Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Νεο Lumia 920. Mολις κυκλοφορησε.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 22/09/2012 - 12:15

Μερικες φορες αναρρωτιεμαι, πως και η apple δεν έχει μηνύσει ακόμη το νησι της Ιου (Ios) για παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 12:17

Α ενώ η Apple δεν δικτυώθηκε θες να μου πεις; Αν ήθελε να δικτυωθεί γιατί δεν άφηνε το λειτουργικό της να μπαίνει και σε custom pc όχι φτιαγμένα από την ίδια;

Η Apple τα τελευταία χρόνια που είναι στο απόγειο της,τι κάνει; Όλα σχετικά είναι.

H MS έκανε ένα μεγάλο μπαμ με τα Windows το οποίο είναι αδιαμφισβήτητα και με τα χέρια κάτω το πιο επιτυχημένο λειτουργικό βάσει των αριθμών.



Οκ,κατάλαβα λάθος..Δε διαφωνώ. Εγώ πιστεύω ότι το να παίρνεις κάποια ιδέα και να την ενσωματώνεις είναι καλό. Αλλοι δεν το πιστεύουν που ενσωματώνουν και κάνουν και πατέντες.
Τόσες πατέντες όσες έγιναν τα τελευταία 2 χρόνια δεν είχε κάνει η Apple όλα τα χρόνια του Jobs.


Κάνεις τεράστιο λάθος. Έχεις δει πολλούς διαφορετικούς αντάπτορες, κάμερες, πληκτρολόγια να βαλζει η Apple στα μαγαζιά της; Η Apple είναι πολύ κλειστή σε αυτά, καμία σχέση με ΜΣ.

#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 12:18

Κάνεις τεράστιο λάθος. Έχεις δει πολλούς διαφορετικούς αντάπτορες, κάμερες, πληκτρολόγια να βαλζει η Apple στα μαγαζιά της; Η Apple είναι πολύ κλειστή σε αυτά, καμία σχέση με ΜΣ.


Η microsoft δεν έχει μαγαζιά. Βάζει και η Apple ναι αντάπτορες και έχουν το ελάχιστο 30Ε. Ότι πάρεις 30+.
Η Apple έχει τη λογική αυτήν που έχει τώρα γιατί έχει βρει και τα κάνει.

Αναρτημένη εικόνα


#64   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 22/09/2012 - 12:26

Μερικες φορες αναρρωτιεμαι, πως και η apple δεν έχει μηνύσει ακόμη το νησι της Ιου (Ios) για παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων...

καλοοοο

#65   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 08/10/2012 - 16:29

Τελικα ξερουμε τιποτα για το ποτε θα ερθει Ελλαδα το lumia 920; Και το κυριοτερο: θα το προμοταρει η vodafone ;;; (αυτο προϋποθετει να το φερει στα καταστηματα της βεβαια!!) Γιατι πριν μια βδομαδα που ρωτησα για το 4s μου ειπαν επιδοτηση 140-160 σε μεγαλουτσικο προγραμμα (βλεπε unlimited 45...+)
Και αλλη μια ερωτηση αν ξερει καποιος.. Το προηγουμενο lumia 800-900 ηταν πολυκαρβονικο υλικο αλλα unibody, και τωρα ειδα στο βιντεο που εχει ανεβασει ο φιλος και εβγαλε την πλατη του ο τυπος που το μεταχειριζοταν. Το 920 δηλαδη δεν ειναι 1 μονο part που δε μπορεις να το ανοιγοκλεινεις;;;

#66   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2012 - 19:40

Τελικα ξερουμε τιποτα για το ποτε θα ερθει Ελλαδα το lumia 920; Και το κυριοτερο: θα το προμοταρει η vodafone ;;; (αυτο προϋποθετει να το φερει στα καταστηματα της βεβαια!!) Γιατι πριν μια βδομαδα που ρωτησα για το 4s μου ειπαν επιδοτηση 140-160 σε μεγαλουτσικο προγραμμα (βλεπε unlimited 45...+)
Και αλλη μια ερωτηση αν ξερει καποιος.. Το προηγουμενο lumia 800-900 ηταν πολυκαρβονικο υλικο αλλα unibody, και τωρα ειδα στο βιντεο που εχει ανεβασει ο φιλος και εβγαλε την πλατη του ο τυπος που το μεταχειριζοταν. Το 920 δηλαδη δεν ειναι 1 μονο part που δε μπορεις να το ανοιγοκλεινεις;;;


Μέσα στον Νοεμβριο αν θυμάμαι καλά θα έρθει Ευρώπη.
Αυτό που είδες είναι το 820 το οποίο έχει αποσπώμενη πλάτη και αλλάζεις και χρώματα αν θες.

Είμαι ανάμεσα σε iPhone 5 και 920, δύσκολη απόφαση....
Αυτή την στιγμή είμαι με 4s, razr και htc trophy ( wp).
Το ένα (μεγάλο)πρόβλημα είναι το market στα wp με άθλιες, λίγες και ακριβές εφαρμογές.
Το άλλο είναι ότι μετά το άκυρο που έριξε στο 800 και ιδιαιτέρως στο 900 αντε να τους ξανα εμπιστευτείς...

#67   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 09/10/2012 - 01:23

Και γω μεταξυ αυτων των δυο συσκευων ειμαι. Αλλα δεν ξερω καν αν θα το φερει η Vodafone που με ενδιαφερει. Εριξα μια ματια στο marketplace και εχεις δικιο, δεν εχει σχεδον τιποτα (ειμαστε και καλομαθημενοι απο το App store!!). Παρακολουθησα και την παρουσιαση του lumia 920 (σχεδον 1,5 ωρα) και ενας απο τους τυπαδες που μιλησαν αφησε να εννοηθει οτι οι developers ΘΑ ασχοληθουν με αυτο το λειτουργικο και οτι οι εφαρμογες θα πληθυνουν συντομα. Φεξε Μαη μου ... δηλαδη!
Τεχνολογικα με καλυπτει και με το παραπανω. Ξεχωρισα την οθονη με πολυ καλη αναλυση αν και λιγο μεγαλυτερη απ' οσο θα ηθελα, καμερα δυνατη με ομορφα applications που επεμβαινεις στα βιντεο που τραβας, ομορφο UI (οσο μας εδειξαν στην παρουσιαση, πιο αναλυτικα οταν παρουσιαστει το windows 8 τελος του μηνα), ταχυτητα επεξεργαστη, Nokia maps, Nokia drive και Nokia City Lens (αν υποστηριζεται Ελλαδα).
Θα το υποστηριξουν λεει για τουλαχιστον 18 μηνες... Ειδωμεν...
Τελος εχω ενδοιασμο για το αν θα το φερει η βοντα μιας και με το lumia 800 (που το προμοταρε τρελα με διαφημισεις και ακριβα δωρα στο καταστημα) εχω καταλαβει οτι απετυχε ... Οποτε τι μενει μετα για οσους το επιλεξουμε? Κωτσοβολος, Public ή κανενα λιγοτερο γνωστο μαγαζι μεσω skroutz που θα το πουλαει πολυ φθηνοτερα.

Υ.Γ: taigetos ειχες δικιο, αυτο που ειδα ηταν το 820. Το 920 ειναι unibody.

Τελευταία επεξεργασία από: ChriSS78, 09/10/2012 - 01:25


#68   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/10/2012 - 09:29

Εγώ πάλι όταν βλέπω κινητά με 185 gr βάρος και τέτοιες μεγάλες οθόνες θα τα συγκρίνω με το iPad mini όταν βγει κι όχι με το iPhone 5...

#69   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/10/2012 - 09:38

Εγώ πάλι όταν βλέπω κινητά με 185 gr βάρος και τέτοιες μεγάλες οθόνες θα τα συγκρίνω με το iPad mini όταν βγει κι όχι με το iPhone 5...


Μου θυμίζει κάτι Ericsson που ήταν σαν τούβλο , στην αρχή της κινητής τηλεφωνίας , και που μ'αυτό έσπαγε καρύδια χωρίς να παθαίνει τίποτα !!!

Αναρτημένη εικόνα

και με ξύλινη επένδυση !!!

#70   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 09/10/2012 - 17:26

Και εγώ είμαι σε μεγάλο δυλημμα. iPhone 5 or Lumia 920?
Τέλος του μήνα κυκλοφορεί στην Ευρώπη με τιμή 620 και 32Gb! Μόνο το μέγεθος και το market με ενοχλούν καθώς χρειάζομαι να υπάρχει άψογη κάμερα και νομίζω πως το νοκια εχει την καλύτερη!

#71   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 09/10/2012 - 23:31

Καταλαβαινω την ταση διακωμωδησης του θεματος απο καποιους αλλα ας μην μπω σε αυτη τη διαδικασια του τρολαρισματος . . . Η Nokia παντως δεν ξερει ακομα τιποτα (μιλησα μαζι τους σημερα και μου ειπαν στο επομενο 3μηνο θα ερθει η συσκευη!).

#72   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/10/2012 - 23:35

Η microsoft δεν έχει μαγαζιά. Βάζει και η Apple ναι αντάπτορες και έχουν το ελάχιστο 30Ε. Ότι πάρεις 30+.
Η Apple έχει τη λογική αυτήν που έχει τώρα γιατί έχει βρει και τα κάνει.


Εχει και η ms δικο της store :D

#73   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:03

Η Nokia παντως δεν ξερει ακομα τιποτα (μιλησα μαζι τους σημερα και μου ειπαν στο επομενο 3μηνο θα ερθει η συσκευη!).


"Η Nokia εξέδωσε επίσημα Δελτία Τύπου σε Ρωσία και Γερμανία επιβεβαιώνοντας ότι τα Lumia 920 και Lumia 820 θα κυκλοφορήσουν το Νοέμβριο, ενώ αποκάλυψε και τις προτεινόμενες τιμές..."
Οπότε σιγά σιγά θα ειναι και εδώ!

#74   SteveWho

SteveWho

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:57

πλαστικα και μαλ**ιες... σας πετανε ενα ασυρματη φορτιση και nfc και τσιμπησατε ολοι με 185γρ δολωμα! για να δουμε ποσο καλα θα τα παει στα drop test, torture test με τα "ενισχυμενα" ΠΛΑΣΤΙΚΑ, camera test, benchmarks κτλ και τοτε τα ξαναλεμε. Τελος, λυστε μου 2 αποριες οταν θα βαρεθεις το κιτρινο και το κοκκινο γιατι Face it, τα χρωματιστα κινητα μετα απο καποιο διαστημα τα βαριεται το ματι. τοτε τι θα το κανεις; γιατι οι περισσοτεροι στο κιτρινο θα το παρετε. και ποσο εισαι διατεθημενος να περιμενεις να βγουν εφαρμογες;

#75   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:23

Βασικά περιμένω το iPhone 5 (έχω ήδη πάρει μεμβράνη και θήκη), αλλά εαν (λέω εαν) άλλαξω ποτέ για να παω αλλού, θα προτιμούσα Nokia (το 920 το θεωρώ άψογη συσκευή, και τo λειτουργικό του που το έχω δουλέψει άψογο). Τα Samsung Galaxy δεν τα μπορώ με τίποτα: εκτός του ότι το Android δε μου λέει κάτι, έπιασα στα χέρια μου το S3 και ήταν σα να κρατάω τυρόπιτα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες