Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

imei.gr | Κατοχύρωσε και προστάτεψε την συσκευή σου!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 10/06/2010 - 09:03

Περισσότερα είναι τα iPhone που εκλάπησαν παρά όλες οι άλλες συσκευές :P .

:lol: :lol: :lol:

Υ.Γ.: Ωραίο personal message !!!!Και το site που αναφέρεις είναι πολύ καλό !!!!!!
Απλά παιδιά μπείτε !!!!Αλλό ένα καλό site για iphone lovers!!!

Οσο αφορά το θέμα συμφωνώ πάνω κάτω με τον computeras !!!!Είναι δύσκολο να εμπιστευτείς κάποιο site τέτοιου τύπου στις μέρες μας!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sp3cial

sp3cial

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Irene.GR

Δημοσίευση 30/03/2011 - 12:42

Παιδιά νομίζω το παρατραβάτε, καλά έκανε και δημιούργησε μια τέτοια υπηρεσία, με τέτοια εγκληματικότητα χρειάζεται κάτι τέτοιο δεν νομίζετε; Δεν ξέρω απο τέτοια και ούτε τους κινδύνους αλλά εφόσον είναι ένα site καταχωρημένο και με privacy policy κτλπ και διαφημίζεται, και υπάρχουν στοιχεία του δεν θα μπορούσατε να κινηθείτε νομικά σε περίπτωση παραβίασης δεδομένων; Εννοώ τι ρίσκο θα έπαιρνε το παλικάρι να το ενημερώσει σε ένα μεγάλο φόρουμ και έχει κριτικές συστάσεις απο άλλα γνωστά εξίσου μεγάλα πόρταλ; (δείτε κεντρική σελίδα). Αυτά που λέτε παραπάνω δε τα ξέρω αλλά μην το πάιρνετε απο τα μούτρα. Όσοι δεν θέλετε μην το κάνετε απλά. Εγώ θα το ψάξω πάντως ευχαρίστως.

#48   Executor

Executor

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:02

ΤΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ??????????? Ρε παιδιά, είπαμε ότι ζούμε σε δύσκολους καιρούς αλλά κάποιοι θέλουν να γίνουν πλούσιοι με ότι μαλακία σκεφτούν...Σε δελεάζουν μάλιστα να βάλεις και 10.000 συσκευές και θα πάρεις 2.400 € αλλά για να τα υπολογίσουμε καλύτερα...

1 Συσκευή = Κόστος 3,60 sms
10.000 Συσκευές = Κέρδος (!) 36,000€
Αφαιρούμε το Φ.Π.Α 36,000 / 1,23 = 29268,29 ΚΑΘΑΡΑ!!! (Αν το κάνει 1 ΠΕΛΑΤΗΣ για κάντε τον πολλαπλασιασμό για 100 ή 200 ή 300!!!)

Κοίτα να δεις τι σαΐνια έχουμε στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ !!!


Και για να λέμε και την αλήθεια...δεν παίζει ρε παίδες ακόμα και να βρεθεί κινητό να επιστρέψει στον ιδιοκτήτη.

Από την άλλη και με ένα τηλεφώνημα στον πάροχό μας μπορούμε να ζητήσουμε κλείδωμα του IMEI της συσκευής που μας έκλεψαν και το κινητό καθίσταται για πέταμα....

Τελευταία επεξεργασία από: Executor, 27/05/2011 - 01:06


#49   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:04

ΤΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ??????????? Ρε παιδιά, είπαμε ότι ζούμε σε δύσκολους καιρούς αλλά κάποιοι θέλουν να γίνουν πλούσιοι με ότι μαλακία σκεφτούν...Σε δελεάζουν μάλιστα να βάλεις και 10.000 συσκευές και θα πάρεις 2.400 € αλλά για να τα υπολογίσουμε καλύτερα...

1 Συσκευή = Κόστος 3,60 sms
10.000 Συσκευές = Κέρδος (!) 36,000€
Αφαιρούμε το Φ.Π.Α 36,000 / 1,23 = 29268,29 ΚΑΘΑΡΑ!!!

Κοίτα να δεις τι σαΐνια έχουμε στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ !!!

μα αυτοι που δουλευουν δεν αμοιβονται..αυτοι που πουλανε αερα κοπανιστο πλουτιζουν μια ζωη

#50   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:41

Ο bill δεν έχει άδικο.. Στην Ελλάδα ζούμε και τα ξέρουμε όλα αυτά.. Το κακό είναι πως δεν κάνουμε κάτι για να αλλάξουν όλα αυτά που αποδεδειγμένα είναι λάθος-απάτες-κλπ.

#51   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:49

το site λειτουργεί εδώ και 1,5 χρόνο
η πρώτη ερώτηση που μου έρχεται στο μυαλό είναι πόσα κλεμμένα iPhone έχουν επιστρέψει στον ιδιοκτήτη με τη χρήση της υπηρεσίας σας;

#52   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:53

Ενδεχομένως...μμμ..Κάτσε να σκεφτώ...ΚΑΝΕΝΑ...Λέω εγώ τώρα.. Και πως να γυρίσει ρε παιδιά στον ιδιοκτήτη του?

#53   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:56

Μία καινούρια ιστοσελίδα άνοιξε τις πύλες της για να υποδεχτεί όλους τους φίλους της κινητής τηλεφωνίας. Σκοπός της είναι η εύρεση και η επιστροφή των χαμένων κινητών τηλεφώνων μέσω του μοναδικού αριθμού ΙΜΕΙ που αντιστοιχεί σε κάθε μία συσκευή.


δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω

#54   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/05/2011 - 01:58

Δεν ξέρω αλλά και πάλι δεν νομίζω πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι να μην τύχει σε κανέναν τίποτα τέτοιο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες