Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αγορα imac.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/05/2012 - 13:10

και αμα θες να κανεις burn τιποτα ? Και να μην ξεχνιομαστε οτι τωρα οι δισκοι εχουν γινει χρυσο .

Αρα δεν θα ηταν και η καλυτερη κινηση της apple κατα την γνωμη μου!


Θα σε βάλει να αγοράσεις κάποιο εξωτερικό dvd...Η Apple όσο και καλή να είναι θέλει να πουλάει προϊόντα με τον ένα η με τον άλλο τρόπο...
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 22/05/2012 - 13:13

Σιγουρα, κριμα απο την μια - ευτυχως απο την αλλη...!!

#48   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 22/05/2012 - 20:47

Τι του λέτε του ανθρώπου; Μια χαρα αγορά εκανε! Σιγα μην περιμένει τα μέσα Ιουνιου να ανακοινώσει η Apple το νεο Mac, που θα κυκλοφορησει τον Ιουλιο στην Αμερική κ στην Ελλαδάρα τέλη Αυγούστου κ αν κ σίγουρα κατοπιν παραγγελίας πλέον λόγω κρίσης!!! Ηθελε να παρει εναν η/υ βρηκε τον iMac τέλος. Μια χαρά! Όχι θα κυνηγάμε τον κάθε κατασκευαστή πότε θα βγάλει κάτι καινούργιο. Κ το να λες στον άλλον "αν παρίμενες 20 μέρες" είναι σαν να τον λες βλάκα. Εξυπνάδες όλοι μας μπορούμε να λέμε.

Πας καλά παλικάρι μου...? Αν εσύ προσωπικά δεν κάνεις έρευνα αγοράς και πας σαν το βουι και αγοράζεις , αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τακτική ούτε την επικροτούμε και την προτείνουμε γενικά !! Ο εξυπνάκιας είσαι εσύ..η μάλλον το τελείως ΧΎΜΑ θα έλεγα....δυστυχώς !! Εσύ δηλαδή θα ήσουν ικανός να μας πρότεινες τον προηγούμενο Οκτώβρη αγορά με τα ίδια λεφτά π.χ του iPhone 4 μια μέρα πριν βγει το iPhone 4S...Tragic 1 !!
Να και κάτι καινούριο που μαθαίνουμε τώρα , ποια είναι αυτή η νέα πολιτική πωλήσεων που ανακάλυψες ρε τζιμάνι και μας το έκρυβες ??....ότι λόγο κρίσης τα οποιαδήποτε καινούρια μοντέλα θα καθυστερήσουν και καλά να έρθουν στην Ελλάδα λόγο εμπορικής εισαγωγικής αδυναμίας από τον επίσημο εισαγωγέα....Tragic 2 !!
Από την στιγμή της επίσημης κυκλοφορίας στην Αμερική - άμεσα δηλαδή με την σιωπηλή συνήθως παρουσίαση στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας , μετά από 2 περίπου εβδομάδες είναι και στην Ελλάδα !! Μπορείς να προ-παραγγείλεις , αν πρόκειται κυρίως για BTO μοντέλο το οποίο και ναι καθυστερεί μήνα και παραπάνω ίσως !! Ο φίλος μας δεν αγόρασε BTO μοντέλο....καλή σου συνέχεια και να ψάχνεσαι περισσότερο , καλό για σένα !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 22/05/2012 - 20:55


#49   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:30

Πας καλά παλικάρι μου...? Αν εσύ προσωπικά δεν κάνεις έρευνα αγοράς και πας σαν το βουι και αγοράζεις , αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τακτική ούτε την επικροτούμε και την προτείνουμε γενικά !! Ο εξυπνάκιας είσαι εσύ..η μάλλον το τελείως ΧΎΜΑ θα έλεγα....δυστυχώς !! Εσύ δηλαδή θα ήσουν ικανός να μας πρότεινες τον προηγούμενο Οκτώβρη αγορά με τα ίδια λεφτά π.χ του iPhone 4 μια μέρα πριν βγει το iPhone 4S...Tragic 1 !!
Να και κάτι καινούριο που μαθαίνουμε τώρα , ποια είναι αυτή η νέα πολιτική πωλήσεων που ανακάλυψες ρε τζιμάνι και μας το έκρυβες ??....ότι λόγο κρίσης τα οποιαδήποτε καινούρια μοντέλα θα καθυστερήσουν και καλά να έρθουν στην Ελλάδα λόγο εμπορικής εισαγωγικής αδυναμίας από τον επίσημο εισαγωγέα....Tragic 2 !!
Από την στιγμή της επίσημης κυκλοφορίας στην Αμερική - άμεσα δηλαδή με την σιωπηλή συνήθως παρουσίαση στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας , μετά από 2 περίπου εβδομάδες είναι και στην Ελλάδα !! Μπορείς να προ-παραγγείλεις , αν πρόκειται κυρίως για BTO μοντέλο το οποίο και ναι καθυστερεί μήνα και παραπάνω ίσως !! Ο φίλος μας δεν αγόρασε BTO μοντέλο....καλή σου συνέχεια και να ψάχνεσαι περισσότερο , καλό για σένα !!


Φίλε μου έχεις σε αρκετά σημεία δίκιο, όμως το χάνεις με τον τρόπο σου. Ο φίλος παραπάνω είπε τη γνώμη του, όπως και εσύ λες τη δικιά σου. Οι χαρακτηρισμοί και οι προσβολές δεν χρειάζονται.

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 22/05/2012 - 21:32


#50   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:42

Φίλε μου έχεις σε αρκετά σημεία δίκιο, όμως το χάνεις με τον τρόπο σου. Ο φίλος παραπάνω είπε τη γνώμη του, όπως και εσύ λες τη δικιά σου. Οι χαρακτηρισμοί και οι προσβολές δεν χρειάζονται.

Αγαπητέ μου αντιλαμβάνομαι αυτό που λες και το δέχομαι....όμως δεν χαρακτήρισα πρώτος κανένα συνομιλητή μου " εξυπνάκια " κοροϊδευτικά , ούτε έκανα τον εκπρόσωπο και manager πωλήσεων της isquare , λέγοντας ανακρίβειες περί διαθεσιμότητας- έλλειψης ενός προϊόντος στην Ελληνική αγορά λόγο κρίσης , πριν αυτό έρθει καν εδώ !!
Δεν χαρακτήρισα κανένα εξυπνάκια....κοροϊδευτικά , απεναντίας , αυτό το έπραξε το παλικάρι απέναντι σε εμένα !! Αυτό που έγραψα εγώ , στο αρχικό μου post , δεν είναι ανακρίβειες ούτε τα έβγαλα από το μυαλό μου , είναι το ΣΎΝΟΛΟ των μέχρι τώρα στοιχείων - φημών που κυριαρχούν στο διαδίκτυο και δεν σημαίνει φυσικά πως όλα αυτά που έγραψα θα υιοθετηθούν τελικά και το ανέφερα !! Είναι ένα σύνολο ενδεχόμενων αναβαθμίσεων που παίζουν πολύ και που τις δημοσίευσαν γνωστές ιστοσελίδες τεχνολογίας και όχι εγώ φυσικά !!
Ο τρόπος του παλικαριού με έθιξε και του απάντησα ανάλογα , τόσο απλά !!
Όσο για το θέμα αγοράς είναι προσωπικό ζητούμενο του καθενός , όμως....αν εσύ θεωρείς ότι πρέπει να αγοράσεις κάτι λίγες εβδομάδες πριν βγει κάτι καλύτερο με τα ίδια χρήματα , είναι δικό σου θέμα συμφωνώ....εκεί που διαφωνώ είναι να το περνάς ως ντεμεκ σωστή άποψη και στους άλλους που δεν γνωρίζουν....αν π.χ. πήγαινες σε ένα κατάστημα για αγορά χ,ψ προϊόντος και σου έκρυβαν ή σε παρέσερναν να κάνεις αγορά τώρα , ενώ έρχεται το αντίστοιχο καινούριο και το ξέρουν και δεν στο συμβουλεύουν δεν στο λένε...δεν θα ένιωθες μετά κυριολεκτικά μαμακας ??
Αυτό προσπάθησα να αποτρέψω....τόσο απλά...οι 9 στους 10 δεν θα ήθελαν με τίποτα να πέσουν θύματα και μαμακες.....!!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 22/05/2012 - 22:45


#51   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:20

Αγαπητέ μου αντιλαμβάνομαι αυτό που λες και το δέχομαι....όμως δεν χαρακτήρισα πρώτος κανένα συνομιλητή μου " εξυπνάκια " κοροϊδευτικά , ούτε έκανα τον εκπρόσωπο και manager πωλήσεων της isquare , λέγοντας ανακρίβειες περί διαθεσιμότητας- έλλειψης ενός προϊόντος στην Ελληνική αγορά λόγο κρίσης , πριν αυτό έρθει καν εδώ !!
Δεν χαρακτήρισα κανένα εξυπνάκια....κοροϊδευτικά , απεναντίας , αυτό το έπραξε το παλικάρι απέναντι σε εμένα !! Αυτό που έγραψα εγώ , στο αρχικό μου post , δεν είναι ανακρίβειες ούτε τα έβγαλα από το μυαλό μου , είναι το ΣΎΝΟΛΟ των μέχρι τώρα στοιχείων - φημών που κυριαρχούν στο διαδίκτυο και δεν σημαίνει φυσικά πως όλα αυτά που έγραψα θα υιοθετηθούν τελικά και το ανέφερα !! Είναι ένα σύνολο ενδεχόμενων αναβαθμίσεων που παίζουν πολύ και που τις δημοσίευσαν γνωστές ιστοσελίδες τεχνολογίας και όχι εγώ φυσικά !!
Ο τρόπος του παλικαριού με έθιξε και του απάντησα ανάλογα , τόσο απλά !!
Όσο για το θέμα αγοράς είναι προσωπικό ζητούμενο του καθενός , όμως....αν εσύ θεωρείς ότι πρέπει να αγοράσεις κάτι λίγες εβδομάδες πριν βγει κάτι καλύτερο με τα ίδια χρήματα , είναι δικό σου θέμα συμφωνώ....εκεί που διαφωνώ είναι να το περνάς ως ντεμεκ σωστή άποψη και στους άλλους που δεν γνωρίζουν....αν π.χ. πήγαινες σε ένα κατάστημα για αγορά χ,ψ προϊόντος και σου έκρυβαν ή σε παρέσερναν να κάνεις αγορά τώρα , ενώ έρχεται το αντίστοιχο καινούριο και το ξέρουν και δεν στο συμβουλεύουν δεν στο λένε...δεν θα ένιωθες μετά κυριολεκτικά μαμακας ??
Αυτό προσπάθησα να αποτρέψω....τόσο απλά...οι 9 στους 10 δεν θα ήθελαν με τίποτα να πέσουν θύματα και μαμακες.....!!


´εχεις απόλυτο δίκιο γιαυτο και εγω απο την πρωτη σελιδα του είπα του φίλου το μαγαζι κατεμέ ειναι επιοικώς απαράδεκτο κλασσικό δείγμα ελληνάρα πωλητή-έμπορα και είμαι σίγουρος ότι το αγόρασε απο μαγαζί εκτός document-systemgraph διότι τουλάχιστον εκεί θα σου το ανέφεραν ότι βγαίνει καινούργιο ασχέτος εαν ο φίλος μετα τι θα έκανε.εαν κάνω λάθος παω πάσο, αλλα απο περιέργεια απο πιο κατάστημα τον αγόρασες;

Άλλο Apple premium reseller και άλλο apple Authorised Reseller.


#52   alexkap77

alexkap77

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/05/2012 - 14:34

σε ευχαριστω πολυ,αλλα πραγματικα δεν ειχα ενημερωση.υπαρχουν μεγαλες διαφορες;
εχω παραγγειλει τον imac 21.5 4g ram 500 σκληρο για καθημερινη χρηση.


Eχει ακουστεί οτι ο νέος imac θα έχει τους νέους ivy bridge της intel ram 4gb retina display και i7 επίσης θα είναι πιο λεπτός και θα εχει ενσωματομενο το apple tv!!
Μάλλον θα ειναι γύρω στα 80-90 ευρώ ακριβοτερος!

#53   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 24/05/2012 - 14:47

Eχει ακουστεί οτι ο νέος imac θα έχει τους νέους ivy bridge της intel ram 4gb retina display και i7 επίσης θα είναι πιο λεπτός και θα εχει ενσωματομενο το apple tv!!
Μάλλον θα ειναι γύρω στα 80-90 ευρώ ακριβοτερος!


Πολλα ακουγονται, αλλα ivy bridge θα εχει σιγουρα, λεγαν οτι θα μπορεις να βλεπεις tv μεσω του imac μπορει να ενοουσαν το apple tv. μαλλον για 100 ευρω θα ειναι πιο ακριβως.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες