Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αγορα imac.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:34

Δεν διαφωνεί κανένας σε αυτά που λες πιο πάνω. Αλλά έδωσε λεφτά και έκανε επένδυση με αυτά τα χρήματα. Δεν θα χάσει καθόλου από αυτό το μηχάνημα! Σίγουρα καλύτερο το καινούργιο, αλλά τωρα την έκανε την αγορά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:40

Τώρα την έκανε την αγορά εδώ εχεισ δίκιο αγαπητέ , δυστυχώς !! εγώ απλά το λέω και επιμένω λίγο , ΜΗΠΩΣ 1 στισ 1000 μπορέσει να κάνει την αλλαγή , αν δεν μπορεί ΤΕΛΟΣ , αλλά αν γίνεται να δοκιμάσει τώρα που είναι πολύ νωρίς , για δικό του καλό , αλλιώς ας μείνει στην τρέχουσα επένδυση , εγώ το λέω για να αποδώσουν πλήρως τα χρήματά του ( αν και δεν θεωρώ την αγορά ενός ηλεκτρονικού αναλώσιμου επένδυση γενικά , ανεξάρτητα από το αν κρατά η μπογιά του λίγο παραπάνω από τα άλλα ηλεκτρονικά ) !!

#33   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:50

Δε νομίζω ότι θα δεχτούν κάτι τέτοιο. Ας υποθέσουμε ότι είσαι ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού. Θα το έπαιρνες πίσω?? Τα πράγματα είναι απλά... Εδώ θέλουν να σου φάνε και ας μην υπάρχει λόγος, θα σου κάνουν σκόντο για να πάρεις τον νέο Mac?? Χλωμό το κόβω..

#34   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 21/05/2012 - 23:03

Αν ήμουν ιδιοκτήτης μαγαζιού...εδώ στην Ελλάδα κιόλας , δεν θα το έπαιρνα αγαπητέ μου πίσω το λέω ευθαρσώς , γιατί θα έδιωχνα έξυπνα Στοκ την τελευταία στιγμή !!.....γιαυτό και έγραψα 1 στις 1000 , αλλά χλωμό....νομίζω το θέμα εξαντλήθηκε πλήρως , αν το παλικάρι έτσι για δοκιμή θα θελήσει να προσπαθήσει για το ακατόρθωτο ΟΚ στο χέρι του είναι , αλλιώς την επόμενη φορά να επιστρατεύσει μεγαλύτερη υπομονή και να επενδύσει σε καλύτερη έρευνα αγοράς !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 21/05/2012 - 23:04


#35   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/05/2012 - 00:16

Αν μας έλεγε απο που τον παρήγγειλε, ισως και να υπαρχει ακομα μια ελπιδα για επιστροφη!

Απο τον νομο αν δεν γελιέμαι, εχεις το δικαίωμα μεσα σε 14 μερες, (..μεχρι και 20 αν προκειται για αλαγη με καποιο αλλο) και αν δεν εχει ανοιχτεί το πακετο (..εδω βασικα θα πρεπει να το παλεψει λιγο μιας που προφανως το εχει ανοίξει), να το επιστρεψεις χωρις καμια περαιτέρω επεξήγηση! (ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ)

Οριστε και καποια παραδείγματα που βρηκα στον δυκτιο, μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο!

ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ-ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ (Electrotools)
Υπαναχώρηση / Επιστροφή – Αντικατάσταση Προϊόντων (plaisio.gr)
... κτλ!

Το ιδιο πιστευω ισχυει οχι μονο για ηλεκτρονικο, αλλα και για φυσικο παροχο διανομεα! (μαγαζι π.χ)

Η ερωτηση βεβαια παραμενει αν θα δεχτουν την αλαγη μετα το ανοιγμα (...η αν το καταλαβουν)! και δευτερη και βασικοτερη οπως προανεφεραν και αλλα παιδια, αν τελικα αξιζει ολη αυτη η ταλαιπωρια (...γιατι στην ελλαδα θα ταλαιπωρηθει σιγουρα) για εναν υπολογιστη σαφως καλυτερο, αλλα και απο την αλλη χωρις αυτη η αλαγη (αναβάθμιση) να φανει και τοσο σε απλη καθημερινη χρηση που τον χρειαζεται ο φιλος μας!

Ασε που πιστευω οτι οι iMac που αγορασε ηδη το παιδι, δεν προκειται να αναβαθμιστουν σε αυτο το WWDC 2012!! Φημες βεβαια τον θελουν με λιγοτερο μια Retina display, και στην καλυτερη με ολα τα παραπανω που ανεφερε ο φιλος μας! Αλλα ολα αυτα παρεμενουν φημες!

Και οπως η Apple μας εχει μαθει καλα πλεον, 'οπου ακουτε για πολλα κερασια....!' ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/05/2012 - 00:18

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#36   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 22/05/2012 - 08:34

Τι του λέτε του ανθρώπου; Μια χαρα αγορά εκανε! Σιγα μην περιμένει τα μέσα Ιουνιου να ανακοινώσει η Apple το νεο Mac, που θα κυκλοφορησει τον Ιουλιο στην Αμερική κ στην Ελλαδάρα τέλη Αυγούστου κ αν κ σίγουρα κατοπιν παραγγελίας πλέον λόγω κρίσης!!! Ηθελε να παρει εναν η/υ βρηκε τον iMac τέλος. Μια χαρά! Όχι θα κυνηγάμε τον κάθε κατασκευαστή πότε θα βγάλει κάτι καινούργιο. Κ το να λες στον άλλον "αν παρίμενες 20 μέρες" είναι σαν να τον λες βλάκα. Εξυπνάδες όλοι μας μπορούμε να λέμε.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 22/05/2012 - 08:35


#37   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 22/05/2012 - 11:53

6) Ενδεχομένως αναβάθμιση με γρηγορότερο WiFi ( N) ή νέο πρότυπο WiFi ( AC - Gigabit ) που βγήκε ήδη πλέων στην αγορά ως πρότυπο σε νέα routers !!

9) Αφαίρεση ΜΑΛΛΟΝ του Optical Drive , με ότι "καλό" αυτό συνεπάγεται σε λεπτότερο σχεδιασμό ή εγγενή ύπαρξη επιπλέον χώρου για υποστήριξη δεύτερου δίσκο π.χ. SSD , χωρίς να καταφεύγουμε σε πατέντες - εγχειρίσεις , με βάσεις κτλ !!

Δυο ερωτησεις:

1) Δηλαδη θα πρεπει να παρουμε νεα ρουτερ;;

2) optical drive ειναι η υποδοχη για τα cd-dvd ? και αν το βγαλει ναι μεν θα ειναι πιο λεπτο αλλα θα πρεπει να αγορασουμε δικο μας εξωτερικo. το imac ειναι all in one αρα χωρις υποδοχη για cd-dvd δεν θα ειναι λιγο πιο αχρηστο;;;

#38   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:00

6) Ενδεχομένως αναβάθμιση με γρηγορότερο WiFi ( N) ή νέο πρότυπο WiFi ( AC - Gigabit ) που βγήκε ήδη πλέων στην αγορά ως πρότυπο σε νέα routers !!

9) Αφαίρεση ΜΑΛΛΟΝ του Optical Drive , με ότι "καλό" αυτό συνεπάγεται σε λεπτότερο σχεδιασμό ή εγγενή ύπαρξη επιπλέον χώρου για υποστήριξη δεύτερου δίσκο π.χ. SSD , χωρίς να καταφεύγουμε σε πατέντες - εγχειρίσεις , με βάσεις κτλ !!

Δυο ερωτησεις:

1) Δηλαδη θα πρεπει να παρουμε νεα ρουτερ;;

2) optical drive ειναι η υποδοχη για τα cd-dvd ? και αν το βγαλει ναι μεν θα ειναι πιο λεπτο αλλα θα πρεπει να αγορασουμε δικο μας εξωτερικo. το imac ειναι all in one αρα χωρις υποδοχη για cd-dvd δεν θα ειναι λιγο πιο αχρηστο;;;


1) Εννοείται όχι. Απλά θα παίζεις με τα κλασσικά 802.11 b,g χωρίς να μπορείς να εκμεταλευτείς τα πλεονεκτήματα των νέων προτύπων ( αν υπάρχουν στην πράξη ).

2) Η λογική τους είναι ότι η αποθήκευση σε cd, dvd πέθανε και πλεον χρησιμοποιούμε μόνο σκληρούς, φλασάκια, κάρτες μνήμης κλπ. Για αυτό το λόγο ενδέχεται να το αφαιρέσουν.

#39   YiorgosA

YiorgosA

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:11

Και τι θα γίνει με τις πληροφορίες και τον όγκο δεδομένων που έχουμε συσσωρεύσει όλα αυτα τα χρόνια σε cd/dvd; Αυτομάτως καθιστώνται άχρηστα; Καθόλου έξυπνη κίνηση απο πλευράς των εταιρειών αυτή, συμπεριλαμβανομένης και της Apple. Προσωπική επιθυμία είναι να συνεχίσουν να υποστηρίζονται τα οπτικά μέσα, έως ότου υπάρξει κάποιο πρότυπο που θα εδραιωθεί, και να υπάρξει μια μετάβαση σε αυτό στα πρότυπα floppy --> cd-r

#40   panarasgr

panarasgr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:16

Καλησπέρα παιδιά . Είμαι νέος χρήστης στο φόρυμ .

Ίσως να είμαι λίγο οφ τόπικ αλλά δεν αξίζει να ανόίξω νέο θρέντ .

Θέλω και εγώ να αγοράσω έναν νέο iMac και ήθελα να ρωτήσω εάν τα προγράμματα που υπάρχουν για windows σπασμένα όπως photoshop ή κάποιο anti-virus υπάρχουν και για OSX καθώς δεν έχω βρει κάποιο τόρρεντ για OSX .

Ευχαριστώ !

#41   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:26

Καλησπέρα παιδιά . Είμαι νέος χρήστης στο φόρυμ .

Ίσως να είμαι λίγο οφ τόπικ αλλά δεν αξίζει να ανόίξω νέο θρέντ .

Θέλω και εγώ να αγοράσω έναν νέο iMac και ήθελα να ρωτήσω εάν τα προγράμματα που υπάρχουν για windows σπασμένα όπως photoshop ή κάποιο anti-virus υπάρχουν και για OSX καθώς δεν έχω βρει κάποιο τόρρεντ για OSX .

Ευχαριστώ !


Καλωσήρθες στην παρέα μας.

Υπάρχουν τα πάντα, ψάξε καλύτερα. Δες στο μεγαλύτερο torrent site που υπάρχει ...

Επίσης antivirus δεν νομίζω να χρειαστείς στο MAC.

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 22/05/2012 - 12:28


#42   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:39

1) Εννοείται όχι. Απλά θα παίζεις με τα κλασσικά 802.11 b,g χωρίς να μπορείς να εκμεταλευτείς τα πλεονεκτήματα των νέων προτύπων ( αν υπάρχουν στην πράξη ).

2) Η λογική τους είναι ότι η αποθήκευση σε cd, dvd πέθανε και πλεον χρησιμοποιούμε μόνο σκληρούς, φλασάκια, κάρτες μνήμης κλπ. Για αυτό το λόγο ενδέχεται να το αφαιρέσουν.


καταρχας ευχαριστω!

αλλα το cd-dvd νομιζω οτι ειναι κατι που το χρειαζομαστε και σημερα, πχ μπορει να σου κολησει ενα ιο το pc σου και να χασεις τα παντα ( θα μου πεις τα μακ δεν κολανε) αλλα αμα τα εχεις σε dvd εισαι καλημενος απο τετοια περιπτωση...

και επειδη πρωτη φορα θα παρω μακ, εχει το mac store και αγοραζεις απο κει τα game-programs κτλπ ε;;

#43   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2012 - 12:44

καταρχας ευχαριστω!

αλλα το cd-dvd νομιζω οτι ειναι κατι που το χρειαζομαστε και σημερα, πχ μπορει να σου κολησει ενα ιο το pc σου και να χασεις τα παντα ( θα μου πεις τα μακ δεν κολανε) αλλα αμα τα εχεις σε dvd εισαι καλημενος απο τετοια περιπτωση...

και επειδη πρωτη φορα θα παρω μακ, εχει το mac store και αγοραζεις απο κει τα game-programs κτλπ ε;;


Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.macuser.g...p-mac-os-x-632/ σχετικά με το backup.

Τα προγράμματα μπορείς να τα κατεβάσεις από τις σελίδες τους ή από το mac app store.

Γενικά και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται ακόμα το dvd αλλά ...

#44   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 22/05/2012 - 13:06

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.macuser.g...p-mac-os-x-632/ σχετικά με το backup.

Τα προγράμματα μπορείς να τα κατεβάσεις από τις σελίδες τους ή από το mac app store.

Γενικά και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται ακόμα το dvd αλλά ...


κοιτα απο την στιγμη που υπαρχει το mac app store τοτε νομιζω οτι δεν χρειαζεται το dvd-cd, σε αντιθεση με τα windows που πρεπει να πας στο μαγαζι και να το αγορασεις και μετα εγκατασταση....

Στο μονο που θα χρειαζοταν για το cd-dvd ειναι αυτο με τις φωτο- τα dvd κτλπ!

#45   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 22/05/2012 - 13:08

και αμα θες να κανεις burn τιποτα ? Και να μην ξεχνιομαστε οτι τωρα οι δισκοι εχουν γινει χρυσο .

Αρα δεν θα ηταν και η καλυτερη κινηση της apple κατα την γνωμη μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες