Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

sos χρηστης επικινδυνος για αγορα .


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:29

Προσοχη παιδια τιποτα αλλο, αντε καλο σας βραδυ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:31

Ευαγγελια καλα κανείς,εμένα με έχουν εμπιστευθεί και για μεγάλα ποσά κατάθεσης,δεν εχω ρίξει κανέναν εδω μεσα,αντιθέτως επειδη ειμαι καλοπροαιρετος την έχω πατήσει,αλλα ξέρω πως να χειριστώ οποιαδήποτε κατάσταση,εάν καταλάβω πως έχω να κάνω με τυχοδιωκτη....

#48   illusionist

illusionist

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:32

Όχι αγαπητέ εγω αγκιστρι δεν πρόκειται να φάω :) κάποιοι άλλοι ίσως ;)


μακαρι,εμεις για καλο σου το λεμε,απο κει και περα εσυ κρινεις το σωστο.εγω προσωπικα δεν βρισκω κανεναν μα κανεναν λογω να κανω καταθεση για το οτιδηποτε.μια θα την παθεις και θα μαθεις

#49   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:32

Επίσης και στο Insomnia έχω καλο όνομα....foivous

#50   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:35

μακαρι,εμεις για καλο σου το λεμε,απο κει και περα εσυ κρινεις το σωστο.εγω προσωπικα δεν βρισκω κανεναν μα κανεναν λογω να κανω καταθεση για το οτιδηποτε.μια θα την παθεις και θα μαθεις

Μα σου εξήγησα δεν πήγα να κάνω κατάθεση σε κάποιον άσχετο!!!πχ στον Φοιβο θα έκανα εαν ήθελα κάτι !!Επισης μου έχουν στείλει πράγματα κ τα έχω πληρώσει μετα αφού τα παρέλαβα κ χωρίς αντικαταβολη :)

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 22/05/2012 - 23:39


#51   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:39

εγω προσωπικα προτιμω να κανω συναλλαγες με συγκεκριμενα ατομα συνηθως που εχω ξανακανει αγοραπωλησιες κ η πιθανοτητα να γινει στραβη ειναι μικρη. Κ παντα αντικαταβολη με ελεγχο πακετου κ ολα καλα!

#52   illusionist

illusionist

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:40

Να σου εξήγησα δεν πήγα να κάνω κατάθεση σε κάποιον άσχετο!!!


οχι μου εξηγησες οτι διαβασες κριτικεςτου χρηστη,κατι που ειναι εντελως υποκειμενικο εκει κολλαει και το αγκιστρι που ελεγα.οι καλοι χρηστες-πωλητες τουλαχιστον οσους ξερω εγω αλλωστε προτιμουν αλλους τροπους συναλλαγων.τσπ εσυ μαλλον εννοεις οτι τον ηξερες προσωπικα. οπως και να χει αφου δν υπηρξε προβλημα κανε οτι νομιζεις. για μενα ΠΟΤΕ καταθεση,ειναι δυσκολοι καιροι,και τα εξυπνα πουλια απο την μυτη πιανονται

Τελευταία επεξεργασία από: illusionist, 22/05/2012 - 23:41


#53   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:41

εγω προσωπικα προτιμω να κανω συναλλαγες με συγκεκριμενα ατομα συνηθως που εχω ξανακανει αγοραπωλησιες κ η πιθανοτητα να γινει στραβη ειναι μικρη. Κ παντα αντικαταβολη με ελεγχο πακετου κ ολα καλα!

Αυτο ακριβώς !!!!και εγω έχω στάνταρ άτομα που κάνω συναλλαγές!!! Με εμπιστεύονται κ τους εμπιστεύομαι!!!σε αυτούς έχω κάνει κατάθεση!!

#54   nikoskontos

nikoskontos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:43

επειδη μ αφορα κιολας...............
Ειμαι ο "υπολογος" που αναφερει το παιδι.
θα ηθελα να παραθεσω κι εγω τη δικη μου "γωνια".
Κανονικα δουλευε,κανονικα δουλευει( κι ακομη το κανει).Οι κλησεις γινονται κανονικα,ομοιως και τα μηνυματα.
Του εδωσα την δυνατοτητα να ελεγξει το προιον και εγραψα επανω στο δεμα "να ελεγθει απο τον παραληπτη",οπως και εγινε.
του ειπα κιολας οτι θα τον βοηθησω και στην αρχη να το λειτουρησει,αλλα να ψαξει κι ενα φορουμ,εστω να το googlαρει,(για ονομα του θεου στο iphonehellas ειμαστε καποιος πιο εμπειρος θα βοηθησει,αρκει ενα θεμα να ανοιχτει και αμεσως απαντανε τα παιδια).
Ε ελεος,του εδωσα οδηγιες,ετοιμα και τα 2 application (και του τηλεφωνου και των μηνυματων).
Ουτε reset στις καρτες σιμ δεν εκανε.
Κοιταξε να δεις φιλε" μου.
Ουδεποτε,μα ο υ δ ε π ο τ ε δεν σου υποσχεθηκα lifetime after sales service.Aν δ ε ν ξερεις να λειτουρησεις ενα αντικειμενο,δεν σου φταιει ουτε το αντικειμενο,ουτε εγω.
(Κι εγω δεν μπορω να πεταξω ελικοπτερο,αλλα αν μου το δωσουν και δεν μπορω να το πεταξω,δ ε ν θα πω οτι ειναι χαλασμενο).
Δεν εχω προβλημα που το αναφερεις,εισαι ελευθερος ακομη και τις συνομιλιες μας ολοκληρες να παραθεσεις.
αυτα που υποσχεθηκα αυτα εκανα:

α)πουλαω-δεν νταντευω,και προς θεου και δουλειες εχουμε και προσωπικη ζωη.

β)Ημουν σαφης και δεχτηκα οτι μου ζητησες (ελεγχο πρωτα)

γ)Δεν ειμαι κανενα παιδακι( στην συμπεριφορα εννοω-αλιμονο υπαρχουν και πολυ ωριμοι χρηστες νεαροτατοι σε ηλικια) για να με απειλεις.

δ)Αν δεν σου αρεσε που ειναι "παραπλησιο"-μα οχι ιδιο με iphone δεν φταιω εγω.
Αλιμονο αν το ipod+ραισοο =iphone 4.Τοτε κανεις δεν θα επαιρνε το iphone 4.
Εχω δοκιμασει κι αυτο και το gmate,μα το κανονικο iphone απλα "δεν παιζεται".
και τελος
ε)Οχι δεν θ αλλαξω προφιλ,επειδη καποιος δεν ικανοποιηθηκε και υπερεκτιμησε ενα προιον(το οποιο δουλευει,κανονικα!!!!),
δεν εβαλα νικ-νειμ,εβαλα το ονοματεπωνυμο μου,και αυτο ειναι το ονομα που εχονται στο ταχυδρομειο και μ αυτο συναλλασομαι και μ αυτο θα μεινω.
Ποτε δεν εχω αρνηθει να ελεγξουν προιον.
Δεν ειμαι "μαγαζι",gadjetακιας ειμαι που περασαν πολλα προιοντα απ τα χερια του 7 ολα τα χαρηκα,γιατι μ αρεσουν τα τεχνολογικα καλουδια.
Τ ο σωστο θα ηταν να ενημερωνες τον admin και ας ανοιγαν οι ιδιοι θεμα,η" προειδοποιηση,η" οπως θελεις πες το (αφου εκριναν-εστω και χωρις την δικη μου αποψη οτι επρεπε να γινει),
μα δεν πειραζει κι ετσι.
Απλα θελω κι εγω να πω την αποψη μου (σ ενα θεμα που μ αφορα).
Καλο βραδι.

#55   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:44

οχι μου εξηγησες οτι διαβασες κριτικεςτου χρηστη,κατι που ειναι εντελως υποκειμενικο εκει κολλαει και το αγκιστρι που ελεγα.οι καλοι χρηστες-πωλητες τουλαχιστον οσους ξερω εγω αλλωστε προτιμουν αλλους τροπους συναλλαγων.τσπ εσυ μαλλον εννοεις οτι τον ηξερες προσωπικα. οπως και να χει αφου δν υπηρξε προβλημα κανε οτι νομιζεις. για μενα ΠΟΤΕ καταθεση,ειναι δυσκολοι καιροι,και τα εξυπνα πουλια απο την μυτη πιανονται

Όχι κανέναν δεν γνωρίζω προσωπικά!!!!τεσπα εγω έτσι λειτουργησα 2 φορές κ δεν είχα πρόβλημα :)

#56   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:52

επειδη μ αφορα κιολας...............
Ειμαι ο "υπολογος" που αναφερει το παιδι.
θα ηθελα να παραθεσω κι εγω τη δικη μου "γωνια".
Κανονικα δουλευε,κανονικα δουλευει( κι ακομη το κανει).Οι κλησεις γινονται κανονικα,ομοιως και τα μηνυματα.
Του εδωσα την δυνατοτητα να ελεγξει το προιον και εγραψα επανω στο δεμα "να ελεγθει απο τον παραληπτη",οπως και εγινε.
του ειπα κιολας οτι θα τον βοηθησω και στην αρχη να το λειτουρησει,αλλα να ψαξει κι ενα φορουμ,εστω να το googlαρει,(για ονομα του θεου στο iphonehellas ειμαστε καποιος πιο εμπειρος θα βοηθησει,αρκει ενα θεμα να ανοιχτει και αμεσως απαντανε τα παιδια).
Ε ελεος,του εδωσα οδηγιες,ετοιμα και τα 2 application (και του τηλεφωνου και των μηνυματων).
Ουτε reset στις καρτες σιμ δεν εκανε.
Κοιταξε να δεις φιλε" μου.
Ουδεποτε,μα ο υ δ ε π ο τ ε δεν σου υποσχεθηκα lifetime after sales service.Aν δ ε ν ξερεις να λειτουρησεις ενα αντικειμενο,δεν σου φταιει ουτε το αντικειμενο,ουτε εγω.
(Κι εγω δεν μπορω να πεταξω ελικοπτερο,αλλα αν μου το δωσουν και δεν μπορω να το πεταξω,δ ε ν θα πω οτι ειναι χαλασμενο).
Δεν εχω προβλημα που το αναφερεις,εισαι ελευθερος ακομη και τις συνομιλιες μας ολοκληρες να παραθεσεις.
αυτα που υποσχεθηκα αυτα εκανα:

α)πουλαω-δεν νταντευω,και προς θεου και δουλειες εχουμε και προσωπικη ζωη.

β)Ημουν σαφης και δεχτηκα οτι μου ζητησες (ελεγχο πρωτα)

γ)Δεν ειμαι κανενα παιδακι( στην συμπεριφορα εννοω-αλιμονο υπαρχουν και πολυ ωριμοι χρηστες νεαροτατοι σε ηλικια) για να με απειλεις.

δ)Αν δεν σου αρεσε που ειναι "παραπλησιο"-μα οχι ιδιο με iphone δεν φταιω εγω.
Αλιμονο αν το ipod+ραισοο =iphone 4.Τοτε κανεις δεν θα επαιρνε το iphone 4.
Εχω δοκιμασει κι αυτο και το gmate,μα το κανονικο iphone απλα "δεν παιζεται".
και τελος
ε)Οχι δεν θ αλλαξω προφιλ,επειδη καποιος δεν ικανοποιηθηκε και υπερεκτιμησε ενα προιον(το οποιο δουλευει,κανονικα!!!!),
δεν εβαλα νικ-νειμ,εβαλα το ονοματεπωνυμο μου,και αυτο ειναι το ονομα που εχονται στο ταχυδρομειο και μ αυτο συναλλασομαι και μ αυτο θα μεινω.
Ποτε δεν εχω αρνηθει να ελεγξουν προιον.
Δεν ειμαι "μαγαζι",gadjetακιας ειμαι που περασαν πολλα προιοντα απ τα χερια του 7 ολα τα χαρηκα,γιατι μ αρεσουν τα τεχνολογικα καλουδια.
Τ ο σωστο θα ηταν να ενημερωνες τον admin και ας ανοιγαν οι ιδιοι θεμα,η" προειδοποιηση,η" οπως θελεις πες το (αφου εκριναν-εστω και χωρις την δικη μου αποψη οτι επρεπε να γινει),
μα δεν πειραζει κι ετσι.
Απλα θελω κι εγω να πω την αποψη μου (σ ενα θεμα που μ αφορα).
Καλο βραδι.


Τουλάχιστον εσύ φίλε είχες τα @@ να βγεις και να υπερασπιστείς τη θέση σου.Ο aek2372 ούτε αυτό έκανε και για πολύ μικρότερο ποσό..Φαντάσου με μεγαλύτερο δλδ.
Δεν ξέρω αν έχεις δίκιο ή άδικο αλλά τουλάχιστον δεν είσαι πουθενάς.

Αναρτημένη εικόνα


#57   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:53

Βρε παιδιά τι είναι το iPod touch με raisso peel???

#58   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/05/2012 - 23:57

επειδη μ αφορα κιολας...............
Ειμαι ο "υπολογος" που αναφερει το παιδι.
θα ηθελα να παραθεσω κι εγω τη δικη μου "γωνια".
Κανονικα δουλευε,κανονικα δουλευει( κι ακομη το κανει).Οι κλησεις γινονται κανονικα,ομοιως και τα μηνυματα.
Του εδωσα την δυνατοτητα να ελεγξει το προιον και εγραψα επανω στο δεμα "να ελεγθει απο τον παραληπτη",οπως και εγινε.
του ειπα κιολας οτι θα τον βοηθησω και στην αρχη να το λειτουρησει,αλλα να ψαξει κι ενα φορουμ,εστω να το googlαρει,(για ονομα του θεου στο iphonehellas ειμαστε καποιος πιο εμπειρος θα βοηθησει,αρκει ενα θεμα να ανοιχτει και αμεσως απαντανε τα παιδια).
Ε ελεος,του εδωσα οδηγιες,ετοιμα και τα 2 application (και του τηλεφωνου και των μηνυματων).
Ουτε reset στις καρτες σιμ δεν εκανε.
Κοιταξε να δεις φιλε" μου.
Ουδεποτε,μα ο υ δ ε π ο τ ε δεν σου υποσχεθηκα lifetime after sales service.Aν δ ε ν ξερεις να λειτουρησεις ενα αντικειμενο,δεν σου φταιει ουτε το αντικειμενο,ουτε εγω.
(Κι εγω δεν μπορω να πεταξω ελικοπτερο,αλλα αν μου το δωσουν και δεν μπορω να το πεταξω,δ ε ν θα πω οτι ειναι χαλασμενο).
Δεν εχω προβλημα που το αναφερεις,εισαι ελευθερος ακομη και τις συνομιλιες μας ολοκληρες να παραθεσεις.
αυτα που υποσχεθηκα αυτα εκανα:

α)πουλαω-δεν νταντευω,και προς θεου και δουλειες εχουμε και προσωπικη ζωη.

β)Ημουν σαφης και δεχτηκα οτι μου ζητησες (ελεγχο πρωτα)

γ)Δεν ειμαι κανενα παιδακι( στην συμπεριφορα εννοω-αλιμονο υπαρχουν και πολυ ωριμοι χρηστες νεαροτατοι σε ηλικια) για να με απειλεις.

δ)Αν δεν σου αρεσε που ειναι "παραπλησιο"-μα οχι ιδιο με iphone δεν φταιω εγω.
Αλιμονο αν το ipod+ραισοο =iphone 4.Τοτε κανεις δεν θα επαιρνε το iphone 4.
Εχω δοκιμασει κι αυτο και το gmate,μα το κανονικο iphone απλα "δεν παιζεται".
και τελος
ε)Οχι δεν θ αλλαξω προφιλ,επειδη καποιος δεν ικανοποιηθηκε και υπερεκτιμησε ενα προιον(το οποιο δουλευει,κανονικα!!!!),
δεν εβαλα νικ-νειμ,εβαλα το ονοματεπωνυμο μου,και αυτο ειναι το ονομα που εχονται στο ταχυδρομειο και μ αυτο συναλλασομαι και μ αυτο θα μεινω.
Ποτε δεν εχω αρνηθει να ελεγξουν προιον.
Δεν ειμαι "μαγαζι",gadjetακιας ειμαι που περασαν πολλα προιοντα απ τα χερια του 7 ολα τα χαρηκα,γιατι μ αρεσουν τα τεχνολογικα καλουδια.
Τ ο σωστο θα ηταν να ενημερωνες τον admin και ας ανοιγαν οι ιδιοι θεμα,η" προειδοποιηση,η" οπως θελεις πες το (αφου εκριναν-εστω και χωρις την δικη μου αποψη οτι επρεπε να γινει),
μα δεν πειραζει κι ετσι.
Απλα θελω κι εγω να πω την αποψη μου (σ ενα θεμα που μ αφορα).
Καλο βραδι.


Εμενα με επεισες!!Ωραιο λογο εχεις ρε φιλε!!πορωθηκα-οχι επειδη το nick μου ειναι το ονομ/νυμο μου ;-) -

#59   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:02

Εγώ θα πω μόνο ένα πράγμα παιδιά... δεν πάω να το παίξω πολύξερος αλλά έχω πουλήσει και έχω αγοράσει από το ίντερνετ τα κέρατα μου τα τράγια...!!! Ποτέ μα ποτέ δεν καταθέτεται... σε τέτοιου είδους αγγελίες που δεν μπορεί να ελεγχθεί τίποτα σχεδόν γιατί δεν είναι paypal!!!
Πριν από 2 εβδομάδες έψαχνα σφραγισμένο iPhone 4S 16Gb, το οποίο πείρα τελικά από έναν πολύ σωστό άτομο του forum, πριν όμως κλείσω συμφωνία συνάντησης με αυτόν (που ο ίδιος στην παράδοση χέρι με χέρι μου είπε "τσέκαρε με την ησυχία σου το IMEI με την απόδειξη να δεις τη παίρνεις") μίλησα με κάποιον άλλον ο οποίος μου πρότεινε να του κάνω κατάθεση και άμεσα μάλιστα αν θέλω να μου το κρατήσει...!!! Όνομα δεν θυμάμαι γιατί έσβησα και τα pm. Οκ πολύ πιθανόν να ήταν κ σωστός ο τύπος αλλά αυτό δεν το γνωρίζεις!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΠΡΟΣΟΧΗ! και ΠΑΝΤΑ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ οι συναλλαγές αυτές.

#60   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:08

Ή αντικαταβολη με έλεγχο πρώτα :)γιατι πολλοί είναι σε επαρχία κ είναι λίγο δύσκολο η συναλλαγή χέρι με χέρι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες