Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το νέο iPhone δοκιμάζεται με τον A5X και 1GB RAM

iPhone

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/04/2012 - 00:55

Τον Ιούνιο έχουμε το WWDC 2012 την μεγαλύτερη fiesta της Apple , θα παρουσιάσει από λογισμικά το iOS 6 για κινητό και το νέο Mac OSX M.Lion για υπολογιστές...και λογικά όπως παντα και κάτι ακόμα...ενδέχεται αυτό το κάτι ακόμα να είναι το New iPhone !! Αν και παρόλο που θα μείνει θεωρητικά όντως πίσω λόγο ανταγωνισμου αν δεν το παρουσιάσει τον Ιούνη , επειδή ακριβός πουλάει το 4S ακόμα - και μόνο για αυτό - πολύ πιθανό στην τελική να το παρουσιάσει αρχές Οκτώβρη !!

θα είναι πάντως μεγάλη απογοήτευση για τούς αγοραστές του 4S αν βγει σε ένα 2μηνο από τώρα το νέο iPhone , θα φανεί σαν μια συσκευη εμβόλιμη , που μπήκε στην μέση για μικρότερο διάστημα , μεταξύ του 4 και του New iPhone (5) και αυτό είναι κρίμα , κυρίως όμως θα δείξει ότι δεν έχει εμπιστοσύνη στην τρέχουσα συσκευη η οποία στα χαρτιά έχει χρόνο ζωής μπροστά της !!

Όσο για τα χαρακτηριστικά , δεν θέλει και πολύ φαντασία , από την στιγμή που υπάρχει το New iPad , μαντεύουμε κατά προσέγγιση το hardware του iPhone !! Σίγουρα 4G-LTE στις αμερικάνικες μάλλον-δυστυχώς μπάντες + όποια γενικά δικτύωση υποστηρίζει και το New iPad , 1 giga RAM , o A5X ειδικά διαμορφωμένος για το κινητό με 2πυρηνη CPU - 4πυρηνη GPU , μάλλον πολυχρονισμένα σε σχέση με το iPad , μάλλον νέα ποιο δυνατή μπαταριά με την νέα τεχνολογία που εφαρμόστηκε , μεγαλύτερη κάμερα ενδεχομένως και από μπροστά για το facetime !! Το σασί πλέων πρέπει να αλλάξει επειγόντως , και φυσικά στο λεπτότερο !! Σχήμα δάκρυ κτλ. το βρίσκω απλή φαντασία και δεν το νομίζω !! Το μόνο μεγάλο ερωτηματικό είναι η οθόνη....θεωρό προσωπικά ότι ελάχιστα πρέπει να μεγαλώσει...αλλά εδώ πραγματικά πάσο........όλα μπορούν να συμβούν !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/04/2012 - 01:02

Παιδιά ειλικρινά επειδει έχω και ένα android το razr και φυσικα iPhone μπορω να πω ακόμα και στις εφαρμογές δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το store της google όλες τις σημαντικές εφαρμογές τις έχει και ειδικα μερικές έχει που δεν τις έχει ούτε το iPhone π.χ. Live κίνηση στους δρόμους τις Θεσσαλονίκης και της Αθήνας με ένα πολυ ωραίο application που δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο στο AppStore και γενικά η ποιότητα των κινητών είναι πολυ ανεβασμένη ειδικα στο συγκεκριμένο κινητο ατσάλι γύρω γύρω πίσω κεβλαρ και μπροστά gorilla glass και πιστέψτε με μετα απο χρήση κινητού με 4,3 ίντσες amoled οθόνης δύσκολα να πεις ότι σε ικανοποιεί ένα κινητο με 3,5 ίντσες αν δεν μεγαλώσει η οθόνη και δεν βελτιωθεί το λειτουργικό θα μείνει πίσω περιττό να σας πω ότι το Motorola razr όταν το συνδέσω με το dock που έχει δυο USB θύρες συνδέω πληκτρολόγιο και ποντίκι και γίνεται η τηλεόραση ένα pc που τρέχει λειτουργικό με Firefox με πλήρεις υποστήριξη απλα απίστευτο


Sent from my iPad 4g 64gb using Tapatalk

#48   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 10/04/2012 - 01:14

Εγω πιστευω δεν θα μεγαλωσουν την οθονη του iPhone γιατι τα PPI ειναι τρελα και το νεο iPad δεν το εφτασε.. η Apple απο οτι καταλαβα θελει να κανεις ολες τις οθονες της Retina και μαλλον αυτο θα εφαρμοστει στα Macbooks και iMacs.. Πιστευω οτι δεν μπορει να δωσει κατι καλυτερο σε οθονη απο αυτη που διαθετει το iPhone 4/4s γιατι αν μεγαλωσουν τα pixel τοτε και η μπαταρια θα τελειωνει γρηγορα.

Πιστευω πως θα αλλαξει την εμφανιση του iPhone και θα την κανει μαλλον αναλογη με αυτη του iPad. Τις ιντσες δεν θα τις μεγαλωσει γιατι το κινητο κατανταει παντοφλα και επισης θα σπασει την παραδωση των 3.5'' που έχει σε όλα τα iPhone της..

Η Apple κατα την γνωμη την δικια μου εχει ενα καλο.. δεν αντιγραφει τις αλλες και ΝΑΙ τα μεγαλα κινητα είναι αίσχος.. τυχαινε και κραταγα ενα Sony Ericsson πριν λιγες μερες και μόλις πηρα το 3Gs μου στα χερια λεω τι τεραστιο κινητο ειναι..

#49   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 10/04/2012 - 09:00

Λογικο να εχει το Α5χ το νεο iphone αλλα σιγουρα θα δουλευει σε χαμηλοτερη συχνοτητα σε σχεση με το ipad για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας,οπως και η μνημη θα ανεβει στο 1gb οπως συμβαινει το τελευταιο διαστημα δηλαδη το νεο iphone να εχει το hardware του ipad αλλα σε χαμηλοτερη συχνοτητα.

#50   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 09:10

Καλημερα,Εγω θα προτιμουσα να εχει εναν ποιο γρηγορο επεξεργαστη(κανεναν τετραπυρινο :P ) μεγαλυτερη ram να ειναι ποιο γρηγορο στο internet απο το 4s.Η καμερα του 4s δεν μπορω να πω τιποτα ειναι μια χαρα ας βαλουν την ιδια. Ενα νεο σασι γιατι το βαρεθηκε ο κοσμος λιγο ποιο ελαφρυ.Μια καλυτερη μπαταρια γιατι στο 4s ειναι για πεταμα :( .Ωραια θα ηταν να μεγαλωσουν λιγο την οθονη αλλα σε αυτη την περιπτωση θα μεγαλωσει και το κινητο και θα παει πρως παντοφλα.. ΠΧ λεω μπραβο στο SGII για ταχυτητα κ ram και παει σφαιρα γενικα αλλα πολλα οχι στο μεγεθος δεν θα μου αρεσε τοσο μεγαλο.Το ονομα θα ηταν να μεινει το κλασικο πχ 2g,3g,3gs,4,4s και οχι new iphone.. Νομιζω απο την στιγμη που πεθανε ο steve jobs εχουν χασει λιγο την μπαλα μια και ειχε αλλες ιδεες πολυ ποιο μπροστα απο τους αλλους.

#51   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 09:21

(kostasrodos)Αν δεν αλλάξει σχέδιο θα κρατήσω το 4S και με την επιδότηση που θα πάρω θα πάρω το S3.Και άλλο χρόνο με το ίδιο εμφανισιακά τηλέφωνο δεν βγάζω..;-)


Σήμερα πούλησα το s2 και πήρα ένα htc one x και παίζω.Μάλλον παει για πούλημα και αυτο μέσα στις επόμενες μέρες.Το μόνο που (για τα γουστα μου απο οτι φαινεται)πλησιάζει το 4ςάκι μου σε αίσθηση είναι το lumia 800

Φιλε μου γιατι θα το δωσεις το one x δεν λεει?
Γιατι το κοιταζω κ γω λιγο :)
Για το 5αρι τωρα μακαρι να μεγαλωσει λιγο η οθονη , ραμ κ επεξεργαστη σιγουρα θα χουμε αναβαθμισμενα.
Παδιοφωνο μην περιμενετε με τιποτα παιδες..
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#52   niathan

niathan

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:02

νομιζω οτι ειναι μονοδρομος μια μεγαλυτερη οθονη
Μικρες επισης αλλαγες θα γινουν μαλλον στο H/W . Τα υπολοιπα που περιμενουμε στο iphone 5s

#53   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:11

Τον Ιούνιο έχουμε το WWDC 2012 την μεγαλύτερη fiesta της Apple , θα παρουσιάσει από λογισμικά το iOS 6 για κινητό και το νέο Mac OSX M.Lion για υπολογιστές...και λογικά όπως παντα και κάτι ακόμα...ενδέχεται αυτό το κάτι ακόμα να είναι το New iPhone !! Αν και παρόλο που θα μείνει θεωρητικά όντως πίσω λόγο ανταγωνισμου αν δεν το παρουσιάσει τον Ιούνη , επειδή ακριβός πουλάει το 4S ακόμα - και μόνο για αυτό - πολύ πιθανό στην τελική να το παρουσιάσει αρχές Οκτώβρη !!

θα είναι πάντως μεγάλη απογοήτευση για τούς αγοραστές του 4S αν βγει σε ένα 2μηνο από τώρα το νέο iPhone , θα φανεί σαν μια συσκευη εμβόλιμη , που μπήκε στην μέση για μικρότερο διάστημα , μεταξύ του 4 και του New iPhone (5) και αυτό είναι κρίμα , κυρίως όμως θα δείξει ότι δεν έχει εμπιστοσύνη στην τρέχουσα συσκευη η οποία στα χαρτιά έχει χρόνο ζωής μπροστά της !!

Όσο για τα χαρακτηριστικά , δεν θέλει και πολύ φαντασία , από την στιγμή που υπάρχει το New iPad , μαντεύουμε κατά προσέγγιση το hardware του iPhone !! Σίγουρα 4G-LTE στις αμερικάνικες μάλλον-δυστυχώς μπάντες + όποια γενικά δικτύωση υποστηρίζει και το New iPad , 1 giga RAM , o A5X ειδικά διαμορφωμένος για το κινητό με 2πυρηνη CPU - 4πυρηνη GPU , μάλλον πολυχρονισμένα σε σχέση με το iPad , μάλλον νέα ποιο δυνατή μπαταριά με την νέα τεχνολογία που εφαρμόστηκε , μεγαλύτερη κάμερα ενδεχομένως και από μπροστά για το facetime !! Το σασί πλέων πρέπει να αλλάξει επειγόντως , και φυσικά στο λεπτότερο !! Σχήμα δάκρυ κτλ. το βρίσκω απλή φαντασία και δεν το νομίζω !! Το μόνο μεγάλο ερωτηματικό είναι η οθόνη....θεωρό προσωπικά ότι ελάχιστα πρέπει να μεγαλώσει...αλλά εδώ πραγματικά πάσο........όλα μπορούν να συμβούν !!

Δε μου αρεσει αυτο το επιχειρημα. Δηλαδη οσοι εχουμε το 4αρι καναμε τουμπες οταν μαθαμε οτι το νεο iphone θα βγει το φθινοπωρο επειδη ο κυκλος ζωης ηταν παραπανω του ενος ετους;

#54   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:42

Κοντά είμαστε παιδιά, θα δείξει τι πολιτική θα ακολουθήσει για το νέο iPhone...

Πάντως για το 4S που το έβγαλε τον Οκτώβρη δεν νομίζω ότι ήταν θέμα πολιτικής αλλά προβλημάτων στην παραγωγή.

Θα δούμε...
Once You Go Mac You Never Go Back

#55   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:45

εγώ πιστεύω πως στο 4s έπρεπε να είχε 1 ράμ είδη! τώρα αν το νέο iphone έχει αυτά...τότε θα πρέπει να κάνεις συμφωνία με την ΔΕΗ!

#56   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 11:11

Απο οτι διαβασα και σε αλλα site μια θα βγει το SGIII και η lg ετοιμαζει κατι δυνατο για να το ανταγωνιστει..Βλεπω οτι το iphone δεν προκειται να ανταγωνιστει με τιποτα απο την στιγμη που δεν βαζουν εναν επεξεργαστη γρηγορο η λιγη μνημη παραπανω..Να φερουμε ενα παραδειγμα για το 4s που εχει τον επεξεργαστη του ipad2 και τον εχουν συγχρονιση στα 800mhz και γιατι οχι στα 1000 οπως ειναι στο ipad2 ,λενε για να μην ανεβαζει θερμοκρασια.. Γιατι το SGII το Htc sensation και πολλα αλλα κινητα με μεγαλες ταχυτητες δεν ανεβαζουν θερμοκρασιας σε τοσες μεγαλες ταχυτητες..Εδω εμενα το 4s του εκανα αναβαθμησει στην 5.1 για καλυτερη μπαταρια και για να κλεινει το 3g και αν αφησω το 3g το κινητο φτανει μια τρελει θερμοκρασια χωρις να το δουλευω και η μπαταρια σε 1 ωρα απο 100% εχει 7%...

#57   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:09

Φιλε μου το iPhone δεν χρειαζεται μεγαλυτερους χρονισμους γιατι δεν μπορει να τρεξει πιο γρηγορα. Και ναι οι μεγαλυτερες συχνοτητες απαιτητουν περισσοτερο ρευμα. Οσον αφορα την θερμοκρασια οι επεξεργαστες δεν είναι ίδιοι για να εχουν και τις ιδιες θερμοκρασιες στις συχνοτητες.. Μπορεί να είναι ίδιας αρχιτεκτονικής αλλά έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά.
Αν ειμαι σε κάποιο σημείο λάθος ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει περαιτέρω

#58   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:23

εγω θα κάνω μια ερώτηση, και τι θα τον κάναμε αν ήταν χρονισμένος στα 1GHz? Μάλλον τπτ σημαντικό (για ένα τηλ) και το μόνο που θα έμενε και θα γκρινιάζαμε θα ήταν το γεγονός ότι η μπαταρία εξαφανίζεται σε χρόνο dt

για την ανάλυση της οθόνης, τις λειτουργίες του iOS, αλλά και για τις εφαρμογές που κυκλοφορούν είναι μια χαρά processing power του 4S

#59   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:47

Φιλε μου το iPhone δεν χρειαζεται μεγαλυτερους χρονισμους γιατι δεν μπορει να τρεξει πιο γρηγορα. Και ναι οι μεγαλυτερες συχνοτητες απαιτητουν περισσοτερο ρευμα. Οσον αφορα την θερμοκρασια οι επεξεργαστες δεν είναι ίδιοι για να εχουν και τις ιδιες θερμοκρασιες στις συχνοτητες.. Μπορεί να είναι ίδιας αρχιτεκτονικής αλλά έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά.
Αν ειμαι σε κάποιο σημείο λάθος ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει περαιτέρω


Γιατι θελεις να πεις οτι το iphone για να συγχρονισει σε μεγαλυτερη ταχυτητα θελει και μεγαλυτερη μπαταρια ενταξει.Να βαλουν μεγαλυτερη μπαταρια με περισσοτερα mAh..Το iphone εχει 1432mAh ενω το SGII 1650mAh η θερμοκρασια του δευτερου και με σχεδον διπλασια ταχυτητα δεν ανεβαινει καθολου.Δεν μπορει να κανει το ιδιο η apple?

#60   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:49

ρε παιδια το iphone ειναι τηλεφωνο. το τηλεφωνο ειναι κατι που χρησιμοποιεις πολυ και καθε μερα. για εμενα προσωπικα ειναι μια απλη ματαιοδοξια να βγαινουν τηλεφωνα με επεξεργαστες τρελους γιατι αν ειναι να χασω σε αυτονομια τι να το κανω?επισης αν ειναι παντοφλα αντε βολεψε το σε τσεπη... αν θελω τετοια χαραχτηρηστικα παιρνω το ipad και το ευχαριστιεμαι κιολας...ειναι σα να ζητας ενα τελευταιας τεχνολογιας super car για χρηση μεσα στην πολη. παρε μια φερραρι τρελων επιδοσεων να την κυκλοφορεις στο κεντρο, να την παρκαρεις και να την ακουμπανε στο παρκαρισμα ξεπαρκαρισμα αλλα αυτοκινητα. δε λεω καλο ειναι να ειναι το κινητο hitech αλλα μη φτανουμε σε τετοιες υπερβολες γιατι στην καθημερη χρηση ειναι αχρηστες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες