Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

sos χρηστης επικινδυνος για αγορα .


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:14

Έστω... δεν είναι κακό, εγώ αγόρασα ένα notebook από παιδί από επαρχία ο οποίος μόνος του έδωσε εντολή όταν θα πάω να το παραλάβω να μπορώ να το ελέγξω. Αν κάποιος δεν το δεχτεί να το κάνει πάει να πει ότι κάτι τρέχει!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:21

Εγώ δεν είπα τίποτα για τον nikoskontos, απεναντίας έκανα like και στο σχόλιο που άφησε. Γενικά μιλάμε... Και αυτό που λέει ο φίλος nikoskontos είναι εξίσου πολύ σωστό "αν δεν γνωρίζετε τι αγοράζετε μην το παίρνετε και το παίζετε μετά και θύματα!!!" ή προσπαθήστε να μάθετε πως λειτουργεί!!!

#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:25

Ο sos προσοχή επικίνδυνος είναι άλλος κι όχι ο Νίκος Κοντός που και άδικο να είχε τουλάχιστον βγήκε να υπερασπιστεί τον εαυτό του και τη θέση του.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/05/2012 - 00:25

Αναρτημένη εικόνα


#64   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:27

Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα blabla.

ezgif_com_crop_2.gif


#65   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:34

Να σου πω καταλαβαίνεις ελληνικά;Διάβασε τι έγραψα και μη λες ιστορίες και δημιουργείς εντυπώσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/05/2012 - 00:34

Αναρτημένη εικόνα


#66   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:36

Να σου πω τι δεν καταλαβαίνεις σε αυτό που λέω;Είδες πουθενά να κατηγορήσω τον μάριο με τον οποίο δεν γνωρίζομαι και δεν είχα καμμία δοσοληψία.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/05/2012 - 00:36

Αναρτημένη εικόνα


#67   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:41

Μαλλον κανεις λαθος εδω...
Εδω μεσα λειτουργουν κανονικα μαγαζια, μαυρα και παρανομα



Τα λεγόμενα σου έτσι όπως διατυπώνονται αφήνουν αιχμές ότι το φόρουμ υποθάλπει παραμάγαζα.Κάτι τέτοιο ΔΕΝ ισχύει σε καμία περίπτωση.Εγώ προσωπικά έχω γίνει πολλές φορές ο κακός της παρέας που κλειδώνω θέματα στην ενότητα αγγελίες--->πώληση που είναι μαγαζάκια ή ακόμα και περιπτώσεις που "μοιάζουν" με μαγαζάκια για να μην γίνονται διακρίσεις.



Εχθές ένα μέλος έγινε ban για αυτό ακριβώς τον λόγο έπειτα από αναφορά μου στους Admins.Οπότε το να μας κατηγορείς το βρίσκω τουλάχιστον λάθος από μέρους σου.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 23/05/2012 - 00:42

ezgif_com_crop_2.gif


#68   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 00:46

Όχι Αλέκο.Αναφέρομαι στο μέλος που παρουσιάζεται με τα λεγόμενα του στο Quote.

ezgif_com_crop_2.gif


#69   nikoskontos

nikoskontos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:06

aleko31 ναι το παρακολουθω το θεμα-παραλληλα με τις αγγελιες (γιατι τωρα εχω 220 ευρω ζεστα βλεπεις....).
οταν ειπα καλο βραδι,εννοουσα πως δεν θα ξαναμιλησω οποια τροπη κι αν παρει το θεμα.
(απλα ενημερωσα μετα εναν admin σχετικα με το θεμα και να ας κανουν οτι νομιζουν-λογικα αυτος μετεφερε το θεμα επειδη ηταν σε λαθος θεση)
Και δεν θελω να βγω & δεν εριξα λαδι.Και να σου πω τι σκεφτηκα οταν με υπερασπιστικες?
οτι θα πει καποιος οτι μπηκα με αλλο προφιλ και μου κανω "υπερασπιση".
Σχετικα μ αυτο,απο ενα παιδι γιαννη εχω την εντυπωση(δεν παιρνω ορκο),ο οποιος ναι με βοηθησε.Ναι του εβαλα τα λεφτα μπροστα(ειχε ομως και 2 θετικες κριτικες,γι αυτο & δυστυχως παρολο που του υποσχεθηκα και με βοηθησε αμελησα να του βαλω +1).
Δεν θελω να κατηγορηθεις για υπερασπιση.Εχω κανει αρκετες συναλλαγες και ουτε βαθμολογησα,ουτε βαθμολογηθηκα (κακως τωρα που το σκεφτομαι,γι αυτο ειναι η αξιολογηση)
Ετσι οπως τα λες εγιναν (αν και την αποδειξη νομιζω την ξεχασε να τη βαλει & του ειπα δεν πειραζει-αφου φαινοταν ολοκαινουριο&με φοβερη εμφανιση-μαγκιες στην αρχικη οθονη).
Το παιδι καταφερε και μιλησε 5 δευτερολεπτα μου ελεγε απ τα π.μ.(κι ο ιδιος παραδεχτηκε οτι δουλευει).
Φανταζομαι ομως οτι περιμενε ενα iphone στην τιμη ενος ipod (που δεν ειναι-ειναι μαγκια ομως και με τα ακουστικα δουλευει μια χαρα).
Anyway,peace,το "κακο" εγινε ουτως η αλλως πια.

#70   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:11

Τα λεγόμενα σου έτσι όπως διατυπώνονται αφήνουν αιχμές ότι το φόρουμ υποθάλπει παραμάγαζα.Κάτι τέτοιο ΔΕΝ ισχύει σε καμία περίπτωση.Εγώ προσωπικά έχω γίνει πολλές φορές ο κακός της παρέας που κλειδώνω θέματα στην ενότητα αγγελίες--->πώληση που είναι μαγαζάκια ή ακόμα και περιπτώσεις που "μοιάζουν" με μαγαζάκια για να μην γίνονται διακρίσεις.



Εχθές ένα μέλος έγινε ban για αυτό ακριβώς τον λόγο έπειτα από αναφορά μου στους Admins.Οπότε το να μας κατηγορείς το βρίσκω τουλάχιστον λάθος από μέρους σου.

Θαναση,
Δεν ειπα οτι υποθαλπετε τα μαγαζακια, ειπα οτι υπαρχουν μαγαζακια και σου εδωσα 2 παραδειγματα στο PM που ελαβες.
Το να μην υπαρχει καμια κινηση απο τον admin για αλλαγη στο συστημα των αγγελιων μπορει και να δειχνει οτι:
1) το forum προτιμαει την αυξημενη επισκεψιμοτητα απο την ασφαλεια των χρηστων, και
2) δεν ακουει -σεβεται τις αποψεις των χρηστων ( ακομα κι αν αυτες μπορει να θεωρηθουν αναποτελεσματικες)

Δεν εχω κατι μαζι σου( αυτο ελειπε), αναγνωριζω ως δεδομενο οτι ειναι δυσκολο να ελεγχθουν οι αγγελιες απο εσας, αλλα υπαρχει και αντιλογος

#71   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:22

Αυτά είναι συμπεράσματα που έχεις βγάλει εσύ χωρίς γνωρίζεις τι έχει ειπωθεί ή πιθανόν δρομολογηθεί να γίνει στο συγκεκριμένο θέμα των αγγελιών απο μέρους των Admins.

Φυσικά και εγώ δεν έχω κάτι μαζί σου και δεν θα μπορούσα να έχω κάτι άλλωστε.Τα λεγόμενα σου όμως τουλάχιστον όπως αναφέρθηκαν δείχνουν ότι μας κατηγορείς.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 23/05/2012 - 01:23

ezgif_com_crop_2.gif


#72   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:37

Αυτά είναι συμπεράσματα που έχεις βγάλει εσύ χωρίς γνωρίζεις τι έχει ειπωθεί ή πιθανόν δρομολογηθεί να γίνει στο συγκεκριμένο θέμα των αγγελιών απο μέρους των Admins.

Ο χρονος θα δειξει λοιπον ποιος εχει δικιο...

#73   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:37

Θαναση,
Δεν ειπα οτι υποθαλπετε τα μαγαζακια, ειπα οτι υπαρχουν μαγαζακια και σου εδωσα 2 παραδειγματα στο PM που ελαβες.
Το να μην υπαρχει καμια κινηση απο τον admin για αλλαγη στο συστημα των αγγελιων μπορει και να δειχνει οτι:
1) το forum προτιμαει την αυξημενη επισκεψιμοτητα απο την ασφαλεια των χρηστων, και
2) δεν ακουει -σεβεται τις αποψεις των χρηστων ( ακομα κι αν αυτες μπορει να θεωρηθουν αναποτελεσματικες)

Δεν εχω κατι μαζι σου( αυτο ελειπε), αναγνωριζω ως δεδομενο οτι ειναι δυσκολο να ελεγχθουν οι αγγελιες απο εσας, αλλα υπαρχει και αντιλογος


Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, αλλά εγώ και άλλα κανά δύο άτομα ακόμα (απλά μέλη) ήμασταν που ανοίξαμε αυτό το τόπικ και μετά από λίγο καιρό καταφέραμε να γίνει η αλλαγή και να αποκλειστούν τα μαγαζάκια από τις αγγελίες βάση κανονισμών καθώς επίσης και να κοπούν οι αγγελίες από τα recent topics...

Μια χαρά τα άκουσαν οι Admin τα μέλη τότε...

#74   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:54

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, αλλά εγώ και άλλα κανά δύο άτομα ακόμα (απλά μέλη) ήμασταν που ανοίξαμε αυτό το τόπικ και μετά από λίγο καιρό καταφέραμε να γίνει η αλλαγή και να αποκλειστούν τα μαγαζάκια από τις αγγελίες βάση κανονισμών καθώς επίσης και να κοπούν οι αγγελίες από τα recent topics...

Μια χαρά τα άκουσαν οι Admin τα μέλη τότε...

Το θυμαμαι αυτο το τοπικ:-)
Περασε ενας χρονος απο τοτε και ακομα ζητανε πολλα μελη να μπουν επιπλεον περιορισμοι στα κριτηρια αλλα εις ματην...
Δε νομιζω Τακη.... Δυσκολο να απαρνηθεις τετοιο κραχτη ( κατανοητο).
Τελος παντων , δε βγαζει καπου αυτο, στο κατω κατω ακομα κι αν μπουν περιορισμοι εδω, θα ανοιξει καποιο αλλο site με αγγελιες (τυπου Ricardo ) και οποιος ειναι τωρα απατεωνας στο IPH θα κανει τα ιδια εκει.
Το τραβηξαμε το θεμα, pointless...


#75   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:57

Το θυμαμαι αυτο το τοπικ:-)
Περασε ενας χρονος απο τοτε και ακομα ζητανε πολλα μελη να μπουν επιπλεον περιορισμοι στα κριτηρια αλλα εις ματην...
Δε νομιζω Τακη.... Δυσκολο να απαρνηθεις τετοιο κραχτη ( κατανοητο).
Τελος παντων , δε βγαζει καπου αυτο, στο κατω κατω ακομα κι αν μπουν περιορισμοι εδω, θα ανοιξει καποιο αλλο site με αγγελιες (τυπου Ricardo ) και οποιος ειναι τωρα απατεωνας στο IPH θα κανει τα ιδια εκει.
Το τραβηξαμε το θεμα, pointless...

και σου ξαναλέω, πριν ανοίξει εκείνο το τόπικ, επικρατούσε η ΔΙΠΛΑΣΙΑ λαμογιά στις αγγελίες.

Διαμαρτυρηθήκαμε και το μάζεψαν όσο θεώρησαν σωστό.

Από το ολότελα κάτι ήταν και αυτό...

Και μία συμβουλή (γενικά, όχι προς εσένα!).

Όταν εντοπίζουμε κάτι "Στραβό" στις αγγελίες, υπάρχει το κουμπάκι "αναφορά" και το βλέπει κατευθείαν ο admin.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες