Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Βγήκε το Samsung Galaxy S3(!)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
432 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 26/04/2012 - 19:02

Ας βγάλουν μια συσκευή που δέν τρίζει σαν Datsun του 80 και μετά τα ξαναλέμε !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/04/2012 - 19:19

Η γυναίκα μου δεν είναι apple girl ούτε καν gadgetου...
Έπιασε στα χέρια της τα iphone (3GS/4) / Sony / HTC / και λοιπές δυνάμεις...
Κατέληξε στο iPhone 3GS λόγω επιδότησης 400,00€ και δεν το συζητούσε με τίποτα...
Πήρε κινητό 3ετίας όταν οι άλλοι έχουν βγάλει 800 συσκευές από τότε.
Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
Αν θεωρούν εκεί στη Sumsung ότι με το κάνουν μεγαλύτερα και ταχύτερα τα προιόντα τους θα μας κερδίσουν ας καταλάβουν ότι δεν ψωνίζουμε βάρκες αλλά κινητά...

#138   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/04/2012 - 19:23

προβλεπω παλι τον οκτωμβρη να βγαζει η apple το iphone 5 με 2πυρηνο, κ να κανει τα παντα γρηγοροτερα απο 4πυρηνο κινητο κ να αναρωτιουνται ολοι κ παλι πως το κανει!

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 26/04/2012 - 19:23


#139   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 26/04/2012 - 19:29

Οταν η samsung βγαλει κινητο που κανει ολα οσα θελει ο μεσος χρηστης, ευκολοτερα, ταχυτερα, πιο αμερα και πιο ομορφα ΧΩΡΙΣ να αντιγραφει την apple τοτε θα μιλησουμε για συγκριση εταιριων.
ΤΙ να τον κανω τον 10 πυρηνο αν δεν χωραει στην τσεπη μου? Τι να τα κανω τα 200mp camera στο κινητο μου?

Το iphone απο το 3g μεχρι και σημερα ειναι η χρυση τομη πρακτικοτητας και δυναμης ενος κινητου.
Να μην ξεχνιωμαστε, ειναι ΚΙΝΗΤΟ οχι υπολογιστης! κανεις δεν το πηρε για να παιζει Crisis ουτε για να δουλεψει στο National Geographic η να προγραματιζει σε linux...
Εισαι στο κεντρο της Αθηνας, απο τη μια εχεις ενα golf και απο την αλλη ενα impreza... Δικαιωμα σου να παρεις το impreza αλλα σκεψου ξανα γιατι το πηρες και θα καταλαβεις γιατι ολοι παιρνουν iphone αργα η γρηγορα.

Τελος, εχω δοκιμασει και android και windows κινητα εκτος απο iphone.

Και μια πικρη αληθεια, χωρις να θελω να μειωσω κανεναν. Αλλα οσοι εχουν την οικονομικη δυνατοτητα, εχουν iphone, οσοι δεν εχουν να δωσουν για ενα κινητο το τεραστιο ποσο τον 200.000δρχ ψαχνουν για τα υπολοιπα. (μιλαω για το 90%, σιγουρα υπαρχουν εξαιρεσεις).

οσο για τα χρηματα που λες δεν ισχυει οποιος εχει λεφτα περνει και το ενα και το αλλο. οσοι το περνουν το σαμσουνγκ οταν βγαινει εχει 600 ευρω και το iphone 660 σιγα. επισης η σωστη συγκριση με αυτοκινητα ειναι η εξης. σαμσουνγκ impreza - iphone mercedes . το impreza ειναι σχεδον παντου καλυτερο εννοειται πιο γρηγορο αλλα το iphone οπως και τα mercedes εχουν μεταπωληση λιγο καλυτερη κατασκευη φυσικα. αν και πλεον βρισκεις mercedes αρκετα φτηνα λογω κρισης. τεσπα. πιστευω οπως με το 4ς δε ξεπερασε το s2 ετσι θα γινει και με το s3. παντα θα τρεχει η apple πλεον.

επισης ελεος να πουμε. ο ανταγωνισμος ειναι υγιης πρεπει να ευχεστε να υπαρχει ωστε και η apple και η καθε εταιρια να ακολουθει. και καλο ειναι να μιλαμε σωστα. ο ενας λεει τα σαμσουνγκ τριζουν. ας δοκιμασει το δικο μου και αν τριζει δωρο. και οσο για ταχυτητες ειναι πολυ πισω η apple σε σχεση με το s2 αρα δε νομιζω τα διπυρινα της να ειναι πιο γρηγορα απ τα 4πιρυνα κινητα οπως λεει ο φιλος.

#140   panart

panart

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/04/2012 - 19:34

Νέες κινήσεις marketing από την Samsung:


Πολύ λανθασμένη κίνηση marketing από την Samsung.
Προσβάλλουν τους ίδιους ανθρώπους που θέλουν να κερδίσουν σαν πελάτες.
Δεν θα μπορούσαν να πέσουν χαμηλότερα...

#141   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/04/2012 - 21:17

οσο για τα χρηματα που λες δεν ισχυει οποιος εχει λεφτα περνει και το ενα και το αλλο. οσοι το περνουν το σαμσουνγκ οταν βγαινει εχει 600 ευρω και το iphone 660 σιγα. επισης η σωστη συγκριση με αυτοκινητα ειναι η εξης. σαμσουνγκ impreza - iphone mercedes . το impreza ειναι σχεδον παντου καλυτερο εννοειται πιο γρηγορο αλλα το iphone οπως και τα mercedes εχουν μεταπωληση λιγο καλυτερη κατασκευη φυσικα. αν και πλεον βρισκεις mercedes αρκετα φτηνα λογω κρισης. τεσπα. πιστευω οπως με το 4ς δε ξεπερασε το s2 ετσι θα γινει και με το s3. παντα θα τρεχει η apple πλεον.

επισης ελεος να πουμε. ο ανταγωνισμος ειναι υγιης πρεπει να ευχεστε να υπαρχει ωστε και η apple και η καθε εταιρια να ακολουθει. και καλο ειναι να μιλαμε σωστα. ο ενας λεει τα σαμσουνγκ τριζουν. ας δοκιμασει το δικο μου και αν τριζει δωρο. και οσο για ταχυτητες ειναι πολυ πισω η apple σε σχεση με το s2 αρα δε νομιζω τα διπυρινα της να ειναι πιο γρηγορα απ τα 4πιρυνα κινητα οπως λεει ο φιλος.


Πηγαινε στο κεντρο της αθηνας, σε ωρα αιχμης με το Impreza και θα καταλαβεις τι εννοω :)

Η apple οπως λενε πολλοι, δεν ακολουθει γιατι πολυ απλα αδιαφορει για τον ανταγωνισμο. Θα βγαλει αυτο που θελει και μπορει, οταν θελει και μπορει, τελος.
Δεν χρειαζεσαι ουτε 4πυρηνο ουτε ddr3 μνημες, ουτε 10" οθονι στο κινητο σου! οτι σου δινει ενα apple ειναι υπεραρκετο για οσα θες να κανεις, τα αλλα ειναι περιτα.
ΓΙ αυτο και οταν το παρεις, 1 χρονο μετα εχει χασει 150-200 ευρο και δεν παρακαλας να στο αγορασουν οπως ΟΛΑ τα αλλα. Γιατι ακομα ειναι αριστο σε ολα!

Ξανα λεω, χρυση τομη στα παντα εχει βρει η apple γι αυτο πουλαει. Οχι γιατι μεγαλωνει καθε 6μηνο τα κινητα της για να χωρεσει την new ATI-NVIDIA-OCZ etc μπουρδα.
Δεν χρειαζεται ουτε 4 inches ουτε τπτ. Να γινει πιο μικρο με ιδια οθονι, πιο ελαυρη, πιο ομορφο και πιο λεπτο θελει (με καλυτερη μπαταρια) οταν βρει τροπο να το κανει αυτο τελειωσαν τα αλλα ολα. Οθονη την εχει, cpu σε ανεβασμενη συχνοτητα και παραπανω μνημη ειναι ΥΠΕΡ αρκετα για το τελειο κινητο. Αλλωστε αν τελειοποιησουν το Siri και βγει για Ελλαδα, ολα τα αλλα ειναι 1 γενια μακρια πλεον...

#142   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 27/04/2012 - 02:36

Σοβαρά ρε παιδία και εγω καμένος με την apple είμαι άλλωστε οι φίλοι μου με φωνάζουν I-xrhstos

#143   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 27/04/2012 - 02:50

Σοβαρά ρε παιδία και εγω καμένος με την apple είμαι άλλωστε οι φίλοι μου με φωνάζουν i-xrhstos αλλα ειλικρινά πιστεύω ότι όσοι μιλάτε ότι το iPhone είναι το τέλειο κινητο απλα έχετε παρωπίδες το iPhone έχει μείνει πίσω και πολυ απο τον ανταγωνισμό και ποια ακόμα και apple store δεν είναι το κάστρο που το σώζει γιατι πολυ απλα το 99% τον εφαρμογών είναι και στα δυο store και μάλιστα μερικές εφαρμογές είναι είτε αποκλειστικές του android είτε του iOS αλλα λίγες και ασήμαντες προσωπικά οπότε ειλικρινα δείτε άλλες συσκευές και μην λέτε πράγματα τύπου κολλάει γιατι ποια δεν κολλάει ούτε στο ελάχιστο η τρίζει η συσκευη γιατι βγαίνουν και με καλύτερα υλικά και καλύτερο φινιρισμα κινητα απλα το λέω γιατι με την λογική τον προβατων δυστυχώς που έχει δίκιο στο spot η samsung η apple θα βγάλει κινητο της προκοπής σε κανά 2 χρόνια και βλέπω να βγάζει επόμενο iPhone 4ss και iPhone 4sss και είναι κρίμα να μας κοροϊδεύει η apple όπως με το 4s γιατι μην μόυ πει κάνεις πως 1,5 χρόνο το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει είναι να βάλει 8mp καμερα και να βγάλει λευκό χρώμα κατευθείαν και που η καμερα να πούμε την αλήθεια δεν ήταν και ουαου με το ζόρι καταλαβαίνεις την διάφορα στις φωτο και σαν καταναλωτής θέλω να βγάλει απο τα εργαστήρια ένα πραγματικό iPhone και όχι μια μπούρδα και ο μόνος τρόπος είναι ανταγωνισμός και πωλήσεις απο android και microsoft.

#144   giolekos

giolekos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 02:56

Βασικά το ιός είναι που κάνει την διάφορα και όχι φυΣικα το hardware..γιαυτο ο καλύτερος συνδυασμός είναι tablet iPad και κινητό android...και περιμένουμε με ανυπομονησία τις ταμπλετες με τα win8..

#145   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:16

προβλεπω παλι τον οκτωμβρη να βγαζει η apple το iphone 5 με 2πυρηνο, κ να κανει τα παντα γρηγοροτερα απο 4πυρηνο κινητο κ να αναρωτιουνται ολοι κ παλι πως το κανει!



Γιατί φίλε μου, τι κάνει πάλι το Iphone 4s?..Χτυπάει κανένα διπύρηνο?..Και λες ότι πάλι με 2πύρηνο θα χτυπάει 4πύρηνο?....Tech it easy Τάκη,δε νομίζω!

Γιατί φίλε μου, τι κάνει πάλι το Iphone 4s?..Χτυπάει κανένα διπύρηνο?..Και λες ότι πάλι με 2πύρηνο θα χτυπάει 4πύρηνο?....Tech it easy Τάκη,δε νομίζω!


Γιατί λέω εγω τώρα ότι το GS2 είναι μακράν γρηγορότερο.....Άλλωστε τι να πούμε και μεις οι απλοί χρήστες όταν όλος ο κόσμος ξέρει ποιο είναι και επίσημα το καλύτερο κινητό του 2011.....

#146   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:42

Τι λετε ρε παιδια μονο το γρηγοροτερο ειναι το καλυτερο δηλαδη; Τι παπαδες κανετε με τα κινητα σας κ θελετε την ultimate ταχυτητα πια; Αφηστε π δεν ειναι κατι μετρήσιμο με γυμνό ματι πια, δηλ το ενα ανοιγει σε 10 μιλισεκοντ κ το αλλο σε 15 κ σας ενοχλει; Κρεμαει; :D
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#147   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:49

Παράθεση του φιλου gesvts έκανα, ο οποίος αναφέρθηκε στην λέξη γρηγορότερο..Για αυτό έκανα παράθεση,για την ταχύτητα δηλαδή...Φιλικά always :)

#148   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:52

ναι βρε παιδι μου μαζι σου, αλλα γενικα η χρηστικοτητα κ η ποιότητα του μηλου ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!
Σε αυτα τα 2 ειναι μακραν του 2ου, κ εγω δεν το αλλαζω αυτο με τιποτα!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#149   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 10:05

Αυτοι που ψήφησαν όμως το GS2 το καλυτερο κινητο για το 2011?...Τι είδαν δλδ?...Τέσπα, η χρηστικότητα που λες έχει να κάνει και με την ευχρηστία και γενικά το τι θελει κάθε χρηστης...Σε μένα αρέσει το GS2, εσένα το iPhone, κάποιον άλλον ισως του αρέσει ακόμα ένα νοκια 3310 και δεν το αλλάζει γιατί αυτο τον βολεύει....Ποιοτικώς το μήλο είναι μακραν το καλύτερο...Συμφωνώ....Τέσπα επειδη είχα και iPhone 4 και τωρα έχω GS2 εγώ είμαι υπέρ του GS2 γιατι δεν κοίταξα ποιότητα αλλα με συνεπήρε αυτή η οθόνη, αυτή η ταχύτητα που ακόμα και οι κακογραμμένες εφαρμογές του android δεν την έχουν επηρεάσει...Θα μπορούσα να πω για αυτό το κινητό την φράση του συγχωρεμένου: It just works...Δεν έχει κρασάρει ποτέ όσα σκουπίδια κι αν του έχω περάσει απο το google play...Όσο για το μέγεθος αυτό το συνηθίζεις....Όπως είπα ομως τα καλα για την ποιότητα του iPhone προσθέτω επίσης και το πιο ποιοτικό App Store...Το είχα λατρέψει αυτο το market όσο ακόμα και τώρα...Δεν παίζεται...Πολύ ποιοτικές εφαρμογές...

#150   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 10:37

πραγματικα δε μπορω να καταλαβω πως η samsung με ολα αυτα τα βιντεο - διαφημισεις προσπαθει να παρει κοσμο απο το ios και να τους κανει πελατες.

εγω οταν βλεπω τα βιντεο που εμμεσως αποκαλει τους χρηστες ios προβατα, τους λεει ξυπνατε, ειστε βλακες που περιμενετε στις ουρες στα apple stores μονο ενα πραγμα μου ερχεται στο μυαλο:

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑ....ΟΥ SAMSUNG!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες