Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 14:19

Από τη στιγμή που "άλλαξες στρατόπεδο" γιατί έρχεσαι πάλι στα παλιά λημέρια? Να μας πείς πόσο ωραίο είναι το χορτάρι στην άλλη πλευρά? Χαιρόμαστε. Καλά να περνάς. Αλλά να είσαι σίγουρος πως ποτέ δεν θα δείς κάτοχο iphone σε φόρουμ για android να κάθεται να εξηγεί την επιλογή του :)

Το iphone απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό 2 κατηγοριών: 1) "μοδάτοι" που ψάχνουν για μια "αναγνωρίσιμη" συσκευή 2) όσοι ενδιαφέρονται για customizing της συσκευής. Κακά τα ψέματα το iphone μπορείς να το κάνεις ότι θές εξωτερικά/εσωτερικά με θήκες με docks με καλώδια με led φωτάκια με ό,τι μπορεί να βάλει ο νούς του ανθρώπου.

Αν δεν ανήκεις σε 1 από τις 2 κατηγορίες πιθανόν να σου αρέσει κάποια άλλη συσκευή. Δικαίωμά σου είναι. Αλλά ποιό το νόημα για βιντεάκια τύπου "ποιο είναι πιο γρήγορο" "πιο κρατάει τη μπαταρία μισή ώρα παραπάνω" κτλ. Ασήμαντα πράγματα. Κάνεις αυτό που σου αρέσει και τέλος. Δε χρειάζεται δικαιολογία. Δε σου αρέσει το iphone φίλε μου δικαίωμά σου. Κι εμένα δε μου αρέσουν τα android αλλά δεν τρέχω στα αντίστοιχα φόρουμ να τους το πώ.

Υ.Γ. Ναι δεν εννοώ ότι ανέβασες εσύ συγκριτικά video σαν σχήμα λόγου το λέω.

Έρχομαι εδώ γιατί έχω και δύο iPad. Όχι ένα. Δύο. Και τα πήρα αφού δοκίμασα και android tabs και βρήκα την πρόταση της Apple πιο καλή. Δοκίμασα μόνος μου. Δεν ρώτησα. Δεν χάζεψα πέντε λεπτά σε ένα κατάστημα. Δεν το είδα στην καφετέρια. Τα πλήρωσα. Και όπως πείστηκα πως ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι καλύτερα τα iPAD, έτσι πείστηκα πως ΓΙΑ ΜΕΝΑ το iPhone δεν κάνει.
Όσο για τα βιντεάκια, ποτέ δεν αναφέρθηκα σε αυτά. Ίσα ίσα που καταδίκασα τέτοιου είδους συγκρίσεις.

Φοβάμαι πως δεν διάβασες τι έγραψα, απλά είδες κάποιον που νόμισες για... "εχθρό".

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 14:30

Έρχομαι εδώ γιατί έχω και δύο iPad. Όχι ένα. Δύο. Και τα πήρα αφού δοκίμασα και android tabs και βρήκα την πρόταση της Apple πιο καλή. Δοκίμασα μόνος μου. Δεν ρώτησα. Δεν χάζεψα πέντε λεπτά σε ένα κατάστημα. Δεν το είδα στην καφετέρια. Τα πλήρωσα. Και όπως πείστηκα πως ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι καλύτερα τα iPAD, έτσι πείστηκα πως ΓΙΑ ΜΕΝΑ το iPhone δεν κάνει.
Όσο για τα βιντεάκια, ποτέ δεν αναφέρθηκα σε αυτά. Ίσα ίσα που καταδίκασα τέτοιου είδους συγκρίσεις.

Φοβάμαι πως δεν διάβασες τι έγραψα, απλά είδες κάποιον που νόμισες για... "εχθρό".


Δε συνηθίζω να βλέπω εχθρούς στα φόρουμ φίλε μου. Επίσης δεν έχω μετοχές της Apple οπότε το τι αγοράζει ο καθένας με αφήνει αδιάφορο :) Επίσης συγχαρητήρια για τα δύο iPad. Αλλά εδώ μιλάμε για iPHONE. Δηλαδή για τηλέφωνα.

Το θέμα μου λοιπόν είναι για ποιο λόγο να μπαίνει κάποιος σε ένα φόρουμ για iphone και να μας λέει πόσο ωραία είναι τα samsung/HTC/ κτλ. Μπορεί και να είναι. Αυτό πως ακριβώς προσθέτει γνώσεις περί των iphone σε μένα που μπαίνω στο IPHONE hellas για να διαβάσω για IPHONE?

#78   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 14:42

Δε συνηθίζω να βλέπω εχθρούς στα φόρουμ φίλε μου. Επίσης δεν έχω μετοχές της Apple οπότε το τι αγοράζει ο καθένας με αφήνει αδιάφορο :) Επίσης συγχαρητήρια για τα δύο iPad. Αλλά εδώ μιλάμε για iPHONE. Δηλαδή για τηλέφωνα.

Το θέμα μου λοιπόν είναι για ποιο λόγο να μπαίνει κάποιος σε ένα φόρουμ για iphone και να μας λέει πόσο ωραία είναι τα samsung/HTC/ κτλ. Μπορεί και να είναι. Αυτό πως ακριβώς προσθέτει γνώσεις περί των iphone σε μένα που μπαίνω στο IPHONE hellas για να διαβάσω για IPHONE?

Κατ' αρχάς η πρόσβαση είναι ελεύθερη στα fora. Αν είχα κάνει εγώ την ερώτηση θα θεωρούσα πολύτιμη την άποψη κάποιου που γνωρίζει και έχει συσκευές και από τις δύο πλατφόρμες. Όπως και να έχει, ακόμα δεν έχεις διαβάσει τι έχω γράψει, γιατί αυτά που υποθέτεις ότι έγραψα, δεν τα έχω γράψει πουθενά.
Το θέμα δεν έχει να κάνει με το iphone. Έχει να κάνει με σύγκριση συσκευών για τις οποίες γνωρίζω κάποια πράγματα. Αυτό και μόνο μόνο μου δίνει το δικαίωμα να απαντάω. Όταν η ερώτηση είναι Χ ή Y, δεν μπορείς να περιμένεις απάντηση μόνο από αυτούς που έχουν το Χ και δεν έχουν ιδέα από το Υ. Ούτε μπορείς να κατηγορείς όσους έχουν το Υ και ανασκευάζουν κάποιες ανακρίβειες.
Τελικά, μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση "ποιο είναι καλύτερο;" μόνο βάζοντας το "για μένα". Και αυτό κάνω πάντα, βοηθώντας πιθανά και όσους είναι σαν και εμένα.

#79   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 14:58

Κατ' αρχάς η πρόσβαση είναι ελεύθερη στα fora. Αν είχα κάνει εγώ την ερώτηση θα θεωρούσα πολύτιμη την άποψη κάποιου που γνωρίζει και έχει συσκευές και από τις δύο πλατφόρμες. Όπως και να έχει, ακόμα δεν έχεις διαβάσει τι έχω γράψει, γιατί αυτά που υποθέτεις ότι έγραψα, δεν τα έχω γράψει πουθενά.
Το θέμα δεν έχει να κάνει με το iphone. Έχει να κάνει με σύγκριση συσκευών για τις οποίες γνωρίζω κάποια πράγματα. Αυτό και μόνο μόνο μου δίνει το δικαίωμα να απαντάω. Όταν η ερώτηση είναι Χ ή Y, δεν μπορείς να περιμένεις απάντηση μόνο από αυτούς που έχουν το Χ και δεν έχουν ιδέα από το Υ. Ούτε μπορείς να κατηγορείς όσους έχουν το Υ και ανασκευάζουν κάποιες ανακρίβειες.
Τελικά, μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση "ποιο είναι καλύτερο;" μόνο βάζοντας το "για μένα". Και αυτό κάνω πάντα, βοηθώντας πιθανά και όσους είναι σαν και εμένα.



Όσο και να προσπαθείς να με παρασύρεις σε μια ανούσια αντιπαράθεση-καυγά δεν θα τα καταφέρεις οπότε καλό είναι να πάψεις να τρολλάρεις και να απαντάς σε ότι σε ρωτάνε.

Ούτε το δικαίωμα σου να γράφεις ό,τι θες σου αμφισβήτησα (πώς άλλωστε θα μπορούσα αν πρόσεξες δεν είμαι Mod) ούτε όμως και ασχολήθηκα με γραφόμενά σου πέραν όσων παραθέτω προς δική σου διευκόλυνση μια και φαίνεται ότι έχεις μπερδευτεί και ενώ σου δείχνω σε ποιό ποστ απαντώ εσύ επανέρχεσαι με δικές σου απαντήσεις περί άσχετων θεμάτων στα οποία (προφανώς) και δεν αναφέρομαι (αφού ΔΕΝ τα παρέθεσα).

Επανερχόμενος λοιπόν στο θέμα, ναι στο IPHONE hellas δεν είναι θέμα ούτε τα TOYOTA ούτε οι τοστιέρες ούτε τα android. Είναι τα iphone. Εκφέροντας λοιπόν μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ (άρα υποκειμενική άρα ΜΗ αντικειμενική) άποψη (δηλαδή γνώμη δηλαδή και πάλι κάτι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ) πώς ακριβώς βοηθάς τον κόσμο να κατανοήσει τις διαφορές. Αναφέρεις (παραθέτω): "Επειδή δεν είχα σκοπό στο τηλέφωνο να περιμένω πότε θα βγει JB για να έχω βασικές λειτουργίες"

Παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΠΟΙΑ βασική λειτουργία σου έλειψε στο καθαρό iOS 5. Διότι όποια και να αναφέρεις είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ (άρα όχι αντικειμενικά) "βασική" άρα με την αοριστία της προηγούμενης πρότασης σου την οποία παράθεσα, δημιουργείς εντυπώσεις σε ένα κοινό που πρέπει να θεωρήσουμε ότι : 1) Δε γνωρίζει από android (άρα ότι και να τους πείς θα το πιστέψουν) 2) Δε γνωρίζει παρα μόνο φαντάζεται τι είναι υποκειμενικά βασικό για εκείνους κι έτσι μπορεί πχ να πιστέψει ότι με ένα android ψήνεις και καφέ (υποκειμενικά βασικό για εκείνους και συμπερασματικά προς τα λεγόμενα σου πρέπει να υπάρχει (αντικειμενικά) στις android συσκευές).

Βλέπεις λοιπόν πως όχι μόνο δεν βοηθάς αλλά πιθανότατα παραπλανείς και τον μέσο χρήστη του φόρουμ ο οποίος δεν έχει καλή γνώση του android. Κατα τα λοιπά νομίζω ότι απλώς αισθάνεσαι την ανάγκη να δικαιολογήσεις τις επιλογές σου προς τον εαυτό σου κάνοντας ότι κάνουν όλοι (θάβοντας κάθε άλλη επιλογή).

:)

Υ.Γ. Θεωρώ πως η συζήτησή μας θα πρέπει να μεταφερθεί σε pm για να μην κουράζουμε όσους αγωνιούν να μάθουν ποια συσκευή ανοίγει τα angry birds πιο γρήγορα.

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 09/07/2012 - 15:01


#80   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:08

Σόρρυ, δεν καταλαβαίνεις καν τι γράφω. Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Έχω πει επανειλημένως ότι μιλάω υποκειμενικά και ότι δεν υπάρχει αντικειμενική άποψη, καθ' όλα αποδεκτή. Αν ήθελα να δικαιολογήσω κάτι, δεν θα είχα πάρει ipad. Δεν πρόκειται ούτε στα περί τρολλ θα απαντήσω, γιατί δεν το συνηθίζω.

Για την χάρη του θέματος θα σου πω πως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ πάντα, θεωρώ απαραίτητη τη σύνδεση με κάθε είδους υπολογιστή, την μεταφορά με bluetooth, την αναφορά παράδοσης σε μυνήματα, τη δυνατότητα να κάνω mount τους δικτυακούς δίσκους της εταιρίας μου και να αντιγράφω αρχεία ασύρματα, την ύπαρξη κάποιων widgets, τη δυνατότητα σκαναρίσματος για το ποια κανάλια wifi είναι ελεύθερα εκεί που βρίσκομαι, τη δυνατότητα να μετράω τον χρόνο ομιλίας με κάποια συγκεκριμένα τηλέφωνα μόνο κτλ κτλ... Αυτά εσένα μπορεί να μην λένε κάτι, αλλά σε εμένα, και πιθανόν και σε άλλους σαν και εμένα, να λένε πολλά.

Το αν παραπλανώ ή αν βοηθάω, λυπάμαι, δεν θα το κρίνεις εσύ, ιδίως από τη στιγμή που απλά επιτίθεσαι και τρολλάρεις, κατηγορώντας τους υπόλοιπους για ότι στήνουν καυγά, ενώ τόση ώρα δεν προσφέρεις κάτι στη συζήτηση. Δεν θα περίμενα κάτι άλλο από κάποιον που αυτοπροσδιορίζει την παρουσία του με ένα i- μπροστά από το nickname του. Χωρίς να υποννοώ κάτι για τοα υπόλοιπα παιδιά που επίσης το έχουν.

Τελευταία επεξεργασία από: unforgiven, 09/07/2012 - 15:09


#81   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:17

Σόρρυ, δεν καταλαβαίνεις καν τι γράφω. Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Έχω πει επανειλημένως ότι μιλάω υποκειμενικά και ότι δεν υπάρχει αντικειμενική άποψη, καθ' όλα αποδεκτή. Αν ήθελα να δικαιολογήσω κάτι, δεν θα είχα πάρει ipad. Δεν πρόκειται ούτε στα περί τρολλ θα απαντήσω, γιατί δεν το συνηθίζω.

Για την χάρη του θέματος θα σου πω πως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ πάντα, θεωρώ απαραίτητη τη σύνδεση με κάθε είδους υπολογιστή, την μεταφορά με bluetooth, την αναφορά παράδοσης σε μυνήματα, τη δυνατότητα να κάνω mount τους δικτυακούς δίσκους της εταιρίας μου και να αντιγράφω αρχεία ασύρματα, την ύπαρξη κάποιων widgets, τη δυνατότητα σκαναρίσματος για το ποια κανάλια wifi είναι ελεύθερα εκεί που βρίσκομαι, τη δυνατότητα να μετράω τον χρόνο ομιλίας με κάποια συγκεκριμένα τηλέφωνα μόνο κτλ κτλ... Αυτά εσένα μπορεί να μην λένε κάτι, αλλά σε εμένα, και πιθανόν και σε άλλους σαν και εμένα, να λένε πολλά.

Το αν παραπλανώ ή αν βοηθάω, λυπάμαι, δεν θα το κρίνεις εσύ, ιδίως από τη στιγμή που απλά επιτίθεσαι και τρολλάρεις, κατηγορώντας τους υπόλοιπους για ότι στήνουν καυγά, ενώ τόση ώρα δεν προσφέρεις κάτι στη συζήτηση. Δεν θα περίμενα κάτι άλλο από κάποιον που αυτοπροσδιορίζει την παρουσία του με ένα i- μπροστά από το nickname του. Χωρίς να υποννοώ κάτι για τοα υπόλοιπα παιδιά που επίσης το έχουν.


Συγγνώμη, όλα τα παραπάνω που αναφέρεις δεν γίνονται με iphone? Και τολμάς να μιλάς για trolling? Επίσης θα σου έλεγα να μη χάνεις την ψυχραιμία σου γιατί εκτίθεσαι και γελοιοποιείσαι. Κανένας δεν σου "επιτέθηκε" ούτε σε "τρόλλαρε" μάλλον το αντίθετο. Εγώ φίλε μου δε χρειάζεται να καταφύγω σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να πείσω ούτε έχω συμπλέγματα κατωτερότητας με τη συσκευή μου ή με οτιδήποτε άλλο ώστε να παίρνω σβάρνα τα φόρουμ και να κοροϊδεύω τον κόσμο με απόψεις της πλάκας όπως "σκανάρισμα ελεύθερων wifi εκεί που βρίσκομαι". Αυτό το κάνουν όλα τα τηλέφωνα με wifi που νομίζεις ότι απευθύνεσαι επιτέλους? Και ναι φίλε μου όπως έχεις εσύ το δικαίωμα να εκφέρεις άποψη έτσι έχω κι εγώ κάθε δικαίωμα να κρίνω την άποψη αυτή. Αν αυτό δεν το ήξερες μάθε το θα σου χρειαστεί γενικά στη ζωή σου.

Επίσης καλό είναι να ανοίξεις και κανα λεξικό περί "τρολλαρίσματος". Σου έδωσα ευγενικά την διέξοδο να μου απαντήσεις σε pm. Προτίμησες να με θίξεις επί προσωπικού και δημόσια. Μάλλον επειδή καταλαβαίνεις κι εσύ πόσο μάπα είναι το ανδροειδές καρπούζι.

#82   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:20

εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το android και το s3...
υπαρχει κατι αραγε?

#83   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:23

εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το android και το s3...
υπαρχει κατι αραγε?

Μπορει να αναγκασει πολυ κοσμο να ασχοληθει μαζι του...

#84   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:25

Μπορει να αναγκασει πολυ κοσμο να ασχοληθει μαζι του...


κατι πιο συγκεκριμενο?

#85   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:27

εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει κατι που κανει το iphone και δεν μπορει να το κανει το android και το s3...
υπαρχει κατι αραγε?


Απολύτως τίποτα. Το iphone είναι η μόνη συσκευή που θα δείς να έχει συνδεσιμότητα ακόμη και με ένα πλυντήριο. Και όλα αυτά σε πολύ πιο φιλικό OS περιβάλλον από οτιδήποτε άλλο έχει φτιαχτεί. Και αυτό δεν είναι υποκειμενική κρίση αλλά αντικειμενική πραγματικότητα.

Υπάρχουν πάνω από 500,000 εφαρμογές για iphone φτιάχνονται καινούριες συνέχεια και όλος ο κόσμος ασχολείται με αυτό. Με το jailbreak πολλαπλασιάζονται όλα αυτά. Και το jailbreak είναι μια απλούστατη διαδικασία. Αλίμονο αμα δεν αποδεχόμαστε την πραγματικότητα.

Να το δούμε από άλλη σκοπιά? Πόσα εκατομύρια iPHONE κυκλοφορούν παγκοσμίως? Πόσα android? Και τώρα ας μου εξηγήσει κάποιος τα εκατομύρια με iOS δεν περιλαμβάνουν επιχειρηματίες πχ? Ή θα μας πούνε στο τέλος ότι μόνο για games αξίζει το iOS.

#86   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:33

Συγγνώμη, όλα τα παραπάνω που αναφέρεις δεν γίνονται με iphone? Και τολμάς να μιλάς για trolling? Επίσης θα σου έλεγα να μη χάνεις την ψυχραιμία σου γιατί εκτίθεσαι και γελοιοποιείσαι. Κανένας δεν σου "επιτέθηκε" ούτε σε "τρόλλαρε" μάλλον το αντίθετο. Εγώ φίλε μου δε χρειάζεται να καταφύγω σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να πείσω ούτε έχω συμπλέγματα κατωτερότητας με τη συσκευή μου ή με οτιδήποτε άλλο ώστε να παίρνω σβάρνα τα φόρουμ και να κοροϊδεύω τον κόσμο με απόψεις της πλάκας όπως "σκανάρισμα ελεύθερων wifi εκεί που βρίσκομαι". Αυτό το κάνουν όλα τα τηλέφωνα με wifi που νομίζεις ότι απευθύνεσαι επιτέλους? Και ναι φίλε μου όπως έχεις εσύ το δικαίωμα να εκφέρεις άποψη έτσι έχω κι εγώ κάθε δικαίωμα να κρίνω την άποψη αυτή. Αν αυτό δεν το ήξερες μάθε το θα σου χρειαστεί γενικά στη ζωή σου.

Επίσης καλό είναι να ανοίξεις και κανα λεξικό περί "τρολλαρίσματος". Σου έδωσα ευγενικά την διέξοδο να μου απαντήσεις σε pm. Προτίμησες να με θίξεις επί προσωπικού και δημόσια. Μάλλον επειδή καταλαβαίνεις κι εσύ πόσο μάπα είναι το ανδροειδές καρπούζι.

Μόνο πες μου πώς γίνεται να κάνω όλα αυτά που ανέφερα χωρίς JB γιατί θα σκάσω. Να σου θυμίσω μόνο πως η ερώτησή σου ήταν: "Παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΠΟΙΑ βασική λειτουργία σου έλειψε στο καθαρό iOS"

Άλλες σημειώσεις:
" εσύ επανέρχεσαι με δικές σου απαντήσεις περί άσχετων θεμάτων στα οποία (προφανώς) και δεν αναφέρομαι (αφού ΔΕΝ τα παρέθεσα)."
Βρες μου ένα ποστ σου χωρίς παράθεση σε εμένα.

" Κανένας δεν σου "επιτέθηκε" ούτε σε "τρόλλαρε" μάλλον το αντίθετο. Εγώ φίλε μου δε χρειάζεται να καταφύγω σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να πείσω ούτε έχω συμπλέγματα κατωτερότητας με τη συσκευή μου"
Πιο πάνω έγραψες πρώτος:
"Όσο και να προσπαθείς να με παρασύρεις σε μια ανούσια αντιπαράθεση-καυγά δεν θα τα καταφέρεις οπότε καλό είναι να πάψεις να τρολλάρεις και να απαντάς σε ότι σε ρωτάνε"

Τρίτον:
"ή με οτιδήποτε άλλο ώστε να παίρνω σβάρνα τα φόρουμ και να κοροϊδεύω τον κόσμο με απόψεις της πλάκας όπως "σκανάρισμα ελεύθερων wifi εκεί που βρίσκομαι".
Παρέλειψες την λέξη "καναλιών". Για πες μου με ποιο πρόγραμμα μπορείς να δεις στο iPhone ποια κανάλια wifi είναι ελεύθερα και πόση ισχύ έχει το κάθε δίκτυο σε κάθε κανάλι.
Πραγματικά με ενδιαφέρει.

Δεν θα επανέλθω σε αντιπαράθεση με κάποιον που δεν ξέρει τα βασικά και προσπαθεί με εξυπνάδες να βγει από πάνω.
Αν θες, υπάρχουν τα pm να μου εξηγήσεις πώς κάνεις χωρίς JB μεταφορά αρχείων με BT, και σου υπόσχομαι πως θα βγω δημόσια να ζητήσω συγγνώμη.

Όπως ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη για τα, πιθανώς, άσχετα με το θέμα που έγραψα, Δεν θα συνεχίσω.


#87   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:35

Απολύτως τίποτα. Το iphone είναι η μόνη συσκευή που θα δείς να έχει συνδεσιμότητα ακόμη και με ένα πλυντήριο. Και όλα αυτά σε πολύ πιο φιλικό OS περιβάλλον από οτιδήποτε άλλο έχει φτιαχτεί. Και αυτό δεν είναι υποκειμενική κρίση αλλά αντικειμενική πραγματικότητα.

Υπάρχουν πάνω από 500,000 εφαρμογές για iphone φτιάχνονται καινούριες συνέχεια και όλος ο κόσμος ασχολείται με αυτό. Με το jailbreak πολλαπλασιάζονται όλα αυτά. Και το jailbreak είναι μια απλούστατη διαδικασία. Αλίμονο αμα δεν αποδεχόμαστε την πραγματικότητα.

Να το δούμε από άλλη σκοπιά? Πόσα εκατομύρια iPHONE κυκλοφορούν παγκοσμίως? Πόσα android? Και τώρα ας μου εξηγήσει κάποιος τα εκατομύρια με iOS δεν περιλαμβάνουν επιχειρηματίες πχ? Ή θα μας πούνε στο τέλος ότι μόνο για games αξίζει το iOS.


μα τα ιδια ισχυουν και στο android...και εχω την εντυπωση πως τα android ειναι περισσοτερα απο τα iphone αλλα αυτο ειναι λογικο αφου εχουν κατακλυσει την αγορα
και οι τιμες ξεκινανε απο 100 ευρω...

#88   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:51

Μόνο πες μου πώς γίνεται να κάνω όλα αυτά που ανέφερα χωρίς JB γιατί θα σκάσω. Να σου θυμίσω μόνο πως η ερώτησή σου ήταν: "Παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΠΟΙΑ βασική λειτουργία σου έλειψε στο καθαρό iOS"

Άλλες σημειώσεις:
" εσύ επανέρχεσαι με δικές σου απαντήσεις περί άσχετων θεμάτων στα οποία (προφανώς) και δεν αναφέρομαι (αφού ΔΕΝ τα παρέθεσα)."
Βρες μου ένα ποστ σου χωρίς παράθεση σε εμένα.

" Κανένας δεν σου "επιτέθηκε" ούτε σε "τρόλλαρε" μάλλον το αντίθετο. Εγώ φίλε μου δε χρειάζεται να καταφύγω σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς για να πείσω ούτε έχω συμπλέγματα κατωτερότητας με τη συσκευή μου"
Πιο πάνω έγραψες πρώτος:
"Όσο και να προσπαθείς να με παρασύρεις σε μια ανούσια αντιπαράθεση-καυγά δεν θα τα καταφέρεις οπότε καλό είναι να πάψεις να τρολλάρεις και να απαντάς σε ότι σε ρωτάνε"

Τρίτον:
"ή με οτιδήποτε άλλο ώστε να παίρνω σβάρνα τα φόρουμ και να κοροϊδεύω τον κόσμο με απόψεις της πλάκας όπως "σκανάρισμα ελεύθερων wifi εκεί που βρίσκομαι".
Παρέλειψες την λέξη "καναλιών". Για πες μου με ποιο πρόγραμμα μπορείς να δεις στο iPhone ποια κανάλια wifi είναι ελεύθερα και πόση ισχύ έχει το κάθε δίκτυο σε κάθε κανάλι.
Πραγματικά με ενδιαφέρει.

Δεν θα επανέλθω σε αντιπαράθεση με κάποιον που δεν ξέρει τα βασικά και προσπαθεί με εξυπνάδες να βγει από πάνω.
Αν θες, υπάρχουν τα pm να μου εξηγήσεις πώς κάνεις χωρίς JB μεταφορά αρχείων με BT, και σου υπόσχομαι πως θα βγω δημόσια να ζητήσω συγγνώμη.

Όπως ζητώ συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη για τα, πιθανώς, άσχετα με το θέμα που έγραψα, Δεν θα συνεχίσω.



Λυπάμαι για το επίπεδο σου και για την έλλειψη ψυχραιμίας που σε χαρακτηρίζει. Ανυπομονώ με τη σειρά μου να μάθω για ποιό λόγο βρίσκεσαι εδώ αφού ανακάλυψες την "τελειότητα" στο android. Ήρθες να μας "σώσεις"? Διότι φίλε μου μάλλον θυμίζεις την ιστορία με την κολοβή αλεπού.

Επίσης φίλε μου κανέναν δεν ενδιαφέρει αν ζητιανεύεις τσάμπα wifi αλλά ακόμη και για αυτό υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές για ανθρώπους σαν εσένα. Σε ένα πράγμα θα σου δώσω δίκιο ναι χρειάζεται jailbreak για κάποια από αυτά που λές όμως αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα ίσα ίσα είναι και βασικός λόγος ύπαρξης του φόρουμ που μας φιλοξενεί.

Αν δε βιαζόσουν να πείς κι άλλες πομφόλυγες πιθανόν να πρόσεχες ότι ήδη έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί σου καθώς θεωρώ το ζήτημα σου λήξαν. Από εκεί και πέρα δεν σκοπεύω να χάσω παραπάνω από τον χρόνο μου ανταπαντώντας και φιλονικώντας με κάποιον που έκανε λάθος και αγόρασε android και τώρα χτυπιέται σε λάθος φόρουμ.

Περαστικά σου φίλε μου υπομονή ως το Σεπτέμβριο που θα βγεί νέο iphone και θα έχεις την ευκαιρία να διορθώσεις το λάθος σου.

μα τα ιδια ισχυουν και στο android...και εχω την εντυπωση πως τα android ειναι περισσοτερα απο τα iphone αλλα αυτο ειναι λογικο αφου εχουν κατακλυσει την αγορα
και οι τιμες ξεκινανε απο 100 ευρω...



Το 2011 η Apple πούλησε περισσότερα iphone απ'ότι όλες οι εταιρίες android μαζί. Πηγή: http://www.unwiredvi...one-maker-spot/

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 09/07/2012 - 15:51


#89   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:53

Επίσης φίλε μου κανέναν δεν ενδιαφέρει αν ζητιανεύεις τσάμπα wifi αλλά ακόμη και για αυτό υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές για ανθρώπους σαν εσένα.

Είναι η δουλειά μου, πολλές φορές χρειάζεται να βρεις άμεσα ελεύθερο wifi κανάλι. Το ελεύθερο κανάλι, δεν έχει να κάνει με την ελευθερία προσβασιμότητας στο αντίστοιχο δίκτυο. Μάλλον δεν κατάλαβες καν για τι μιλάω.
Σου είπα, έχω και από τα δύο για διαφορετικούς λόγους. Όπως και χρησιμοποιώ και Mac και PC. Ψιλά γράμματα θα μου πεις. Δεν νιώθω την ανάγκη να υπερασπιστώ κανένα, ιδίως απέναντι σε κάποιον που δεν καταλαβαίνει καν τι διαβάζει και δεν έχει την άλλη πλατφόρμα για να συγκρίνει.
Σταματάω γιατί κέρδισες. Ειλικρινά, με έριξες στο επίπεδό σου και με νίκησες λόγω πείρας.

Καλό απόγευμα.

#90   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2012 - 15:55

Είναι η δουλειά μου, πολλές φορές χρειάζεται να βρεις άμεσα ελεύθερο wifi κανάλι. Το ελεύθερο κανάλι, δεν έχει να κάνει με την ελευθερία προσβασιμότητας στο αντίστοιχο δίκτυο. Μάλλον δεν κατάλαβες καν για τι μιλάω.
Σου είπα, έχω και από τα δύο για διαφορετικούς λόγους. Όπως και χρησιμοποιώ και Mac και PC. Ψιλά γράμματα θα μου πεις. Δεν νιώθω την ανάγκη να υπερασπιστώ κανένα, ιδίως απέναντι σε κάποιον που δεν καταλαβαίνει καν τι διαβάζει και δεν έχει την άλλη πλατφόρμα για να συγκρίνει.
Σταματάω γιατί κέρδισες. Ειλικρινά, με έριξες στο επίπεδό σου και με νίκησες λόγω πείρας.

Καλό απόγευμα.


Το επίπεδο μου για να το φτάσεις πρέπει να το καταλάβεις πρώτα. Και πάλι περαστικά σου για την πατάτα που αγόρασες. Πήγαινε και κλάψου όμως στο σωστό φόρουμ ούτε καν αυτό δε μπόρεσες να κάνεις σωστά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες