Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 16:00

.




Το 2011 η Apple πούλησε περισσότερα iphone απ'ότι όλες οι εταιρίες android μαζί. Πηγή: http://www.unwiredvi...one-maker-spot/


το αρθρο ειναι μονο για το q4 του 2011 και δεν μου λεει κατι...δεν εχω μετοχες ουτε στην apple ουτε στη samsung για να με ενδιαφερουν οι πωλησεις...
εγω εστιαζω στο οτι δεν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το s3 πχ
ενω απο την αλλη το s3 κανει πραγματα που δεν μπορει το iphone...
τα οποια φυσικα για καποιους μπορει να ειναι αχρηστα γιατι ειναι ολα υποκειμενικα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 16:06

το αρθρο ειναι μονο για το q4 του 2011 και δεν μου λεει κατι...δεν εχω μετοχες ουτε στην apple ουτε στη samsung για να με ενδιαφερουν οι πωλησεις...
εγω εστιαζω στο οτι δεν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το s3 πχ
ενω απο την αλλη το s3 κανει πραγματα που δεν μπορει το iphone...
τα οποια φυσικα για καποιους μπορει να ειναι αχρηστα γιατι ειναι ολα υποκειμενικα


Σε σχέση με το S3 μάλλον είναι νωρίς να μιλήσουμε διότι νομίζω πως βγήκε για να συμπέσει με το επερχόμενο iphone 5/new iphone. Αν λάβουμε υπόψη και το σχόλιο της Foxconn http://www.christian...to-shame-77007/

Τέλος πάντων ο καθένας αγοράζει ό,τι θέλει. Ή στην Ελλάδα, ό,τι μπορεί :)

#93   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 16:13

Σε σχέση με το S3 μάλλον είναι νωρίς να μιλήσουμε διότι νομίζω πως βγήκε για να συμπέσει με το επερχόμενο iphone 5/new iphone. Αν λάβουμε υπόψη και το σχόλιο της Foxconn http://www.christian...to-shame-77007/

Τέλος πάντων ο καθένας αγοράζει ό,τι θέλει. Ή στην Ελλάδα, ό,τι μπορεί :)


και το s2 κανει περισσοτερα πραγματα απο το iphone αλλα και παλι θα πω οτι ολα ειναι υποκειμενικα....εσενα μπορει να σου ειναι αχρηστο το wifi direct και το usb otg κ εμενα
να μου ειναι αχρηστο το siri πχ...
επισης δεν μπορω να δωσω σημασια στα λογια καποιου που χαρακτηριζει ζωα τους υπαλληλους του...
μακαρι να ειναι τουμπανο το καινουργιο iphone γιατι οπως ειχα s2 και iphone 4 ετσι θελω να εχω s3 και iphone 5 για να μη μου λειπει τιποτα

#94   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 16:25

και το s2 κανει περισσοτερα πραγματα απο το iphone αλλα και παλι θα πω οτι ολα ειναι υποκειμενικα....εσενα μπορει να σου ειναι αχρηστο το wifi direct και το usb otg κ εμενα
να μου ειναι αχρηστο το siri πχ...
επισης δεν μπορω να δωσω σημασια στα λογια καποιου που χαρακτηριζει ζωα τους υπαλληλους του...
μακαρι να ειναι τουμπανο το καινουργιο iphone γιατι οπως ειχα s2 και iphone 4 ετσι θελω να εχω s3 και iphone 5 για να μη μου λειπει τιποτα


Ευτυχής όποιος μπορεί να τα έχει όλα :)

Κάποτε είχε ένα περιοδικό ένα κύριο που κάθε πρωί για να πάει στη δουλειά είχε να επιλέξει μεταξύ πόρσε/φερράρι/μερσέντες/jaguar/bentley κτλ. Φρίκη φρίκη :)

#95   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/07/2012 - 16:30

Κι επίσης να αναφέρουμε ότι πλέον δεν είναι πιο φιλικό απαραίτητα το ios... Στο android πχ με μια κίνηση μπορείς να ενεγοποιησεις wifi/data/3g..δεν κάνω σύγκριση απλά είναι μύθος ότι το android είναι πιο δύσχρηστο από το ios..Ασε που για να μεταφέρεις αρχεία γενικά θέλει μια εξοικιωση με το iTunes.. Στο άλλο πετάς αρχεία μέσω windows explorer

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 09/07/2012 - 16:31


#96   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2012 - 17:12

εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το android και το s3...
υπαρχει κατι αραγε?


Πολλα και πανω απο ολα το smoothness και το καταπληκτικο appstore.
Θελω να κανω κατι και το κανω απλα και γρηγορα χωρις να χανομαι στα χαζα μενου παραμενου του android.

Μόνο πες μου πώς γίνεται να κάνω όλα αυτά που ανέφερα χωρίς JB γιατί θα σκάσω. Να σου θυμίσω μόνο πως η ερώτησή σου ήταν: "Παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΠΟΙΑ βασική λειτουργία σου έλειψε στο καθαρό iOS"


Ποιος ο λογος να μην κανεις jailbreak ?
Απο την στιγμη που υπαρχει η ερωτηση σου ειναι ακυρη.

Κι επίσης να αναφέρουμε ότι πλέον δεν είναι πιο φιλικό απαραίτητα το ios... Στο android πχ με μια κίνηση μπορείς να ενεγοποιησεις wifi/data/3g..δεν κάνω σύγκριση απλά είναι μύθος ότι το android είναι πιο δύσχρηστο από το ios..Ασε που για να μεταφέρεις αρχεία γενικά θέλει μια εξοικιωση με το iTunes.. Στο άλλο πετάς αρχεία μέσω windows explorer

Καθολου μυθος δεν ειναι.
Απλα η πραγματικοτητα.
Αν δεν σαρεσει .... τι να κανουμε....

#97   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/07/2012 - 17:25

Πολλα και πανω απο ολα το smoothness και το καταπληκτικο appstore.
Θελω να κανω κατι και το κανω απλα και γρηγορα χωρις να χανομαι στα χαζα μενου παραμενου του android.

Ποιος ο λογος να μην κανεις jailbreak ?
Απο την στιγμη που υπαρχει η ερωτηση σου ειναι ακυρη.
Καθολου μυθος δεν ειναι.
Απλα η πραγματικοτητα.
Αν δεν σαρεσει .... τι να κανουμε....

Ναι μόνο εσύ είχες iphone, εμείς πότε και δεν ξέρουμε δεν έχουμε άποψη .. Πάντως εσύ μάλλον πότε δεν είχες android γιατί χαζά μενού και υπό μενού δεν υπάρχουν.. Και μιλάς σε κάποιον που κάποτε πολεμούσε να εξηγήσει σε αδαείς ότι η Apple είναι σοβαρή εταιρία με λύσεις και τώρα και η κουτσή Μαρία έχει μηλοφωνο και νομίζει ότι ξέρει τι εστι Apple.. Εκτός από το s3 δεν υπάρχει ταμπλέτα, υπολογιστής, mp3 player στο σπίτι μου που να μην είναι Apple και είναι αρκετα.. Εκτός από αυτό που έχουν όλοι, το τηλέφωνο... Δεν σε παρεξηγώ πάντως γιατί κι εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που πήρα το s2 και βρήκα την υγειά μου

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 09/07/2012 - 17:26


#98   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/07/2012 - 17:25

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι.
1) Winscp (SSH)
2) iFunbox
3) Με Bluetooth
4) Mail

Θες και άλλους τρόπους φίλε μου?


Τα περισσότερα από αυτά που έγραψες προϋποθέτουν ύπαρξη jailbreak. Και αν δεν έχεις κάνει γιατί δεν θέλεις ή γιατί είσαι σε μια έκδοση που δεν έχει βγει ακόμα τι κάνεις ;

Και ναι, θέλω κι άλλον τρόπο. Θέλω τον πιο απλό τρόπο, να συνδέω με ένα καλωδιάκι το κινητό στον υπολογιστή και να μπορώ να μεταφέρω ότι θέλω, όπου κι αν βρίσκομαι !!

#99   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 17:26

Ποιος ο λογος να μην κανεις jailbreak ?
Απο την στιγμη που υπαρχει η ερωτηση σου ειναι ακυρη.

Κάποιοι λόγοι που μου έρχονται στο μυαλό:
Γιατί μπορεί κάποιος να μην ξέρει να σκαλίσει το κινητό του. Είναι απλή διαδικασία πλέον, αλλά πίστεψέ με, για μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών είναι κάτι το άγνωστο και δύσκολο. Το ίδιο βέβαια, ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό, ισχύει και για το rooting στα Android.
Γιατί δεν θέλει να μπαίνει στον κόπο της εγκατάστασης πολλών tweaks. Πχ άλλο για να αλλάζεις την lock screen, άλλο για να αλλάζεις το "slide to unlock", άλλο για να βλέπεις τις αναπάντητες, άλλο για το ένα, άλλο για το άλλο. Και όλα αυτά πρέπει να τα επαναγκαθιστάς μετά από κάθε αναβάθμιση.
Γιατί δεν θέλουν να μπαίνουν στο παιχνίδι: αναβάθμιση από την Apple, αναμονή για JB, ξανά αναβάθμιση από την Apple κοκ
Γιατί... φοβούνται. Ναι, υπάρχουν και αυτοί. :)
Και στο κάτω-κάτω δεν έκανα εγώ την άκυρη, όπως την χαρακτηρίζεις ερώτηση.

Θα μου πεις ότι τα smartphones δεν απευθύνονται στον άσχετο χρήστη. Ουσιαστικά, δεν έχεις και άδικο. Αλλά είναι πολλοί που παίρνουν το iPhone ή άλλο smartphone για μόστρα και δεν έχουν ιδέα τι μπορεί να κάνει και, αν θέλεις, έχουν την απαίτηση να δουλεύει "out-of-the-box" χωρίς πειράγματα.

#100   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 09/07/2012 - 17:40

Επειδη αναφερθηκε οτι το S3 στο βιντεο ειναι το αμερικανικο με το διπυρηνο πληροφοριακα αυτος ειναι καλυτερος επεξεργαστης απο το τετραπυρηνο της ευρωπαικης εκδοσης.Το μεγαλο ατου του iphone εξακολουθει να ειναι το λογισμικο του.

#101   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/07/2012 - 18:10

Τα περισσότερα από αυτά που έγραψες προϋποθέτουν ύπαρξη jailbreak. Και αν δεν έχεις κάνει γιατί δεν θέλεις ή γιατί είσαι σε μια έκδοση που δεν έχει βγει ακόμα τι κάνεις ;

Και ναι, θέλω κι άλλον τρόπο. Θέλω τον πιο απλό τρόπο, να συνδέω με ένα καλωδιάκι το κινητό στον υπολογιστή και να μπορώ να μεταφέρω ότι θέλω, όπου κι αν βρίσκομαι !!

Γι' αυτό για εσένα υπάρχει το android φίλε μου.
Και αν δεν υπήρχε jailbreak ή σταματούσε, το πιο πιθανόν δεν θα έπερνα iphone ούτε εγώ.
Όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και γούστα.
Όπως εμένα δεν με πειράζει που έχεις android ή iphone ή ότιδήποτε άλλο (δεν ξέρω τι συσκευή έχεις), έτσι δεν πρέπει να σε πειράζει και εσένα που έχω εγώ ή ο καθένας iphone.
Από το 1ο iphone αυτό γίνεται. Όλοι έχουν αυτό το πρόβλημα με τους κατόχους iphone.

Τελευταία επεξεργασία από: Crackbrain, 09/07/2012 - 18:10


#102   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 18:14

Πολλα και πανω απο ολα το smoothness και το καταπληκτικο appstore.
Θελω να κανω κατι και το κανω απλα και γρηγορα χωρις να χανομαι στα χαζα μενου παραμενου του android.
...


πες μερικα απο τα πολλα....

#103   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/07/2012 - 18:14

Κάποιοι λόγοι που μου έρχονται στο μυαλό:
Γιατί μπορεί κάποιος να μην ξέρει να σκαλίσει το κινητό του. Είναι απλή διαδικασία πλέον, αλλά πίστεψέ με, για μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών είναι κάτι το άγνωστο και δύσκολο. Το ίδιο βέβαια, ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό, ισχύει και για το rooting στα Android.
Γιατί δεν θέλει να μπαίνει στον κόπο της εγκατάστασης πολλών tweaks. Πχ άλλο για να αλλάζεις την lock screen, άλλο για να αλλάζεις το "slide to unlock", άλλο για να βλέπεις τις αναπάντητες, άλλο για το ένα, άλλο για το άλλο. Και όλα αυτά πρέπει να τα επαναγκαθιστάς μετά από κάθε αναβάθμιση.
Γιατί δεν θέλουν να μπαίνουν στο παιχνίδι: αναβάθμιση από την Apple, αναμονή για JB, ξανά αναβάθμιση από την Apple κοκ
Γιατί... φοβούνται. Ναι, υπάρχουν και αυτοί. :)
Και στο κάτω-κάτω δεν έκανα εγώ την άκυρη, όπως την χαρακτηρίζεις ερώτηση.

Θα μου πεις ότι τα smartphones δεν απευθύνονται στον άσχετο χρήστη. Ουσιαστικά, δεν έχεις και άδικο. Αλλά είναι πολλοί που παίρνουν το iPhone ή άλλο smartphone για μόστρα και δεν έχουν ιδέα τι μπορεί να κάνει και, αν θέλεις, έχουν την απαίτηση να δουλεύει "out-of-the-box" χωρίς πειράγματα.

Όπως είπα και πιο πάνω φίλε μου κακό τους κεφαλιού τους.
Πριν κα΄νουν την αγορά οποιουδήποτε τηλεφώνου ας κάνουν μια έρευνα αγοράς και μετά να το πέρνουν. Όποιας εταιρείας και αν είναι η συσκευή που θα πάρουν

#104   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2012 - 18:41

Ναι μόνο εσύ είχες iphone, εμείς πότε και δεν ξέρουμε δεν έχουμε άποψη .. Πάντως εσύ μάλλον πότε δεν είχες android γιατί χαζά μενού και υπό μενού δεν υπάρχουν.. Και μιλάς σε κάποιον που κάποτε πολεμούσε να εξηγήσει σε αδαείς ότι η Apple είναι σοβαρή εταιρία με λύσεις και τώρα και η κουτσή Μαρία έχει μηλοφωνο και νομίζει ότι ξέρει τι εστι Apple.. Εκτός από το s3 δεν υπάρχει ταμπλέτα, υπολογιστής, mp3 player στο σπίτι μου που να μην είναι Apple και είναι αρκετα.. Εκτός από αυτό που έχουν όλοι, το τηλέφωνο... Δεν σε παρεξηγώ πάντως γιατί κι εγώ έτσι νόμιζα μέχρι που πήρα το s2 και βρήκα την υγειά μου

Σαν παιδακι κανεις.
Ειχα 2 τηλεφωνα android και τα εφαγε η μαρμαγκα.
Οσο για την κουτση μαρια δεν εχει iPhone αλλα android.
Ξερεις κατι χαζοσυσκευες zte mle , xze με το χαζο android επανω.

Τα περισσότερα από αυτά που έγραψες προϋποθέτουν ύπαρξη jailbreak. Και αν δεν έχεις κάνει γιατί δεν θέλεις ή γιατί είσαι σε μια έκδοση που δεν έχει βγει ακόμα τι κάνεις ;

Και ναι, θέλω κι άλλον τρόπο. Θέλω τον πιο απλό τρόπο, να συνδέω με ένα καλωδιάκι το κινητό στον υπολογιστή και να μπορώ να μεταφέρω ότι θέλω, όπου κι αν βρίσκομαι !!

Ολο και εαν και εαν και εαν.
Αμαν ποια , δεν σας αρεσει το iPhone ?
Μην ασχοληστε.
Αλλα το περιεργο ειναι οτι ασχολειστε.
Γιατι καποιος με iPhone δεν μπαινει σε forum android το εχετε καταλαβει ?
Οταν το καταλαβετε ...........

πες μερικα απο τα πολλα....

Αυτα και μονο που εγραψα φτανουν.
end...

#105   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 18:43

Σαν παιδακι κανεις.
Ειχα 2 τηλεφωνα android και τα εφαγε η μαρμαγκα.
Οσο για την κουτση μαρια δεν εχει iPhone αλλα android.
Ξερεις κατι χαζοσυσκευες zte mle , xze με το χαζο android επανω.


Ολο και εαν και εαν και εαν.
Αμαν ποια , δεν σας αρεσει το iPhone ?
Μην ασχοληστε.
Αλλα το περιεργο ειναι οτι ασχολειστε.
Γιατι καποιος με iPhone δεν μπαινει σε forum android το εχετε καταλαβει ?
Οταν το καταλαβετε ...........


εισαι χαζος?? το θεμα το διαβασες?
εφοσον υπαρχει θεμα συγκρισης ειναι λογικο να γραψουν τη γνωμη τους και χρηστες android...
δηλαδη τι ηθελες? να γινετε συγκριση και να γραφουν μονο iphone users?
αν δεν σας αρεσει να μπαινουν χρηστες android να λενε τη γνωμη τους τοτε μη κανετε συγκριτικα τεστ με αλλες συσκευες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες