Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for iPhone OS 3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   mavridan

mavridan

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2009 - 14:43

Καλησπέρα
Έχω διαβάσει μέχρι ώρας άπειρα fora και άκρη δεν έχω βγάλει. Το μόνο που έχω καταλάβει, μάλλον, είναι το πρόβλημα εστιάζεται στο baseband.
Η περίπτωση έχει ως εξής:
iPhone 3GS, out of the box στις 8 Νοεμβρίου.
Φτιάχνω το custom firmware με το pwnage tool
κλεισμένα τα Itunes.app και iTunes Helper
μπαίνω σε DFU κανονικά
γίνεται κανονικά το πέρασμα του custom firmware
όταν η διαδικασία ολοκληρώνεται και το τηλέφωνο κάνει reboot για να ξεκινήσει κανονικά το μήνυμα "your iphone is rebooting" κλπ αντικαθίσταται αμέσως, πριν τελειώσει η αντιστροφη μέτρηση στο iTunes, από την "κλασσική" οθόνη "itunes has detected a phone in recovery mode". Κάνω κάτι λάθος η απλώς δεν υπάρχει ελπίδα (προς το παρόν)?
ευχαριστώ εκ των προτέρων

βρηκες λυση τελικα.εχω το ιδιο προβλημα!!

Τελευταία επεξεργασία από: mavridan, 09/12/2009 - 14:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   kyriakos95b

kyriakos95b

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2009 - 22:53

Στο iphone 3gs οταν το κανω αυτο καθε φορα που θα το σβηνω και οταν το αναβω θα πρεπη να το συνδεσω με τον υπολογιστη για να ανοιξει????

#243   92249224

92249224

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:25

καλησπερα, εχω το 3gs και του εκανα update με 3.1.2, εκανα στην συνεχεια τον οδηγο γιατο pwnage αλλα ενω το τηλεφωνο ειναι σε dfu mode εχω αλλαξει ολες τις usb εχω κανε reset τον mac πολλες φορες
μου βγαζει προβλημα το itunes οταν παω να κανω restore με την custom ipsw που εχω φτιαξει, μετα απο 5 λεπτα που βγαζει το μηνυμα iphone preparing βγαζει μηνυμα λαθους 1604,
το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο vodafone σημερα

#244   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 21:42

καλησπερα, εχω το 3gs και του εκανα update με 3.1.2, εκανα στην συνεχεια τον οδηγο γιατο pwnage αλλα ενω το τηλεφωνο ειναι σε dfu mode εχω αλλαξει ολες τις usb εχω κανε reset τον mac πολλες φορες
μου βγαζει προβλημα το itunes οταν παω να κανω restore με την custom ipsw που εχω φτιαξει, μετα απο 5 λεπτα που βγαζει το μηνυμα iphone preparing βγαζει μηνυμα λαθους 1604,
το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο vodafone σημερα

γιατι δεν χρησιμοποιεις το blackrain για mac και παιδευεσαι... :)

#245   nobleman

nobleman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 22:05

καλησπερα, εχω το 3gs και του εκανα update με 3.1.2, εκανα στην συνεχεια τον οδηγο γιατο pwnage αλλα ενω το τηλεφωνο ειναι σε dfu mode εχω αλλαξει ολες τις usb εχω κανε reset τον mac πολλες φορες
μου βγαζει προβλημα το itunes οταν παω να κανω restore με την custom ipsw που εχω φτιαξει, μετα απο 5 λεπτα που βγαζει το μηνυμα iphone preparing βγαζει μηνυμα λαθους 1604,
το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο vodafone σημερα


Νομίζω ότι χρειάζεται να απενεργοποιήσεις το dfu mode με το iRecovery. Google it και θα βρεις πολλές πληροφορίες γύρω απ' αυτό!

#246   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 00:06

Ρε παιδια στο PwnageTool δειχνει μονο για iPhone 3G(S), εμεις με το iPhone 3G τι κανουμε;

#247   92249224

92249224

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 01:13

γιατι δεν χρησιμοποιεις το blackrain για mac και παιδευεσαι... :)


το δοκιμασα και το blackrain πολλες φορες αλλα μετα το πρωτο reset το κινητο μπενει σε restore mode, οσο ειναι ανοιχτο δουλευει κανονικα μολις κανω reset το κινητο τοτε
μπενει σε restore, τελικα τι παιζει? εχει κανει κανεις 3gs me 3.1.2. jaibreak χωρις να εχει προβληματα?

#248   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 01:35

το δοκιμασα και το blackrain πολλες φορες αλλα μετα το πρωτο reset το κινητο μπενει σε restore mode, οσο ειναι ανοιχτο δουλευει κανονικα μολις κανω reset το κινητο τοτε
μπενει σε restore, τελικα τι παιζει? εχει κανει κανεις 3gs me 3.1.2. jaibreak χωρις να εχει προβληματα?

έχει ειπωθεί αρκετές φορές πως iPhone 3gs με εγκατεστημένη την 3.1.2 έχει πρόβλημα με το jailbreak περιμένουμε από dev team jailbreak...
Αυτή την στιγμή θα πρέπει να μην σβήσει η συσκευή γιατί θα πρέπει να ξανατρεξεις το blackrain (χωρίς restore)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2009 - 01:37


#249   92249224

92249224

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 01:47

έχει ειπωθεί αρκετές φορές πως iPhone 3gs με εγκατεστημένη την 3.1.2 έχει πρόβλημα με το jailbreak περιμένουμε από dev team jailbreak...
Αυτή την στιγμή θα πρέπει να μην σβήσει η συσκευή γιατί θα πρέπει να ξανατρεξεις το blackrain (χωρίς restore)

αυτο το καταλαβα, αλλα ακομη και αυτο απο οτι ειδα ειναι σχετικο γιατι πολλες φορες και να ξανατρεξεις το blackrain δεν παιζει, anyway υπομονη λοιπον

#250   xrhstosR1

xrhstosR1

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 23:59

καλη χρονια!!! ρε παιδες θελω βοηθεια!!!!!! φτιαχνω την costom firmware κανονικα οπως γινεται στο pwnage tool και οταν παω να την κανω restore μου βγαζει ολη την ωρα error!!! μονο μια φορα την πηρε και ειδα τον ανανα στην οθονη και μολις τελειωσε το restore το τηλ ηταν νεκρο!!! δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα!!! και το εκανα παλι restore με το itunes.γιατι δεν μου περνει την costum firmware που φτιαχνω??? εχω φρικαρει!!!

#251   kellys

kellys

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 00:19

καλη χρονια!!! ρε παιδες θελω βοηθεια!!!!!! φτιαχνω την costom firmware κανονικα οπως γινεται στο pwnage tool και οταν παω να την κανω restore μου βγαζει ολη την ωρα error!!! μονο μια φορα την πηρε και ειδα τον ανανα στην οθονη και μολις τελειωσε το restore το τηλ ηταν νεκρο!!! δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα!!! και το εκανα παλι restore με το itunes.γιατι δεν μου περνει την costum firmware που φτιαχνω??? εχω φρικαρει!!!

γιατι το πειραζισ το μηλο εεε ηρεμησε οταν βρεισ την ακρη πεστο και σε μασ :lol:

#252   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2010 - 12:59

παιδια εκανα update apo 3.0 σε 3.1.2. ακολουθω ολα τα βηματα αλλα οταν παταω στο itunes restore αρχιζει η διαδικασια χωρις να με ρωταει να επιλεξω το αρχειο που δημηιουργησα. το αποτελεσμα ειναι οτι δεν γινεται jailbreak και μου ζηταει την αρχικη ΣΙΜ που δεν εχω μιας κ ειναι αγορασμενο απο εξω.
ιδια διαδικασια ειχα κανει με επιτυχια ομως σε κινητο αγορασμενο με 3.1.2....


καμια ιδεα?????

#253   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2010 - 13:06

Φίλε μου αυτό γίνεται γιατί το Pwnage δεν υποστηρίζει το unlock της συσκευής(μιας και το έχεις αγοράσει από εξωτερικό) χρησιμοποίησε το blackra1n για να κάνεις jailbreak και unlock και δεν θα έχεις κανένα προβλημα.

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ :

[Οδηγός] blackra1n: jailbreak iPhone 3G and 3GS with v3.1.2

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 09/01/2010 - 13:10

ezgif_com_crop_2.gif


#254   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2010 - 14:29

Φίλε μου αυτό γίνεται γιατί το Pwnage δεν υποστηρίζει το unlock της συσκευής(μιας και το έχεις αγοράσει από εξωτερικό) χρησιμοποίησε το blackra1n για να κάνεις jailbreak και unlock και δεν θα έχεις κανένα προβλημα.

Ακολούθησε τον οδηγό εδώ :

[Οδηγός] blackra1n: jailbreak iPhone 3G and 3GS with v3.1.2

ναι αλλα δεν εκανε ουτε jailbreak οχι μονο unlock. μηπως φταει που εκανα update σε 3.1.2 μεσω itunes k οχι απο pwnage??

anyway, εκανα πετυχημενα τη διαδικασια μεσω blackra1n/blacksn0w και το περιεργο ειναι οτι μετα απο restart ειναι οπως πριν, δε ζηταει δηλαδη να το συνδεσω με υπολογιστη!
τι παιζει??

#255   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2010 - 14:32

Έτσι είναι η λειτουργία του..Έγινε το unlock και είσαι οκ..!

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες