Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 21:00

Όταν βγήκε το 3G[s] δεν ήξερα τίποτα για το n900 αλλιώς δεν θα το αγόραζα.


δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι ...αλλά τσέκαρε μία πως το καμάρι της φινλανδικής εταιρείας N900 (παρότι εντυπωσιακό) δεν υποστηρίζει MMS :D (σημερινό tweet) ...καμία συσκευή δεν είναι (ούτε θα είναι) τέλεια... προσωπικά με το iPhone + jailbreak έχω πλησιάσει την τελειότητα που εγώ ψάχνω σε μία συσκευή (χάρη στο προσωπικό customization, τα categories, τα sbsettings κτλ κτλ και όχι για τα cracked apps - που εξάλλου δεν υπήρχαν όταν έκανα το πρώτο μου jailbreak και αγάπησα το iPhone)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 14/10/2009 - 21:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 23:23

παιδες το 3gs μπαινει σε dfu mode αλλα στα windows πως βλεπουμε τι bootrom εχουμε??

#48   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 15/10/2009 - 01:29

δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι ...αλλά τσέκαρε μία πως το καμάρι της φινλανδικής εταιρείας N900 (παρότι εντυπωσιακό) δεν υποστηρίζει MMS :D (σημερινό tweet) ...καμία συσκευή δεν είναι (ούτε θα είναι) τέλεια... προσωπικά με το iPhone + jailbreak έχω πλησιάσει την τελειότητα που εγώ ψάχνω σε μία συσκευή (χάρη στο προσωπικό customization, τα categories, τα sbsettings κτλ κτλ και όχι για τα cracked apps - που εξάλλου δεν υπήρχαν όταν έκανα το πρώτο μου jailbreak και αγάπησα το iPhone)


Δεν υποστηρίζει MMS γιατί ίσως το maemo δεν μπορεί να το στηρίξει, όχι γιατί η NOKIA δεν θεωρεί το mms σημαντικό ή σκοπεύει να βάλει mms σε επόμενο upgrade βάσει του πως κινείται ο ανταγωνισμός. Καταλαβαίνεις νομίζω την διαφορά.

#49   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 08:10

...θες να πεις ότι έκανες jailbreak για να βάζεις cracked apps?

οχι δεν ειπα αυτο, και σαφως ηξερα τι μηλο ειναι το iphone πριν το παρω και σαφως δεν συμφωνω με την φιλοσοφια της εταιριας (που κοβει πραγματικα χρησιμα προγραμματα οπως πχ το google voice), αλλα εχουν βγαλει ενα πανεμορφο κινητο και ως καταναλωτικο οργιο το πηρα κι εγω.
οσο για τα apps του applestore εχω αγορασει 10δες μικρα ωραια apps και θα αγορασω πολλα ακομα γιατι μ'αρεσει να στηριζω μικρους developers. αλλα μην μου πεις πως τα 100 ευρω που σκας για να αγορασεις το tomtom (ειμαι fan) αξιζανε ή πιασανε τοπο? μου με 150 ευρω παιρνεις standalone navigation συσκευη..ειναι overpriced οπως και να το κανουμε..
αλλα μην τρελενομαστε κιολας, δηλαδη προτιματε να καταφερει η apple να κλεισει ολα τα blackholes και να σου ερθει μετα και να σου πουλαει για 10$ τη δυνατοτητα να αλλαζεις wallpapers στο springboard? ελεος? η να σου πουλαει 5$ το καθε skin? θες να μου πεις πως θα σας αρεσει αυτο? το αυτονοητο πως θα επρεπε να ειναι δωρεαν παροχη σε ενα κινητο οπως αυτο?
ενταξει μπορει να ειμαι πολλα αλλα προβατο δεν θεωρω τον εαυτο μου σορρυ και αν δεν υπηρχε JB οχι δεν θα το επαιρνα ποτε το 3GS.
το 3GS ειναι εκπληκτικο τηλεφωνο και αν κλειδωθει τελειως απλα θα το εχω ως default και θα παρω κι ενα android για να ικανοποιησω τις αναγκες customising που εχω κολησει (αν και θεωρω πως υπαρχουν πολυ ικανοτεροι hackers, απο οποιονδηποτε προγραμματιστη της apple και παντα θα βρισκουν τροπο).
τεσπα..το θεμα παει να ξεφυγει..και λογικο καθως ο καθενας εχει παρει αυτο το κινητουλι για τους δικους του λογους που δεν ειναι απαραιτητα ιδιοι με τους υπολοιπους.

Τελευταία επεξεργασία από: WishmasteR, 15/10/2009 - 08:15


#50   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 12:07

Καταλαβαίνεις νομίζω την διαφορά.


Φυσικά! χιούμορ κάνω :D
...η αλήθεια είναι παρότι εγώ την έχω βρει με το iPhone, παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις στον χώρο των smartphones και το N900 ομολογουμένως έχει εντυπωσιακά features.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 15/10/2009 - 12:07


#51   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/10/2009 - 13:10

αλλα μην τρελενομαστε κιολας, δηλαδη προτιματε να καταφερει η apple να κλεισει ολα τα blackholes και να σου ερθει μετα και να σου πουλαει για 10$ τη δυνατοτητα να αλλαζεις wallpapers στο springboard? ελεος? η να σου πουλαει 5$ το καθε skin? θες να μου πεις πως θα σας αρεσει αυτο? το αυτονοητο πως θα επρεπε να ειναι δωρεαν παροχη σε ενα κινητο οπως αυτο?


To αν θα έπρεπε να είναι δωρεάν παροχή δεν το γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει ειδικά όταν η Apple δεν ενσωμάτωσε αυτή τη δυνατότητα για έναν συγκεκριμένο λόγο: την μπαταρία. Anyway, το θέμα μας δεν είναι αν θα κάνει καλά η Apple που θέλει να σταματήσει το jailbreak (προφανώς από την μεριά της Apple αυτό είναι λογικό. Άλλωστε το jailbreak είναι για αυτήν ένα απλό bug). Ας μην μπούμε για χιλιοστή φορά στην διαδικασία του αν το jailbreak κάνει καλό ή κακό.

το 3GS ειναι εκπληκτικο τηλεφωνο και αν κλειδωθει τελειως απλα θα το εχω ως default και θα παρω κι ενα android για να ικανοποιησω τις αναγκες customising που εχω κολησει (αν και θεωρω πως υπαρχουν πολυ ικανοτεροι hackers, απο οποιονδηποτε προγραμματιστη της apple και παντα θα βρισκουν τροπο).


Συμφωνώ. Και γω θα το τσιμπήσω σίγουρα το android.

Αλλά το θέμα μας δεν είναι αν κάνει καλά η Apple που μπλοκάρει το jailbreak. Σίγουρα έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του. Ας μην αναλωθούμε στα ίδια θέματα και ας αφήσουμε το τόπικ καθαρό για νεώτερες εξελίξεις

Follow me on twitter


#52   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 15:41

Απλά μια στατιστική που "τσίμπησα" σήμερα, σχετική με το θέμα του jailbreaking του iPhone

Αναρτημένη εικόνα

Τα στοιχεία είναι από την γνωστή Pinch media η οποία υπολογίζει πως υπάρχουν 4 εκατομμύρια jailbroken iPhone.

[via iPhoneOverdose]

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 15/10/2009 - 15:43


#53   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2009 - 15:51

Υπάρχει ολόκληρο topic στο φόρουμ http://www.iphonehel...-on-the-iphone/ αλλά μια και το ανέφερες... η Pinchmedia έχει τα προσωπικά δεδομένα τουλάχιστον 4εκ χρηστών χωρίς την έγκρησή τους και μπορεί να τα κάνει ότι θέλει. Αν σκεφτείς πως χάρη στην Apple ο οποιοσδήποτε developer μπορεί να υποκλέψει τον αριθμό τηλεφώνου σου οι εταιρείες telemarketing ανά τον κόσμο (μιας και η pinchmedia ξερει που μένουμε) έχουν το potential να κάνουν χρησες δουλειές.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 15/10/2009 - 15:52


#54   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 20:11

Ευχομαι η Apple να κλειδωσει μια για παντα το κινητο και να μην βγει JB Tool για να μην παρεις το επομενο iPhone που θα βγει.. Εχεις και 2G και 3GS και συνεχεια λες οτι το iPhone ειναι δεν εχει το ενα, δεν εχει το αλλο, η Apple δεν βαζει το ενα δεν βαζει το αλλο.. Αν δεν σου αρεσει, μην το αγορασεις. Επισης αν δεν σου αρεσει, γιατι ερχεσαι εδω και λες δεν εχει το ενα, δεν εχει το αλλο.. Αν ο λογος που το πηρες ειναι μονο το JB τοτε κατα την γνωμη μου εισαι λαθος.. Το κανεις JB για να βαζεις cracked apps? Η Apple επετρεψε τα apps στο iPhone.. Οχι το JB.. Τελοσπαντων, δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει αυτο.. Πως μπορουν καποιοι να λενε ομως οτι ενα κινητο ειναι καλυτερο απο ενα αλλο πριν καν κυκλοφορησει.. Παντως εγω δεν συγκρινω το πρωτο κινητο που εβγαλε μια εταιρια με το τελευταιο που εβγαλε.. Γιατι αυτο απλα δεν ειναι δικαια συγκριση.. Και κατι αλλο, που δεν θελω να το απαντησεις εδω γιατι βγαινουμε πολυ εξω.. Και το iPhone να το θες μονο για το JB, αλλα λες πως το ταδε HTC ειναι καλυτερο, γιατι δεν παιρνεις εκεινο το HTC και να μην παιδευεσαι και εσυ ο ιδιος και να λες οτι το HD2 π.χ. ειναι καλυτερο απο το iPhone?

Justice! :)

#55   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 20:45

παιδες το 3gs μπαινει σε dfu mode αλλα στα windows πως βλεπουμε τι bootrom εχουμε??

#56   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 22:50

New iPhone 3GS Not Jailbreak-Proof
http://www.wired.com...one/#more-26198

#57   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/10/2009 - 18:21

p0sixninja: @jzdziarski lol, the old 3gs work fine it's the 3gs sold after sept 9th that have an updated bootrom not vulnerable to 24kpwn
Aραγε στην Ελλάδα έχουν έρθει τα "καινούργια 3GS"???

#58   georgeh

georgeh

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/10/2009 - 20:27

Εγώ έκανα JB την συσκευή μου για να βάλω το 3g unrestrictor
και έρχομαι και λέω τώρα!!!
ποια νομίζεις ότι είσαι κυρία apple που θα μου απαγορεύσεις το voip over 3g??
ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να έχεις λόγο στο τι δεδομένα θα περάσω εγώ από το 3g ή το gprs??? ή πόσο όγκο θα κατεβάσω ή τι προγράμματα θα τρέξω στην δικιά μου συσκευή?????

και ο λόγος βέβαια ότι το έκοψε (παλιά έπαιζε) γιατί το voip δεν παίζει πάνω από 3g καλά είναι μύθος!!! μια χαρά παίζει με το fring και το 3g unrestrictor!!!

android... σου έρχομαι!!!

#59   johnny2000

johnny2000

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 21:18

Γειά χαρά σε όλους.
Μόλις είμαι κάτοχος ενός 3gs με εγκατεστημένη 3.1 ΟΤΒ (στις πληροφορίες λέει: Έκδοση 3.1 (7C144).
Φαντάζομαι ότι εάν είχε 3.1.2 θα έπρεπε να ανυσηχούσα ότι έχω από τις νέες παρτίδες με την νέα 3GS bootrom version, σωστά ?
Anyway, πως μπορώ να δω σε windows λειτουργικό τη 3GS bootrom version ?

#60   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 16/10/2009 - 21:31

Eγώ που θα πάρω τώρα 3GS τνην έβαψα από άποψη jailbreak!!!!:(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες