Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:13

Όπως η μόδα του iPhone ήρθε γρήγορα και ξαφνικά το ίδιο γρήγορα και ξαφνικά θα ξεθωριάσει. Και για αυτό είναι υπεύθυνη η μαμά apple σε όλους τους τομείς, απο τους περιορισμούς μέχρι και την αντιμετώπιση των j/brakers.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:18

Εγω παντως το θεωρω λαθος να συγκρινουμε το iPhone(το νεοτερο μοντελο που εχει βγει) με το καθε νεο κινητο της Samsung ή της Nokia ή της HTC.. Η Apple βγαζει κινητο μια φορα το χρονο.. Οποτε το iPhone 3GS μπορει να συγκριθει με HTC Hero και Samsung Omnia HD.. Αν τωρα αρχισουμε να συγκρινουμε με HTC HD2 και με το ενα και με το αλλο που θα βγουν τοσο καιρο μετα ειναι λιγακι αδικο.. Λιγο ασχετο με το θεμα απλα μιλησαμε για τα Android, τα apps κτλ ειναι και λιγο αδικο να λεμε οτι χωρις JB το iPhone δεν αξιζει τοσο..

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/10/2009 - 16:18


#33   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:22

Δε το σχολιάζω οτι συγκρίνεις το πιο εύχρηστο και όμορφο λειτουργικό που έχει φτιαχτεί (iphone os) με linux..Καλά χρησά τα linux αλλά σε κινητό...??μην τρελαθουμε :D Πρέπει να είναι κάποιος ψηχοπαθής για να το κάνει..Ναι ναι ξέρω έχουν αρχίσει ήδη να το κάνουν αλλα αυτό δεν αναιρεί το προηγούμενο... :D
+για να γίνει port άλλου λογισμικού χρειάζεται jb....
over and out

Πρίν κρίνεις καλό είναι να κάνεις ένα search στο google για "linux mobile" γιατί μάλον δεν γνωρίζεις. Και δεν χρειάζεται να περιμένεις 3 χρόνια για να κάνεις copy/paste αλλά ούτε και πληρώσεις $0.99 για το προνόμιο. Ακόμα χρησημοποιώ το Α1200 της motorola χωρίς προβλήματα. Ψάχτο και αυτό στο google.

Όσο για το ποιο "όμορφο και εύχρηστο" η ύπαρξη του jailbreak του cydia και των άπειρων tweeks τα λένε όλα. Γίνεται υπερπροσπάθεια να το κάνουν πιο άσχημο και δύσχριστο :lol:

#34   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:33

Εγω παντως το θεωρω λαθος να συγκρινουμε το iPhone(το νεοτερο μοντελο που εχει βγει) με το καθε νεο κινητο της Samsung ή της Nokia ή της HTC.. Η Apple βγαζει κινητο μια φορα το χρονο.. Οποτε το iPhone 3GS μπορει να συγκριθει με HTC Hero και Samsung Omnia HD.. Αν τωρα αρχισουμε να συγκρινουμε με HTC HD2 και με το ενα και με το αλλο που θα βγουν τοσο καιρο μετα ειναι λιγακι αδικο.. Λιγο ασχετο με το θεμα απλα μιλησαμε για τα Android, τα apps κτλ ειναι και λιγο αδικο να λεμε οτι χωρις JB το iPhone δεν αξιζει τοσο..

Το λάθος δεν είναι αυτό Αντρέα κατα την ταπείνη μου γνώμη. Το λάθος είναι η επιείκια με την οποία κρίνεται η Apple για το λειτουργικό του iphone. Δεν γίνεται ένα λειτουργικό κατασκευασμένο αποκλειστικά για το iphone να μην έχει την δυνατότητα να εκμεταλευτεί ούτε το 10% των δυνατοτήτων της συσκευής!

Και βέβαια δεν αξίζει τον ντόρο να γίνονται συζητησεις επι συζητήσεων επ'αυτού.Δεν θέλει να τις εκμεταλευτεί γιατί το appstore καλύπτει τα κενά με επιπλέων κέρδος.

Εγώ αναρωτιέμαι τι πρέπει να λέμε για τα windows mobile που μπορούν να προσαρμοστουν και να τρέχουν σε δεκάδες διαφορετικά μοντέλα κινητών? Είναι super η apple επειδή κατάφερε να κάνει copy paste μέσα σε 3 χρόνια και όλοι οι άλλοι είναι σκάρτοι?

Τα παρακάτω με εκφράζουν όσο αφορά στην λογική και την μούρη που μας πουλάει η Apple απόλυτα. (το 1ο είναι για το 2G αλλά δεν έχουν αλλάξει και πολλά δυστηχώς)

http://www.thebestpa.../c.cgi?u=iphone
http://www.thebestpa...cgi?u=macs_cant

#35   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:36

Γενικά πιστεύω ότι με όλα τις cracked apps κάπου παραχόνδρυνε το παιχνίδι και κάποιοι το παραξυλώσανε...


Μα οι περισσότεροι χρήστες δεν κάνουν jailbreak (που είναι πολλοί περισσότεροι από όσους αναφέρουν οι δήθεν έρευνες) για να βάλουν cracked apps, αλλά για να αποκτήσουν βασικότατες εφαρμογές και υπηρεσίες, τις οποίες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η apple μετά από 3,5 χρόνια συνεχίζει να αγνοεί...

1) Αναφορά μηνυμάτων
2) Εφαρμογή διαχείρισης κλήσεων
3) Παραμετροποίηση της εμφάνισης του UI
4) Ringtones
5) Διαμοιρασμός αρχείων μέσω bluetooth

και άλλα πολλά, που τώρα δε μου έρχονται στο μυαλό.

Πολλοί θυμούνται ότι πριν αρκετά χρόνια η apple είχε φτάσει στα πρόθυρα της καταστροφής. Ας προσέχει λοιπόν και ας αφήσει την αλαζονεία, γιατί οι καταναλωτές αλλάζουν τις επιλογές τους και τιμωρούν (αυτό φυσικά δεν ισχύει στη χώρα μας, όπου οι καταναλωτική συνείδηση είναι ανύπαρκτη).

#36   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:07

Εγω παντως το θεωρω λαθος να συγκρινουμε το iPhone(το νεοτερο μοντελο που εχει βγει) με το καθε νεο κινητο της Samsung ή της Nokia ή της HTC.. Η Apple βγαζει κινητο μια φορα το χρονο.. Οποτε το iPhone 3GS μπορει να συγκριθει με HTC Hero και Samsung Omnia HD.. Αν τωρα αρχισουμε να συγκρινουμε με HTC HD2 και με το ενα και με το αλλο που θα βγουν τοσο καιρο μετα ειναι λιγακι αδικο.. Λιγο ασχετο με το θεμα απλα μιλησαμε για τα Android, τα apps κτλ ειναι και λιγο αδικο να λεμε οτι χωρις JB το iPhone δεν αξιζει τοσο..



+1 aπο μένα !

#37   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:18

Εγω παντως το θεωρω λαθος να συγκρινουμε το iPhone(το νεοτερο μοντελο που εχει βγει) με το καθε νεο κινητο της Samsung ή της Nokia ή της HTC.. Η Apple βγαζει κινητο μια φορα το χρονο.. Οποτε το iPhone 3GS μπορει να συγκριθει με HTC Hero και Samsung Omnia HD.. Αν τωρα αρχισουμε να συγκρινουμε με HTC HD2 και με το ενα και με το αλλο που θα βγουν τοσο καιρο μετα ειναι λιγακι αδικο.. Λιγο ασχετο με το θεμα απλα μιλησαμε για τα Android, τα apps κτλ ειναι και λιγο αδικο να λεμε οτι χωρις JB το iPhone δεν αξιζει τοσο..

;;; Λάθος να τα συγκρίνουμε; Είναι λάθος γιατί υπερτερεί το HD2; Τι σημαίνει μετα απο τόσο καιρό; 3 μήνες πέρασαν και η αγορά κινείται συνεχώς. Με το ίδιο σκεπτικό το austin metro που είχε η μάνα μου πριν 20 χρόνια παραμένει το καλύτερο αυτοκίνητο και θα ήταν αδικία να το συγκρίνουμε με οτιδήποτε βγήκε στη συνέχεια.

#38   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:20

Εδώ δεν επιτρέπουν να φτιαχτεί flash player και κανουν ένα σκασμό εξώδικα γιατί θέλει η apple να πάρει ποσοστά ακόμα και από αυτό, όπως κάνει και με όλα τα apps που πουλάει μέσω appstore και προσθέτουν δυνατότητες στο iphone.Αλήθεια πώς μπορεί κάποια εταιρία να μου απαγορεύσει να αναπαράγω και να χρησημοποιώ αρχεία για τα οποία έχω πληρώσει και να θέλει λεφτά ακόμα και για αυτό???Πώς μπορεί να με χρεώνει για να χρησημοποιώ δωρεάν εφαρμογές άλλων εταιριών?Πώς μπορεί με το έτσι θέλω να μου αποκλείει ουσιαστικά από την χρήση ΒΤ handsfree από την στιγμή που ούτε το δικό της δεν είναι 100% συμβατό με το iPhone? Πώς μπορεί να διατηρεί μονοπόλειο στις εφαρμογές μέσω Appstore.Κανονικά αφού απαγορεύεταιτο μονοπόλειο(τουλάχειστον στην Ευρώπη) και αφού η συσκευή είναι ιδιοκτησία μου γιατί δεν μπορώ να αγοράσω εφαρμογή από τον developer αλλά πρέπει ντέ και καλά να τα σκάσω στην APPLE? Τώρα αυτά που λέτε για κλεμένες εφαρμογές, ναι είμαι κατά αλλά αφού δεν μου δίνουν την επιλογή να διαλέξω μαγαζί δεν τους δίνω την επιλογή να ψαχουλεύουν την τσέπη μου, είναι τόσο απλό.Και ναι είναι το πρώτο και τελευταίο iphone που παίρνω.
Πάλι καλά που δεν έχουν κλειδώσει ακόμα και τα MAC να αρχίζουμε να τα πετάμε από τα μπαλκόνια.Έτσι χάνεις χρήστες δεν κερδίζεις!!!
Να δώ ποιός λογικός άνθρωπος θα πάει να πάρει ένα καρακλειδωμένο iPhone που θα δίνει 600€ για να το πάρει και ουσιαστικά θα έχει ένα απλό τηλέφωνο της δεκαετίας του 90(αρχές), αν δεν τα σκάσει ακόμα μία φορά για να βάλει τις 10άδες εφαρμγές που χρειάζεται, για να φτάσει έστω και λίγο στην χρηστικότητα και αποδοτηκότητα μίας WM συσκευής που είναι κατά πολύ φθηνότερη αν υπολογίσεις το κόστος των εφαρμογών του Appstore.
ΠΧ το HTC touch pro μπορεί με μηδενικό κόστος να προβάλει από ταινίες μέχρι powerpoint παρουσιάσεις σε τηλεόραση ή projector και για να κάνεις κάτι τέτοιο στο iphone θές 30 εφαρμογές και περίπου 150€ σε καλώδια και αντάπτορες και πάλι με περιορισμένες δυνατότητες,για να μή πάμε στο πανάκρυβο TV box και τα επίσεις ακρυβά συμπράγκαλα που θές για να κάνει τελικά το iphone αυτά για τα οποία το εκθειάζει και το διαφημίζει η APPLE.Με λίγα λόγια για επαγγελματίες που θέλουν κάτι παραπάνω από ένα αστραφτερό gaget θές από 1500€-2000€ για να κάνει τελικά το iPhone αυτά που μπορεί.

J/B και πάλι J/B for ever.Άντε να δούμε και WM για το iPhone και να κλείσει μία για πάντα το θέμα IPSW

#39   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:31

Sorry drspeed αλλά είσαι λάθος. Η Apple δεν είναι μονοπώλειο ίσως να είναι και μικρή μειοψηφία στην αγορά κινητών, επιπλέων δεν απαγορεύει την ανάπτυξη applications από ανεξάρτητους developers αρκεί να είναι μέσω appstore.

To ότι είναι καρακλειδωμένο το ξέρεις. Τα έξτρα φράγκα που χρειάζονται και αυτά τα ξέρεις. Δεν έχεις την ηθική υπεροχή ούτε είναι δικαιολόγία το ότι τα σπασμένα apps δικαιολογούνται σαν εκδίκηση.

Τα πράγματα είναι απλά, η Apple έχει ήδη επιπληχθεί για misleading διαφημησεις για τις δυνατότητες του iphone και έχει αναγκαστεί να τις αποσύρει. Απλά αυτά περνάνε στα ψιλά. Μην τρελένεσαι, υπάρχουν πολλά alternatives και θα πιάσουν στην αγορά απλά και μόνο εξ'αιτίας των πρακτικών της Apple.

Όπως είπε και ο suepergeorge πιο πάνω:
Πολλοί θυμούνται ότι πριν αρκετά χρόνια η apple είχε φτάσει στα πρόθυρα της καταστροφής. Ας προσέχει λοιπόν και ας αφήσει την αλαζονεία, γιατί οι καταναλωτές αλλάζουν τις επιλογές τους και τιμωρούν (αυτό φυσικά δεν ισχύει στη χώρα μας, όπου οι καταναλωτική συνείδηση είναι ανύπαρκτη).

Όλοι κρίνονται, και οι εταιρείες για τα προϊόντα τους αλλά και οι καταναλωτές για τις επιλογές τους και τον τρόπο που τις κάνουν.

#40   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:35

;;; Λάθος να τα συγκρίνουμε; Είναι λάθος γιατί υπερτερεί το HD2; Τι σημαίνει μετα απο τόσο καιρό; 3 μήνες πέρασαν και η αγορά κινείται συνεχώς. Με το ίδιο σκεπτικό το austin metro που είχε η μάνα μου πριν 20 χρόνια παραμένει το καλύτερο αυτοκίνητο και θα ήταν αδικία να το συγκρίνουμε με οτιδήποτε βγήκε στη συνέχεια.


Υπερτερει το HD 2 χωρις να εχει κυκλοφορησει.. Wow. Αυτο που λεω ειναι οτι το iPhone που βγηκε τον Ιουνη και το HD2 που θα βγει τον Νοεμβριο, οκ, μπορουμε να τα συγκρινουμε, αλλα η HTC ποσα κινητα εβγαλε απο τοτε που κυκλοφορησε το iPhone 3GS μεχρι σημερα???(ή καλυτερα μεχρι οταν βγει και το HD2?) Η Apple βγαζει ενα, η HTC μπορει να βγαλει 10 τουλαχιστον αν οχι και περισσοτερα.. Αυτο που λεω ειναι οτι το επομενο iPhone θα ηταν κατι που θα μπορουσαμε να συγκρινουμε με τα HTC που θα βγουν οταν βγει και εκεινο.. Ειναι σαν να μου λες να συγκρινουμε τωρα το iPhone 2G με το HD2 και το iPhone 3GS με το HD2.. Βεβαια το 3GS ειναι το καινουργιο iPhone και το HD2 το καινουργιο HTC.. Αλλα με 5 μηνες διαφορα, ολο και κατι θα αλλαζε αν εβγαινε τον Ιουνη(βεβαια οι εταιριες απο μηνες πριν σχεδιαζουν τα νεα κινητα, αλλα αυτο σημαινει οτι το iPhone το σχεδιαζαν και απο πιο πριν). Μια εταιρια βλεπει αλλαγες που κανει μια αλλη εταιρια και προσπαθει να βελτιωσει με τον ιδιο τροπο το κινητο που προκειται να βγαλει και να το κανει ακομη καλυτερο.. Τελοσπαντων, πολυ off-topic, το αφηνω εδω.

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/10/2009 - 17:37


#41   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:53

Sorry drspeed αλλά είσαι λάθος. Η Apple δεν είναι μονοπώλειο ίσως να είναι και μικρή μειοψηφία στην αγορά κινητών, επιπλέων δεν απαγορεύει την ανάπτυξη applications από ανεξάρτητους developers αρκεί να είναι μέσω appstore.

To ότι είναι καρακλειδωμένο το ξέρεις. Τα έξτρα φράγκα που χρειάζονται και αυτά τα ξέρεις. Δεν έχεις την ηθική υπεροχή ούτε είναι δικαιολόγία το ότι τα σπασμένα apps δικαιολογούνται σαν εκδίκηση.

Τα πράγματα είναι απλά, η Apple έχει ήδη επιπληχθεί για misleading διαφημησεις για τις δυνατότητες του iphone και έχει αναγκαστεί να τις αποσύρει. Απλά αυτά περνάνε στα ψιλά. Μην τρελένεσαι, υπάρχουν πολλά alternatives και θα πιάσουν στην αγορά απλά και μόνο εξ'αιτίας των πρακτικών της Apple.

Όπως είπε και ο suepergeorge πιο πάνω:
Πολλοί θυμούνται ότι πριν αρκετά χρόνια η apple είχε φτάσει στα πρόθυρα της καταστροφής. Ας προσέχει λοιπόν και ας αφήσει την αλαζονεία, γιατί οι καταναλωτές αλλάζουν τις επιλογές τους και τιμωρούν (αυτό φυσικά δεν ισχύει στη χώρα μας, όπου οι καταναλωτική συνείδηση είναι ανύπαρκτη).

Όλοι κρίνονται, και οι εταιρείες για τα προϊόντα τους αλλά και οι καταναλωτές για τις επιλογές τους και τον τρόπο που τις κάνουν.

Μαζί σου και δεν θεορώ την κλοπή εφαρμογών εκδίκηση αλλά έχω πληρώσει ηδη για πολλές από τις mobile εφαρμογές που μου πασάρει τώρα η apple και μάλιστα για πολλές πχ IGO8 έχω ακόμα 2 άδειες που δεν μπορώ να χρησημοποιήσω γιατί η navtec πετάει το μπαλάκι στην Apple και τούμπαλιν οπότε γειά σας.το ίδιο με το adobe pdf που και εκεί έχω άδεια για mobile app και εκεί τα ίδια όπως και με πολλές ακόμα φαρμογές.
Όσο για τα κλειδώματα και τις τραγικές ελειψεις όχι δεν τα ήξερα από πρίν αλλά ας ρώταγα θα μου πείς.ΟΚ. Τώρα λοιπόν που έπαθα και έμαθα ξέρω τί θα κάνω.
Και πάνω που έλεγα ότι τον επόμενο μήνα θα έπαιρνα macbook pro και ένα iMac για το σπίτι τώρα με βλέπω για κανένα απλό laptop και ένα desktop με server έτσι μόνο και μόνο γιατι δεν γουστάρω να με θεωρούν πελατάκι που θα πάρω ότι έχει πάνω το μηλαράκι

#42   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:54

Υπερτερει το HD 2 χωρις να εχει κυκλοφορησει.. Wow. Αυτο που λεω ειναι οτι το iPhone που βγηκε τον Ιουνη και το HD2 που θα βγει τον Νοεμβριο, οκ, μπορουμε να τα συγκρινουμε, αλλα η HTC ποσα κινητα εβγαλε απο τοτε που κυκλοφορησε το iPhone 3GS μεχρι σημερα???(ή καλυτερα μεχρι οταν βγει και το HD2?) Η Apple βγαζει ενα, η HTC μπορει να βγαλει 10 τουλαχιστον αν οχι και περισσοτερα.. Αυτο που λεω ειναι οτι το επομενο iPhone θα ηταν κατι που θα μπορουσαμε να συγκρινουμε με τα HTC που θα βγουν οταν βγει και εκεινο.. Ειναι σαν να μου λες να συγκρινουμε τωρα το iPhone 2G με το HD2 και το iPhone 3GS με το HD2.. Βεβαια το 3GS ειναι το καινουργιο iPhone και το HD2 το καινουργιο HTC.. Αλλα με 5 μηνες διαφορα, ολο και κατι θα αλλαζε αν εβγαινε τον Ιουνη(βεβαια οι εταιριες απο μηνες πριν σχεδιαζουν τα νεα κινητα, αλλα αυτο σημαινει οτι το iPhone το σχεδιαζαν και απο πιο πριν). Μια εταιρια βλεπει αλλαγες που κανει μια αλλη εταιρια και προσπαθει να βελτιωσει με τον ιδιο τροπο το κινητο που προκειται να βγαλει και να το κανει ακομη καλυτερο.. Τελοσπαντων, πολυ off-topic, το αφηνω εδω.


[offtopic]Ότι υπάρχει στην αγορά συγκρίνεται. Η νέα C-class συγκρίνεται με την 3άρα την BMW που βγήκε πριν 7 μήνες και πάει λέγοντας. Το τελευταίο προιόν της apple είναι το 3GS και το τελευταίο προιόν της HTC είναι το HD2. Απλά πράγματα. Αν δεν έχει βγάλει τηλέφωνο η apple 5 μήνες μετά δεν είναι πολιτική της HTC αλλά της apple.[/offtopic]


Η αλήθεια είναι μια. Το iPhone ως τηλέφωνο είναι ΕΛΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ με πολλές δυνατότητες. Αν λοιπόν η apple αποφασίσει ότι τις δυνατότητες αυτές θα τις ελέγχει η ίδια και όχι οι users θα δει την πίτα των κατόχων να μειώνεται αντί για να αυξάνεται όσο και αν μερικοί δεν θέλουν να το παραδεχτούν.

#43   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 18:42

[offtopic]Ότι υπάρχει στην αγορά συγκρίνεται. Η νέα C-class συγκρίνεται με την 3άρα την BMW που βγήκε πριν 7 μήνες και πάει λέγοντας. Το τελευταίο προιόν της apple είναι το 3GS και το τελευταίο προιόν της HTC είναι το HD2. Απλά πράγματα. Αν δεν έχει βγάλει τηλέφωνο η apple 5 μήνες μετά δεν είναι πολιτική της HTC αλλά της apple.[/offtopic]


Η αλήθεια είναι μια. Το iPhone ως τηλέφωνο είναι ΕΛΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ με πολλές δυνατότητες. Αν λοιπόν η apple αποφασίσει ότι τις δυνατότητες αυτές θα τις ελέγχει η ίδια και όχι οι users θα δει την πίτα των κατόχων να μειώνεται αντί για να αυξάνεται όσο και αν μερικοί δεν θέλουν να το παραδεχτούν.


Ευχομαι η Apple να κλειδωσει μια για παντα το κινητο και να μην βγει JB Tool για να μην παρεις το επομενο iPhone που θα βγει.. Εχεις και 2G και 3GS και συνεχεια λες οτι το iPhone ειναι δεν εχει το ενα, δεν εχει το αλλο, η Apple δεν βαζει το ενα δεν βαζει το αλλο.. Αν δεν σου αρεσει, μην το αγορασεις. Επισης αν δεν σου αρεσει, γιατι ερχεσαι εδω και λες δεν εχει το ενα, δεν εχει το αλλο.. Αν ο λογος που το πηρες ειναι μονο το JB τοτε κατα την γνωμη μου εισαι λαθος.. Το κανεις JB για να βαζεις cracked apps? Η Apple επετρεψε τα apps στο iPhone.. Οχι το JB.. Τελοσπαντων, δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει αυτο.. Πως μπορουν καποιοι να λενε ομως οτι ενα κινητο ειναι καλυτερο απο ενα αλλο πριν καν κυκλοφορησει.. Παντως εγω δεν συγκρινω το πρωτο κινητο που εβγαλε μια εταιρια με το τελευταιο που εβγαλε.. Γιατι αυτο απλα δεν ειναι δικαια συγκριση.. Και κατι αλλο, που δεν θελω να το απαντησεις εδω γιατι βγαινουμε πολυ εξω.. Και το iPhone να το θες μονο για το JB, αλλα λες πως το ταδε HTC ειναι καλυτερο, γιατι δεν παιρνεις εκεινο το HTC και να μην παιδευεσαι και εσυ ο ιδιος και να λες οτι το HD2 π.χ. ειναι καλυτερο απο το iPhone?

#44   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 19:12

ALL devices can be jailbroken w/ #greenpois0n, it is just more annoying for #ipt3 and upgraded 3G S bootrom, but we are working on that
http://twitter.com/c...uses/4864292491

#45   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/10/2009 - 19:44

ALL devices can be jailbroken w/ #greenpois0n, it is just more annoying for #ipt3 and upgraded 3G S bootrom, but we are working on that
http://twitter.com/c...uses/4864292491


Good news. Μάλλον θα φάει restore και το δικό μου. Δεν έκανα καλά που δεν περίμενα!~ Dev-team is the best.

@Αpoelandreas. Αν το κλειδώσει δεν θα το πάρω simple as that. Ναι γυρνάω και λέω δεν έχει το ένα και το άλλο γιατί είμαι απαιτητικός καταναλωτής και όχι πρόβατο. Το πήρα σαφώς γιατί υπάρχει j/b αν δεν υπήρχε δεν θα το παιρνα. Ο μόνος λόγος που δεν τα πουλάω είναι ακριβώς λόγω του ότι έχω πληρώσει αρκετά λεφτά σε εφαρμογές και θα πάνε χαμένα. Όταν βγήκε το 3G[s] δεν ήξερα τίποτα για το n900 αλλιώς δεν θα το αγόραζα. Αν έχεις και άλλες απορίες pm me.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες