Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ihomeservice.gr


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:11

Κάποια πράγματα όντως είναι 0 και 1.
Αλήθεια ή Ψέμα.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:11

Οχι δεν υπαρχουν γνησια ετσι οπως το εχουμε ορισει εδω. Νομιζω οτι ο iHomeService ειναι απλα ενας απο μια μεγαλη ομαδα πωλητων που επειδη δεν μπορουν να γραψουν το μακρυναρι πριν "μπλαμπλαμπλακαλυερηποιοτητα" απλα λεει γνησιο.
Δυστυχως ομως, δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.


Σέβομαι το γεγονός ότι προσφέρει αυτή την δύσκολη εποχή δουλειά σε κάποιους ανθρώπους.

Το γεγονός όμως, ότι από την στιγμή που δεν υπάρχουν γνήσια ανταλλακτικά να τα βαφτίζει έτσι, δεν σέβεται τους πελάτες του.

Και δεν είναι θέμα να γράψει το μακρινάρι όπως λες, διότι υπάρχουν χιλιάδες άλλοι πωλητές παγκοσμίως με φήμη και τζίρο τεράστιο που λένε απλά ότι είναι OEM.

Να σημειώσω εδώ, ότι δεν είναι χαζοί που αναφέρουν την λέξη OEM και όχι Original, αλλά νομικά έχουν το κεφάλι τους ήσυχο...

Στην Αμερική ψοφάνε για κάτι τέτοια...

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 29/08/2012 - 23:16

Once You Go Mac You Never Go Back

#78   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:14

η maritina ειναι μια απο τους τεχνικους η δουλευει σε αλλο ποστο;

τεχνιτη ειναι οχι τεχνικος :P

#79   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:14

το κεφάλι μου παίδες.....
όποιος θέλει να στείλει μήνυμα να δει τα ανταλλακτικά..... δεν βγάζω άκρη... είμαστε από τους λίγους στην ελλάδα που επισκευάζουμε μόνο με την υψηλότερη ποιότητα που υπάρχει στο εμπόριο, και πατε να βγάλετε συμπέρασμα ότι σας πουλάμε ημιτασιόν..... καλα....

όποιος δοκιμάσει δεν θα το χαλάσει :)
όποιος δεν θα δοκιμάσει δεν θα χαλάσουμε καρδιές....


Εγώ ξέρω και στο κάτω κάτω ότι προσφέρουμε υπηρεσίες που στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. 4 τεχνικοί ζούν και βγάζουν το μερτικό τους από την Ιδέα του iHomeService, η αγορά είναι ενθουσιασμένη με την ιδέα, δεν κοροιδεύουμε κανέναν.. Αν σας χαλάει η λέξη γνήσιο συγνώμη αλλά είναι επιλογή μας πώς θα δείξουμε στον πελάτη την ποιότητα μας.....

Μερικά πράγματα είναι 0 και 1.
χαμηλής ή υψηλής ποιότητας
ιμητασιόν ή γνήσιο.

Πολύ απλές λέξεις, μην τις τραβάτε από τα μαλλιά.

Πολυ σωστα.Συμφωνω μαζι σου.Τα ανταλακτικα που εχετε ειναι γνησια?..δηλαδη τα κατασκευαζει η ιδια η apple η εστω τα εργοστασια που τις τα παραχωρουν η ειναι ημιτασιον?..δηλαδη καλες η κακες αντιγραφες του γνησιου?...ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.Η ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΑ Η ΟΧΙ.

Τελευταία επεξεργασία από: ilionmelegos21, 29/08/2012 - 23:14


#80   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:15

Σέβομαι το γεγονός ότι προσφέρει αυτή την δύσκολη εποχή δουλειά σε κάποιους ανθρώπους.

Το γεγονός όμως, ότι από την στιγμή που δεν υπάρχουν γνήσια ανταλλακτικά να τα βαφτίζει έτσι, δεν σέβεται τους πελάτες του.

Και δεν είναι θέμα να γράψει το μακρινάρι όπως λες, διότι υπάρχουν χιλιάδες άλλοι πωλητές παγκοσμίως με φήμη και τζίρο τεράστιο που λένε απλά ότι είναι OEM.


Δεν βγάζω άκρη...
Είναι το καλύτερο που μπορεί να μπεί στο iPhone σου, καλύτερο από το refurbished που θα πάρεις από Αpple Store.

#81   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:16

Δεδομενου οτι πριν απο λιγο διαβαζα ενα τοπικ περι των εγγυησεων και αππλ.εδω ολοκληρη κοτζαμ αππλ δε σεβεται νομοθεσιες και κρατη.και σεις πιανεστε απο μια λεξη (γνησια-ιμιτατιον).δε βλεπω να δειχνετε και την ιδια ευαισθησια στη μαμακα αππλ.ακριβοι στα πιτουρα και φνηνοι στα λαχανα..

#82   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:18

Δεδομενου οτι πριν απο λιγο διαβαζα ενα τοπικ περι των εγγυησεων και αππλ.εδω ολοκληρη κοτζαμ αππλ δε σεβεται νομοθεσιες και κρατη.και σεις πιανεστε απο μια λεξη (γνησια-ιμιτατιον).δε βλεπω να δειχνετε και την ιδια ευαισθησια στη μαμακα αππλ.ακριβοι στα πιτουρα και φνηνοι στα λαχανα..

προσωπικα την κραζω οπου σταθω για το θεμα αυτο, απαραδεκτον.

#83   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:19

Δεν βγάζω άκρη...
Είναι το καλύτερο που μπορεί να μπεί στο iPhone σου, καλύτερο από το refurbished που θα πάρεις από Αpple Store.


Δεν έχω δει την ποιότητα αλλά για να το υποστηρίζεις τόσο ένθερμα σε πιστεύω.

Το θέμα όμως δεν είναι εκεί. Θα μπορούσες κάλλιστα να μην αναφέρεις τίποτα. Ούτε OEM ούτε γνήσιο και ας κρίνει ο εκάστοτε πελάτης την ποιότητα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#84   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:19

Πολυ σωστα.Συμφωνω μαζι σου.Τα ανταλακτικα που εχετε ειναι γνησια?..δηλαδη τα κατασκευαζει η ιδια η apple η εστω τα εργοστασια που τις τα παραχωρουν η ειναι ημιτασιον?..δηλαδη καλες η κακες αντιγραφες του γνησιου?...ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.Η ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΑ Η ΟΧΙ.


Αν υποθέσουμε ότι το γνήσιο δεν υπάρχει πουθενά όπως λένε εδώ οι συνάδελφοι, τότε δεν βάζουμε γνήσιο, γιατί πώς να το βρούμε!!!!!

Βάζουμε το καλύτερο ανταλλακτικό που υπάρχει στην αγορά, οι προμυθευτές μας το ονομάζουν γνήσιο, αν σου βγάλω ένα κουτί iPhone και το βάλω δυπλα θα είναι ίδιο, ακόμα και ο πιο ψείρας δεν μπορεί να τα ξεχωρήσει!

#85   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:20

Δεν βγάζω άκρη...
Είναι το καλύτερο που μπορεί να μπεί στο iPhone σου, καλύτερο από το refurbished που θα πάρεις από Αpple Store.

Να ελεγες απο γερμανο ενταξει..αλλα απο apple store?...χαχαχαχα..οκ ειπαμε..ΕΛΕΟΣ

Αν υποθέσουμε ότι το γνήσιο δεν υπάρχει πουθενά όπως λένε εδώ οι συνάδελφοι, τότε δεν βάζουμε γνήσιο, γιατί πώς να το βρούμε!!!!!

Βάζουμε το καλύτερο ανταλλακτικό που υπάρχει στην αγορά, οι προμυθευτές μας το ονομάζουν γνήσιο, αν σου βγάλω ένα κουτί iPhone και το βάλω δυπλα θα είναι ίδιο, ακόμα και ο πιο ψείρας δεν μπορεί να τα ξεχωρήσει!

Ωραια...αυτο το δεχομαι...πολυ καλο ημιτασιον.

#86   verde

verde

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:20

επισης η apple δεν μπηκε στο φορουμ για να μας ρωτησει ποια ειναι η αποψη μας σχετικα με την εγγυηση που δινει στα προιοντα της:P

#87   Maritina

Maritina

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@MaritinaLP
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:21

Συνεχίζεις να μη σέβεσαι κάποια πράγματα οπότε θα σου πω τα εξής και να σταματήσει το αστείο περί liar.
Το έγραψα εκ παραδρομής, δεν σου έχει συμβεί ποτέ ε;

Έχω κάνει μεταπτυχιακό σε Computer Engineering στην Αμερική οπότε και να διαβάσω ξέρω όπως καταλαβαίνεις και Αγγλικά ξέρω.
Επίσης έχω δουλέψει 6 μήνες στα Dell Labs γι αυτό λέω τα περί βιομηχανίας υψηλής τεχνολογίας.Δεν ασχολούμαι να σου βρω συμβόλαια μίσθωσης εργοστασίων. Δεν έχει νόημα.

Κι αφού σου απάντησα σε ότι με ρώτησες για πες μου κι εσύ.
Γιατί τόση πρεμούρα με το iHomeService?0 posts σε 2 χρόνια,απανωτά posts τώρα..

Πριν καιρο ειχα αγορασει κινητο απο αυτο το φορουμ.
Ξανα μπηκα για να το πουλησω. Το πουλησα.
Και ξανα μπηκα για να πουλησω ενα 3GS και βρηκα το τοπικ.
ΥΓ- Εκτιμω το βιογραφικο σου οπως το εξεφρασες, δεν εκτιμω την αλαζονεια τυπου "know-it-all-kinda-guy".
respect στην δουλεια σου μπορει να εισαι τελειος, αλλα εχεις λαθος attitude ωσον αφορα τις πληροφοριες που πλασαρεις.
Αν εγω δλδ θελω να ελεγξω την validity των πληροφοριων σου δεν εχω τπτ....
δλδ πας να βγαλεις καποιον λαθος απλα επειδη το ειπες.
Το ιδιο κανει και ο αλλος που λεει τα parts γνησια.

#88   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:21

Δεν έχω δει την ποιότητα αλλά για να το υποστηρίζεις τόσο ένθερμα σε πιστεύω.

Το θέμα όμως δεν είναι εκεί. Θα μπορούσες κάλλιστα να μην αναφέρεις τίποτα. Ούτε OEM ούτε γνήσιο και ας κρίνει ο εκάστοτε πελάτης την ποιότητα.


και πως θα πείσω τον πελάτη για την ποιότητα μου φίλε μου, όταν όλοι λένε γνήσια, ΟΕΜ και πράσινα άλογα?

Μπες λίγο στην θέση μου να καταλάβεις.... σκέψου ότι το 80% των πελατών είναι απλοί χρήστες, μην βλέπεις εδώ μέσα που έχετε αποκρυπτογραφήσει τον κώδικα DaVinci...

#89   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:22

Θελω να δω αυτους που λεν με τοση ευκολια για αυτους τους τυπους που πηγαν να ανοιξουν μια δουλεια και το παλευουν να τα βγαλουν περα και τους κραζουν οτι δε σεβονται το οελατη τους και οτι ποτε δε θα κανουν χρηση των υπηρεσιων τους,αν για το ιδιο λογο (για την ασεβεια δλδ)δε θα ξανααγοραζαν προιον της αππλ

#90   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:23

και πως θα πείσω τον πελάτη για την ποιότητα μου φίλε μου, όταν όλοι λένε γνήσια, ΟΕΜ και πράσινα άλογα?

Μπες λίγο στην θέση μου να καταλάβεις.... σκέψου ότι το 80% των πελατών είναι απλοί χρήστες, μην βλέπεις εδώ μέσα που έχετε αποκρυπτογραφήσει τον κώδικα DaVinci...


Επιχειρηματικά και μόνο, έχεις δίκιο.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες