Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Βγήκε το Samsung Galaxy S3(!)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
432 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:03

Να σκεφτείς ότι ήμουν έτοιμος να αλλάξω σε Android και να αφήσω το iOS αλλά αυτή η διαφήμιση μου άνοιξε τα μάτια.

Δεν θα γίνω πρόβατο.

Δεν θα πάρω smartphone με ένα λειτουργικό που το έχουν όλοι. Θα πάρω ξανά iPhone και θα αφήσω τα πρόβατα στο μαντρί του Android
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:08

βρε παιδια μια ερωτηση επειδη τα εχασα. δεν θα εβγαινε σημερα το σ3??

#108   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:10

καποιος που εχει το galaxy s2 και iphone 4s μπορει να μας αναφερει σε ποιο τομεα ειναι καλυτερο το s2?

#109   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:10

το ότι παίρνει κάποιος κινητό των 100-200-300 ευρώ δεν σημαίνει ότι είναι άσχετος ή ότι δεν ξέρει τις δυνατότητες και το λογισμικό του κινητού του! Σκέψου ότι πολλοί ούτε επιδοτήσεις έχουν ούτε την οικονομική δυνατότητα να πάρουν iphone... Είναι δύσκολοι οι καιροί...


Δεν κρίνω κανέναν από την οικονομική του κατάσταση αρχικά. Τα λεφτά δεν κάνουν τον άνθρωπο ως γνωστόν. Απλά βλέπω και από τον περίγυρο μου, ότι αρκετοί αγοράζουν ένα κινητό για να μπαίνουν πχ στο FB ktl...
Τώρα πως το κάνει αυτό και με τι λειτουργικό το κάνει δεν έχουν ιδέα. Και πολύ καλά κάνουν που δεν τους ενδιαφέρει. Έχουν ένα σωρό άλλα πράγματα να ασχολούνται. Απλά έθεσα το post μου γιατί είναι πρώτο σε πωλήσεις το android.
Once You Go Mac You Never Go Back

#110   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:16

καποιος που εχει το galaxy s2 και iphone 4s μπορει να μας αναφερει σε ποιο τομεα ειναι καλυτερο το s2?

έχει μεγαλύτερη οθόνη και περισσότερη επεξεργαστική δυναμη
αλλα τα καινούρια παιχνίδια θα γράφονται για tegra 3
έχει χαμηλότερο ηχειο
έιναι πιο customizable
ίσως να έχει και καλύτερο φακό στην κάμερα ίσως όχι (εμενα άψογα φαίνονται και τα 2 στην οθόνη του υπολογιστή μου)

#111   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:26

έχει μεγαλύτερη οθόνη και περισσότερη επεξεργαστική δυναμη
αλλα τα καινούρια παιχνίδια θα γράφονται για tegra 3
έχει χαμηλότερο ηχειο
έιναι πιο customizable
ίσως να έχει και καλύτερο φακό στην κάμερα ίσως όχι (εμενα άψογα φαίνονται και τα 2 στην οθόνη του υπολογιστή μου)


φίλε δηλαδη η επεξεργαστικη δυμανη ειναι για τα games κυριως?..Aκομα απο ενα jailbroken iphone εχει διαφορες οσο αφορα το customization?Σε αυτο που σιγουρα υπερεχει ειναι στο flash,java αλλα πρεπει να εχει αρκετα lags...Τουλαχιατον καποια reviews αυτα αναφερουν.

#112   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:36

καποιος που εχει το galaxy s2 και iphone 4s μπορει να μας αναφερει σε ποιο τομεα ειναι καλυτερο το s2?


Στην οθόνη , μέγεθος και χρώματα.
Στην κάμερα.
Στο ηχείο.
Στο βάρος.
Στο ιδανικό του μέγεθος για 4,3 ίντσες οθόνη.

#113   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 23/04/2012 - 20:57

εγω πάντως και πολύ τουλαχιστον απο εδω μεσα πιστεύω πως το GS III θα ειναι πολύ μπροστά απο ολαα τα smartphone (λάτρεις ios) μέχρι που θα βγει το iphone 5 και θα τα ανατρέψει ολα.

Τελευταία επεξεργασία από: nik94, 23/04/2012 - 21:00


#114   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:11

εγω πάντως και πολύ τουλαχιστον απο εδω μεσα πιστεύω πως το GS III θα ειναι πολύ μπροστά απο ολαα τα smartphone (λάτρεις ios) μέχρι που θα βγει το iphone 5 και θα τα ανατρέψει ολα.


ετσι λεγαμε οτι θα βγει το 4ς και θα τα ααλλαξει ολα, αλλα ..!

#115   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:14

ετσι λεγαμε οτι θα βγει το 4ς και θα τα ααλλαξει ολα, αλλα ..!


σκέψου 3G 3GS 4 4S αρα και 5 5S

#116   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:20

σκέψου 3G 3GS 4 4S αρα και 5 5S


μακαρι φιλε μου ;)

#117   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:22

μακαρι φιλε μου ;)


στανταρ αγορι μου ;)

#118   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:28

Vasili admin, δεδομένου οτι το android έχει ξεπερασει σε αριθμο εγκαταστασεων το iOS, οφείλεται στις πολλες εταιρειες που το χρησιμοποιούν στα κινητα τους. Για αυτο το λόγο έχει ξεπερασει τον αριθμο εγκαταστασεων....Άρα τα προβατα επιστρεφουν στους iOS Users..φιλικά πάντα...(πρωην χρηστης iPhone 4 Και Νυν GS2)...

Το teaser video σου επισημαίνω πάλι οτι αναφέρεται στο GS3 σαν συσκευη κι οχι σαν μαχη android-iOS..Δηλαδη θα ξεχωρισει το GS3 απο τα άλλα κινητά... Μην γραφεις ότι να ναι please...Αν έχεις προσωπικη άποψη για τα 2 κινητά τότε γράψε...Το έχεις λειτουργήσει το GS2?..Τα έβαλες διπλα διπλα με το 4S?...Για πουληστε καποιοι τις μετοχες σας που εχετε στην Apple και να ειστε πιο ουδετεροι...Μακάρι το iPhone 5 να πρωτοπορησει να γυρισω στην Apple πάλι...

#119   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:51

Vasili admin, δεδομένου οτι το android έχει ξεπερασει σε αριθμο εγκαταστασεων το iOS, οφείλεται στις πολλες εταιρειες που το χρησιμοποιούν στα κινητα τους. Για αυτο το λόγο έχει ξεπερασει τον αριθμο εγκαταστασεων....Άρα τα προβατα επιστρεφουν στους iOS Users..φιλικά πάντα...(πρωην χρηστης iPhone 4 Και Νυν GS2)...

Το teaser video σου επισημαίνω πάλι οτι αναφέρεται στο GS3 σαν συσκευη κι οχι σαν μαχη android-iOS..Δηλαδη θα ξεχωρισει το GS3 απο τα άλλα κινητά... Μην γραφεις ότι να ναι please...Αν έχεις προσωπικη άποψη για τα 2 κινητά τότε γράψε...Το έχεις λειτουργήσει το GS2?..Τα έβαλες διπλα διπλα με το 4S?...Για πουληστε καποιοι τις μετοχες σας που εχετε στην Apple και να ειστε πιο ουδετεροι...Μακάρι το iPhone 5 να πρωτοπορησει να γυρισω στην Apple πάλι...


Έχω δοκιμάσει το GS2. Πολύ ωραίο κινητό, με μεγάλη οθόνη ΑΛΛΑ χωρίς την ευκρίνεια του iPhone. Δεν με κάλυψε, βασικά ως λειτουργικό και κατά δεύτερον ως ποιότητα οθόνης την οποία κοιτάω αμέτρητες ώρες σερφάρωντας, γράφοντας, διαβάζοντας κτλ. και συνεχίζω με το iPhone. Αν το GS3 είναι η επανάσταση που μας υπόσχεται η Samsung δεν θα διστάσω να το αποκτήσω, εφόσον με καλύπτει. Δεν υπάρχουν κολλήματα... απλά κάνουμε πλάκα μεταξύ φίλων σε μία κοινότητα χρηστών iOS.


Υ.Γ Η διαφήμιση αναφέρεται ξεκάθαρα σε "...everyone else". Δηλαδή ΟΛΟΥΣ τους άλλους. Όχι μερικούς που έχουν iOS αλλά ΟΛΟΥΣ. Προφανώς εννοεί τους χρήστες Android που έχουν ξεπεράσει πλέον του χρήστες iOS :-D
Behind the Scenes...

#120   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 21:58

Απλά λέω οτι αναφέρεται σε συσκευές δηλαδη σε iPhone,HTC,SONY,LG κλπ.....Eγώ έχω να πω οτι ευτυχως που υπάρχει ανταγωνισμός! Για μένα η οθόνη του GS2 μπορει να μην υπερέχει σε ευκρίνεια άλλα σε χρωματα και φωτεινότητα είναι μπροστα...Άποψη μου πάντα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες