Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4s ή htc one x?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
145 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2012 - 22:40

φυσικα και ξερω απο το 3g και μετα τα ειχα ολα.θα σου πω.για μενα για την δουλεια που το θελω ειναι η οθονη.το note ειναι μεγαλο το s2 ειναι μικρο το σ3 ειναι το ιδανικο για μενα(πιάνετε με ενα χερι)οσο για το custom Που λες εγω δεν το θεωρώ σημαντικό κινητο εχω οχι playstation.ασε που συγκρινεις λειτουργικό και οχι συσκευή.για δειτε και τα παρακατω αρθρα.

http://www.myphone.g...ad.php?t=337104

http://www.myphone.g...ad.php?t=337083

http://www.myphone.g...ad.php?t=337001

Φιλε οταν αγοραζεις ενα κινητο μια παραμετρος ειναι και το λειτουργικο και απο οτι αναφερεις και εσυ με ενα 2 πυρηνο σαν το iphone 4ς υποστηριζει οσα θελει καποιος.4πυρηνο σου ειπα και να laggarei συνεχεια μονο η samsung.Τωρα αν το κριτηριο ειναι η οθονη η ρετινα ειναι καλυτερη .Το μεγεθος του s3 ειναι παντοφλα.Πρακτικα κατι δεν μου αναφερεις που να ειναι καλυτερο το s3

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 14/06/2012 - 22:46

ρε φιλε στο λεω!αν για σενα ειναι παντοφλα για μενα το 4σ ειναι μικρο.και το επομενο μικρο ειναι για μενα αρα.... καλύτερο σ3 ,τωρα για αυτο που λες με το lag εγω το ακουω βερεσέ.ενα galaxy s plus με custom rom και overclocking στα 1.9 μονοπύρηνο με κέρασε τσαγακι με το 4σ και απο καταναλωση μπαταριας λιγοτερη ετσι.αν αυτο δεν ειναι custom τι ειναι?το springtomize 2?ο καθενας εχει την γνωμη του αλλα να μην υπερ εκτιμαμε κατι και να μην ημαστε και κομπλεξικοί.

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 14/06/2012 - 22:46


#48   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2012 - 23:02

ρε φιλε στο λεω!αν για σενα ειναι παντοφλα για μενα το 4σ ειναι μικρο.και το επομενο μικρο ειναι για μενα αρα.... καλύτερο σ3 ,τωρα για αυτο που λες με το lag εγω το ακουω βερεσέ.ενα galaxy s plus με custom rom και overclocking στα 1.9 μονοπύρηνο με κέρασε τσαγακι με το 4σ και απο καταναλωση μπαταριας λιγοτερη ετσι.αν αυτο δεν ειναι custom τι ειναι?το springtomize 2?ο καθενας εχει την γνωμη του αλλα να μην υπερ εκτιμαμε κατι και να μην ημαστε και κομπλεξικοί.

καλα οκ μερικοι εδω δεν ικανοποιουνται με 3,5 οθονη και χρειαζονται πλασμα οθονη σε κινητο.Η ρετινα φιλος σου λεει κατι;ακομα απο jailbreak εσυ ξερεις μονο το springtimize για custom?Ακομα οι χρηστες των android δεν αναφερουν οτι σε ποσοστο 10 της δμπαταριας απενεργοποιειται το bluetooth και αλλες δυνατοτητες του κινητου.Ποιος υπερεκτιμα και ποιος εχει φαινεται.Αν ακους βερεσε τα laggs στο 4 πυρηνο κινητο τη ναυαρχιδα της samsung...Στο iphone δεν υπαρχουν φιλος laggs.Εσυ δλδ μου λες πτι για το μεγεθος οθονης επιλεγεις s3?

#49   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 14/06/2012 - 23:18

ναι ειναι το ιδανικό για την δουλειά που κανω.που κολας εδω το note και κανει τρελες πωλήσεις αρα........για τα lag Που λες στο σ3 εγω δεν εχω ακουσει τπτ ασε που ειναι 1 βδομαδας τι να ακουσεις.εδω το htc one x και δεν εχω ακούσει.να σε ρωτησω εγω εκτος απο retina και degin τι αλλο εχει το 4ς?και μην αναφέρεις παλι το λογισμικό γτ ολο τα μπερδεύεις.εχεις 2πυρηνο ενω το αλλο 4 δουλευει στα 1.4 ενω εσυ στα 1000.εχεις ιδια ραμ.μικροτερη οθονη.προβλημα με τα νεοτερα bluetooth.πρεπει να το σπασεις για να εχεις αυτα που το android εχει μαμα.ιδια καμερα.οσο για την retina τι να την κανεις?ενω στο σ3 βλεπεις και ταινιες χωρις να αναβαινει η μυωπία ασε που δεν εχουν και μεγαλη διαφορα οι δυο οθονες.να ξερεις ειναι το τελευτεο ποστ μου γτ βαρέθηκα να σε κανω να καταλάβεις οτι δεν ειμαι ελεφαντας.



ααα που εισαι!διαβασε την ενότητα εδω για τα κουφα που συμβαίνουν στο iphone των παιδιων και μετα ελα πες μου για lag στα adroid.

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 14/06/2012 - 23:21


#50   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2012 - 23:32

Lags ακούω και lags δεν βλέπω...
Όταν συγκρίνετε, να συγκρίνετε όμοια πράγματα.
Δεν είναι δυνατόν να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι μια επιφάνεια εργασίας με ένα σωρό widgets με μια άλλη με σκέτα εικονίδια.
Αν θέλουμε να τα συγκρίνουμε θα πρέπει να πετάξουμε όλα τα widgets από το Android και να αφήσουμε μόνο εικονίδια.
Έχω το galaxy nexus. Lag βλέπω πολύ σπάνια.
Δεν είμαι κολλημένος με κανένα λειτουργικό. Έχω δυο iPad και για κινητό Android. Βρίσκω το iOS ελλειπεστατο για τηλέφωνο. Αντίθετα, πολύ καλό για ταμπλετα. Μπορεί με το jb να φτάνει, σχεδόν και με προβλήματα, να κάνει ότι ένα κινητο Android, αλλά και πάλι η εμπειρία και οι δυνατότητες ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ δεν συγκρίνονται. Στο Android είναι πολυ καλύτερα τα πράγματα. Ποτε δεν εψαξα προγραμμα για να κάνω κάτι σε Android και να μην το βρω. Αντιθετα, υπαρχουν προγραμματα που δεν τα βρισκεις στο iOS λογω αλλης φιλοσοφιας. Πχ δεν υπαρχει ποιλια σε file managers. Ή σε προγραμματα διαχειρησης του wifi,
. Για να μηνπω πως το iOS δεν μπορει καν να κρατησει στο παρασκηνιο μια εφαρμογη για να μετραει την καταναλωση data χωρις να εχει ανοιχτο το... Gps! Εκφράζω προσωπική γνώμη πάντα.
Το Htc δεν το έχω δει από κοντά, αλλά είχα ακούσει πως είχε κάποια προβλήματα με αδικαιολόγητα lags τα οποία άκουσα ότι διορθώθηκαν. Το Siii είναι μια κατηγορία μόνο του. Κρίσιμη ερώτηση για την επιλογή είναι αν είσαι αποφασισμένος να ξεβολευτεις απο αυτό που συνηθίσες. Επίσης αν θες ή όχι μεγάλη οθόνη. Το τελευταίο συνηθίζεται και όσο μεγαλύτερη, τόσο καλύτερη θα σου φαίνεται. Κάποτε το iPhone 4 μου φαινόταν μεγάλο. Τώρα το Nexus μου κάθεται μια χαρα.
Όπως και να έχει μιλάμε για κορυφαίες συσκευές και καμία δεν θα σε αφήσει παρά πονεμένο. Πάντως, πάντα εύρισκαν ευχάριστες τις αλλαγές.

#51   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 14/06/2012 - 23:59

Ολοι εσεις που γραφετε για τα super duper Android κινητα,μολις βγει το iPhone 5 θα τρεξετε να το παρετε πρωτοι γιατι θα εχετε καταλαβει τι ''πατατα'' κανατε που δωσατε το iPhone.Και μη βιαστειτε να μου πειτε ''οχι εγω ποτε...'' και αλλα τετοια,γιατι την πατησα κι εγω και εμαθα.Και πιστεψτε με οι περισσοτεροι που ειχαν iOS και πηγαν σε Android ειναι σιγουρο οτι θα ξαναπαρουν iOS.Η Apple προς το παρον ειναι χρονια μπροστα απο τους υπολοιπους που τρεχουν κατα'ι'δρωμενοι πισω της και την αντιγραφουν,με πρωτεργατη τη Samy,μπας και φανε κανενα ψιχουλο.

#52   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:23

Ολοι εσεις που γραφετε για τα super duper Android κινητα,μολις βγει το iPhone 5 θα τρεξετε να το παρετε πρωτοι γιατι θα εχετε καταλαβει τι ''πατατα'' κανατε που δωσατε το iPhone.Και μη βιαστειτε να μου πειτε ''οχι εγω ποτε...'' και αλλα τετοια,γιατι την πατησα κι εγω και εμαθα.Και πιστεψτε με οι περισσοτεροι που ειχαν iOS και πηγαν σε Android ειναι σιγουρο οτι θα ξαναπαρουν iOS.Η Apple προς το παρον ειναι χρονια μπροστα απο τους υπολοιπους που τρεχουν κατα'ι'δρωμενοι πισω της και την αντιγραφουν,με πρωτεργατη τη Samy,μπας και φανε κανενα ψιχουλο.

και το παραλήρημα και οι υποθέσεις συνεχίζονται.απαντησω οτι ουτε το καινουριο με 4αρα οθονη θα μου κανει οποτε......παπατζες ολα αυτα

#53   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:31

Δείτε λίγο το παντοδύναμο Tegra 3 στο σερφάρισμα.


#54   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:36

Δείτε λίγο το παντοδύναμο Tegra 3 στο σερφάρισμα.
http://www.youtube.com/watch?v=de1dRl2bthQ&feature=related

αχαχαχ αλλος αντικειμενικός.το log in το ειδες?το interface που παει σφαίρα και το αλλο με τα απλα εικονίδια πατώνει?κοιτα οτι σε βολευει ετσι κανουν οι χαμενοι :P

#55   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:36

Lags ακούω και lags δεν βλέπω...
Όταν συγκρίνετε, να συγκρίνετε όμοια πράγματα.
Δεν είναι δυνατόν να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι μια επιφάνεια εργασίας με ένα σωρό widgets με μια άλλη με σκέτα εικονίδια.
Αν θέλουμε να τα συγκρίνουμε θα πρέπει να πετάξουμε όλα τα widgets από το Android και να αφήσουμε μόνο εικονίδια.
Έχω το galaxy nexus. Lag βλέπω πολύ σπάνια.
Δεν είμαι κολλημένος με κανένα λειτουργικό. Έχω δυο iPad και για κινητό Android. Βρίσκω το iOS ελλειπεστατο για τηλέφωνο. Αντίθετα, πολύ καλό για ταμπλετα. Μπορεί με το jb να φτάνει, σχεδόν και με προβλήματα, να κάνει ότι ένα κινητο Android, αλλά και πάλι η εμπειρία και οι δυνατότητες ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ δεν συγκρίνονται. Στο Android είναι πολυ καλύτερα τα πράγματα. Ποτε δεν εψαξα προγραμμα για να κάνω κάτι σε Android και να μην το βρω. Αντιθετα, υπαρχουν προγραμματα που δεν τα βρισκεις στο iOS λογω αλλης φιλοσοφιας. Πχ δεν υπαρχει ποιλια σε file managers. Ή σε προγραμματα διαχειρησης του wifi,
. Για να μηνπω πως το iOS δεν μπορει καν να κρατησει στο παρασκηνιο μια εφαρμογη για να μετραει την καταναλωση data χωρις να εχει ανοιχτο το... Gps! Εκφράζω προσωπική γνώμη πάντα.
Το Htc δεν το έχω δει από κοντά, αλλά είχα ακούσει πως είχε κάποια προβλήματα με αδικαιολόγητα lags τα οποία άκουσα ότι διορθώθηκαν. Το Siii είναι μια κατηγορία μόνο του. Κρίσιμη ερώτηση για την επιλογή είναι αν είσαι αποφασισμένος να ξεβολευτεις απο αυτό που συνηθίσες. Επίσης αν θες ή όχι μεγάλη οθόνη. Το τελευταίο συνηθίζεται και όσο μεγαλύτερη, τόσο καλύτερη θα σου φαίνεται. Κάποτε το iPhone 4 μου φαινόταν μεγάλο. Τώρα το Nexus μου κάθεται μια χαρα.
Όπως και να έχει μιλάμε για κορυφαίες συσκευές και καμία δεν θα σε αφήσει παρά πονεμένο. Πάντως, πάντα εύρισκαν ευχάριστες τις αλλαγές.


Απο ποτε δεν laggari το android?Εγω ολοι οι γνωστοι μου που ειχαν android ειχαν φαει τουλαχιστον 10lag και ψαχνοντουσαν για αλλαγη λογισμικου και αν τους καλυπτει μετα η εγγυηση.Ακομα βλεπω πολυ να λενε οτι το θελουν για note.Το κινητο δεν ειναι για να κρατας σημειωσεις και να μην χωραει να μπει στην τσεπη σου.Πριν παρω το iphone κοιταγα το galaxyS2.Τα κινητα δεν ειχαν καμια σχεση.Εκτος απο αυτα,αμα ειναι καθε λιγο και λιγακι να βγαζει ενα καινουργιο μοντελο,τι να το κανω?Τελος,εσυ ο ιδιος ειπες οτι δεν υπαρχουν εφαρμογες που χρησημοποιουν και τους 4 επεξεργαστες,τοτε τι διαφορα να δω?Και ακομα,εχω απειρα παιχνιδια στο κινητο και δεν κολλαει ποτε.Η Sams στο θεμα των κινητων ειναι πολυ πισω απο την apple.Εγω δεν συμφωνω σε πολλα πραγματα με την apple,αλλα δεν γινετε να μην αναγνωριζεις το ποσο μπροστα ειναι στον τομεα των κινητων.

#56   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:43

Απο ποτε δεν laggari το android?Εγω ολοι οι γνωστοι μου που ειχαν android ειχαν φαει τουλαχιστον 10lag και ψαχνοντουσαν για αλλαγη λογισμικου και αν τους καλυπτει μετα η εγγυηση.Ακομα βλεπω πολυ να λενε οτι το θελουν για note.Το κινητο δεν ειναι για να κρατας σημειωσεις και να μην χωραει να μπει στην τσεπη σου.Πριν παρω το iphone κοιταγα το galaxyS2.Τα κινητα δεν ειχαν καμια σχεση.Εκτος απο αυτα,αμα ειναι καθε λιγο και λιγακι να βγαζει ενα καινουργιο μοντελο,τι να το κανω?Τελος,εσυ ο ιδιος ειπες οτι δεν υπαρχουν εφαρμογες που χρησημοποιουν και τους 4 επεξεργαστες,τοτε τι διαφορα να δω?Και ακομα,εχω απειρα παιχνιδια στο κινητο και δεν κολλαει ποτε.Η Sams στο θεμα των κινητων ειναι πολυ πισω απο την apple.Εγω δεν συμφωνω σε πολλα πραγματα με την apple,αλλα δεν γινετε να μην αναγνωριζεις το ποσο μπροστα ειναι στον τομεα των κινητων.

1 επειδη δεν εχουν βγει δεν σημαινει οτι δεν θα βγουν.αυτο που λες για τα παιχνιδια εχεις απολυτό δικαιο να σου και το στηρίζω στο εξης.αλλο να φτιαχνεις ενα παιχνιδι-εφαρμογη για ενα κινητο και αλλο για 10. καταλαβαίνεις τι σου λεω ετσι.το real football παιζει πολυ σκατα στα adroid παρα σε iphone.αλλα εχει και διαφορα το adroid με το adroid.επισης ενα κακο στα adroid ειναι οτι σταματανε πολυ νωρις την υποστηρίξη των σησκευων.αλλα εδω μιλαμε για τεχνικα χαρακτηριστικά ετσι...και οχι για λειτουργικό

#57   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:44

αχαχαχ αλλος αντικειμενικός.το log in το ειδες?το interface που παει σφαίρα και το αλλο με τα απλα εικονίδια πατώνει?κοιτα οτι σε βολευει ετσι κανουν οι χαμενοι :P


Εγώ αυτό που βλέπω είναι ένα διπύρηνο να είναι στα ίδια επίπεδα με ένα τετραπύρηνο και πολλές φορές και πιο γρήγορο.
Όσο για το login θα ήταν λίγο ξεφτύλα να άνοιγε πρώτο το 4ς.
Όσο για το interface δεν πάει και τόσο σφαίρα, δες το λίγο καλύτερα.
Αυτά για το htc απλά απογοητευτικό και από κοντά που το χρησιμοποίησα.
Αντίθετα με το S2 έχω να πώ τα καλύτερα με custom roms.
Όσο για το S3 δεν το έχω πιάσει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά απ'ότι έχω δει είναι σκαλιά ανώτερο από το htc.

Δεν θα πέσω στο επίπεδο σου να σου απαντήσω στο χαμένοι αλλά με τα λεγόμενα σου, που δεν λες και κάτι να αιτιολογήσεις, δείχνει ποιος είναι αντικειμενικός και ποιος όχι.
Δεν γίνεται να υποστηρίζουμε μόνο το κινητό που έχουμε.
Στο φίλο θα πρότεινα το S3 και όχι το One X, αν δεν θέλει να πάρει το 4s.

Αυτά από εμένα.
Καληνύχτα

#58   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:46

Φιλε karpoutzidid θα καταλαβεις οτι πεταξες 600+ ευρω αλλα θα ειναι αργα....Φορας παρωπιδες και δεν βλεπεις μπροστα σου κ νομιζεις οτι ολοι ειναι εχθροι σου!!!Ακου εκει να γραψεις του Crackbrain ''ετσι κανουν οι χαμενοι''!!!

#59   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:50

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ένα διπύρηνο να είναι στα ίδια επίπεδα με ένα τετραπύρηνο και πολλές φορές και πιο γρήγορο.
Όσο για το login θα ήταν λίγο ξεφτύλα να άνοιγε πρώτο το 4ς.
Όσο για το interface δεν πάει και τόσο σφαίρα, δες το λίγο καλύτερα.
Αυτά για το htc απλά απογοητευτικό και από κοντά που το χρησιμοποίησα.
Αντίθετα με το S2 έχω να πώ τα καλύτερα με custom roms.
Όσο για το S3 δεν το έχω πιάσει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά απ'ότι έχω δει είναι σκαλιά ανώτερο από το htc.

Δεν θα πέσω στο επίπεδο σου να σου απαντήσω στο χαμένοι αλλά με τα λεγόμενα σου, που δεν λες και κάτι να αιτιολογήσεις, δείχνει ποιος είναι αντικειμενικός και ποιος όχι.
Δεν γίνεται να υποστηρίζουμε μόνο το κινητό που έχουμε.
Στο φίλο θα πρότεινα το S3 και όχι το One X, αν δεν θέλει να πάρει το 4s.

Αυτά από εμένα.
Καληνύχτα

εχω ενα 3g ενα 4ρι ενα htc desire ενα xperia x8 ενα εχω παραγγείλει και το σ3 τωρα οι υποθέσεις χωρις να ξερεις δεν σε κανουν σοφο :P

Φιλε karpoutzidid θα καταλαβεις οτι πεταξες 600+ ευρω αλλα θα ειναι αργα....Φορας παρωπιδες και δεν βλεπεις μπροστα σου κ νομιζεις οτι ολοι ειναι εχθροι σου!!!Ακου εκει να γραψεις του Crackbrain ''ετσι κανουν οι χαμενοι''!!!

χαλαρωσe ηταν αστιακη αν δεις εχω την φατσουλα με την γλωσσα :P

#60   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:51

Αν ειναι ετσι οκ,εδω κουβεντα κανουμε δεν τσακωνομαστε και δεν χαρακτηριζουμε ο ενας τον αλλον.Αντε καλο μας βραδυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες