Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Samsung vs iPhone 5. Η έντυπη διαφήμιση που θα συζητηθεί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:26

Στο θεμα της διαφημισης τωρα.

Η Samsung προσπαθει και αυτη να πεισει οτι το S3 ειναι καλυτερο απο το χαλια iPhone 5. Προβαλλοντας στη λιστα των χαρακτηριστικων πραγματικα οτιναι.

Γιατι δεν βγαζει διαφημιση S3 vs Nokia Lumia η S3 vs HTC η LG? Αφου ολοι ξερουν οτι η Apple πεθανε, το iOS ειναι χαλια, οσοι αγοραζουν Apple ειναι sheeps ktl. Γιατι τοση προσπαθεια βρε παιδια.? Ειναι να απορει κανεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:28

Στο θεμα της διαφημισης τωρα.

Η Samsung προσπαθει και αυτη να πεισει οτι το S3 ειναι καλυτερο απο το χαλια iPhone 5. Προβαλλοντας στη λιστα των χαρακτηριστικων πραγματικα οτιναι.

Γιατι δεν βγαζει διαφημιση S3 vs Nokia Lumia η S3 vs HTC η LG? Αφου ολοι ξερουν οτι η Apple πεθανε, το iOS ειναι χαλια, οσοι αγοραζουν Apple ειναι sheeps ktl. Γιατι τοση προσπαθεια βρε παιδια.? Ειναι να απορει κανεις.


It's called...marketing!

#48   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:32

Εσεις που και καλα εχετε iPad αλλα το iPhone δεν σας αρεσει και θεοποιειτε το S3....... δεν φορανε και τα 2 iOS?

Δεν σας ενοχλουν οι περιορισμοι και το κλειστο συστημα της Apple? Τρελα πουλατε? Γιατο δεν περνετε ενα Android Tablet να χαρειτε το ανοιχτο λογισμικο της Google?

Α μιας και μιλαμε για ανοιχτο λογισμικο και κολοκυθια τουμπανα δειτε και χαρειτε την Don;'t Be Evil εταιρεια σας σε ολο της το μεγαλειο: http://in.reuters.co...E88C0HW20120913

#49   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:35

Οταν κατα γενικη ομολογια τα χαρακτηριστικα του αντιπαλου σου ειναι λιγοτερα το να καθεσαι και να ασχολεισαι μαζι του κατι δειχνει!Μαλλον κατι λειπει απο τα τηλεφωνα σου που το χει ο αλλος και τα κανει μοναδικα.Λειτουργικο?Υλικα και ποιοτητα κατασκευης?Αντοχη του τηλεφωνου?(βλεπεις 3g να κυκλοφορουν ακομα)...

#50   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:41

Εσεις που και καλα εχετε iPad αλλα το iPhone δεν σας αρεσει και θεοποιειτε το S3....... δεν φορανε και τα 2 iOS?

Δεν σας ενοχλουν οι περιορισμοι και το κλειστο συστημα της Apple? Τρελα πουλατε? Γιατο δεν περνετε ενα Android Tablet να χαρειτε το ανοιχτο λογισμικο της Google?

Α μιας και μιλαμε για ανοιχτο λογισμικο και κολοκυθια τουμπανα δειτε και χαρειτε την Don;'t Be Evil εταιρεια σας σε ολο της το μεγαλειο: http://in.reuters.co...E88C0HW20120913


Κατάλαβες τώρα πια είναι η διαφορά ενός fanboy από έναν σκεπτόμενο καταναλωτή? Στα tablet η Apple δεν έχει ανταγωνισμό. Στα κινητά...πλέον έχει.
Α και κάτι για να κλείσω. Δε προσπαθώ να σας πείσω ότι το S3 είναι καλύτερο από το iphone 5. Ούτε εγώ δεν έχω πειστεί 100%. Αλλά μάλλον προς τα εκεί πάει το πράγμα.

Οταν κατα γενικη ομολογια τα χαρακτηριστικα του αντιπαλου σου ειναι λιγοτερα το να καθεσαι και να ασχολεισαι μαζι του κατι δειχνει!Μαλλον κατι λειπει απο τα τηλεφωνα σου που το χει ο αλλος και τα κανει μοναδικα.Λειτουργικο?Υλικα και ποιοτητα κατασκευης?Αντοχη του τηλεφωνου?(βλεπεις 3g να κυκλοφορουν ακομα)...


Αν έβλεπες τι κινητά κυκλοφορούν ακόμα...

Το θέμα με τα χαρακτηριστικά το απάντησα στο post του Researcher. Για το ότι κάθομαι και ασχολούμαι? Κυριακή είναι έχω λίγο ελεύθερο χρόνο.

#51   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:45

Άντε να τω ΦΩΝΑΞΩ πάλι... Το s3 μπορεί να φτιάχνει, καφέ, κρουασάν, γεμιστά, γιουβαρελάκια, κατσικάκι λαδορίγανη, κόκορα μακαρονάδα, να βλέπεις 2 ταινίες μαζί, μία εσυ μία η πεθερά, να μιλά μαζί της και να συμφωνεί πάντα, να πηγαίνει τα παιδιά σχολείο, να τους κάνει φροντιστήριο, να τα μαθαίνει ξένες γλώσσες, να σου βρίσκει γκόμενα ή γκόμενο
Εάν δεν έχεις... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 700€ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ...!!! Είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ένα τόσο καλό τηλέφωνο να έχει ΤΟΣΟ ΦΤΗΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ...!!! Τέλος αυτή είναι η αλήθειας...ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: boxer, 16/09/2012 - 15:46


#52   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:47

Κατάλαβες τώρα πια είναι η διαφορά ενός fanboy από έναν σκεπτόμενο καταναλωτή? Στα tablet η Apple δεν έχει ανταγωνισμό. Στα κινητά...πλέον έχει.
Α και κάτι για να κλείσω. Δε προσπαθώ να σας πείσω ότι το S3 είναι καλύτερο από το iphone 5. Ούτε εγώ δεν έχω πειστεί 100%. Αλλά μάλλον προς τα εκεί πάει το πράγμα.


Εγω δεν ειμαι Apple fanboy. Μορει να εχω iPhone αλλα σε tablet εχω Android. Αλλα δεν μπαινω να πρηζω τα συκωτια τυων αλλων σεα τυο το forum και να τους πεισω να παρουν Android tablet.

Αυτη ειναι η διαφορα ενός Samsung fanboy απο εναν σκεπτομενο καταναλωτη

#53   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:49

ενα θα σας πω!!το μελλον ειναι αυτο..



http://www.myphone.g...e.142/hands-on/

wash an go

#54   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:50

Άντε να τω ΦΩΝΑΞΩ πάλι... Το s3 μπορεί να φτιάχνει, καφέ, κρουασάν, γεμιστά, γιουβαρελάκια, κατσικάκι λαδορίγανη, κόκορα μακαρονάδα, να βλέπεις 2 ταινίες μαζί, μία εσυ μία η πεθερά, να μιλά μαζί της και να συμφωνεί πάντα, να πηγαίνει τα παιδιά σχολείο, να τους κάνει φροντιστήριο, να τα μαθαίνει ξένες γλώσσες, να σου βρίσκει γκόμενα ή γκόμενο
Εάν δεν έχεις... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 700€ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ...!!! Είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ένα τόσο καλό τηλέφωνο να έχει ΤΟΣΟ ΦΤΗΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ...!!! Τέλος αυτή είναι η αλήθειας...ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ...!!!


Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει την ποιότητα υλικών που έχει το iphone 5. Αλλά είναι τι θέλει κανένας, ποιότητα η δυνατότητες. Εγώ επέλεξα το δεύτερο.

#55   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:52

http://9gag.com/gag/5370870?ref=fb.s

Ας γελασουμε λιγοοοο!!
Αναρτημένη εικόνα

#56   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:53

Κατάλαβες τώρα πια είναι η διαφορά ενός fanboy από έναν σκεπτόμενο καταναλωτή? Στα tablet η Apple δεν έχει ανταγωνισμό. Στα κινητά...πλέον έχει.
Α και κάτι για να κλείσω. Δε προσπαθώ να σας πείσω ότι το S3 είναι καλύτερο από το iphone 5. Ούτε εγώ δεν έχω πειστεί 100%. Αλλά μάλλον προς τα εκεί πάει το πράγμα.

Αν έβλεπες τι κινητά κυκλοφορούν ακόμα...

Το θέμα με τα χαρακτηριστικά το απάντησα στο post του Researcher. Για το ότι κάθομαι και ασχολούμαι? Κυριακή είναι έχω λίγο ελεύθερο χρόνο.


Malebuffy δε μπορώ να βρω το ποστ που λες και θα ήθελα να δω τί έγραψες

#57   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 15:56

Εγω δεν ειμαι Apple fanboy. Μορει να εχω iPhone αλλα σε tablet εχω Android. Αλλα δεν μπαινω να πρηζω τα συκωτια τυων αλλων σεα τυο το forum και να τους πεισω να παρουν Android tablet.

Αυτη ειναι η διαφορα ενός Samsung fanboy απο εναν σκεπτομενο καταναλωτη


Μα όπως είπα, δεν πάω να πείσω κανέναν...να το ξαναπώ? Απλά αρχικά απάντησα στο μήνυμα του Researcher. Η συνέχεια υπάρχει ακόμα, μπορείς να την ξαναδιαβάσεις (η σκέτο διαβάσεις)

Malebuffy δε μπορώ να βρω το ποστ που λες και θα ήθελα να δω τί έγραψες



Airplay - AllsharePlay (AllshareCast)
iCloud - Dropbox (50gb free)
Messages - Μάλλον Imessage εννοείς? ChatOn
Facetime - Βιντεοκλήση από το 1998?
Photo sharing via bluetooth with iPhoto - Photosharing μέσω Bluetooth, NFC (S Beam) και άλλα πολλά.
5GHz wifi - όπως και το S3
116gr - το αναφέρει η διαφήμιση
Λεπτότερο - επίσης το αναφέρει η διαφήμιση
Ύψιστη ποιότητα κατασκευής - για αυτοκίνητα η κινητά μιλάμε?
iTunes Store - Αυτό είναι καλό τώρα? Παρόλα αυτά Samsung Kies
Find my phone with lost mode! - Ενσωματωμένη ασφάλεια εύρεσης κινητού και Google Latitude
iCloud Web Apps - no comment!
Καλύτερη ανάλυση οθόνης - Καλύτερο PPI εννοείς. Γιατί ανάλυση έχει 1280x720 το S3.
Τέλεια συνεργασία με Mac - ok λογικό - no comment
Υποστήριξη του τηλεφώνου για 3-4 χρόνια (όσον αφορά τις εκδόσεις iOS) - Samsung Galaxy SII ua πάρει το Android JB 4.1 (χωρίς κομμένα features)

Όταν δεν έχουμε ασχοληθεί με κάτι, δε το σχολιάζουμε.... Άπλα κάνουμε τις επιλογές μας και προχωράμε. Δε θα σου αλλάξει κάποιος άποψη ούτε είναι αυτός ο σκοπός μου.
Απλά μερικές φορές πρέπει να το παραδεχτούμε ότι αυτή τη φορά κάποιος έμεινε πίσω...

Αυτό φυσικά δε θα επηρεάσει τις πωλήσεις, όσο υπάρχουν fanboys.

#58   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:05

http://9gag.com/gag/5370870?ref=fb.s

Ας γελασουμε λιγοοοο!!
Αναρτημένη εικόνα


Suuuuuuper!!! Τα είπε όλα ο ποιητής...διαφήμιση της Nokia θα είναι...χοχοχο...!!!

#59   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:07

το message και το facetime και η τελεια συνεργασια με mac ειναι τα συν του iphone?αν ναι τοτε δυσφημηση κανεις στο iphone5.χαχαχαχα anyway εγω galaxy s2 εχω ενω εχουν περασει απο τα χερια μου ολα τα iphone πλυν του 4s.το θεωρησα μεγαλη ξεφτιλα της apple που εβγαλε σχεδον ενα ιδιο τηλεφωνο με το 4.τωρα περιμενα το 5αρι αλλα και αυτο για μενα δεν εχει το κατι παραπανω χωρια που η οθονη και ο σχεδιασμος του ειναι αβολος για web browisng και αναγνωσεις mail.περαν τουτου δεν υπαρχει καμια αξιολογη αλλαγη και ειδικα καινοτομιας. στα συν του galaxy ειναι οτι δουλευει με ολα τα pc και mac και δεν εχει το σπαστικο itunes που πρεπει να εχεις κανει σεμιναρια για να το μαθεις να το χειριζεσαι.σταν συν του ειναι επισης το μεγεθος οθονης η 2ετης εγγυηση και η υποστηριξη γνησιων ανταλλακτικων και αυτο ειναι τα στα πολυ θετικα της samsung και των υπολοιπων εταιριων κατι που η apple δεν το εχει.πληρωνεις τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο και αν χτυπα ξυλο σου χαλασει κατι θα βρεις μονο μαιμου ανταλλακτικα ελεος.
υ.γ να μη ξεχασω και το κολλημα της apple να μην αφηνει ελευθερη την αποστολη φωτογραφιων αρχειων και οτιδιποτε τελος παντων ελευθερα μεσω bluetooth προς οποιαδηποτε συσκευη.


Ελπίζω να είδες τις ξεφτίλες και των άλλων εταιρειών...στην εικόνα που πόσταρα. Για ποιές αλλαγές μιλάς;

Μάλλον δε ξέρεις να διαβάζεις ή να καταλαβαίνεις. Εγραψα λοιπόν πως η ΣΟΜΣΟΜ στη διαφήμιση δε βάζει μόνο χαρακτηριστικά του τηλεφώνου, αλλά και λειτουργίες που τις έχει μόνο αυτή σαν εταιρεία.

Οπότε και εγώ παρέθεσα λειτουργίες που τις έχει ΜΟΝΟ το ios. Και ναι φυσικά είναι πλεονέκτημα.

Όσο για τα σεμινάρια iTunes, δε μπορώ παρά να δείξω κατανόηση σε οποιαδήποτε μαθησιακή δυσκολία, είναι ανθρώπινο! Μήπως το iPhone δε λειτουργεί με PC? όλοι εδώ μέσα έχουν Mac? Καταλαβαίνεις τί γράφεις έτσι;

Αν ο σχεδιασμός του είναι άβολος για ανάγνωση, τότε απορώ γιατί περίμενες το πεντάρι για να συμπεράνεις αυτό, δεδομένου πως από το 4 ίδιες είναι οι διαστάσεις οριζόντια. Τώρα αν ο επιπλέον κάθετος χώρος είναι αυτός που μπορεί να σε χαλάει, δεν έχω άποψη, αλλά ξέρω έναν φίλο οφθαλμίατρο που θα μπορούσε να πει μία γνώμη.

Δεν έχει η Apple υποστήριξη σέρβις; Το αφήνω στην κρίση του κοινού.

Τέλος για το bluetooth είναι περιττό να ξαναγράφω.

#60   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:11

Οπότε και εγώ παρέθεσα λειτουργίες που τις έχει ΜΟΝΟ το ios. Και ναι φυσικά είναι πλεονέκτημα.


Μάλλον ακόμα δε διάβασες το ποστ μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)