Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Εσείς τι λέτε να τα ψηφίσουν τα μέτρα?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εσείς τι λέτε να τα ψηφίσουν τα μέτρα? (186 μέλη έχουν ψηφίσει)

Θα ψηφιστούν;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#61   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:22

Φοβάστε την χρεωκοπία για αυτό λέτε ΝΑΙ στα νέα μέτρα;;;
Τι σημαίνει για εσάς χρεωκοπία;
Δεν είναι χρεωκοπία τα 1.000.000 άνεργοι;
Δεν είναι χρεωκοπία οι άστεγοι στους δρόμους;
Δεν είναι χρεωκοπία η εκτίναξη της εγκληματικότητας;
Δεν είναι χρεωκοπία η διάλυση της Υγείας;
Δεν είναι χρεωκοπία να μην έχουν τα παιδιά βιβλία;
.....

Ακούστε το καλά, αυτούς το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην υπάρχουν εξεγέρσεις κλπ... για να μπορούν να πίνουν το καφεδάκι τους στο GB χωρίς άγχος... Αυτή είναι η αγωνία τους, αυτών που ψηφίζουν τα μέτρα και αυτών που επωφελούνται από τα νέα μέτρα!!! Ποιοι επωφελούνται από τα νέα μέτρα;;;; Τα παράσιτα... κι όποιος κατάλαβε...

Η μόνη λύση είναι η μονομερής διαγραφή του χρέους (Μολών Λαβέ δηλαδή αυτά που σου χρωστάω)και έξοδος από την Ε.Ε., έξοδος από αυτό που μας ρήμαξε!!!

Η μόνη λύση, ο Λαός στην εξουσία, εσύ, εγώ, όλοι... όχι από τους καναπέδες όμως, από τα μέρη δουλειάς από τα μέσα παραγωγής...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:23

SirAlex.Το βασικότερο που λες είναι το θέμα χρεοκοπίας.Είσαι τόσο αδαείς που πιστεύεις με τόσο ορυκτό πλούτο να σε αφήσουν έτσι εύκολα να φύγεις από την ευρώ-ζώνη; Δεν νομίζω

Τελευταία επεξεργασία από: alejandros1967, 12/02/2012 - 11:25


#63   iKostis

iKostis

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:23

Το κακό είναι οτι η γενιά του πατέρα μου που "περηφανεύεται" οτι πέρασε πείνα και τα κατάφερε, είναι αυτή που στη προσπάθεια να μου παρέχει τα πάντα προδικάζει το μέλλον μου! Τέλος απο μένα...

#64   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:25

Το περίφημο πρόγραμμα "Ήλιος" που έχουν υπογράψει οτι αν δε μπορέσουμε να αποπληρώσουμε το χρέος, έχουν κάθε δικαίωμα να το αξιοποιήσουν! Τον Οκτώμβρη υπογράφτηκε και δεν είπε κανείς τίποτα...αλλά είμαι κι εγώ ένας απ αυτούς που πιστεύουν οτι υπάρχει μυστικό σχέδιο κατά τις Ελλάδας! :P


Φίλε μου, οι ισχυροί του πλανήτη Κοιτάνε το συμφέρον τους.!
Τώρα... μυστικά σχέδια και συνομωσίες αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν και ότι όλα γίνονται στην τύχει
με γεια και χαρά σου

#65   frogaki

frogaki

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:26

αρα συμφωνουμε ολοι στο ραντεβου για αλλαγη?

#66   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:26

και εγω ακομα μπερδεμενη ειμαι,γνωριζω οτι με την χρεωκοπια τα πραγματα θα ειναι σαφως δυσκολοτερα τωρα το 1euro ειναι 340.75 δρχ μετα θα ειναι 10πλασια και παραπανω και οποιος εχει ενα ευρω θα ειναι πλουσιος!αλλα πραγματικα και αυτο το αργο μαρτυριο ειναι χειροτερο!εγω ειμαι δημοσιος υπαλληλος,νοσηλευτρια!παιρνω 720 σε εναν χωρο χωρις ουτε καν βαρεα ενω οι διοικητικοι το παιρνουν το επιδομα επειδη "ακουμπανε"τους φακελους των ασθενων που τοσα δεν επαιρνα ουτε 17 χρονων,αρνουμαι να πω μαζι τα φαγαμε γιατι εγω ουτε φιλησα κατουρημενες ποδιες,ουτε εφαγα τιποτα!και εχω φτασει στο σημειο να τρελαινομαι!!παντου θλιψη βλεπεις κ απελπισια!!πλεον αυτη ειναι πολιτικη του κεφαλαιου,οσοι εχουν θα αποκτησουν περισσοτερα ενω η μεσαια κ η φτωχη ταξη θα πεινασουν (που ηδη πεινανε)κυριολεκτικα!!μας εχουν υποδουλωσει κ μας εχουν κλεισει κανονικα τα στοματα!!!οι περισσοτεροι εχουν φτασει στο σημειο να ζητανε ακομα και χουντα...φαντασου λοιπον που μας φτασανε

#67   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:27

αρα συμφωνουμε ολοι στο ραντεβου για αλλαγη?


Εγώ θα είμαι εκεί σήμερα.

#68   frogaki

frogaki

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:28

και εγω ακομα μπερδεμενη ειμαι,γνωριζω οτι με την χρεωκοπια τα πραγματα θα ειναι σαφως δυσκολοτερα τωρα το 1euro ειναι 340.75 δρχ μετα θα ειναι 10πλασια και παραπανω και οποιος εχει ενα ευρω θα ειναι πλουσιος!αλλα πραγματικα και αυτο το αργο μαρτυριο ειναι χειροτερο!εγω ειμαι δημοσιος υπαλληλος,νοσηλευτρια!παιρνω 720 σε εναν χωρο χωρις ουτε καν βαρεα ενω οι διοικητικοι το παιρνουν το επιδομα επειδη "ακουμπανε"τους φακελους των ασθενων που τοσα δεν επαιρνα ουτε 17 χρονων,αρνουμαι να πω μαζι τα φαγαμε γιατι εγω ουτε φιλησα κατουρημενες ποδιες,ουτε εφαγα τιποτα!και εχω φτασει στο σημειο να τρελαινομαι!!παντου θλιψη βλεπεις κ απελπισια!!πλεον αυτη ειναι πολιτικη του κεφαλαιου,οσοι εχουν θα αποκτησουν περισσοτερα ενω η μεσαια κ η φτωχη ταξη θα πεινασουν (που ηδη πεινανε)κυριολεκτικα!!μας εχουν υποδουλωσει κ μας εχουν κλεισει κανονικα τα στοματα!!!οι περισσοτεροι εχουν φτασει στο σημειο να ζητανε ακομα και χουντα...φαντασου λοιπον που μας φτασανε

τοτε δες αυτο που θα σου λυσει πολλες αποριες... http://www.youtube.com/watch?v=jqm9eXpe5Ho

Τελευταία επεξεργασία από: frogaki, 12/02/2012 - 11:29


#69   twins

twins

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:29

Φοβάστε την χρεωκοπία για αυτό λέτε ΝΑΙ στα νέα μέτρα;;;
Τι σημαίνει για εσάς χρεωκοπία;
Δεν είναι χρεωκοπία τα 1.000.000 άνεργοι;
Δεν είναι χρεωκοπία οι άστεγοι στους δρόμους;
Δεν είναι χρεωκοπία η εκτίναξη της εγκληματικότητας;
Δεν είναι χρεωκοπία η διάλυση της Υγείας;
Δεν είναι χρεωκοπία να μην έχουν τα παιδιά βιβλία;
.....

Ακούστε το καλά, αυτούς το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην υπάρχουν εξεγέρσεις κλπ... για να μπορούν να πίνουν το καφεδάκι τους στο GB χωρίς άγχος... Αυτή είναι η αγωνία τους, αυτών που ψηφίζουν τα μέτρα και αυτών που επωφελούνται από τα νέα μέτρα!!! Ποιοι επωφελούνται από τα νέα μέτρα;;;; Τα παράσιτα... κι όποιος κατάλαβε...

Η μόνη λύση είναι η μονομερής διαγραφή του χρέους (Μολών Λαβέ δηλαδή αυτά που σου χρωστάω)και έξοδος από την Ε.Ε., έξοδος από αυτό που μας ρήμαξε!!!

Η μόνη λύση, ο Λαός στην εξουσία, εσύ, εγώ, όλοι... όχι από τους καναπέδες όμως, από τα μέρη δουλειάς από τα μέσα παραγωγής...

Πεστα ρε φιλαρα μου πεστα και ξαναπεστα.

#70   iKostis

iKostis

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:29

Φίλε μου, οι ισχυροί του πλανήτη Κοιτάνε το συμφέρον τους.!
Τώρα... μυστικά σχέδια και συνομωσίες αν πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν και ότι όλα γίνονται στην τύχει
με γεια και χαρά σου


Εγώ βλέπω οτι δεν είναι τιποτα στη τύχη....για την ακρίβεια οτι γίνεται τώρα έχει σχεδιαστεί χρόνια πριν!
Δυστυχώς όμως με πολλούς που μιλάω καθημερινά δεν εχουν πάρει χαμπάρι τίποτα...κάνει καλή δουλειά η ατιμη η προπαγάνδα!

αρα συμφωνουμε ολοι στο ραντεβου για αλλαγη?


Κι ας έχει και καταιγίδα!

#71   frogaki

frogaki

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:31

Εγώ βλέπω οτι δεν είναι τιποτα στη τύχη....για την ακρίβεια οτι γίνεται τώρα έχει σχεδιαστεί χρόνια πριν!
Δυστυχώς όμως με πολλούς που μιλάω καθημερινά δεν εχουν πάρει χαμπάρι τίποτα...κάνει καλή δουλειά η ατιμη η προπαγάνδα!



Κι ας έχει και καταιγίδα!

απο τη μια ειναι καλο η καταιγιδα για τα χημικα.... :rolleyes:

#72   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:32

SirAlex.Το βασικότερο που λες είναι το θέμα χρεοκοπίας.Είσαι τόσο αδαείς που πιστεύεις με τόσο ορυκτό πλούτο να σε αφήσουν έτσι εύκολα να φύγεις από την ευρώ-ζώνη; Δεν νομίζω



Λοιπον επειδη με εχετε παρεξηγησει αρκετοι, θα προσπαθήσω να εξηγηθω:

Δεν ειπα ποτε οτι συμφωνω με τα μετρα.
Δεν ειπα σε καμια περιπτωση οτι μ αρεσει αυτο π περναμε

Απλα αυτο π αναφερω ειναι κ εμεις, ως Ελληνες πολίτες, εχουμε κανει κ εμεις αρκετα λάθη στο παρελθον (1ο απο ολα ψηφιζοντας ολους αυτους τους καραγκιοζηδες π μας κυβερνανε 30 χρονια τωρα).
Εχουμε ομως μαθει σε ενα καθεστως διαφθορας κ εχουμε μαθει να δουλευουμε κ να λειτουργουμε μεσα σε αυτο. Δυστυχως οποιος δεν παει με το ρευμα τον πεταει απο μονο του το συστημα εξω. Τοσο καιρο ζουμε με δανεικα (οπως ειπα σε ολα τα επιπεδα), κ αποκτησαμε ενα βιοτικό επιπεδο αρκετα ψηλο, χωρις να μας αξιζει (αφου τα λεφτα δεν ηταν προιον της οικονομιας μας, αλλα ηρθαν ετοιμα απ εξω)
Ε, καποια στιγμη θα τελειωνε αυτο, ηρθε αυτη η ωρα, απλα.
Ας γινομαι κακος, δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#73   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:34

Δε σας κάνει εντύπωση ότι τεχνολογικά είμαστε τόσο προηγμένοι που τα πάντα γίνονται με το πάτημα ενός κουμπιού
Και ώμος… Ακόμα πεθαίνουν άνθρωποι σαν τα σκυλιά στους δρόμους .

#74   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:36

Μόνο όταν οι εργαζόμενοι - αυτοί που κοπιάζουν - κι όχι τα παράσιτα κατακτήσουν την εξουσία θα αλλάξουν τα πράγματα!
Όλοι δικαιούνται Εργασία - Υγεία - Παιδεία - Ευημερία
Όλοι θέλουν να δουλέψουν και το σύστημα αφήνει ανέργους για να έχει φτηνό εργατικό προσωπικό...

Ο κόσμος πρέπει να αλλάξει και θα αλλάξει, σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, φτώχεια - καταπίεση - δούλοι - ανέχεια - αρρώστιες - αναλφαβητισμός κλπ...

Και από την άλλη, τα παράσιτα, οι γόνοι και οι πατεράδες, αυτοί που λαδώνουν με μίζες και σκοτώνουν τους λαούς με πολέμους να είναι μες την χλιδή και τα κότερα κλπ!!!

Όπως είπε κι ο ποιητής.. ''αν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς''

Εγώ πάλι εύχομαι οι Έλληνες να είναι αυτοί που θα το ξεκινήσουν... να λένε σε 100 χρόνια από τώρα

''... κι αυτό που ζούμε τώρα, στην Ελλάδα ξεκίνησε..!'' Αυτή είναι τιμή για την χώρα μας!

#75   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/02/2012 - 11:37

Λοιπον επειδη με εχετε παρεξηγησει αρκετοι, θα προσπαθήσω να εξηγηθω:

Δεν ειπα ποτε οτι συμφωνω με τα μετρα.
Δεν ειπα σε καμια περιπτωση οτι μ αρεσει αυτο π περναμε

Απλα αυτο π αναφερω ειναι κ εμεις, ως Ελληνες πολίτες, εχουμε κανει κ εμεις αρκετα λάθη στο παρελθον (1ο απο ολα ψηφιζοντας ολους αυτους τους καραγκιοζηδες π μας κυβερνανε 30 χρονια τωρα).
Εχουμε ομως μαθει σε ενα καθεστως διαφθορας κ εχουμε μαθει να δουλευουμε κ να λειτουργουμε μεσα σε αυτο. Δυστυχως οποιος δεν παει με το ρευμα τον πεταει απο μονο του το συστημα εξω. Τοσο καιρο ζουμε με δανεικα (οπως ειπα σε ολα τα επιπεδα), κ αποκτησαμε ενα βιοτικό επιπεδο αρκετα ψηλο, χωρις να μας αξιζει (αφου τα λεφτα δεν ηταν προιον της οικονομιας μας, αλλα ηρθαν ετοιμα απ εξω)
Ε, καποια στιγμη θα τελειωνε αυτο, ηρθε αυτη η ωρα, απλα.
Ας γινομαι κακος, δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα


Τώρα μιλάς ποιο ορθολογικά φίλε μου.
Για όλα αυτά που αναφέρεις φίλε μου αυτοί μας τα έμαθαν και τους πιστέψαμε γιατί κοιμόμασταν.Ελα όμως τώρα που ξυπνήσαμε (θέλω να πιστεύω)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες