Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Samsung vs iPhone 5. Η έντυπη διαφήμιση που θα συζητηθεί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:12

Μα όπως είπα, δεν πάω να πείσω κανέναν...να το ξαναπώ? Απλά αρχικά απάντησα στο μήνυμα του Researcher. Η συνέχεια υπάρχει ακόμα, μπορείς να την ξαναδιαβάσεις (η σκέτο διαβάσεις)


Airplay - AllsharePlay (AllshareCast)
iCloud - Dropbox (50gb free)
Messages - Μάλλον Imessage εννοείς? ChatOn
Facetime - Βιντεοκλήση από το 1998?
Photo sharing via bluetooth with iPhoto - Photosharing μέσω Bluetooth, NFC (S Beam) και άλλα πολλά.
5GHz wifi - όπως και το S3
116gr - το αναφέρει η διαφήμιση
Λεπτότερο - επίσης το αναφέρει η διαφήμιση
Ύψιστη ποιότητα κατασκευής - για αυτοκίνητα η κινητά μιλάμε?
iTunes Store - Αυτό είναι καλό τώρα? Παρόλα αυτά Samsung Kies
Find my phone with lost mode! - Ενσωματωμένη ασφάλεια εύρεσης κινητού και Google Latitude
iCloud Web Apps - no comment!
Καλύτερη ανάλυση οθόνης - Καλύτερο PPI εννοείς. Γιατί ανάλυση έχει 1280x720 το S3.
Τέλεια συνεργασία με Mac - ok λογικό - no comment
Υποστήριξη του τηλεφώνου για 3-4 χρόνια (όσον αφορά τις εκδόσεις iOS) - Samsung Galaxy SII ua πάρει το Android JB 4.1 (χωρίς κομμένα features)

Όταν δεν έχουμε ασχοληθεί με κάτι, δε το σχολιάζουμε.... Άπλα κάνουμε τις επιλογές μας και προχωράμε. Δε θα σου αλλάξει κάποιος άποψη ούτε είναι αυτός ο σκοπός μου.
Απλά μερικές φορές πρέπει να το παραδεχτούμε ότι αυτή τη φορά κάποιος έμεινε πίσω...

Αυτό φυσικά δε θα επηρεάσει τις πωλήσεις, όσο υπάρχουν fanboys.


Και πάλι βλέπεις;

Τα έξτρα υπάρχουν, χώρια που κάνουν για σένα. Και επιπλέον αναφέρεις πάλι πράγματα που τα λέει η διαφήμιση (από μεριάς samsung), ενώ σκοπός μου ήταν να παραθέσω τα αντίστοιχα της Απλ που τα αποσιωπά. Θενκς γιατί το ποστ σου ήταν συμπληρωματικό.

Και πάλι βλέπεις;

Τα έξτρα υπάρχουν, χώρια που δε κάνουν για σένα. Και επιπλέον αναφέρεις πάλι πράγματα που τα λέει η διαφήμιση (από μεριάς samsung), ενώ σκοπός μου ήταν να παραθέσω τα αντίστοιχα της Απλ που τα αποσιωπά. Θενκς γιατί το ποστ σου ήταν συμπληρωματικό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:13

Ναι φίλε...το έδειξες το επίπεδό σου από τα λεγόμενά σου...

Αν δεν σου αρέσει το επίπεδο άλλαξε forum... δεν σε κρατάει κανείς φίλε... μπορείς να πεις και να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί μου για οτιδήποτε θέλεις στο θέμα της τεχνολογίας αλλά όταν δεν με γνωρίζεις δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσπαθείς
να με προσβάλλεις παίζοντας τον πολύξερο επειδή δεν έχεις άλλα επιχειρήματα...

#63   lalas

lalas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:13

εγω θα ελεγα οτι ειναι μιας πρωτης ταξεως ευκαιρια να φυγουν καποιοι απο την apple και το iphone μιας και εχει φορεθει το μηλοτηλεφωνο παρα πολυ ...

ΜΑΚΑΡΙ να καταλαβει αρκετος κοσμος οτι ειναι μια συσκευη που δεν ειναι τηλεφωνο .... δεν ειναι το καλυτερο ... και τελικα να μην το εχει και η κουτση Μαρια .... θα ειναι καλυτερα για εμας τους υπολοιπους που ξερουμε πως και τι κανει το iphone //..


οταν διαβαζω για το itunes καταλαβαινω οτι καποιος ειναι τουλαχιστον ημιμαθής ... για να μην πω ασχετος ....
μου ερχονται φιλοι και γνωστοι οι οποιοι δεν εχουν καμια σχεση με το σπορ και μου λενε πως μπαινουν τραγουδια στο μηλο και πως στελνω με bluetooth ....
οποιος παντως στον 21 αιωνα ο μονος τροπος που μπορει να βαλει τραγουδια και γωτο ειναι το bluetooth ΔΕΝ θα πρεπει να αγοραζει iphone .... μπορει να παρει
SAMSUNG LG SONY και θα εχει μια πολυ καλυτερη συσκευη .....
οι υπολοιποι ας εχουμε τα iphοne και ας ειναι τα specs απο τα αλλα καλυτερα ...


Σε γενικές γραμμές σπάνια γράφω σε forum αλλα έχει πολύ γέλιο να τα διαβάζω. Ο παραπάνω φίλος έχει ένα τεράστιο δίκιο. Αν δεν κάτσεις να ασχοληθείς με κάτι (iTunes) δεν θα το μάθεις ποτέ..αν σου φαίνεται δύσκολο τότε είσαι από τα άτομα που πληρώνουν ακόμα 30 € για να κάνουν format στον υπολογιστή τους οπότε κακώς κρατάνε smartphone στα χέρια τους..

Όσο για την διαμάχη πρώτον το iPhone ΚΑΤΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ναι έχει καλύτερο σχεδιασμό, μπορείς να το κρατήσεις στα χέρια σου ενώ το S3 που οι μισοί δεν το έχετε πιάσει καν δεν χωράει σε τσέπη κανονικού παντελονιού ( σε λίγο θα φτάσει σε μέγεθος το Samsung note) δεύτερον οι μηνύσεις γίνονται πολυ απλά γιατί η apple έκανε έρευνες για φτάσει εδώ που έφτασε και να κατοχυρωσει πατέντες και δεν γίνεται μια οποιοδήποτε εταιρία να τις αντιγράφει τσάμπα οπότε πρέπει να πληρώσει είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο. Και έχω να πω οτι ως κάτοχος του iPhone 3gs το πούλησαν υπερβολικά εύκολα και αγορασα το iPhone 4. Το iPhone 4s δεν είχε ΓΙΑ ΜΕΝΑ μεγάλη διάφορα μόνο κάμερα και ταχύτητα. Θα αγοράσω το iPhone 5 και έχω βρει ήδη αγοραστή για iPhone 4 και μάλιστα πολυ εύκολα. 2 χρόνων τηλέφωνο και σφάζονται για το αγοράσουν. Το SII που έχει ένα φιλαράκι μου το οποίο το εχει μολις ένα χρόνο δεν το θέλει κανείς και όσοι το θέλουν το ζητάνε σε εξευτελιστικη τιμή. άρα κάτι που έχει το iPhone και δεν το σχολίασε κανείς ειναι η μεταπωλητικη του αξία και ζήτηση. Παρεμπιπτόντως το 3gs που ειχα έχει αλλάξει τρία χέρια και ακόμα φυσάει..

Η επιλογή ειναι καθαρά υποκειμενική απλά όσοι γνωστοι μου έχουν Samsung SII θα ήθελα να έχουν iPhone. Όσο για το SIII έχω iPad δεν χρειάζομαι κάτι τόσο μεγάλο..



#64   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:16

Αν δεν σου αρέσει το επίπεδο άλλαξε forum... δεν σε κρατάει κανείς φίλε... μπορείς να πεις και να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί μου για οτιδήποτε θέλεις στο θέμα της τεχνολογίας αλλά όταν δεν με γνωρίζεις δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσπαθείς
να με προσβάλλεις παίζοντας τον πολύξερο επειδή δεν έχεις άλλα επιχειρήματα...

Αν δεν σου αρέσει το επίπεδο άλλαξε forum... δεν σε κρατάει κανείς φίλε... μπορείς να πεις και να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί μου για οτιδήποτε θέλεις στο θέμα της τεχνολογίας αλλά όταν δεν με γνωρίζεις δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσπαθείς
να με προσβάλλεις παίζοντας τον πολύξερο επειδή δεν έχεις άλλα επιχειρήματα...


Όχι προτιμώ να κάτσω και να σου τι λέω.. :)

#65   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:18

Μάλλον ακόμα δε διάβασες το ποστ μου...


Δε πήγαινε σε σένα. Και για να τελειώνουμε. Η Samsung είναι τρομοκρατημένη και προσπαθεί να πάρει τα μάτια πάνω της. Είναι βλακοδέστατη, ειδικά όταν σε όλες της τις διαφημίσεις δε χτυπά την Απλ, αλλά τον αγοραστή.

Εμένα μιυ αρκεί. Το iPhone δεν το αλλάζω με τίποτα, παρόλο που ασχολήθηκα με το S3, 10 μέρες. Απλά δε μου κάνει. Τα features είναι τέλεια για όσους τους είναι απαραίτητα. Για μένα είναι ενα μπουκωμένο πράγμα με περισσότερα φυσικά χαρακτηριστικά που όμως μου είναι άχρηστα.

Καλές πωλήσεις εύχομαι κ να το χαίρεστε. Ελπίζω περισσότεροι να πάνε στη Samsung, ώστε να μην χρειάζεται να περιμένουμε 3 εβδομάδες για προπαραγγελία άλλο.

#66   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:21

Όχι προτιμώ να κάτσω και να σου τι λέω.. :)

Δεν μου την λες... γιατί έχω πεθάνει στα γέλια με τις βλακείες που γράφεις... για να μου την πεις εσύ θα πρέπει πρώτα να μεγαλώσεις... :-)

Δε πήγαινε σε σένα. Και για να τελειώνουμε. Η Samsung είναι τρομοκρατημένη και προσπαθεί να πάρει τα μάτια πάνω της. Είναι βλακοδέστατη, ειδικά όταν σε όλες της τις διαφημίσεις δε χτυπά την Απλ, αλλά τον αγοραστή.

Εμένα μιυ αρκεί. Το iPhone δεν το αλλάζω με τίποτα, παρόλο που ασχολήθηκα με το S3, 10 μέρες. Απλά δε μου κάνει. Τα features είναι τέλεια για όσους τους είναι απαραίτητα. Για μένα είναι ενα μπουκωμένο πράγμα με περισσότερα φυσικά χαρακτηριστικά που όμως μου είναι άχρηστα.

Καλές πωλήσεις εύχομαι κ να το χαίρεστε. Ελπίζω περισσότεροι να πάνε στη Samsung, ώστε να μην χρειάζεται να περιμένουμε 3 εβδομάδες για προπαραγγελία άλλο.


Αν το έχεις το S3 ακόμα κράτα το... θα σου χρειαστεί... ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει... αν σου επιτεθεί κανένας πέτα την παντόφλα στο κεφάλι του... φυσικά το S3 εννοώ!!!

#67   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:21

Δεν μου την λες... γιατί έχω πεθάνει στα γέλια με τις βλακείες που γράφεις... για να μου την πεις εσύ θα πρέπει πρώτα να μεγαλώσεις... :-)


Πια είναι πάλι η άποψη σου για την διαφήμιση?

#68   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:22

Το επχω αναφέρει πολλάκις για τις πατρ´ντες. Δε μπορεί η μία εταιρεία να χώνει χρήμα στην έρευνα και στην ανάπτυξη και να έρχεται η άλλη να κοπιάρει. Και δε με νοιάζει ο ανταγωνισμός. Ας πάει 1000Ευρώ το κινητό, ας το αποκτήσει το 1/10 και ας κοπούν οι καταχρεσθέντες πατέντες από τις άλλες εταιρείες και ΤΟΤΕ να δούμε για ποια κινητά θα κάνουνε σύγκριση.

#69   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:24

Δεν μου την λες... γιατί έχω πεθάνει στα γέλια με τις βλακείες που γράφεις... για να μου την πεις εσύ θα πρέπει πρώτα να μεγαλώσεις... :-)

Αν το έχεις το S3 ακόμα κράτα το... θα σου χρειαστεί... ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει... αν σου επιτεθεί κανένας πέτα την παντόφλα στο κεφάλι του... φυσικά το S3 εννοώ!!!


Το S3 είναι του κολλητού μου και πραγματικά κάνει παπάδες. Όμως ποτέ δε θα με κέρδιζε. Υποθέτω ανάγεται σε ξανθιά ή μελαχρινή.

#70   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 16:29

Το S3 είναι του κολλητού μου και πραγματικά κάνει παπάδες. Όμως ποτέ δε θα με κέρδιζε. Υποθέτω ανάγεται σε ξανθιά ή μελαχρινή.

Για να γελάσουμε το έγραψα... μην ψαρώνει... είμαστε στην κατεύθυνση!

Πια είναι πάλι η άποψη σου για την διαφήμιση?

Δυστυχώς δεν έχω άλλο χρόνο να ασχοληθώ τώρα... η άποψη μου για την διαφήμιση με 2 λέξεις είναι "γελοία και αστόχαστη"

#71   vromogato

vromogato

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:vromogato

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:00

Για μένα είναι πολύ σημαντικό κάτι που δεν βλέπω να αναφέρεται καθόλου. Η οθόνη αφής του iPhone είναι πιο υπάκουη και ρολάρει πιο ομαλά. Χαίρεσαι πραγματικά να την αγγίζεις και να απολαμβάνεις την απόκρισή της. Επίσης τα android γενικότερα δεν εκμεταλλεύονται την ποιότητα της οθόνης τους όπως η apple. Παρά τον πολύ μεγάλο αριθμό pixel που διαθέτουν, δεν χορταίνουν το μάτι όσο η retina.

#72   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:02

Για μένα είναι πολύ σημαντικό κάτι που δεν βλέπω να αναφέρεται καθόλου. Η οθόνη αφής του iPhone είναι πιο υπάκουη και ρολάρει πιο ομαλά. Χαίρεσαι πραγματικά να την αγγίζεις και να απολαμβάνεις την απόκρισή της. Επίσης τα android γενικότερα δεν εκμεταλλεύονται την ποιότητα της οθόνης τους όπως η apple. Παρά τον πολύ μεγάλο αριθμό pixel που διαθέτουν, δεν χορταίνουν το μάτι όσο η retina.

μην το λες!αναλογα την σησκευη και το τι φωραει.πχ το One s rollaρει καλύτερα απο το one x.

#73   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:04

εμενα παντα με παιδευε και ακομα δεν το εχω μαθει το itunes...μπορουσαν να το κανουν πολυ πιο απλο.τοσα χρονια μια αλλαγη της προκοπης προς την απλοποιηση του δεν εχουν κανει.καθε λιγο και λιγακι βγαινουν updates αλλα μια φορα να γινει εστω και λιγο πιο απλο δεν μπορεσαν...
και ετσι για να γελασουμε λιγο δειτε αυτο και θα καταλαβετε για τα περι φανατισμου...τους εδωσαν iphone 4s και τους ειπαν οτι ειναι το 5 δειτε τις αποψεις του κοσμου...


100 φορές να το ποστάρετε 100 φορές θα πω πως είναι αφελής όποιος το πιστεύει.

Ρωτάει 50 άτομα, όσα του λένε τί @@@ λες αυτό είναι το 4άρι τους κόβει. Έπειτα από αυτούς που τη πάτησαν, παίρνει τους τραγικότερους και με edit, cut βγάζει αυτό το βιντεάκι για να κάβει ακροαματικότητα. Και εσύ το πιστεύεις............

#74   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:10

100 φορές να το ποστάρετε 100 φορές θα πω πως είναι αφελής όποιος το πιστεύει.

Ρωτάει 50 άτομα, όσα του λένε τί @@@ λες αυτό είναι το 4άρι τους κόβει. Έπειτα από αυτούς που τη πάτησαν, παίρνει τους τραγικότερους και με edit, cut βγάζει αυτό το βιντεάκι για να κάβει ακροαματικότητα. Και εσύ το πιστεύεις............

Χαιρω πολυ χαιροπουλος...για να γελασουμε το εβαλα...

#75   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:14

Για μένα είναι πολύ σημαντικό κάτι που δεν βλέπω να αναφέρεται καθόλου. Η οθόνη αφής του iPhone είναι πιο υπάκουη και ρολάρει πιο ομαλά. Χαίρεσαι πραγματικά να την αγγίζεις και να απολαμβάνεις την απόκρισή της. Επίσης τα android γενικότερα δεν εκμεταλλεύονται την ποιότητα της οθόνης τους όπως η apple. Παρά τον πολύ μεγάλο αριθμό pixel που διαθέτουν, δεν χορταίνουν το μάτι όσο η retina.


Κλασική περίπτωση εμπειρίας Android σε Low-end τηλέφωνο...και ας το αρνηθείς (been there, done that!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες