Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ihomeservice.gr


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:23

δεν ειναι γνησιο μαμω το κερατο μου ομως ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ......οσο καλο και να ειναι το ανταλακτικο ειναι Μ Ο Υ Φ Α.....δεν ειναι ΒΥ APPLE....σαρεσει δε σαρεσει αυτη ειναι η αληθεια....δε εχεις ΓΝΗΣΙΑ ανταλακτικα εχεις ΜΟΥΦΑ ανταλακτικα με καλη ποιοτητα (αποτι λες τουλαχιστον αλλα δε μπορω να σε πιστεψω φυσικα)



και πιο πριν εκραζα τον υπαλληλο απο το golden i στο cosmos που μου ειπε οτι δεν υπαρχει νομος που λεει οτι δικαιουσαι 2 χρονια εγγυηση....εχει παραγινει το θεμα με τις παπατζες που πουλατε σε οσους δεν ξερουν.....αντε μη μιλησω πιο ασχημα γιατι ειμαι στα καλα μου που κερδιζει η real

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:23

Να ελεγες απο γερμανο ενταξει..αλλα απο apple store?...χαχαχαχα..οκ ειπαμε..ΕΛΕΟΣ


Δεν γνωρίζεις τι δίνουν σε Apple Store refurbished.
Λονδίνο, Βερολίνο από Apple Store και Ελλάδα από εγγυήσεις, όλα κίτρινες οθόνες. Διαπιστωμένο προσωπικά.

#93   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:24

Θελω να δω αυτους που λεν με τοση ευκολια για αυτους τους τυπους που πηγαν να ανοιξουν μια δουλεια και το παλευουν να τα βγαλουν περα και τους κραζουν οτι δε σεβονται το οελατη τους και οτι ποτε δε θα κανουν χρηση των υπηρεσιων τους,αν για το ιδιο λογο (για την ασεβεια δλδ)δε θα ξανααγοραζαν προιον της αππλ


Η διαφορά είναι ότι παρ'όλο που με πειράζει το γεγονός της εγγύησης, είμαι ενήμερος εξ αρχής ότι αυτό που θα αγοράσω έχει ένα χρόνο και είμαι σύμφωνος με αυτό.

Δεν βλέπω να με κοροϊδεύει πουθενά η κυρά Apple.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 29/08/2012 - 23:25

Once You Go Mac You Never Go Back

#94   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:24

Δεδομενου οτι πριν απο λιγο διαβαζα ενα τοπικ περι των εγγυησεων και αππλ.εδω ολοκληρη κοτζαμ αππλ δε σεβεται νομοθεσιες και κρατη.και σεις πιανεστε απο μια λεξη (γνησια-ιμιτατιον).δε βλεπω να δειχνετε και την ιδια ευαισθησια στη μαμακα αππλ.ακριβοι στα πιτουρα και φνηνοι στα λαχανα..

Ναι αλλα εκει εχεις επιλογη, δεν σου εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο να αγορασεις iphone. Υποτιθεται οτι γνωριζεις απο πριν (τουλαχιστον εχεις αυτη την δυνατοτητα) πληροφοριες σχετικα με αυτο που θελεις να αγορασεις.
Οπως το ιδιο συμβαινει και οταν θελεις να επισκευασεις κατι, θες να ξερεις και τι ειδους υλικα χρησιμοποιηθηκαν, οτιδηποτε και αν ειναι αυτο ειτε λεγεται iphone, αυτοκινητο, σπιτι.

Οσο και να λεμε οτι ειναι απλα μια λεξη, η ιδια αυτη λεξη χτυπαει ασχημα στα αυτια των περισσοτερων, κακα τα ψεματα... Οι περισσοτεροι απο εμας θα επιλεγαμε το "γνησιο" αντι του "ιμιτασιον" για αυτο και αυτο εχει βαφτιστει και ως "γνησιο" απο καποιους για ευνοητους λογους.. Απλα τα πραγματα νομιζω.

#95   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:25

Ειναι αστειο να βλεπω μερικους να ειναι τη μια ετσι και την αλλη γιουβετσι παντως

#96   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:26

Πριν καιρο ειχα αγορασει κινητο απο αυτο το φορουμ.
Ξανα μπηκα για να το πουλησω. Το πουλησα.
Και ξανα μπηκα για να πουλησω ενα 3GS και βρηκα το τοπικ.
ΥΓ- Εκτιμω το βιογραφικο σου οπως το εξεφρασες, δεν εκτιμω την αλαζονεια τυπου "know-it-all-kinda-guy".
respect στην δουλεια σου μπορει να εισαι τελειος, αλλα εχεις λαθος attitude ωσον αφορα τις πληροφοριες που πλασαρεις.
Αν εγω δλδ θελω να ελεγξω την validity των πληροφοριων σου δεν εχω τπτ....
δλδ πας να βγαλεις καποιον λαθος απλα επειδη το ειπες.
Το ιδιο κανει και ο αλλος που λεει τα parts γνησια.


Δεν είχα κανένα λάθος attitude.Ότι λέω εγώ το λένε κι άλλοι 1000.Ότι δλδ δεν υπάρχουν γνήσια ανταλλακτικά.
Δεν είμαι παντογνώστης, το συγκεκριμένο θέμα το έχω ψάξει και εξέφερα άποψη. Ούτε το παίζω ξερόλας ούτε τίποτα.

Δεν νομίζω να ήταν σωστός ο τρόπος σου περί ξερόλα περί liar κτλ.Με προσέβαλες κατ επανάληψην γι αυτό είπα ότι είπα..
Αν πάλι ακόμα θέλεις να ελέγξεις το validity των πληροφοριών μου ορίστε:
http://www.asymco.co...factories-cost/

Αναρτημένη εικόνα


#97   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:26

δεν ειναι γνησιο μαμω το κερατο μου ομως ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ......οσο καλο και να ειναι το ανταλακτικο ειναι Μ Ο Υ Φ Α.....δεν ειναι ΒΥ APPLE....σαρεσει δε σαρεσει αυτη ειναι η αληθεια....δε εχεις ΓΝΗΣΙΑ ανταλακτικα εχεις ΜΟΥΦΑ ανταλακτικα με καλη ποιοτητα (αποτι λες τουλαχιστον αλλα δε μπορω να σε πιστεψω φυσικα)



και πιο πριν εκραζα τον υπαλληλο απο το golden i στο cosmos που μου ειπε οτι δεν υπαρχει νομος που λεει οτι δικαιουσαι 2 χρονια εγγυηση....εχει παραγινει το θεμα με τις παπατζες που πουλατε σε οσους δεν ξερουν.....αντε μη μιλησω πιο ασχημα γιατι ειμαι στα καλα μου που κερδιζει η real


Δες μπαλίτσα.... :P

#98   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:26

και πως θα πείσω τον πελάτη για την ποιότητα μου φίλε μου, όταν όλοι λένε γνήσια, ΟΕΜ και πράσινα άλογα?

Μπες λίγο στην θέση μου να καταλάβεις.... σκέψου ότι το 80% των πελατών είναι απλοί χρήστες, μην βλέπεις εδώ μέσα που έχετε αποκρυπτογραφήσει τον κώδικα DaVinci...

δεν είναι λογική αυτή,
επειδή οι άλλοι είναι ψεύτες και ανακριβείς θα γίνεις και εσύ?
δεν υπάρχει καμια αποκρυπτογράφηση για το τι σημαίνει γνήσιο και τι όχι.

#99   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:27

Η διαφορά είναι ότι παρ'όλο που με πειράζει το γεγονός της εγγύησης, είμαι ενήμερος εξ αρχής ότι αυτό που θα αγοράσω έχει ένα χρόνο και είμαι σύμφωνος με αυτό.

Δεν βλέπω να με κοροϊδεύει πουθενά η κυρά Apple.

Δε σε κοροιδευει προσωπικα επειδη εισαι ενημερος?το οτι καταπατα νομοθεσιες κρατων και τις υπερβαινει δεν ειναι κοροιδια προσωπικη και δε σε αγγιζει εσενα ε?

#100   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:27

Δεν γνωρίζεις τι δίνουν σε Apple Store refurbished.
Λονδίνο, Βερολίνο από Apple Store και Ελλάδα από εγγυήσεις, όλα κίτρινες οθόνες. Διαπιστωμένο προσωπικά.


To ότι έχει κίτρινη οθόνη το θεωρείς ελάττωμα?

#101   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:29

Δες μπαλίτσα.... :P


απαντηση επαγγελματια....οχι κινητο ουτε για το καζανακι δεν θα σε φωναζα...κ εννοειτε θα φας και δυσφημηση να το ξερεις....οπως θα φαει και το golden i...

#102   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:31

Δε σε κοροιδευει προσωπικα επειδη εισαι ενημερος?το οτι καταπατα νομοθεσιες κρατων και τις υπερβαινει δεν ειναι κοροιδια προσωπικη και δε σε αγγιζει εσενα ε?


Σου λέω και δεν το καταλαβαίνεις. Σαν καταναλωτής αποδέχομαι τους όρους της και αγοράζω τα προϊόντα της. Δεν μου έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσω κάτι.

Οπότε ξέρω από πριν ότι θα έχω 1 χρόνο εγγύηση και είμαι εντάξει με αυτό.

Μην πάμε σε νομοθεσίες, διότι όπως έχω γράψει και παλιότερα υπάρχει και νόμος που και ο ιδιώτης όταν πουλάει κάτι σε ένα άλλο ιδιώτη είναι υποχρεωμένος να παρέχει 6μηνη εγγύηση.

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν φαντάζομαι...
Once You Go Mac You Never Go Back

#103   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:33

To ότι έχει κίτρινη οθόνη το θεωρείς ελάττωμα?


Το θεωρώ ανεκτό ανταλλακτικό να μπει σε πελάτη αλλά όχι σε πελάτη του iHomeService, ακούγομαι γραφικούρα τώρα αλλά έτσι είμαι, κανω κάτι το κάνω καλά.

Κίτρινο = πολύ απλά κιτρίνισε η εποξική κόλα κατά την συγκόλληση στον φούρνο του Digitizer με την LCD, λόγω αστοχίας (χρόνος, θερμοκρασία, ποιότητα εποξιικής)

απαντηση επαγγελματια....οχι κινητο ουτε για το καζανακι δεν θα σε φωναζα...κ εννοειτε θα φας και δυσφημηση να το ξερεις....οπως θα φαει και το golden i...


την λεπτή γραμμή του χαβαλέ δεν την είδες εε?

#104   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:34

Το θεωρώ ανεκτό ανταλλακτικό να μπει σε πελάτη αλλά όχι σε πελάτη του iHomeService, ακούγομαι γραφικούρα τώρα αλλά έτσι είμαι, κανω κάτι το κάνω καλά.

Κίτρινο = πολύ απλά κιτρίνισε η εποξική κόλα κατά την συγκόλληση στον φούρνο του Digitizer με την LCD, λόγω αστοχίας (χρόνος, θερμοκρασία, ποιότητα εποξιικής)

την λεπτή γραμμή του χαβαλέ δεν την είδες εε?


με βλεπεις να κανω χαβαλε?
εγω σοβαρα σε μιλαω

#105   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/08/2012 - 23:34

σαν ιδέα για service στο χώρο του πελάτη άριστη,
σαν ποιότητα δεν μπορώ να απαντήσω,
σαν τρόπο επικοινωνίας με τους υποτιθέμενους πελάτες σου ερασιτεχνική.
θα σου πρότεινα με την πρώτη ευκαιρία να διορθώσεις για αρχή τις ανακρίβειες.
τα λάθη άλλωστε είναι ανθρώπινα αλλά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως φρόντισε να τα διορθώσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 29/08/2012 - 23:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες