Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iphone 5 green glow......το εχετε δει στην συσκευη σας.....;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2012 - 23:32

Φίλε μου ολα τα τηλέφωνα έχουν την λάμψη τελικά .
5 τηλέφωνα που έπιασα στα χέρια μου και τα πέντε το ίδιο πρόβλημα.

δεν την εχουν ολα φιλε μου...το Ντεμο του πλαισιο και του Γερμανου που ελεγξα δεν την εχουν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2012 - 23:38

δεν την εχουν ολα φιλε μου...το Ντεμο του πλαισιο και του Γερμανου που ελεγξα δεν την εχουν...


Πλαίσιο και multirama τα demo χειρότερα απ το δικό μου ήταν.

#108   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2012 - 23:44

Πλαίσιο και multirama τα demo χειρότερα απ το δικό μου ήταν.

για ΠΛΑΙΣΙΟ και ΓΕΡΜΑΝΟ πατρας μιλαω...τα ελεγξα και τα 2 και δεν ειχαν τετοιο θεμα...

#109   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2012 - 23:58

για ΠΛΑΙΣΙΟ και ΓΕΡΜΑΝΟ πατρας μιλαω...τα ελεγξα και τα 2 και δεν ειχαν τετοιο θεμα...



ίσως να παίζει με τις παρτίδες .
προσωπικά αποφεύγω να τ ακουμπάω έτσι ώστε να φαίνεται η λάμψη και ηρέμησα και τελικά δεν το στέλνω για αλλαγή.

#110   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/12/2012 - 00:00

ίσως να παίζει με τις παρτίδες .
προσωπικά αποφεύγω να τ ακουμπάω έτσι ώστε να φαίνεται η λάμψη και ηρέμησα και τελικά δεν το στέλνω για αλλαγή.

εγω λεω να προσπαθησω με αλλο 1 και εαν εχει το ιδιο προβλημα τοτε δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο...απλα ποτε ξανα apple μετα...

#111   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/12/2012 - 00:32

Ή είμαι πολύ τυχερός ή δεν ξέρω και εγώ πως να το πω.

Ρε παιδιά όλα σε εσάς τυχαίνουν?Πραγματικά όσα iPhone 5 έχω δει και είναι πολλά αυτά μέχρι τώρα κανένα μα κανένα δεν είχε πρόβλημα.

#112   gblaxos

gblaxos

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/12/2012 - 14:11

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

Πράγματι το πρόβλημα υπάρχει και μάλιστα σε μερικά iPhone 5 είναι τόσο έντονο που και παρατηρητικός να μην είσαι, το βλέπεις.

Στη δική μου περίπτωση το iPhone 5 το πήρα από Ιταλία στο Apple Store της Ρώμης και είτε στην αρχή (τις πρώτες 3-4 ημέρες) δεν είχε ακόμη εμφανίσει green glow, ή δεν το είχα παρατηρήσει και το έκανε από την αρχή.

Επικοινώνησα λοιπόν με την iSquare, επειδή το κινητό έχει αγοραστεί από το εξωτερικό και δεν μπορεί να αντικατασταθεί στην Ελλάδα σε οποιοδήποτε κατάστημα πάρα μόνο στην επίσημη αντιπροσωπεία λόγω της ευρωπαϊκής εγγύησης.

Το πήγα στα κεντρικά τους γραφεία όπως μου ζήτησαν στην τηλεφωνική μας επικοινωνία, όπου το κράτησαν για 2 εργάσιμες ημέρες στο service για να διαπιστωθεί το πρόβλημα και τρεις ημέρες μετά είχα στα χέρια μου ένα ολοκαίνουριο iPhone 5.

Ενημερωτικά σας λέω πως στα άλλα δύο iPhone 5 που αγοράσαμε από Ιταλία, δεν έχει εμφανιστεί το παραμικρό πρόβλημα και ας είναι της ίδιας σειράς. Οπότε κάτι άλλο φταίει σίγουρα για το οποίο δεν ξέρω αν θα μάθουμε ποτέ.

Λυπάμαι όσους αγόρασαν από Ελλάδα iPhone 5 με το συγκεκριμένο πρόβλημα γιατί η ταλαιπωρία που θα περάσουν είναι απίστευτη. Σε όποιο κατάστημα (Γερμανός, Πλαίσιο, Public, κ.α.) και αν πήγα οι τεχνικοί του service δεν το αναγνώριζαν ως πρόβλημα και μου έλεγαν ότι τους ερχόταν στο κεφάλι ως δικαιολογία. Απ' το ότι φταίνε οι κόλλες γύρω από την οθόνη(!!!), μέχρι ότι έτσι κάνουν όλα στην αρχή.

Ελπίζω να μην ξανασυμβεί σε κανέναν άλλο αυτό το πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: gblaxos, 26/12/2012 - 14:12


#113   billups

billups

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/01/2013 - 20:06

4 τηλεφωνα απο public μου αλλαξανε ολα με green glow.! 3 καινουργια το 4ο refubished + γραντζουνιες σε αλουμινιο και ΟΘΟΝΗ(απιστευτο αυτο).!εν τελει πηρα τα λεφτα μου πισω και πηγα οτεshop.,Mεχρι στιγμης εχω ανοιξει 2 με green glow και περιμενω αυριο να δουμε το 3ο που ειναι απο την καινουργια παρτιδα η οποια ηρθε σημερα..!Συνολο?? 6 αλλαγες ολα με προβλημα..Αυτα απο το public εν το μεταξυ ειχαν ολα γραντζουνιες..

#114   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 22/01/2013 - 20:29

Λοιπόν παιδιά εγώ τώρα είδα το θέμα έχω iPhone 5 μαύρο 16αρι αγορασμενο απο Vodafone τριτη μερα κυκλοφορίας και δεν είχα ούτε έχω το παραμικρό πρόβλημα απο αυτά που ακούω να και η παρτίδα Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1358879343.533377.jpg   102,95KB   20 λήψεις

#115   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 22/01/2013 - 21:13

4 τηλεφωνα απο public μου αλλαξανε ολα με green glow.! 3 καινουργια το 4ο refubished + γραντζουνιες σε αλουμινιο και ΟΘΟΝΗ(απιστευτο αυτο).!εν τελει πηρα τα λεφτα μου πισω και πηγα οτεshop.,Mεχρι στιγμης εχω ανοιξει 2 με green glow και περιμενω αυριο να δουμε το 3ο που ειναι απο την καινουργια παρτιδα η οποια ηρθε σημερα..!Συνολο?? 6 αλλαγες ολα με προβλημα..Αυτα απο το public εν το μεταξυ ειχαν ολα γραντζουνιες..


άλλαξε καλύτερα τηλέφωνο..

#116   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2013 - 21:26

Με αυτα που διαβάζω , νιώθω όλο και πιο ικανοποιημένος που αγόρασα απο εξωτερικό 37ης εβδομάδας .... Κανενα απόλυτος προβλημα ...ουτε ενα σημαδακι ...ουτε ενα ελάττωμα πουθενα!

Αά ... Πιστεύω οτι παίζει σημαντικό ρόλο και το εργοστάσιο ...εχω την εντύπωση οτι china c3 έχουν τα λιγότερα προβλήματα!

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 22/01/2013 - 21:29


#117   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/01/2013 - 21:54

Να πω και γω την προσωπική μου -μέχρι τώρα- εμπειρία με 5άρια.

- iPhone 5 black 16άρι του κολλητού μου μέσα στις γιορτές αγορασμένο από Public, κανένα πρόβλημα.
- iPhone 5 black 16άρι της κοπέλας μου μετά την Πρωτοχρονιά αγορασμένο από Public, κανένα πρόβλημα.
- iPhone 5 black 16άρι του nikoz87 που είδα προχθές, κανένα πρόβλημα.
- iPhone 5 black 16άρι του Markknopfler φρέσκο ημερών, κανένα πρόβλημα.
- iPhone 5 white 16άρι ενός άλλου φίλου, κανένα πρόβλημα,
- iPhone 5 black 16άρι του αδερφού μου αγορασμένο προχθές από Golden-i, κανένα πρόβλημα.

Τα μόνα που έχω δει γρατζουνισμένα είναι σε κάποια καταστήματα τα demo.
Βέβαια, οι γρατζουνιές στα Demo δεν γίνονται πάντα από ένα απλό άγγιγμα...

Εγώ ο ίδιος με τα μάτια μου είδα πιτσιρίκο (δε θα ήταν πάνω από 12-13) να έχει βγάλει το κλειδί και να τεστάρει τις αντοχές του bezel του iPhone 5 στο Public στο Cosmos στη Θεσσαλονίκη.

Οπότε αν κάποιος πάρει σαν δείγμα 6 5άρια που είναι ΑΨΟΓΑ, αγορασμένα από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ καταστήματα με ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ημερομηνίες παραγωγής και ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ εργοστάσια τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει?

Το μόνο σίγουρο συμπέρασμα από όλα αυτά είναι ότι όλοι γύρω μου έχουν iPhone 5 και εγώ το έχω αργήσει πολύ... :P

#118   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/01/2013 - 22:18

iphone 5 λευκό αγορασμένο από vodafone το έχω 10 μέρες κανένα πρόβλημα

#119   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2013 - 22:38

Εμένα πάντως iPhone 5 32GB White & Silver την γρατζουνίτσα του την είχε μαζί με κάτι άλλες μικρές κουκίδες.Όχι στο Bezel αλλά στην πλάτη.Ααα...να μην ξεχάσω και το λίγο Light Leak.
Αγορασμένο από iStorm Κολωνακίου μέσα στις γιορτές,47ης εβδομάδας Νοεμβρίου.

Η πλάκα είναι ότι πριν το πάρω έλεγα να το ανοίξω στο κατάστημα,ώστε να το αλλάξω απευθείας εαν έχει κάποιο πρόβλημα.
Πάνω στη βαβούρα όμως και στον κόσμο,λέω άστο μωρέ τώρα και τελικά την πάτησα. >:(

Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 22/01/2013 - 22:39


#120   pelo

pelo

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2013 - 23:21

εμενα μετα απο 1 μηνα μου το εμφανισε και δεν ξερω τι να κανω... το πηρα απο cosmote, να παω στην ιδια η υπαρχει καποιος πιο γρηγορως τροπος???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες