Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Νεο Lumia 920. Mολις κυκλοφορησε.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:29

Η αλήθεια είναι οτι πέρα απ'την πλάκα που θύμωσε και το φίλο μας παραπάνω , το 920 θα είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο.....Αν δέν είχα το...πρόβλημα μου με το iphone μπορεί να το σκεφτόμουνα ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:53

Τουλάχιστον μας το λες και παραδεχεσαι και το κόλλημα σου με το iPhone και το ότι ειναι καλο το νοκια.
Οι άλλοι ειναι τόσο θύματα που υποστηρίζουν μια συσκευή όπως και αν ειναι και πραγματικά εθελοτυφλούν!
Ήθελα να ήξερα τι κέρδος έχετε από όλο αυτό το κόλλημα και την επίθεση που κάνετε σε εμάς που μιλάμε για κάτι διαφορετικό...

πλαστικα και μαλ**ιες... σας πετανε ενα ασυρματη φορτιση και nfc και τσιμπησατε ολοι με 185γρ δολωμα! για να δουμε ποσο καλα θα τα παει στα drop test, torture test με τα "ενισχυμενα" ΠΛΑΣΤΙΚΑ, camera test, benchmarks κτλ και τοτε τα ξαναλεμε. Τελος, λυστε μου 2 αποριες οταν θα βαρεθεις το κιτρινο και το κοκκινο γιατι Face it, τα χρωματιστα κινητα μετα απο καποιο διαστημα τα βαριεται το ματι. τοτε τι θα το κανεις; γιατι οι περισσοτεροι στο κιτρινο θα το παρετε. και ποσο εισαι διατεθημενος να περιμενεις να βγουν εφαρμογες;

Εχουν κάνει ήδη πολλά τεστ εκτός του drop.
Οσο για την απορία σου, το άσπρο και το μαύρο απο όσο ξέρω και αυτα χρώματα ειναι τα οποία υπάρχουν και στο νοκια. Επίσης η εταιρία (Apple) που υποστηρίζεις τοσο, ειναι υπέρ του χρώματος σε πολλές συσκευές...

#78   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:57

Εχει και η ms δικο της store :D


Δεν έχει σε τέτοια εκτεταμένη κλίμακα όμως όπως τα AppleStores και δεν έχει τόσα προϊόντα. Πλέον έχουν κυρίως Software,πέρα από ποντίκια/πληκτρολόγια που δεν είναι κάτι σοβαρό.

Μια χαρά το lumia 920,το μόνο που με προβληματίζει είναι η έλλειψη Apps αλλά έχουν πέσει πολλά φράγκα και θα φτιάξει. Κατά τα άλλα σαν κινητό δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από iPhone σε specs,μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.
Το μόνο αρνητικό το βάρος.

Αναρτημένη εικόνα


#79   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 10/10/2012 - 12:02

Μια χαρά το lumia 920,το μόνο που με προβληματίζει είναι η έλλειψη Apps αλλά έχουν πέσει πολλά φράγκα και θα φτιάξει. Κατά τα άλλα σαν κινητό δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από iPhone σε specs,μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.
Το μόνο αρνητικό το βάρος.

Θα συμφωνήσω μαζι σου σε ολα! Εφαρμογές ελπίζω με την κυκλοφορία των 8 να αρχίσουν να βγαίνουν 10-10! Απλα ειναι αρχή ακόμα και πρέπει να το δεχτουμε!

#80   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/10/2012 - 12:15

Εγώ πέρα από το lumia θα συμφωνήσω στις 2 πρώτες γραμμές σου.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το φαινόμενο της παρωπίδας πραγματικά. Αν ήταν έτσι πάντα θα μέναμε στάσιμοι και θα είχαμε ακόμα τις παντόφλες της Nokia,Se.

Τουλάχιστον μας το λες και παραδεχεσαι και το κόλλημα σου με το iPhone και το ότι ειναι καλο το νοκια.
Οι άλλοι ειναι τόσο θύματα που υποστηρίζουν μια συσκευή όπως και αν ειναι και πραγματικά εθελοτυφλούν!


Αναρτημένη εικόνα


#81   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/10/2012 - 12:21

Και το ζητημα των εφαρμογων αναμεσα στα λειτουργικα κατα τη γνωμη μου ειναι υπερ υπερεκτιμημενο..10-15 εφαρμογες χρησιμοποιουμε ολοι.εμενα δε θα με πειραζε εαν το λουμια ειχε ελαχιστες βασικες εφαρμογες που χρησιμοποιω..και ας μη ξεπερνουσαν σε συνολο ουτε τις 100

#82   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 10/10/2012 - 12:23

Και το ζητημα των εφαρμογων αναμεσα στα λειτουργικα κατα τη γνωμη μου ειναι υπερ υπερεκτιμημενο..10-15 εφαρμογες χρησιμοποιουμε ολοι.εμενα δε θα με πειραζε εαν το λουμια ειχε ελαχιστες βασικες εφαρμογες που χρησιμοποιω..και ας μη ξεπερνουσαν σε συνολο ουτε τις 100

ακριβώς..δεν με ενδιαφέρει να υπάρχουν 100 εφαρμογές με κλανιές..θέλω λίγες και καλές!

#83   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/10/2012 - 12:54

Εγώ πέρα από το lumia θα συμφωνήσω στις 2 πρώτες γραμμές σου.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το φαινόμενο της παρωπίδας πραγματικά. Αν ήταν έτσι πάντα θα μέναμε στάσιμοι και θα είχαμε ακόμα τις παντόφλες της Nokia,Se.


Έτσι είναι.
Πιστεύω ότι πρόκειται για άτομα με ανασφάλειες που έχουν την ανάγκη ανήκουν κάπου, αισθάνονται ότι γίνονται αποδεκτοί από ένα σύνολο και αυτό τους κάνει να αισθάνονται καλά και υπερασπίζονται το προιόν, την ιδεολογία μέχρις εσχάτων προκειμένου να δικαιολογήσουν (στον εαυτό τους περισσότερο) την επιλογή τους.
Το φαινόμενο βέβαια δεν περιορίζεται στα προϊόντα τεχνολογίας αλλά και στον αθλητισμό, στην πολιτική και πάει λέγοντας...


Και το ζητημα των εφαρμογων αναμεσα στα λειτουργικα κατα τη γνωμη μου ειναι υπερ υπερεκτιμημενο..10-15 εφαρμογες χρησιμοποιουμε ολοι.εμενα δε θα με πειραζε εαν το λουμια ειχε ελαχιστες βασικες εφαρμογες που χρησιμοποιω..και ας μη ξεπερνουσαν σε συνολο ουτε τις 100


ακριβώς..δεν με ενδιαφέρει να υπάρχουν 100 εφαρμογές με κλανιές..θέλω λίγες και καλές!


Έχετε ένα δίκιο σε αυτό που λέτε, αυτό έλεγα και εγώ πρίν πάρω συσκευή με WP αλλά κατέληξε να είναι τρίτη στην σειρά απο τις συσκευές που χρησιμοποιώ εξαιτίας του περιορισμένου market κακά τα ψέματα αλλά μας έχει καλομάθει το app store.
Δεν θα πω περισσότερα ψάξτε στο market των WP για tapatalk και ρίξτε μία ματιά στο περιβάλλον της εφαρμογής που θα σας δώσει το αποτέλεσμα.

Το θέμα αυτό λύνεται εύκολα (και θα λυθεί πιστεύω) αρκεί να το θέλει η Microsoft, κατά τα άλλα είναι μια κορυφαία συσκευή απο αυτά που γνωρίζουμε έως τώρα και είναι η μία από τις 2 επιλογές μου.
Αλλά κάνω υπομονή να δω απο κοντά και το iPhone και το 920 να τα πιάσω στα χέρια μου να μάθω τι ισχύει για μπαταρία κλπ στην πράξη και θα αποφασίσω.

#84   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/10/2012 - 13:06

Πάντως μήν αποκλείεις να αρέσει σε κάποιον ένα προιόν και να το υποστηρίζει !!! Εχω πάρει ανάμεσα στα iphone και πολλά άλλα τηλέφωνα και απλά δέν μου άρεσαν.Οχι τόσο τουλάχιστον ώστε να τα κρατήσω όσο το iphone . Kαι φυσικά δέν φοράμε παροπίδες και έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά !!!

#85   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/10/2012 - 13:15

Εγώ δε λέω για σένα που σου αρέσει περισσότερο το iPhone για τον οποιοδήποτε λόγο. Δεν μπορώ να κατακρίνω εγώ μια προτίμηση.
Μπορώ να κατακρίνω όμως κάποιον που ενώ έχει iPHone προσπαθεί να βγάλει όλα τα άλλα κινητά άχρηστα ενώ αντικειμενικά μπορεί να είναι και καλύτερα σε δυνατότητες. Αν έλεγαν δεν μου αρέσουν και μου αρέσει το iPhone δεν θα μπορούσα να πω τίποτα.

Απλά κάποιοι κάνουν μια επιλογή επειδή έτσι γουστάρουν και προσπαθούν να αυτοϋποκριθούν ότι είναι και ότι καλύτερο υπάρχει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/10/2012 - 13:16

Αναρτημένη εικόνα


#86   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/10/2012 - 13:21

Πάντως μήν αποκλείεις να αρέσει σε κάποιον ένα προιόν και να το υποστηρίζει !!! Εχω πάρει ανάμεσα στα iphone και πολλά άλλα τηλέφωνα και απλά δέν μου άρεσαν.Οχι τόσο τουλάχιστον ώστε να τα κρατήσω όσο το iphone . Kαι φυσικά δέν φοράμε παροπίδες και έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά !!!


Ίσως να μην το είπα καλά, φυσικά και δεν το αποκλείω!
Και για εμένα το iPhone είναι no1 για τις ανάγκες μου αλλά τέλειο δεν είναι και παραδέχομαι τα - όπως και τα πολλά + βεβαίως.

#87   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2012 - 13:33

Το χειρότερο βέβαια είναι οτι τα βγάζουν "άχρηστα" χωρίς να τα έχουν δουλέψει.. Χωρίς να τα έχουν πιάσει στα χέρια τους.

Τα WP θα έχουν και τη ποιότητα και την υποστήριξη που τους αρμόζει. Πολλοί είναι αυτοί που συγκρίνουν το λειτουργικό με την αμμεσότητα του iOS.

Φυσικά όλο αυτό μόνο καλό θα κάνει σε εμάς. Ο ανταγωνισμός ανεβαίνει..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#88   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 10/10/2012 - 15:17

Παιδια πανέμορφη συσκευή αλλα με το βάρος υπάρχει θέμα... Το 4ς μου φενεται βαρύ με αυτο ; Τι να πω περιμένω να το δω απο κοντα...
Προβλέπω στο drop test να γίνετε κομμάτια...

#89   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/10/2012 - 15:39


Παιδιά, κινητό με σουπερ ντουπερ δυνατότητες είναι αλλά ρε παιδιά, 185gr!!!????
Δεν θα το συγκρίνω με το iPhone 5.
Σα να έχω Ferrari και να έρχεται ο άλλος με το Scania και να μου λέει, καλό το εργαλείο σου αλλά εγώ δες τι μπορώ να κουβαλήσω...!!!!
Δεν το λέω προσβλητικά αλλά απευθύνεται σε άλλους πελάτες και έχει άλλους ανταγωνιστές!

#90   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 10/10/2012 - 15:47

Παιδιά, κινητό με σουπερ ντουπερ δυνατότητες είναι αλλά ρε παιδιά, 185gr!!!????

Δεν γίνεται αλλιώς όμως... Θυσιάζουμε κάτι για να έχουμε κάτι άλλο! Η μεγάλη οθόνη, η μπαταρία και ολα τα τσιπακια που εχει απάνω ειναι αποτέλεσμα του βάρους του!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες