...

Και για να απαντησω και στο παιδι αμα δεν σε βολευει το κινητο που εχεις και φυσικα να το πουλησεις και να παρεις αυτο που θα ειναι στα στανταρς σου που θα ειναι και πιο φθηνο λογικα( η apple ειναι λιγο φαρμακειο....)

Τελευταία επεξεργασία από: Bill007, 06/02/2012 - 02:46


#65   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 06/02/2012 - 03:06

Γιατι το παιζεται ολοι εξυπνη σε αυτο το φορουμ και οταν δειτε καποιον με αλλη γνωμη απο την δικη σας τον κραζετε; Πρωτα απο ολα τα bluetooth ειναι βασικο προτερημα σε κινητο διοτι δεν χρειαζεσαι συνδεση ιντερνετ για να ανταλαξεις κατι με τον αλλον.. Και οσο για την ηλικια σκεφτικατε μηπως οταν εσεις εισασταν 15 και υποθετικα υπηρχε ολη αυτη η τεχνολογια εαν θα ειχατε iPhone ή οτι οτιδηποτε αλλο smart-device? Εγώ τωρα γινομαι 19 και οταν ειμουν στην πρωτη γυμνασιου σπανια εβλεπα υπολογιστη με λεπτη οθονη..... Και οσο για το εαν καποιος ενηλικας χρειαζεται το iPhone παραπανω απο εναν ανηλικο αμφιβαλλω...

Και για να απαντησω και στο παιδι αμα δεν σε βολευει το κινητο που εχεις και φυσικα να το πουλησεις και να παρεις αυτο που θα ειναι στα στανταρς σου που θα ειναι και πιο φθηνο λογικα( η apple ειναι λιγο φαρμακειο....)


Το παιζουν φιλε μου καλα το ειπες...

Sent from my iphone 4

#66   Pad1977

Pad1977

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 03:17

Προσωπικα οταν ημουν 14 δεν ειχα βγει ακομα κινητα.Με ποδοσφαιρο κ μπασκετ την παλευαμε κ με κατι amstrad k amiga αργοτερα για οσους ξερουν κ θυμουνται😄


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

+1..


Sent from my new rimadiPhone using Fapatalk

#67   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 03:20

Αν δεν εισαι γονιός δεν μπορείς να καταλάβεις πλήρως αυτά που λεμε και τί εννοούμε πιστεύω
Whatsapp doc?

#68   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 03:52

Αν δεν εισαι γονιός δεν μπορείς να καταλάβεις πλήρως αυτά που λεμε και τί εννοούμε πιστεύω

Πληρως μπορει οχι αλλα αρκετα τα καταλαβαινω... Και δεν υποστηριζω την νεολαια που ειναι ολοι μερα πισω απο ενα pc και ενα facebook να γρφουν οτι τους συμβαινει καθε 1 λεπτο... Απο την αλλη το κατακρινω... Αλλα δεν ειναι ωραιο ο καθενας να λεει εγω τοτε δεν ειχα το ενα και εκανα το αλλο... Γιατι πολυ απλα τοτε δεν τπηρχαν ολα αυτα για να ξερουν εαν θα ηταν ετσι... Και επιπλεον τα gadgets που εχουν τα παιδια δεν ειναι παντα δωρα απο γονεις... Εγω το iPhone το πηρα με δικα μου λεφτα απο την δουλεια που εκανα το καλοκαιρι και υπαρχουν αρκετα παιδια στα 15-16 που δουλευουν... Αλλα και δωρο απο γονεις να ειναι δεν σας εχει τυχη ποτε να σας λενε οι γονεις σου π.χ αν παρεις καλους βαθμους θα εχει δωρο;

#69   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:07

Πληρως μπορει οχι αλλα αρκετα τα καταλαβαινω... Και δεν υποστηριζω την νεολαια που ειναι ολοι μερα πισω απο ενα pc και ενα facebook να γρφουν οτι τους συμβαινει καθε 1 λεπτο... Απο την αλλη το κατακρινω... Αλλα δεν ειναι ωραιο ο καθενας να λεει εγω τοτε δεν ειχα το ενα και εκανα το αλλο... Γιατι πολυ απλα τοτε δεν τπηρχαν ολα αυτα για να ξερουν εαν θα ηταν ετσι... Και επιπλεον τα gadgets που εχουν τα παιδια δεν ειναι παντα δωρα απο γονεις... Εγω το iPhone το πηρα με δικα μου λεφτα απο την δουλεια που εκανα το καλοκαιρι και υπαρχουν αρκετα παιδια στα 15-16 που δουλευουν... Αλλα και δωρο απο γονεις να ειναι δεν σας εχει τυχη ποτε να σας λενε οι γονεις σου π.χ αν παρεις καλους βαθμους θα εχει δωρο;


Ναι δεν το θετουμε σωστά ισως αυτό το θεμα της εποχής, και οι παππούδες μας δεν είχαν αυτά που ειχαμε εμεις ως παιδια κλπ κλπ. Αλλά απο κει και περα φτανει σε σημειο βλακειας ο υπερκαταναλωτισμός και η υπεραπασχοληση με το ιντερνετ, τα smartphones κλπ εις βαρος των ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ αυτών των ηλικιών (που ειναι η εκμαθηση και η καλυτέρευση για την προετοιμασία τους για το μελλον). Ας μην σχολιασω πάλι ολες τις ανορθογραφίες και τα σχετικά εδω μεσα, και επειδή ακριβώς εχω και παιδί (νηπιαγωγείο και παίζει κι αυτός λιγο ipad καθε μερα αλλα τον εχω με μετρο γιατί μετά χαθήκαμε), και επειδή εχω φιλες μαμαδες με μεγαλύτερα παιδιά ξερω το τί τραβανε και τί γινεται με το θεμα της τεχνολογίας και των gadgets και δε μπορούνε να τα συμμαζέψουν μετά. Αυτό προσπαθούμε να πούμε.
Whatsapp doc?

#70   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:26

Σε περιοριζει το iphone; Κατσε, κατσε, σε περιοριζει; θελεις να στελενεις φωτογραφιες και τραγουδια σε αλλους και δεν μπορεις με μμς, imessage, whatsapp και mail και εχεις κολλησει στην τεχνολογια bluetooth; Ρε φιλε μας δουλευεις; Αυτα ειναι τα καινουργια "bluetooth". Διαμοιραζομασταν αρχεια πρωτα με τις υπερυθρες, μετα με το bluetooth και περασαμε στο......wait for it...INTERNET!!!!!
Αυτο για το flash το κατανοω, αλλα εμενα προσωπικα ποτε δεν με εχει εμποδισει απο το να κανω την δουλεια μου.
Αλλα οχι ρε φιλαρακι να μας λες οτι σε περιοριζει ενα iphone επειδη δεν μπορεις να στειλεις φωτος με bluetooth στους φιλους σου που βρισκονται διπλα σου. Ελεος!

wait for it

Χαχαχα ελιωσα. Πες μου αν έχω καταλάβει καλα απο που πήρες την ατάκα.

#71   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:30

14 χρόνων παιδάκια με iPhone διαβάζω!!

Κάτσε να το δούμε το πράγμα λίγο.
Α! Ναι πρώτα απο οοοολα τα αλλα FACEBOOK μετα Angry birds για μούρη.
Τι να πω ρε παιδια συγνώμη αν είμαι ειρωνικος αλλα μήπως να δούμε την ουσία. Τα iPhone's και τα smartphones είναι για αυτούς που τα λιώνουν μέχρι τέλους. Δεν αντέχω άλλο τον καθένα να έχει iPhone μόνο και μόνο για να το παίζει κάποιος.

#72   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:32

Ναι δεν το θετουμε σωστά ισως αυτό το θεμα της εποχής, και οι παππούδες μας δεν είχαν αυτά που ειχαμε εμεις ως παιδια κλπ κλπ. Αλλά απο κει και περα φτανει σε σημειο βλακειας ο υπερκαταναλωτισμός και η υπεραπασχοληση με το ιντερνετ, τα smartphones κλπ εις βαρος των ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ αυτών των ηλικιών (που ειναι η εκμαθηση και η καλυτέρευση για την προετοιμασία τους για το μελλον). Ας μην σχολιασω πάλι ολες τις ανορθογραφίες και τα σχετικά εδω μεσα, και επειδή ακριβώς εχω και παιδί (νηπιαγωγείο και παίζει κι αυτός λιγο ipad καθε μερα αλλα τον εχω με μετρο γιατί μετά χαθήκαμε), και επειδή εχω φιλες μαμαδες με μεγαλύτερα παιδιά ξερω το τί τραβανε και τί γινεται με το θεμα της τεχνολογίας και των gadgets και δε μπορούνε να τα συμμαζέψουν μετά. Αυτό προσπαθούμε να πούμε.

Δεν εχω καμια αντιρηση σε αυτα που λες παραπανω... Αλλα αλλο θεμα ειναι εαν τα παιδια θα εχουν gadgets σε μικρη ηλικια (14+) και αλλο θεμα το τι καταχρηση θα γινεται... σε αυτο το θεμα και φυσικα φταινε οι γονεις... Στην ουσια το πρωτο ποστ ηταν για τα ατομα που δεν δεχονται την γνωμη του αλλου μονο και μονο επειδη ειναι διαφορετικη απο την δικη τους... Και εμενα με αρεσει η apple αλλα οχι σε σημειο να τα θεωρω ολα τελειο εφοσον λειπουν πραγματα που μπορεις να βρεις σε αλλα κινητα... Μου αρεσει να ειμαι αντικειμενικος σε ολα...

#73   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:34

14 χρόνων παιδάκια με iPhone διαβάζω!!

Κάτσε να το δούμε το πράγμα λίγο.
Α! Ναι πρώτα απο οοοολα τα αλλα FACEBOOK μετα Angry birds για μούρη.
Τι να πω ρε παιδια συγνώμη αν είμαι ειρωνικος αλλα μήπως να δούμε την ουσία. Τα iPhone's και τα smartphones είναι για αυτούς που τα λιώνουν μέχρι τέλους. Δεν αντέχω άλλο τον καθένα να έχει iPhone μόνο και μόνο για να το παίζει κάποιος.

Δικιο εχεις... Αλλα να ξερεις αυτο δεν το κανουν μονο αυτοι που ειναι 14 χρονων αλλα και αυτοι που ειναι σε πιο μεγαλες ηλικιες...

#74   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/02/2012 - 04:40

Δικιο εχεις... Αλλα να ξερεις αυτο δεν το κανουν μονο αυτοι που ειναι 14 χρονων αλλα και αυτοι που ειναι σε πιο μεγαλες ηλικιες...

Μα ναι γιαυτο λέω ότι δεν αντέχω γενικα αυτούς που το παίζουν μούρη.
Και όρος θεού μπορει να είναι ένα παιδι και 12 και 14 που να το χρησιμοποιεί φουλ. Αλλα μου φαίνεται δύσκολο και γενικα όπως είπε και ένας άλλος φίλος ας βγουν και στις πλατείες για λίγη μπάλα τα iPhone's θα έρθουν και πιο μετα

#75   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 12:10

ακου εκει 14-15 iphone 4-4s-ipad εμεις στην ηλικια σας βγαίναμε στην γειτονια για μπαλα και για άλλα πολλά παιχνιδια το πολυ πολυ να ειχαμε κανα game boy


Πραγματικά ρε παιδιά.14 χρονών και 15 με Iphone με άτοκες δόσεις.Τι είναι αυτά πάλι.Αμέρικα γινόμαστε κανονικότατα. Το smartphones πάνω απ'όλα είναι εργαλεία όχι παιχνίδια για να τα βαριέσαι.Αυτοί που τα βλέπουν ως παιχνδία τα βαριούνται όπως θα βαρεθούν οποιοδήποτε παιχνίδι. 3310 ftw ρε.Και μπάλα στο προαύλιο και το 3310 στην τσέπη και αν σου έπεφτε δεν πάθαινε και τίποτα.

Πρόσφατα ήμουν σε ένα τραπέζι και ένα κοριτσάκι 15 χρονών με Ιphone 4 με ρώτησε αν το δικό μου έιναι το 4 ή το 4s και όταν της είπα το s ξύνισε.Έλεος, δηλαδή 15 χρονών παιδάκια είναι τι περιμένουν. Βέβαια κατ'εμέ είναι καθαρά θέμα γονιών και γενικότερα ανατροφής το όλο θέμα οπότε ας το αφήσουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: n4speed, 06/02/2012 - 12:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες