Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αγορα imac.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2012 - 11:34

Φιλε μου αν μπορεις ακυρωσε την παραγγελια σου...
Οι νεα mac θα ειναι στις ιδιες τιμες οπως γινονται παντα και σε 1 μηνα βγαινουν... δεν ειναι κριμα να παρεις κατι θεωρητικα κατωτερο με τα ιδια λεφτα για λιγες μερες? αν μπορεις ακυρωσε την η πες τους να κρατησουν τα χρηματα εως οτου ερθουν οι νεοι mac.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   deprofundis

deprofundis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2012 - 16:42

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα ειμαι χωρις υπολογιστη(ενα pc της κακιας ωρας...)και απο οτι μιλησα και με τεχνικο που ασχολειται ισως θα περασουν πανω απο 2 μηνες να κανουν την εμφανιση τους στη χωρα μας....η αναγκη μου ειναι ιδιαιτερα μεγαλη....

#18   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/05/2012 - 20:11

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα ειμαι χωρις υπολογιστη(ενα pc της κακιας ωρας...)και απο οτι μιλησα και με τεχνικο που ασχολειται ισως θα περασουν πανω απο 2 μηνες να κανουν την εμφανιση τους στη χωρα μας....η αναγκη μου ειναι ιδιαιτερα μεγαλη....

Για μένα καλύτερα να έκανες λίγο υπομονή και να έμενες με το παλιό σου pc...θα το αξίζουν πιστεύω 100%...η απόφαση όμως είναι δική σου.

#19   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/05/2012 - 21:42

Και εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε να κανείς υπομονή. Σίγουρα ειναι δύσκολο να περιμένεις κανένα δίμηνο αλλά στο τέλος θα αποζημιώσεις κάθε λεπτό της αναμονής σου. Και αυτό θα ειναι καλύτερο από το να πάρεις σήμερα τον πολύ καλό iMac και μετά βγει το πολύ καλύτερο μοντέλο. Με πιθανών τα ίδια χρήματα αλλά με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά με βελτιωμένη οθόνη, χωρίς τα προβλήματα σκιών που εμφανίζονται σε ορισμένα κομμάτια ίσως και με υποστήριξη USB 3 τέλος πάντων ένα πολύ καλύτερο μοντέλο. Και να στεναχωρηθεις που δεν έκανες λίγο υπομονή.

Και εγώ υπομονή κάνω να βγει το νέο να περάσω από windows σε Mac... Αφού πείσω βέβαια και την γυναίκα μου

#20   deprofundis

deprofundis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2012 - 21:48

δεν ξερουμε ομως τιμες..η σκεψη μου ηταν λογω αγορας ενος μηνος νωριτερα ενος macbook air,θεωρησα πως η τεχνολογια αυτη με συναρπαζει πια και το συγκεκριμενο μοντελο καλυπτει αυτα που θα ηθελα και με το παραπανω....και το ταμειο μου εφτανε μεχρι εκει...
ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!!!
αναμενω προτασεις και προγραμματα!!!!

#21   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/05/2012 - 22:01

δεν ξερουμε ομως τιμες..η σκεψη μου ηταν λογω αγορας ενος μηνος νωριτερα ενος macbook air,θεωρησα πως η τεχνολογια αυτη με συναρπαζει πια και το συγκεκριμενο μοντελο καλυπτει αυτα που θα ηθελα και με το παραπανω....και το ταμειο μου εφτανε μεχρι εκει...
ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!!!
αναμενω προτασεις και προγραμματα!!!!


Οι τιμές θα είναι 99.99% ίδιες με τις ισχύουσες που τρέχουν

#22   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/05/2012 - 22:34

Ναι οι τιμές συνήθως ειναι οι ίδιες εκτός αν κάνουν την έκπληξη να ειναι λίγο φθηνότερο (λίγο δύσκολο βέβαια με 23%ΦΠΑ στην Ελλάδα).

#23   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2012 - 23:09

Ρε παιδιά αφου το πήρε το παιδί, γιατί επιμένετε τόσο πολύ;
Σίγουρα το καινούργιο μοντέλο θα είναι λίγο καλύτερο απο το προηγούμενο, κανείς δεν ξέρει πόσο καλύτερο όμως!
Η apple δεν μας έχει συνηθίσει σε major update εδω και τόσα χρόνια, γιατι να το κάνει τώρα δεν το καταλαβαίνω. Αναβαθμίζει τα μοντέλα της κοινώς "αθόρυβα" και το ίδιο πιστεύω θα γίνει και τώρα.
Δεν πιστεύω οτι θα δούμε σπουδαίες διαφορές εκτός απο τον επεξεργαστή.
Καλορίζικο φίλε μου και σου εύχομαι να το χαρείς.
Θεωρώ οτι έκανες την καλύτερη επιλογή και είμαι σίγουρος οτι θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο για πολλά χρόνια.
Καλώς ήρθες στο κόσμο των mac

Edit: ξέχασα να σου απαντήσω για προγράμματα που ψάχνεις.
Θεωρώ οτι θα πρέπει να έχεις: microsoft office 2011, CleanMyMac, Onyx, Plex, MplayerX, εναν pdf reader.
Αυτα...

Τελευταία επεξεργασία από: Nikos123, 14/05/2012 - 23:16


#24   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 14/05/2012 - 23:31

Ρε παιδιά αφου το πήρε το παιδί, γιατί επιμένετε τόσο πολύ;
Σίγουρα το καινούργιο μοντέλο θα είναι λίγο καλύτερο απο το προηγούμενο, κανείς δεν ξέρει πόσο καλύτερο όμως!
Η apple δεν μας έχει συνηθίσει σε major update εδω και τόσα χρόνια, γιατι να το κάνει τώρα δεν το καταλαβαίνω. Αναβαθμίζει τα μοντέλα της κοινώς "αθόρυβα" και το ίδιο πιστεύω θα γίνει και τώρα.
Δεν πιστεύω οτι θα δούμε σπουδαίες διαφορές εκτός απο τον επεξεργαστή.
Καλορίζικο φίλε μου και σου εύχομαι να το χαρείς.
Θεωρώ οτι έκανες την καλύτερη επιλογή και είμαι σίγουρος οτι θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο για πολλά χρόνια.
Καλώς ήρθες στο κόσμο των mac

Edit: ξέχασα να σου απαντήσω για προγράμματα που ψάχνεις.
Θεωρώ οτι θα πρέπει να έχεις: microsoft office 2011, CleanMyMac, Onyx, Plex, MplayerX, εναν pdf reader.
Αυτα...

Από όσα προγράμματα είπε βγάλε την λίστα το CleanMyMac. είναι βαρύ πρόγραμμα και δεν προσφέρει τπτ και όταν πας να το απεγκαταστήσεις θα αφήσει διάφορα σκουπιδάκια.

#25   deprofundis

deprofundis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2012 - 15:37

καλσπερα σας,απο εχθες ταξιδευω στα ομορφα νερα ενος imac!!!!απιστευτη αισθηση!!!!παρακαλω εαν εχετε χρονο να μου προτεινετε προγραμματα και ο,τι αλλο μπορει να με βοηθησει.
με εκτιμηση----γιωργος.

Τελευταία επεξεργασία από: deprofundis, 16/05/2012 - 15:37


#26   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/05/2012 - 16:14

Pages ή office for Mac. Αυτο για κειμενογραφο και γενικότερα ο,τι περιέχει η σουίτα.
Απο και και πέρα είναι στη δική σου επιλογή το τι θα βάλεις.
Το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι επειδή είσαι νέος ακόμα, αφενός να το χαρείς και αφετέρου επειδή σίγουρα θα βάλεις κάτι που μετα θα θες να το πετάξεις να χρησιμοιησεις το cleanapp που κάνει ο,τι και η προσθαφαιρεση προγραμμάτων στα win(μακρυά απο μας).

#27   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/05/2012 - 17:30

Καλοριζικος,

Εδω είσαι φίλε μου! Και ότι χρειαστείς σου ξαναλέω θα το βρεις εδώ μέσα με λίγο ψάξιμο! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#28   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:15

καλσπερα σας,απο εχθες ταξιδευω στα ομορφα νερα ενος imac!!!!απιστευτη αισθηση!!!!παρακαλω εαν εχετε χρονο να μου προτεινετε προγραμματα και ο,τι αλλο μπορει να με βοηθησει.
με εκτιμηση----γιωργος.

Αγαπητέ Γιώργο , με γεια το καινούριο σου μηχάνημα αρχικά , αλλά κακώς που το αγόρασες τώρα , έπρεπε να ακυρώσεις την παραγγελιά χωρίς πολύ σκέψη και συζήτηση !! Δεν ξέρω αν μπορείς να επιστρέψεις το μηχάνημα τώρα πίσω , σου παραθέτω τους λόγους μήπως και σε πείσω φίλε μου...αν και μάλλον είναι αργά...!!
Μονο για 20 μέρες , αν υποθέσουμε ότι θα εμφανιστεί λογικά όπως πάνε τα πράματα στην WWDC 2012 , θα είχες την ευκαιρία με τα ίδια χρήματα ακριβώς ή με απειροελάχιστη διαφορά , να έχεις ένα ολοκαίνουριο μηχάνημα με......
1) Ivy Bridge - 22 nano , Tri-Gates transistors για πρώτη φορά στην ιστορία , up to 3 Ghz επεξεργαστή !!
2) Νέα Υπερχρονισμένη Μνήμη , στα 1600 Mhz όπως δείξαν κάποια εργοστασιακά , μάλλον δοκιμαστικά Benchmarks σε iMac 2012 , σαφώς καλύτερη - γρηγορότερη από την τρέχουσα !!
3) Νέες super GPU -- ΜΑΛΛΟΝ-- Nvidia Kepler 28 nano , σειρά 6xxM , με 2 Giga GDDR5 πάντως σίγουρα με 1 Giga GDDR5 minimum !!
4) Μάλλον μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος - σκληρός δίσκος , όσο δώσει !!
5) Bloutooth 4.0 !!
6) Ενδεχομένως αναβάθμιση με γρηγορότερο WiFi ( N) ή νέο πρότυπο WiFi ( AC - Gigabit ) που βγήκε ήδη πλέων στην αγορά ως πρότυπο σε νέα routers !!
7) Πολύ πιθανή η χρήση USB 3.0 , αφού πλέων υποστηρίζεται πλήρως και εγγενώς από τον νέο επεξεργαστή και με την "βούλα" παρακαλώ !!
8 ) Anti - Reflect Glass , γιαι τέλεια οθόνη χωρίς γυαλάδες από εξωτερικές φωτεινές πηγές !!
9) Αφαίρεση ΜΑΛΛΟΝ του Optical Drive , με ότι "καλό" αυτό συνεπάγεται σε λεπτότερο σχεδιασμό ή εγγενή ύπαρξη επιπλέον χώρου για υποστήριξη δεύτερου δίσκο π.χ. SSD , χωρίς να καταφεύγουμε σε πατέντες - εγχειρίσεις , με βάσεις κτλ !!
10) Πολύ πιθανή , έως πάρα πολύ πιθανή μια αναβάθμιση στα ίδια τα πάνελ , με νέα HiDPi Panels ( Sharp ) - μπορεί να μην αλλάξει η διαγώνιος , μπορεί και ναι - με ίσως διόρθωση των κλασικών σκιών που βγάζουν !!
11) Μέχρι στιγμής όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην WWDC 2012 για την ανακοίνωση των νέων FULL Updated iMac - Major Update , αφού μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ούτε έλλειψη στην αγορά από τα τρέχων μοντέλα , άρα κάθε μέρα που περνά εκεί μας οδηγεί μοιραία , και αν όντως είναι έτσι και εμφανιστούν στην WWDC 2012 σε 20 μέρες , τότε ανεπιφύλακτα μιλάμε για ΜΕΓΆΛΗ αναβάθμιση , εξ-ορισμού που θα καθοδηγήσει την επόμενη 3ετια!
Αυτά όλα ή κάποια από αυτά , ειλικρινά σου φάνηκαν λίγα , για να μην ακυρώσεις μια παραγγελιά για λίγες εβδομάδες υπομονή.......??
Και εγώ αυτή την στιγμή είμαι στην ίδια ή και χειρότερη μοίρα , σου μιλάω από ένα σαράβαλο κλαταρισμένο πεθαμένο μηχάνημα προ 6ετιας σχεδόν με Vista , πού κολλά - not responding στο κάθε κλικ κυριολεκτικά , χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα , πέρα από υπομονή !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 21/05/2012 - 22:18


#29   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:17

Και το μηχάνημα που τσίμπησε είναι απίστευτης και τελευταίας τεχνολογίας. Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που θες να πεις, αλλά μην ξεχνάμε ότι οι Mac, δεν είναι για 1-2 χρόνια. Τους παίρνεις και τους κρατάς μια 5ετία τουλάχιστον!

#30   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 21/05/2012 - 22:29

Είναι......αλλά με το χέρι στην καρδιά , σε ρωτάω φίλε μου....ας υποθέσουμε ότι είναι Σεπτέμβρης τελειώματα και σε 20 μέρες βγαίνει το 5αρι , ΕΣΎ τι θα συμβούλευες σε κάποιο παλικάρι....πάρε το 4S ( έχει απίστευτη τεχνολογία ) ή κάτσε τουμπεκί στα αυγά σου και περίμενε το 5αρι ??
Έτσι και εδώ , το παλικάρι αν μπορεί να τον αλλάξει , να το κάνει ΤΏΡΑ , αν γίνεται φυσικά , ιδέα δεν εχω αυτό είναι θέμα πωλήσεων !! Και αν είναι να πάρει iMac , ο οποίος που θα είναι ποιο " συμβατός " ας πούμε - σχήμα λόγου - , για την επόμενη 3-4ετια , θα είναι σίγουρα ο 2012 , διοτι μάλλον θα εισάγει τώρα Νέα σειρά για την επόμενη 3ετια !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 21/05/2012 - 22:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες