Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λεω να πουλησω το iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2012 - 11:57

Τα πολυτελή αυτοκίνητα γιατί λέγονται πολυτελή??Γιατί θα έκανες τη δουλεία σου και με ένα φτηνότερο αλλά προτίμησες το ακριβό.

Έτσι είναι......
Έτσι όπως πάμε το 2015 θα βλέπουμε 15χρονους με Mac book pro.......και μετά πάλι τα ίδια θα λέμε.
Αυτό που βλέπω είναι ο καταναλωτισμός έχει χτυπήσει ταβάνι,οι εταιρίες αυτό που ήθελαν σταδιακά το κατάφεραν όλοι μα όλοι να έχουν πλέον τα προιόντα τους.
Εδώ είμουν τις προάλλες στα ΕΛΤΑ και περίμενα στην ουρά και κάποια στιγμή ακούω έναν χαρακτηριστικό ήχο του Iphone κάποια στιγμή κοιτάω και βλέπω έναν παππού να μιλάει με ένα Iphone 4........ε πλάκα μου κάνεις λέω.......παππούς......iphone 4.......παππούς iphone 4.......σε λίγο θα μας πεί κάποιος πως ναι του είναι χρήσιμο του παππού!Ναι του έκανε και jailbreak,μπαίνει στο facebook,παίζει angry birds! :P
Παιδιά επειδή έχει ο Justin Bieber Lamborghini και Iphone 4 δεν σημαίνει οτι πρέπει σώνει και καλά όλοι οι 16χρονοι να τους μοιάσουν!Η διαφήμιση όμως τους έχει επηρεάσει αν ΟΧΙ όλους τους περισσότερους ΝΑΙ.Όταν είμουν εγώ 16 χρονών δεν θυμάμαι στην τηλεόραση να είχαμε τόσο μεγάλο πλύσιμο εγκεφάλου με τις διαφημίσεις,τότε οι διαφημίσεις "χτυπάγανε" άλλες ηλικίες,για δές τώρα τι γίνεται.....ΠΑΝΙΚΟΣ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/02/2012 - 11:58

Λοιπόν για να τελειώνουμε γιατί πραγματικά δεν έχει νόημα και βαρέθηκα να γράφω.Είμαι 23.Μπορεί να μην σου φαίνεται μεγάλη η διαφορά αλλά εσύ μόλις μπήκες στο πανεπιστήμιο, ενώ εγώ μόλις βγήκα.Δεύτερον η πολυτέλεια ορίζεται ως κάτι που δεν είναι απαραίτητο στη ζωή σου και την καθημερινότητα σου, επομένως για έναν μαθητή είναι πολυτέλεια ένα τέτοιο εργαλείο. Τα πολυτελή αυτοκίνητα γιατί λέγονται πολυτελή??Γιατί θα έκανες τη δουλεία σου και με ένα φτηνότερο αλλά προτίμησες το ακριβό.Επίσης επειδή είσαι πολύ μικρός, με κατηγορείς για ασυδοσία και λες πως σε είπα κακομαθημένο, ενώ αν δεις καλύτερα εγώ δεν χαρακτήρισα πρώτον κανέναν και δεύτερον είπα πως κάθε άνθρωπος και χαρακτήρας διαφέρει. Εσύ από την άλλη η πρώτη λέξη που χρησιμοποιήσες ήταν φωστήρες και τώρα μιλάς για ασυδοσία κλπ. Έσυ είσαι αυτός που βίαζεται να χαρακτηρίσει και όχι εγώ. Ας το λήξουμε καλύτερα εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε.


Πες μου πού ακριβώς σου επιτέθηκα προσωπικά, κατηγορώντας ΣΕ για ασυδοσία. Δεν ανέφερα πουθενά το όνομά σου, χαρακτηριστικά ανέφερα "Άλλο ελευθερία λόγου και άλλο ασυδοσία, όπως είπε και ο Ισοκράτης στον Αρεοπαγιτικό λόγο του". Όσον αφορά το χαρακτηρισμό που χρησιμοποίησα, τι ακριβώς σε πείραξε; Δεν ήταν άσκηση κριτικής και αν το εξέλαβες έτσι λυπάμαι. Δε σε κατηγόρησα προσωπικά για ασυδοσία και δε σε κατηγόρησα ότι αποκάλεσες εμένα προσωπικά κακομαθημένο. Παρέθεσα την άποψή μου και εσύ, θεωρώντας ότι αναφέρομαι σε σένα αποκλειστικά (μέγα λάθος) μου απηύθυνες το λόγο.
Εν πάση περιπτώσει, έχουμε εντελώς διαφορετικές απόψεις, με μοναδικό κοινό σημείο το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε.

#108   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/02/2012 - 08:01

Συνεχίστε.... :lol: B)

#109   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2012 - 10:33

αν εχω οικονομικη ανεση φυσικα και θα του παρω..
δλδ εγω που ειχα pc και ολες τις κονσολες που κυκλοφορουσαν τοτε γιατι δε ζητησα πορσε??

εγω παλι ζητούσα Pontiac trans am.......τις πορσε δεν τις γουστάρω τόσο,ήθελα αμερικανιαααααααααα.......


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

#110   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2012 - 03:04

Λοιπόν για να τελειώνουμε γιατί πραγματικά δεν έχει νόημα και βαρέθηκα να γράφω.Είμαι 23.Μπορεί να μην σου φαίνεται μεγάλη η διαφορά αλλά εσύ μόλις μπήκες στο πανεπιστήμιο, ενώ εγώ μόλις βγήκα.Δεύτερον η πολυτέλεια ορίζεται ως κάτι που δεν είναι απαραίτητο στη ζωή σου και την καθημερινότητα σου, επομένως για έναν μαθητή είναι πολυτέλεια ένα τέτοιο εργαλείο. Τα πολυτελή αυτοκίνητα γιατί λέγονται πολυτελή??Γιατί θα έκανες τη δουλεία σου και με ένα φτηνότερο αλλά προτίμησες το ακριβό.Επίσης επειδή είσαι πολύ μικρός, με κατηγορείς για ασυδοσία και λες πως σε είπα κακομαθημένο, ενώ αν δεις καλύτερα εγώ δεν χαρακτήρισα πρώτον κανέναν και δεύτερον είπα πως κάθε άνθρωπος και χαρακτήρας διαφέρει. Εσύ από την άλλη η πρώτη λέξη που χρησιμοποιήσες ήταν φωστήρες και τώρα μιλάς για ασυδοσία κλπ. Έσυ είσαι αυτός που βίαζεται να χαρακτηρίσει και όχι εγώ. Ας το λήξουμε καλύτερα εδώ. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε.

δεν νομίζω οτι η χρησιμότητα του κινητού εξαρτάται από την ηλικία... Τι παραπάνω κάνεις ο μεγάλος από τον μικρό... Έχω δει φοιτήτριες που έχουν iPhone μόνο και μόνο για σκονάκια...

#111   thanos_s

thanos_s

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2012 - 07:11

Μ'αρεσει να μπαινω σε τετοια θεματακια και να απολαμβάνω το Ελληνικο κομπλεξ...:)
Ολοι ειμαστε στο ιδιο σακι.

#112   dmilonas

dmilonas

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2012 - 07:25

Καλά ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλα απο τα 14 έχουν ihone? στα 30 τι θα έχουν τα μικρά στις μέρες μας;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#113   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 07:53

εγω παλι ζητούσα Pontiac trans am.......τις πορσε δεν τις γουστάρω τόσο,ήθελα αμερικανιαααααααααα.......


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

αχχχχχ το πρωτο μου αμαξιιιιιι τι μου θυμησες τωρα! :)
Whatsapp doc?

#114   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2012 - 11:25

αχχχχχ το πρωτο μου αμαξιιιιιι τι μου θυμησες τωρα! :)

ελα μην μου κανείς πλάκα,είχα πάθει έρωτα με το αμάξι αυτο....


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

#115   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/02/2012 - 17:09

ελα μην μου κανείς πλάκα,είχα πάθει έρωτα με το αμάξι αυτο....


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

δε σου κανω, το τοτε αγορι μου το αγορασε απο φιλο μηχανικό σε εξευτελιστική τιμή για να μπορω να πηγαινοερχομαι στο πανεπιστημιο.

Εφαγα κι ενα τικέτο 270 δολλαρια γιατι πηγαινα με 104 μιλια σε ζωνη 70 στον αυτοκινητοδρομο (δηλαδη γυρω στα 180 χιλιομετρα λολ!)
Whatsapp doc?

#116   Bill007

Bill007

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2012 - 19:48

Καλά ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλα απο τα 14 έχουν ihone? στα 30 τι θα έχουν τα μικρά στις μέρες μας;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν νομιζω οτι εχει σχεση τι ειχες τωρα με το τι θα εχεις στο μελλον...

#117   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/02/2012 - 20:49

δεν νομίζω οτι η χρησιμότητα του κινητού εξαρτάται από την ηλικία... Τι παραπάνω κάνεις ο μεγάλος από τον μικρό... Έχω δει φοιτήτριες που έχουν iPhone μόνο και μόνο για σκονάκια...

Να μου πείτε κι εμένα πως να κάνω σκονάκια στο iPhone αν είναι έτσι γιατί αλλιώς δε βγαίνει!! Χα χα χα

#118   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/02/2012 - 02:28

To iPhone ειναι κορυφή για σκονάκια..

#119   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/02/2012 - 14:29

To iPhone ειναι κορυφή για σκονάκια..

Δεν ξέρω πως μπορείς να το βγάλεις γιατί είναι και κουμούτσα σχετικά κι εμείς είμαστε υπό πολύ επιτήρηση... Πάντως το έδρανο μια χαρά είναι,τα γράφεις όλα,δε φαίνονται απ τις βλακείες που έχουν γράψει οι άλλοι και να το δει ο επιτηρητής απλά σου αλλάζει θέση γιατί δε μπορεί να σε κατηγορήσει έτσι για αντιγραφή ;)

#120   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 11/02/2012 - 18:15

Δεν ξέρω πως μπορείς να το βγάλεις γιατί είναι και κουμούτσα σχετικά κι εμείς είμαστε υπό πολύ επιτήρηση... Πάντως το έδρανο μια χαρά είναι,τα γράφεις όλα,δε φαίνονται απ τις βλακείες που έχουν γράψει οι άλλοι και να το δει ο επιτηρητής απλά σου αλλάζει θέση γιατί δε μπορεί να σε κατηγορήσει έτσι για αντιγραφή ;)

PDF, τέρμα χαμηλη φωτηνοτητα, calculator ανοιχτό και 10 στο μάθημα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες