Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το νέο iPhone δοκιμάζεται με τον A5X και 1GB RAM

iPhone

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:51

Γιατι θελεις να πεις οτι το iphone για να συγχρονισει σε μεγαλυτερη ταχυτητα θελει και μεγαλυτερη μπαταρια ενταξει.Να βαλουν μεγαλυτερη μπαταρια με περισσοτερα mAh..Το iphone εχει 1432mAh ενω το SGII 1650mAh η θερμοκρασια του δευτερου και με σχεδον διπλασια ταχυτητα δεν ανεβαινει καθολου.Δεν μπορει να κανει το ιδιο η apple?

To SG2 ομως ειναι σαφως μεγαλυτερο απο το 4s, οποτε εχει παραπανω χωρο για λιγο μεγαλυτερη μπαταρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 10/04/2012 - 13:59

Γιατι θελεις να πεις οτι το iphone για να συγχρονισει σε μεγαλυτερη ταχυτητα θελει και μεγαλυτερη μπαταρια ενταξει.Να βαλουν μεγαλυτερη μπαταρια με περισσοτερα mAh..Το iphone εχει 1432mAh ενω το SGII 1650mAh η θερμοκρασια του δευτερου και με σχεδον διπλασια ταχυτητα δεν ανεβαινει καθολου.Δεν μπορει να κανει το ιδιο η apple?

Μην ξεχνας οτι το SG2 ειναι σχεδον κατα μια ιντσα μεγαλυτερο.. η μπαταρια του SG2 λογω μεγεθους μπορει να φιλοξενησει ολα αυτα τα 1650mΑη

#63   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:01

εγω θα κάνω μια ερώτηση, και τι θα τον κάναμε αν ήταν χρονισμένος στα 1GHz? Μάλλον τπτ σημαντικό (για ένα τηλ) και το μόνο που θα έμενε και θα γκρινιάζαμε θα ήταν το γεγονός ότι η μπαταρία εξαφανίζεται σε χρόνο dt

για την ανάλυση της οθόνης, τις λειτουργίες του iOS, αλλά και για τις εφαρμογές που κυκλοφορούν είναι μια χαρά processing power του 4S

Ειχα το 4 ολα μια χαρα,πριν κυκλοφορισει το 4s που ολα τα site ελεγαν θα ειναι ετσι και αλλιως το iphone5 χωρις να ξερουμε οτι θα ριξουν την βομβα του 4s γιατι ολοι περιμεναμε το 5.. Λιγες ωρες πριν την ανακοινωση του 4s βρηκα αγοραστη και πουλησα το 4 αν ηξερα οτι θα εβγαινε το 4s δεν θα το πουλαγα θα το κρατουσα.Δεν ειναι μεγαλη η διαφορα στην ταχυτητα ουτε στο ιντερνετ το μονο ολα λεφτα ειναι η καμερα και το video,τιποτα αλλο δεν εχει να ζηλεψει το 4.

Τελευταία επεξεργασία από: iliaspot, 10/04/2012 - 14:04


#64   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:12

ρε παιδια το iphone ειναι τηλεφωνο. το τηλεφωνο ειναι κατι που χρησιμοποιεις πολυ και καθε μερα. για εμενα προσωπικα ειναι μια απλη ματαιοδοξια να βγαινουν τηλεφωνα με επεξεργαστες τρελους γιατι αν ειναι να χασω σε αυτονομια τι να το κανω?επισης αν ειναι παντοφλα αντε βολεψε το σε τσεπη... αν θελω τετοια χαραχτηρηστικα παιρνω το ipad και το ευχαριστιεμαι κιολας...ειναι σα να ζητας ενα τελευταιας τεχνολογιας super car για χρηση μεσα στην πολη. παρε μια φερραρι τρελων επιδοσεων να την κυκλοφορεις στο κεντρο, να την παρκαρεις και να την ακουμπανε στο παρκαρισμα ξεπαρκαρισμα αλλα αυτοκινητα. δε λεω καλο ειναι να ειναι το κινητο hitech αλλα μη φτανουμε σε τετοιες υπερβολες γιατι στην καθημερη χρηση ειναι αχρηστες.


Συμφωνω μαζι σου.Αλλα η τεχνολογια μας εχει κανει να τρεχουμε μαζι της..Οπως αρκετος κοσμος περνει κινητο hightech για να ειναι 24ωρες συνδεμενος στο facebook η στο twitter,msn,skype..Εδω οι εταιριες σιγα σιγα καταργουν τα κινητα με τα πληκτρα.Οσο αν θελει καποιος σε αυτονομια μπαταριας με 30-50ε μπορει να παρει Nokia,samsung,jaga που εχουν 7-10μερες αυτονομια και οχι 24ωρες..

#65   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:14

γιατι ολα αυτα που λες δεν τα κανει μια χαρα το 4αρι και το 4s;

#66   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:30

Μια χαρα τα κανει δεν ειπα εγω κατι αντιθετο απλα οσοι εδωσαν το 4 και πηραν το 4s δεν ειδαν μεγαλη διαφορα με σχεση καποιος που ειχε το 3G η το 3Gs αυτοι ειδαν την διαφορα..

#67   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:40

ε ναι σιγουρα η διαφορα μεταξυ του 3g με το 4s ειναι τεραστια.

#68   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 10/04/2012 - 14:58

Μονο οθονη μεγαλυτερη.
Μετα την επαφη με αλλα smartphones δε μπορω να ξαναγυρισω σε τοσο μικρη οθονη.

#69   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 15:31

ισως μεχρι 4 ιντσες να μπορει να παει χωρις να το λεμε παντοφλα.

#70   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:21

Φιλε μου γιατι θα το δωσεις το one x δεν λεει?
Γιατι το κοιταζω κ γω λιγο :)
Για το 5αρι τωρα μακαρι να μεγαλωσει λιγο η οθονη , ραμ κ επεξεργαστη σιγουρα θα χουμε αναβαθμισμενα.
Παδιοφωνο μην περιμενετε με τιποτα παιδες..


Αν και τελείως offtopic με 2 λογια :

Δεν είχε ελληνικά του έβαλα απο market Ελαφρώς κίτρινη η οθόνη σε άσπρο φόντο.
Το υλικό της πλάτης έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.
Ήχος στο ακουστικό χαμηλώτερος απο το 4s
Φορτώνει πιο γρήγορα σελίδες στο internet από το 4s
Lagάρισμα στα menu ,μάλλον φταίει το htc sense.Θέλει οπωσδήποτε custom firmaware η αναβάθμιση από την htc.
Mπαταρία χειρότερη από το 4s αν και είναι νωρίς ακόμη με 3 φορτίσεις μόνο ,να κρίνω.
Το βρίσκω πανέμορφο σε άσπρο χρώμα αλλά άβολο στο κράτημα .Θέλει 2 χέρια για να το χειριστείς πλήρως.
Αργει να πιάσει σήμα gps.
Kαλό σήμα wi-fi
Kακό σήμα κινητής χωρίς 3g σε σχέση με το 4s.
Βγάζει πολύ γρήγορα φωτογραφίες.Δεν ξέρω αν είναι καλύτερες από το 4s , πάντως είναι εντυπωσιακότερες.
Aυτά μου έρχονται στο μυαλό τώρα.
Το Μ.Σάββατο πάει για ανταλαγή με 50 inch τηλεόραση :)

Τελευταία επεξεργασία από: TEOKOS, 10/04/2012 - 16:22


#71   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:36

Εγω έχω να πω ότι αυτοί που λένε ότι είναι μια χαρα τέλειο το 4s δεν έχουν δει τα αλλα κινητά ειδικα αν ζεις σε χώρα που το siri είναι άχρηστο όπως εδω το λειτουργικο έχει μείνει πίσω πολυ και το hardware ακόμα πιο πίσω μόνο η καμερα είναι άριστη και μόνο η πίσω η μπροστα αστα να πανε αν δείτε την ποιότητα απο android σε καλα κινητά ακριβά ίδιας αξίας με το 4s θα καταλάβετε ακόμα και AppStore πιστεύω ότι είναι ένα κάστρο που σχεδόν έπεσε μόνο το όνομα κάνει να πουλάει αυτή η συσκευή

#72   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:41

τι να το κανεις τον 4πυρηνο επεξεργαστη σε κινητο; το συνολο Hardware - software δουλευει μια χαρα.

#73   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:48

Εγω έχω να πω ότι αυτοί που λένε ότι είναι μια χαρα τέλειο το 4s δεν έχουν δει τα αλλα κινητά ειδικα αν ζεις σε χώρα που το siri είναι άχρηστο όπως εδω το λειτουργικο έχει μείνει πίσω πολυ και το hardware ακόμα πιο πίσω μόνο η καμερα είναι άριστη και μόνο η πίσω η μπροστα αστα να πανε αν δείτε την ποιότητα απο android σε καλα κινητά ακριβά ίδιας αξίας με το 4s θα καταλάβετε ακόμα και AppStore πιστεύω ότι είναι ένα κάστρο που σχεδόν έπεσε μόνο το όνομα κάνει να πουλάει αυτή η συσκευή


Δεν είναι μόνο το όνομα :) :) είναι μια μαγική συνταγή που δεν υπάρχουν λόγια να την περιγράψεις που τελικά όποιο και να πάρεις πάλι σε iphone γυρνάς

#74   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2012 - 16:51

Η διαφορά είναι στα εξής:
Όπως παρατηρεί κάποιος την διαφορά που υπάρχει μεταξύ υπολογιστή που κατασκευάζει η Apple και έναν που κατασκευάζει π.χ η Acer και τρέχει windows, θα δεί οτι το PC που τρέχει windows δεν χρησιμοποιεί το 100% του hardware που έχει, σε αντίθεση με της Apple που είναι έτσι κατασκευασμένα ώστε να χρησιμοποιεί αν όχι το 100% το 98% της ισχύς του hardware. Είναι ΚΑΝΟΝΑΣ όχι μόνο στα mac αλλα και στο iPhone-iPad-iPod.
Άρα δεν έχει σημασία τόσο το τι hardware υπάρχει μεταξύ των δύο συσκευών παρα μονάχα όταν γίνει η σύγκριση μεταξύ τους στο πόσο γρήγορα και αποτελεσματικά κάνουν κάποιες διεργασίες, πόσο σταθερά τρέχουν, και προβλήματα που βγάζουν.
Το να έχω 4πύρινο μόνο στην συσκευή αλλα πρακτικά να μην υπάρχει το θεωρώ άχρηστο. Επίσης για περισσότερες εφαρμογές κ.τ.λ που δεν βρίσκουν φίλοι στο AppStore υπάρχει και το Cydia( jailbreak ) κάτι που κατα την γνώμη μου δεν συμφωνώ γιατί χαλάς την "συνοχή" στο software-hardware άμα δεν ξέρεις τι βάζεις μέσα (tweak κ.α).

#75   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/04/2012 - 17:10

Δε μου αρέσει αυτό το επιχειρημα. Δηλαδη οσοι εχουμε το 4αρι καναμε τουμπες οταν μαθαμε οτι το νεο iphone θα βγει το φθινοπωρο επειδη ο κυκλος ζωης ηταν παραπανω του ενος ετους;

Το επιχείρημα είναι σχετικό όπως το κοιτά κανείς , προσωπικά όπως και για πολύ κόσμο , το να μειώσει μια οποιαδήποτε εταιρία τον ΠΡΟΒΛΕΠΌΜΕΝΟ - σύνηθες χρόνο ζωής ενός προϊόντος της , το οποίο τυχόν θα αγόραζα ( μιλάω γενικά ) , θα ήταν μια κίνηση που έμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ θα με χαλούσε , θα ένιωθα ότι κάπως την δεδομένη φάση με ρίχνει ως πελάτη , ότι το προϊών που αγόρασα θα έχει ξαφνικά διάρκεια ζωής ως ναυαρχίδα της εταιρίας λιγότερο από το ΠΡΟΒΛΕΠΌΜΕΝΟ χρόνο που ξέρω ότι θα έχει !! Πιστεύω κατά βάθος και εσένα θα σε χαλούσε και δεν έχει να κάνει με τα χρήματα άλλα έχει να κάνει με το γαμώτο , είναι λογικό από μια άποψη !!
Το αν κάναμε τούμπες εμείς με τα 4αρια...όπως αναφέρεις , είναι ανάμεικτο το θέμα , από την μια σπαστικό που καθυστέρησε τόσο γιατί αν ήμουν υποψήφιος αγοραστής τότε θα είχα φρικάρει από την αναμονή και το παραδέχομαι δημόσια , αλλά από την άλλη το 4αρι λόγο διάφορων περιστάσεων και κακός , ξαναλέω κακός , έμεινε στο προσκηνειο περισσότερο !! Τούμπες δεν κάνεις , αλλά OK δεν με χάλασε που παρέμεινε στην " βιτρίνα" λίγο περισσότερο από σπόντα , δεν τα έβαψα και μαύρα ουτε κια στεναχωρήθηκα στην τελική !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες