Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

imei.gr | Κατοχύρωσε και προστάτεψε την συσκευή σου!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Nili

Nili

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:18

καθός πάς να κάνεις εγγραφή δεν βλέπω κανένα μέτρο ασφαλείας.

Ρε παιδιά μια απλή εγγραφή είναι όπως κάνεις και στο iphonehellas.gr! Ούτε πιστωτική βάζεις, ούτε τίποτα!
Ας σοβαρευτούμε επιτέλους!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:19

Το θέμα ασφάλεια είναι ένα πάρα πολύ μεγάλο κομμάτι όπως όλοι γνωρίζουν. Όσοι γνωρίζουν από προγραμματισμό και όχι όσοι φτιάχνουν μία html σελιδίτσα!
Τίποτα δεν είναι απόλυτα ασφαλές, ούτε καν το e-banking μιας τράπεζας ούτε τίποτα άλλο. Ότι κλειδώνει, ξεκλειδώνει!

σε πληροφορό πως μία html σελίδα είναι ποιο δύσκολο να την hackaris σε σχέση με μία σελίδα που είναι βασισμένη σε php.

Ρε παιδιά μια απλή εγγραφή είναι όπως κάνεις και στο iphonehellas.gr! Ούτε πιστωτική βάζεις, ούτε τίποτα!
Ας σοβαρευτούμε επιτέλους!

ναι αλλα εδώ μιλάμε για το imei της συσκευής μας.το iph δεν σου λέει να βάλεις κανένα imei

#33   Nili

Nili

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:27

ναι αλλα εδώ μιλάμε για το imei της συσκευής μας.το iph δεν σου λέει να βάλεις κανένα imei

Μιλάμε για την εγγραφή του χρήστη! Δεν σου ζητάει πιστωτική κάρτα!

σε πληροφορό πως μία html σελίδα είναι ποιο δύσκολο να την hackaris σε σχέση με μία σελίδα που είναι βασισμένη σε php.

Αν διαβάσει το παραπάνω κάποιος που γνωρίζει από web development ή ασχολείται με το hacking θα χαμογελάσει! Ουδέν σχόλιο!

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 09/12/2009 - 12:58


#34   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:45

Θα τα πάρω με την σειρά και θα σου απαντήσω. Ας αρχίσουμε...


Το θέμα ασφάλεια είναι ένα πάρα πολύ μεγάλο κομμάτι όπως όλοι γνωρίζουν. Όσοι γνωρίζουν από προγραμματισμό και όχι όσοι φτιάχνουν μία html σελιδίτσα!

computeras, όταν κάποιος δεν σου απαντάει δεν σημαίνει πως δεν γνωρίζει! :lol:

Δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου αλλά μην προκαλείς προσπαθώντας να δείξεις πως ξέρεις κάτι μέσα από ένα Forum.


Όποιος ξέρει να κάνει ένα πρόγραμμα ή μια σελίδα δεν είναι απαραίτητο οτι ξέρει τι είναι ασφάλεια. Αν κάποιος για παράδειγμα μέσα από τις ρυθμίσεις του joomla ενεργοποιήσει το SSH πάει να πει οτι ξέρει τι είναι ακριβώς αυτό και πως λειτουργεί και τι ποσοστό ασφάλειας του προσφέρει; Αμφιβάλω...

Ωραία δεν είπα οτι θέλω κάποια αντιπαράθεση. Το είπα νομίζω τουλάχιστον 3 φορές μέχρι στιγμής και αν δεν απατώμαι σου ζήτησα και συγγνώμην αν σε έφερα σε δύσκολη θέση. Ναι όποιος δεν απαντάει σε κάτι δεν σημαίνει οτι δεν γνωρίζει. Αυτός που απαντάει με μπαλώματα σημαίνει οτι δεν γνωρίζει. Επιπλέον δεν προσπαθώ να δείξω οτι ξέρω και τι ξέρω. Δεν χρειάζομαι κάποια επιβεβαίωση για τις γνώσεις μου ούτε προσπαθώ να εντυπωσιάσω τα πλήθη. Κάνω απλά κάποιες ερωτήσεις που θα μπορούσε να κάνει ένας συνάδελφος σε κάποιον άλλον που εργάζονται στον ίδιο τομέα.

Μία απλή υπηρεσία είναι το imei.gr! Για να μας βοηθάει όλους! Απλά είναι τα πράγματα! Σε όσους αρέσει καλώς, σε όσους δεν αρέσει έχουν κάθε δικαίωμα να μην την χρησιμοποιήσουν! Είναι τόσο απλό!

Κάποιοι όμως που μπορεί να βοηθηθούν από αυτό, έχουν κάθε δικαίωμα να το υποστηρίζουν και να το χρησιμοποιούν!


Αν δεν απατώμαι και σε αυτό το ερώτημα έχω απαντήσει οτι όντως μπορεί κάποιοι να την βρίσκουν μια βοηθιτική υπηρεσία. Το μόνο που έκανα ήταν να εκφράσω τις απόψεις μου. Νομίζω είναι καλό να ακούγονται πολλές και διαφορετικές απόψεις. Είναι αυτό που βοηθάει στην ανάπτυξη και ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει και εσάς η κριτική στο να βελτιώσετε ίσως κάποια πράγματα.

Επίσης αγαπητέ φίλε μου computeras δεν μπορώ να διακρίνω τι παραπάνω σου αναφέρει η apple σχετικά με την ασφάλεια της, σε σύγκριση με το imei.gr! :lol:


Αυτό πραγματικά θα το αφήσω ασχολίαστο... Τα λόγια είναι περιττά αν κάνεις τέτοιου είδους ερωτήσεις...

Θα σου κάνω μία ερώτηση κλείνωντας! Έχομαι και σου πουλάω ένα μεταχειρισμένο κινητό τηλέφωνο. Πώς μπορείς να γνωρίζεις αν είναι κλεμμένο ή χαμένο; Περιμένω απάντηση σου...


Σε αυτό σου απάντησε ο "ktzaf". Δεν υπάρχει λόγος να παραθέσω τα λόγια του.

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 09/12/2009 - 12:45


#35   Nili

Nili

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:54

1. Πίστεψε με δεν γνωρίζω τι σημαίνει Joomla, PHP Nuke και άλλα συναφή που εσύ αναφέρεις! Τα απαιχθάνομαι!

2. Ακόμη περιμένω να μου απαντήσεις για το πως μπορείς να ξέρεις στην χώρα μας, αν μία συσκευή που προσπαθώ να σου πουλήσω είναι κλεμμένη ή χαμένη.

3. Και επίσης απάντησε μου και πές μου τι παραπάνω σου λέει η Apple στο θέμα της ασφάλειας, σε σύγκριση με τα "Προσωπικά Δεδομένα" του imei.gr!

#36   stratigos

stratigos

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/12/2009 - 21:22

σε πληροφορό πως μία html σελίδα είναι ποιο δύσκολο να την hackaris σε σχέση με μία σελίδα που είναι βασισμένη σε php.


Μπλέξαμε τα μπούτια μας λίγο! Να το πω με την λαική γλώσσα... :D :P



Καλύτερα να κλειδώσουν το topic οι διαχειριστές. Γιατί για άλλο λόγο ξεκίνησε το thread από τον/την Nili, και αλλού καταλήγει!

#37   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2010 - 13:13

Ειδα στη σελιδα οτι πλεων χρεωνετε η χρηση της υπηρεσιας ή κανω λάθος?

#38   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/04/2010 - 14:09

Η καταχώριση δεν είναι δωρεάν! :huh:

Συνημμένα αρχεία



#39   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 06/04/2010 - 06:48

και μετα σε ξεσκιζουν στα sms με χρεωση.

ασε δεν θα παρω.

αλλωστε εχω την καλυτερη υπηρεσια απο την μαμα apple λογο mobileme account.
Καλημερα σας και χρονια πολλα

#40   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 17:28

2. Ακόμη περιμένω να μου απαντήσεις για το πως μπορείς να ξέρεις στην χώρα μας, αν μία συσκευή που προσπαθώ να σου πουλήσω είναι κλεμμένη ή χαμένη.


Και ούτε θα έχεις ένα PC διπλά να checkareis αν είναι κλεμμένη/χαμένη η οτιδήποτε άλλο η συσκευή.

Εμ τίποτα δεν είναι free σιγά μην το έκαναν και free xD

#41   dntel

dntel

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 15:02

και μετα σε ξεσκιζουν στα sms με χρεωση.

ασε δεν θα παρω.

αλλωστε εχω την καλυτερη υπηρεσια απο την μαμα apple λογο mobileme account.
Καλημερα σας και χρονια πολλα


Η χρέωση είναι ΜΟΝΟ 1 sms για κάθε συσκευή που καταχωρείτε χωρίς επιπλέον συνδρομές κτλ.

#42   dntel

dntel

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 15:04

Και ούτε θα έχεις ένα PC διπλά να checkareis αν είναι κλεμμένη/χαμένη η οτιδήποτε άλλο η συσκευή.


Θα μπορούσες απλά να το αναζητήσης ΟΤΑΝ θα έβρισκες ένα pc! αν σε ενδιέφερε πραγματικά να μην πάρεις κλεμμένο έτσι δεν είναι?

#43   Stab

Stab

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 14:46

πανω που εκανα register αλλα σιγα μην τους δωσω τα στοιχεια μου και 3.50euro! :huh:

:excl: edit: 1.50e με την εκπτωση! :blink: :excl:

Τελευταία επεξεργασία από: Stab, 14/04/2010 - 14:46


#44   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 14:54

Θα μπορούσες απλά να το αναζητήσης ΟΤΑΝ θα έβρισκες ένα pc! αν σε ενδιέφερε πραγματικά να μην πάρεις κλεμμένο έτσι δεν είναι?


Υποθέτοντας ότι έχουμε κανονίσει να αγοράσω ένα iPhone από εσένα και κανονίζουμε να βρεθούμε το βλέπω όλα κυριλέ μ'αρέσει τη θα σου πω? Περίμενε να πάω σπίτι να δω εάν είναι κλεμμένο?

#45   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 17:01

Περισσότερα είναι τα iPhone που εκλάπησαν παρά όλες οι άλλες συσκευές :P .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες