Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

HTC HD 2 vs iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
139 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/12/2009 - 10:47

Mobile browser video comparison: iPhone 3GS vs HTC HD2

Ένα ενδιαφέρον video στο οποίο συγκρίνονται οι δυνατότητες των mobile browser του iPhone 3GS και του HTC HD2:

http://www.youtube.com/watch?v=QmDmH8lEQJE


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kak0s

kak0s

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2009 - 14:37

τεράστιος ανταγωνισμός!! το επόμενο iphone πρεπει να έχει τα ίδια ή και ακόμη καλύτερα hardwares.. Δεν πρέπει να χάσει την ΠΡΩΤΙΑ η APPLE..:excl: :excl: :excl:

#33   lammyo

lammyo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2009 - 16:43

Δύσκολα τα πράγματα παιδιά. Το HD2 είναι πολύ καλό!!!

#34   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2009 - 17:37

Μην ξεχνάμε ότι το HTC HD 2 φοράει τον επεξεργαστή Snapdragon 1GHz που είναι δύναμη και πως η Apple έχοντας δει "τα χαρτιά" του ανταγωνισμού θα είναι πάλι ένα βήμα μπροστά με το επόμενο iPhone.

Όλα είναι θέμα timing και ευτυχώς που υπάρχει και ο ανταγωνισμός - προς όφελος μας είναι.

#35   thkolia

thkolia

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2009 - 21:30

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι είχα το Diamond και πήρα το 3gs. Από τότε σιχάθηκα τα Windows Mobile και λάτρεψα το OS 3.1. Προσωπικά θεωρώ ότι το πιο σημαντικό σε ένα κινητό είναι το λειτουργικό του. Όλα αυτά τα video που βλέπουμε είναι με wm κινητά στα οποία το λειτουργικό τους είναι καθαρό και χωρίς τις εφαρμογές που τρέχουν στο background για να φτιάξουν τα bugs. Επίσης κατά την γνώμη μου το OS 3.1 είναι κλάσεις ανώτερο από τα WM η απλότητά του το κάνει πολύ γρήγορο. Στα video που συγκρίνουν το iPhone και τους χρόνους γιατί δεν μας δείχνουν πόσο γρήγορα κάνει κάποιος install ή unistall ένα πρόγραμμα? Η γιατί δεν μας δείχνουν πόσο γρήγορα μπορείς να ανοίξει κανείς το wifi και αμέσως να ανοίξει το safari. Επίσης διαφημίζουν τα htc σαν bisness phones και εγώ χρησιμοποιώ το 3Gs για την δουλειά μου όπως και ο διευθυντής μου το htc HD(όλη την ώρα το βρίζει).Προτιμώ να πάρω blackburry παρά WM συσκευή.
Αυτά τα γράφω καθώς πριν πάρω το iphone θεωρούσα τα WM τα καλύτερα. Η καλύτερες συγκρίσεις γίνονται μόνο από την καθημερινή χρήση.

#36   jimaras34

jimaras34

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2009 - 08:40

περα απο τα λειτουργικα (που ειναι σκαλες ανωτερο το mac os x)το βιντεο συγκρισης ειναι οχι απλα για γελια αλλα για πολλες πολλες κλοτσιες γιατι υποτιμαει την ρημαδα την νοημοσυνη μας!!!!!
1ον τι βλακεις ειναι αυτα με το ταυτοχρονο πατημα των browsers??????ας ανοιξει τον καθενα browser 10 φορες ας χρονομετρησει και να βγαλει μεσο ορο(λεω εγω τωρα)
2ον αναλογα το λειτουργικο που εχει το καθενα ανοιγει καποια site γρηγοροτερα η αργοτερα απο το αλλο!
με λιγα λογια οτι και να κανουνε τον εχουν πιει γλυκο με γαλα απο το iphone!τι να το κανω εγω τι λεει στην καθημερινη χρηση φαινεται!απλα!

#37   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2009 - 11:40

Το HTC παιδια ειναι πολυ καλο....δεν ξερω αν το iphone απεκτησε ανταγωνιστη αλλα σιγουρα καποιες "δονησεις" της αισθανθηκε....

#38   lammyo

lammyo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/12/2009 - 13:00

Επίσης βλέπω σε διάφορα sites το ενδιαφέρον του κόσμου για το HD2 με θαυμασμό και το iphonaki μας να το πυροβολούνε με μανία!!! Γιατί;;;; Τι τους έχει κάνει το μηλαράκι; Αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά εδώ και 3 χρόνια!!!Ας έρθει με το καλό το HD2 στην αγορά να το δούμε και αν καταφέρει να μείνει και να ΓΡΑΨΕΙ ιστορία σαν το iphone τότε απλά το συγκρίνουμε!!!

#39   Cost

Cost

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2009 - 22:11

Λειτουργικό Σύστημα
Windows Mobile 6.5 Prof

απαπα..παπα μακρια απο WB , imo !! <_<:rolleyes:
Τι συγκρινουμε ρε παιδια την Ferrari με την χελωνα..

Τελευταία επεξεργασία από: Cost, 04/12/2009 - 22:14


#40   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2009 - 03:05

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  05 50.jpg   120,08KB   8 λήψεις


#41   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 21/12/2009 - 01:07

Πάντως αυτό που γράφτηκε για τα 450MB Ram και τον επεξεργαστή στο 1GHz ...υπάρχει λόγος αφού τρέχει τα παγκοσμίως γνωστά για την καταπληκτική τους απόδοση (κυρίως στην διαχείρηση μνήμης) Windows Mobile.

Μάλλον για να είναι σίγουροι καλύτερα θα ήταν να έβαζαν κανένα GB Ram επάνω και επεξεργαστή Atom στα 1,6GHz.

Μπορεί να εντυπωσιάζει εμφανισιακά (κυρίως στις φωτογραφίες, γιατί η ποιότητα κατασκευής φαίνεται μόνο από κοντά... και σε βάθος χρόνου) αλλά αυτό που μετράει είναι το user interface. Η Apple γνώριζε πολύ καλά τι ετοιμάζουν όλοι και πως ο μοναδικός τρόπος να χτυπήσουν το iPhone θα είναι με κινήσεις ενθουσιασμού, πράγματα που συγκρίνει ο "απλός" κόσμος και θεωρεί ότι αν κάποιο νούμερο είναι μεγαλύτερο, αυτομάτως σημαίνει και καλύτερο (π.χ. Περισσότερα Megapixels, μεγαλύτερη οθόνη) κι έτσι έκανε το καταπληκτικό και έβγαλε το 3GS χωρίς να αλλάξει σχεδόν τίποτα.

Όποιος έχει ασχοληθεί με Windows Mobile γνωρίζει, οι υπόλοιποι αν θέλουν να μάθουν και από πρώτο χέρι... καλή τύχη. :-)

Ο μεγάλος ανταγωνισμός της Apple είναι το Android (σαν λειτουργικό) και όχι τα φρου φρου κι αρώματα με τα "καλύτερα" specs.

Όλα αυτά μέχρι να βγει το νέο iPhone...

Good things come to those who wait...


#42   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 21/12/2009 - 02:00

Το αστείο είναι πως όλοι αυτοί που πίνουν νερό στο όνομα του HD2 δεν χάνουν ευκαιρία να "χτυπήσουν" στους χρήστες του iPhone το γεγονός ότι πρέπει να κάνουν Jailbreak για να έχουν στην συσκευή τους όλα τα καλούδια που θέλουν, παραβλέποντας ταυτόχρονα πως, για να μπορούν οι ίδιοι να "στρώσουν" το μηχανάκι τους και να το φέρουν στα ίσια του πρέπει να πέσουν σε νερά 2 φορές πιο βαθειά, φορώντας cooked ROM's και δε συμαζεύεται... Ναι, το iPhone μαμίσιο έχει ελλείψεις, αλλά τουλάχιστον είναι σταθερό και γρήγορο. το HD2 (και γενικά οτιδήποτε φοράει Mobile 6.5) είναι ασταθές (το button του reset χρησιμοποιείται περισσότερο και απο το on/off), στα ενδώτερα θέλει stylous, η διαχείριση μνήμης είναι για γέλια, και χρειάζεται διαστημικούς επεξεργαστές για να έχει γρήγορη απόκριση...

#43   nightelf25

nightelf25

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2009 - 13:47

Θα διαφωνήσω,,, ως χρήστης και iphone και windows mobile. Τα δεύτερα θέλουν διόρθωση αλλά, έχουν πιο πολύ υποστήριξη σε σχέση με τα iphone. Από την άλλη το Iphone είναι πιο γρήγορο και λόγω Multitouch κερδίζει σε κάποια σημεία.Αλλά έχω μια ερώτηση: Αν δεν υπήρχε το jailbrE@k πόσοι θα το αγοράζανε δηλαδή θα δίνανε 600€ για ένα κλειδωμένο κινητό?

#44   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2009 - 14:24

Επειδη τα εχω και τα 2,εκει που υπερτερει το iphone ειναι στο θεμα browser.Εκει ο safari παιζει μονος του.Απο εκει και περα το hd2 ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο,και παρα πολυ γρηγορο.
Το ειχα κανει προπαραγγελια(το hd2)αλλα το ειχα ακυρωσει,γιατι δεν μου ελεγε και πολλα,απο θεμα εμφανισης.Μολις το ειδα απο κοντα στο πλαισιο αναθεωρησα και το αγορασα αμεσως.
Στον τομεα του σχεδιασμου η htc εχει κανει τρομερη δουλεια.

Το hd2 αν εξαιρεσουμε το σερφαρισμα με τον opera,ΝΑΙ ειναι πολυ καλυτερο κινητο απο το iphone.

#45   ximiole

ximiole

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2009 - 22:48

Συμφωνω με τον προλαλησαντα!Ειχα το iphone 3g και τωρα εχω το htc hd2 που το εφερα απο εξωτερικο και απο μια πονηρη αναβαθμιση απεκτησα και το iphone 3gs!!!!!Συγκριτικα το htc hd2 ειναι πολυ καλυτερο κινητο και αυτο χωρις να χρειαζεται να σπαταλησεις χρονο για να το φτιαξεις!Απλα ετσι το αγοραζεις!Για να καταλαβετε τι σας λεω το htc hd2 το εχω για την κυρια συσκευη μου ενω το iphone για δευτερη ευκαιρειακη συσκευη!Και ημουν απο τους τυπους που ειχα κυριολεκτικα ξετιναξει το προηγουμενο iphone και του ειχα περασει τα παντα!!Πρεπει η apple να καταλαβει οτι παει ο καιροσ που την κυνηγαγαν ολα τα κινητα γιατι τα αφηνε πισω!τωρα πια πρεπει και αυτη να κυνηγησει......το htc hd2!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες