Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tassimo ή Dolce Gusto;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2012 - 18:44

Γιατί είμαι έξυπνος όπως και η τάσιμο μηνανή... :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Alexisd

Alexisd

    iPH Enthousiast

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Al3xisd1

Δημοσίευση 10/03/2012 - 01:44

Στο αγγλικό, όμως, δεν υπάρχουν σωστά;

Ολα .com ειναι αν θες http://www.nextag.co...offee/shop-html δν ξερω που αλλου να εχει

#78   Alexisd

Alexisd

    iPH Enthousiast

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Al3xisd1

Δημοσίευση 10/03/2012 - 18:50

Παιδια εκτος απο την κλασικη τασιμο απο π αλλου μπορουμε να αγοραζουμε καψουλες απο ιντερνετ???

#79   Spireto

Spireto

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 19:52

Καλησπερα παοδοα επειδη ασχολουμε με το θεμα τπυ εσπρεσσο εδω και πολυ καιρο πιστευω οτι θα βοηθησουσε μια παραπανω γνωμη !
Λοιπον εχουμε και λεμε απο τον καψουλοκαφε τον καλυτερο ποιοτικα τον κανει h ipperespresso του ΙΛλυ , ο εσπρεσσο που βγαζει η νες και η ντολσε απλα δεν πινετε σκουπιδι ( εχω δοκιμασει και απο τος δυο μηχανες και στις δυο αυτο που επινα μονο εσπρεσσο δεν ηταν )
Οποτε συνοψιζοντας αν θελεις φιλε μου τον καλυτερο εσπρεσσο με καψουλα με τυφλα ματια ιλλυ ολα τα αλλα ειναι απλα για τα σκουπιδια ,
Απο την αλλη αν θες ενα εσπρεσσακι ποτε ποτε και αλλα τοσα διαφορετικα ροφηματα ασχετα με τον καφε τοτε πηγαινε σε δολσε η Τασσιμο
Αν αναζητας τον καλο εσπρεσσο ( οσο καλος μπορει να ειναι απο μια καψουλα ) τοτε ιππερεσπρεσσο με κλειστα ματια
Βεβαια ο καλος φρεσκοαλεσμενος καφες σε μια καλη μηχανη εσπρεσσο ειναι αξεπεραστος και δεν εχει γυρισμο...

#80   echo51

echo51

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/03/2012 - 09:49

Εγώ επειδή είμαι λάτρης του καφέ, αγόρασα λόγω τιμής (μεταξύ 50-100Euro) πολλές Μηχανές κάψουλας, της πέταξα όλες και αγόρασα υπέραυτόματη με "φρεσκοκοψημο" καφέ, μου κόστισε 320€ όμως πίνω καφέ και τον ευχαριστιέμαι.

#81   Alexisd

Alexisd

    iPH Enthousiast

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Al3xisd1

Δημοσίευση 31/03/2012 - 19:55

Παιδια χθες αγορασα την τασσιμο τ20 και τωρα εχω 3 ερωτησεις:
1)Γιατι αισθανομαι οτι βρομαει ο καφες πλαστικουρα ειναι φυσιολογικο???
2)Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα αγαπημενα σας ροφηματα
3)Αν θελω να αγορασω απο τασσιμο.gr δν γινεται με αντικαταβολη χωρις πιστωτικες και τα λοιπα..???

#82   bill1973

bill1973

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2012 - 00:37

είπαμε οι καφέδες του ειναι χάλια ,τουλάχιστον αυτοι που μας φέρνουν Ελλαδα ,η παράξενη γεύση θα φύγει ως ενα βαθμό μετα απο μερικούς καφέδες ειναι η ´´καινουργιλα ´´ Σαν καλύτερη γεύση καφε θα έλεγα οτι ειναι το carte noire espresso αλλα μην περιμενεις τίποτα σπουδαίο ,άλλος τρόπος παραγγελίας εκτός απο το Ίντερνετ με πιστωτική δεν υπαρχει.Η πρώτη φορά κιόλας που θα παραγγειλεις θα αργήσει αρκετά (έμενα για Λουτράκι έκανε 3 εβδομάδες ).

#83   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/04/2012 - 19:37

Εμένα δεν έχει αυτήν την αίσθηση πλαστικούρας που λες, αλλά μου έχει τύχει να την νιώσω σε tassimo γνωστού και τείνω να πιστεύω ότι είναι θέμα νερού και αλάτων στην περιοχή σου. Δοκίμασε με εμφιαλωμένο 2-3 φορές να δεις αν φταίει αυτό. Μπορεί απλά να πρέπει να πιείς μερικά ροφήματα για να αποβάλλει η μηχανή την "καινουργίλα" (δεν μπορώ να θυμηθώ πώς ήταν η δική μου στην αρχή).

Εμένα προσωπικά αγαπημένο μου ρόφημα είναι το creme buille αλλά είναι διαθέσιμο μόνο online. Επίσης μου αρέσει πάρα πολύ το latte με καραμέλα το οποίο υπάρχει και στα σουπερμαρκετ.

Για αντικαταβολή από το site τους δεν ξέρω γιατί αγόρασα με προπληρωμένη. Και εμένα άργησαν να τα φέρουν αλλά δεν φταίει τόσο η tassimo όσο οι μειώσεις προσωπικού που έγιναν πρόσφατα στα ΕΛΤΑ. Το ίδιο πρόβλημα έχω και από το amazon που ενώ παλιά έκανε 1 βδομάδα - 10 μέρες να έρθει η παραγγελία, τώρα κάνει κοντά μήνα... Απ' ότι ακούω τα δέματα από τα κεντρικά τα φέρουν στα υποκαταστήαματα των ΕΛΤΑ μια φορά στις 2 βδομάδες...

#84   bill1973

bill1973

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2012 - 22:17

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ερχονται απευθειας απο εξωτερικο οι καφεδες και δεν αναλαμβανει ενας αντιπροσωπος να τα στελνει απο Ελλαδα.

#85   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 09/04/2012 - 23:45

εμενα οταν ειχα παραγγειλει εκαναν 7-8 μερες ...

#86   Alexisd

Alexisd

    iPH Enthousiast

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Al3xisd1

Δημοσίευση 10/04/2012 - 00:02

Δεν ξερω παιδια μεγαλη μ@@@@@ Κατα την γνωμη μ οι παραγγελιες της τασσιμο απο λαν γτ εαν θελει καποιος να αξιοποιησει το κουπονι του γτ δν εχει Πιστωτικη κτλ κτλ.....

#87   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 08:18

Eγώ πάντως είμαι υπερευχαριστημένος από την Dolce gusto.

Κάνει καταπληκτικό espresso & capuccino, για τα λεφτά της! Μόνο το freddo capuccino δεν είναι τόσο καλό.

#88   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:37

aσχετο αλλα εγω ψηφιζω nespresso δαγκωτο, τωρα που βρηκα και ακρη με αδειες καψουλες για φθηνοτερα, δεν το συζηταω!

#89   Alexisd

Alexisd

    iPH Enthousiast

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Al3xisd1

Δημοσίευση 21/04/2012 - 09:26

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση τι ακριβως κανει η κιτρινη καψουλα που υπαρχει πισω απο την τασσιμο??

#90   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 21/04/2012 - 09:58

Η κίτρινη καψουλα είναι για όταν θες να καθαρίσεις την μηχανή ή να κανείς αφαλάτωση!περα απο κει κ εγώ την tassimo έχω,εντάξει ωραίοι καφέδες,αλλα όταν ήπια espresso απο μηχανή nespresso φίλου μου τρελαθηκα!αν είχα τώρα επιλογή nespresso θα είχα επιλέξει !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες