Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iphone 5 green glow......το εχετε δει στην συσκευη σας.....;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/01/2013 - 14:22

μετα απο 10 μερες της συσκευης μου στην αρβατο με ενημερωσαν οτι δεν εκριναν την αναγκη για αντικατασταση ενω εχω ξεκαθαρα το προβλημα στην οθονη το green glow φυσικα εγω δεν θα παλαβαλω την συσκευη εαν δεν γινει αντικατασταση και θελω να ρωτησω 1) υπαρχει περιπτωση να εχει "φυγει" το προβλημα με την 6.1 ?εγω θεωρω αποκλειεται γιατι ειναι θεμα harware 2) τι να κανω γιατι ειμα σιγουρος οτι δεν το εχουν δει το προβλημα στην οθονη πηρα τηλεφωνο στην αρβατο και με παρεμπεψε στην βοντα γιατι λεει με αυτους θα πρεπει να μιλησω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/01/2013 - 23:47

υπαρχε καπου επισημα στο internet απο την apple που αναγνωριζει επισημα το green glow ως προβλημα στην οθονη και κανει αντικαταστασεις ωστε να το τριψω στην μουρη της vodafone?γιατι λεει το τεχνικο τμημα της δεν εκρινε απαραιτητη την αντικατασταση.

#123   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/01/2013 - 23:54

υπαρχε καπου επισημα στο internet απο την apple που αναγνωριζει επισημα το green glow ως προβλημα στην οθονη και κανει αντικαταστασεις ωστε να το τριψω στην μουρη της vodafone?γιατι λεει το τεχνικο τμημα της δεν εκρινε απαραιτητη την αντικατασταση.

δεν το ελεγχει το τεχνικο τμημα της Vodafone...το στελνουν Arvato...εαν σου ειπαν οτι δεν το εγκρινει η Arvato τοτε σου λενε ψεματα γιατι το δικο μου το εκαναν αντικατασταση...

#124   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:07

Θελω να ενημερωσω ολους τους φιλους που εχουν δει αυτο το προβλημα ή απο αυτα που εχουν ακουσει εχουν φοβηθει κ ειναι σκεπτικοι στο να κανουν την αγορα να ξερουν τα εξης:
1ον:το μαυρο ξεβαφει στο πλαισιο του αλλα με προσοχη και εαν δεν εισαι Ουρακοταγκος μπορει να μην το παθεις ποτε...εμενα με υπερβολικη προσοχη εχω δει 2 ελαχιστα σημαδακια και αυτο λογω του βαλε-βγαλε την θηκη που εχω βαλει...πιο τηλεφωνο ομως μενει για παντα οπως το παιρνεις?ΚΑΝΕΝΑ!εγω το εχω σε hardcase και ηρεμησα...
2ον:το Green Glow ημουν ο πρωτος που το ειχα και το ανεφερα στο φορουμ οταν το πρωτοπηρα...εκανα αλλαγη και πηρα 2ο με ακριβως το ιδιο προβλημα...αποφασισα να μην προχωρησω και σε νεα αλλαγη και να το κρατησω να δω πως θα παει...αλλωστε το πλαισιο με δουλεψε στα μουτρα μου πριν την αγορα και την πατησα σαν μαλ@κας και δεν ειχα DOA...το κρατησα λοιπον και σας ενημερωνω οτι μετα απο καιρο το προβλημα διορθωνεται απο μονο του...αυτη την στιγμη δεν μου κανει το παραμικρο...
3ον:αυτο που εχω παρατηρησει και με ενοχλει λιγο ειναι οταν με καλουν και απανταω εγω πρεπει να πω 2η φορα ¨εμπρος¨ γιατι με την 1η δεν ακουγεται...

το τελικο λοιπον που θελω να πω ειναι το εξης:ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο,διαφωνω για αυτο που λενε οτι ειναι προκλητικα ακριβο εαν δεις οτι ενα πλαστικο πραγμα σαν το Galaxy Note εχει 700 ευρω(στα τοσα λεφτα τα 39 τους πειραξαν?),την στοιβαρη κατασκευη του δεν την αλλαζω με κανενα τηλεφωνο(οπως και το 4 που ειχαν πριν) και την ομορφια αυτης της οθονης εγω προσωπικα δεν την εχω δει πουθενα...
οσοι λοιπον εχετε τα χρηματα και μπορειτε να το παρετε και εαν σας αρεσουν τα iPhone γενικα,καντε το με κλειστα ματια...
και μια συμβουλη!ακομα και Ferrari να αγορασεις εαν κατσεις σαν ΨΕΙΡΑΣ και την ψαξεις ολο και κατι θα βρεις...αν ομως μπεις μεσα,ακουσεις τον ηχο της μηχανης και νιωσεις την ΧΛΙΔΑ της και τα γκαζια της τοτε δεν θα το ψαξεις καν!

#125   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:16

ναι στην αρβατο εχει παει εχω μιλησει μαζι της αλλα με παραμπεπει στην voda καλα δεν το συζητο εαν μου στειλουν παλι το ιδιο θα το στειλω πισω παλι εκεινη την στιγμη ειμαι σιγουρος οτι δεν το εχουν δει το προβλημα στην οθονη

#126   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:19

ναι στην αρβατο εχει παει εχω μιλησει μαζι της αλλα με παραμπεπει στην voda καλα δεν το συζητο εαν μου στειλουν παλι το ιδιο θα το στειλω πισω παλι εκεινη την στιγμη ειμαι σιγουρος οτι δεν το εχουν δει το προβλημα στην οθονη

εχεις μιλησει με Αρβατο και σου λενε οτι δεν το δεχονται σαν προβλημα?

#127   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:21

ναι στην αρβατο εχει παει εχω μιλησει μαζι της αλλα με παραμπεπει στην voda καλα δεν το συζητο εαν μου στειλουν παλι το ιδιο θα το στειλω πισω παλι εκεινη την στιγμη ειμαι σιγουρος οτι δεν το εχουν δει το προβλημα στην οθονη

χαρά στην υπομονή σου. Μια βδομάδα έμεινα χωρίς iPhone και με έπιασε μελαγχολία.

#128   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:24

επειδη το εχω στειλει μεσω της voda η αρβατο μου λεει πως πρεπει να μιλησω με εκεινη παρ'ολο που η συσκευη ειναι σε αυτους (αρβατο) τεσπα πιστευω πως θα βρω λυση...

χαρά στην υπομονή σου. Μια βδομάδα έμεινα χωρίς iPhone και με έπιασε μελαγχολία.

δεν μπορω να κανω κατι αλλο γιατι εχει θεμα με την οθονη το τηλεφωνο και εφοσων ειναι προβλημα απαιτω αντικατασταση

#129   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:28

επειδη το εχω στειλει μεσω της voda η αρβατο μου λεει πως πρεπει να μιλησω με εκεινη παρ'ολο που η συσκευη ειναι σε αυτους (αρβατο) τεσπα πιστευω πως θα βρω λυση...


δεν μπορω να κανω κατι αλλο γιατι εχει θεμα με την οθονη το τηλεφωνο και εφοσων ειναι προβλημα απαιτω αντικατασταση

απλα να ξερεις οτι εαν δεν εχεις DOA και εγκρινουν αντικατασταση θα παρεις ανακατασκευασμενο...απο την στιγμη που εφυγε για Αρβατο βασικα πας σιγουρα για ανακαταστευασμενο και αυτο εαν το εγκρινουν...εγω παντως το 2ο δεν το εστειλα πισω και το προβλημα διορθωθηκε...τωρα εσυ πραξε οπως γουσταρεις!ααα και επιπλεον το παρελαβα μετα απο 20 μερες...τοσο κανει περιπου..

#130   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/02/2013 - 01:18

Παιδιά ολα τα τηλέφωνα εχουν την πράσινη λάμψη απλα βγάλτε το απ το μυαλο και δεν θα το δείτε καθόλου όσο περνάει ο καιρός. Απολαύσετε τις συσκευές γιατι και αντικατάσταση να κάνετε πάλι θα δείτε την λάμψη.

Τελευταία επεξεργασία από: iTsikos, 01/02/2013 - 01:19


#131   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/02/2013 - 03:20

Δεν θα έδινα το 4s για να πάρω το 5 για κανένα λόγο!!!!!!!!

#132   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:31

και καλα θα κανεις!εγω ηδη εχω μετανιωσει που εδωσα το 4s....λοιπον επανερχομαι στο θεμα green glow η αρβατο λεει οτι το ειδε την συσκευη αλλα δεν εχουν επισημη ανακοινωση για το αν θα πρεπει να κανουν αντικαταστασεις....μαλιστα που ειπε μια ευγενεστατη κοπελα στην βοντα οτι εχουν παει πολλες συσκευες στην αρβατο με αυτο το θεμα στην οθονη ,το καλο ειναι οτι το θεμα παει σε ανωτερα τμηματα και βλεπουμε τι θα γινει

#133   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:57

Παιδιά ολα τα τηλέφωνα εχουν την πράσινη λάμψη απλα βγάλτε το απ το μυαλο και δεν θα το δείτε καθόλου όσο περνάει ο καιρός. Απολαύσετε τις συσκευές γιατι και αντικατάσταση να κάνετε πάλι θα δείτε την λάμψη.

εμενα παλι πέρασαν τρία απο τα χέρια μου,2 μαύρα 1 άσπρο,και κανένα δεν είχε πρόβλημα.μη το τσουβαλιαζουμε λοιπόν...

Τελευταία επεξεργασία από: andreashadji, 01/02/2013 - 10:57


#134   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:59

Παιδιά ολα τα τηλέφωνα εχουν την πράσινη λάμψη απλα βγάλτε το απ το μυαλο και δεν θα το δείτε καθόλου όσο περνάει ο καιρός. Απολαύσετε τις συσκευές γιατι και αντικατάσταση να κάνετε πάλι θα δείτε την λάμψη.

Οχι όλα... ;)

#135   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:59

Θελω να ενημερωσω ολους τους φιλους που εχουν δει αυτο το προβλημα ή απο αυτα που εχουν ακουσει εχουν φοβηθει κ ειναι σκεπτικοι στο να κανουν την αγορα να ξερουν τα εξης:
1ον:το μαυρο ξεβαφει στο πλαισιο του αλλα με προσοχη και εαν δεν εισαι Ουρακοταγκος μπορει να μην το παθεις ποτε...εμενα με υπερβολικη προσοχη εχω δει 2 ελαχιστα σημαδακια και αυτο λογω του βαλε-βγαλε την θηκη που εχω βαλει...πιο τηλεφωνο ομως μενει για παντα οπως το παιρνεις?ΚΑΝΕΝΑ!εγω το εχω σε hardcase και ηρεμησα...
2ον:το Green Glow ημουν ο πρωτος που το ειχα και το ανεφερα στο φορουμ οταν το πρωτοπηρα...εκανα αλλαγη και πηρα 2ο με ακριβως το ιδιο προβλημα...αποφασισα να μην προχωρησω και σε νεα αλλαγη και να το κρατησω να δω πως θα παει...αλλωστε το πλαισιο με δουλεψε στα μουτρα μου πριν την αγορα και την πατησα σαν μαλ@κας και δεν ειχα DOA...το κρατησα λοιπον και σας ενημερωνω οτι μετα απο καιρο το προβλημα διορθωνεται απο μονο του...αυτη την στιγμη δεν μου κανει το παραμικρο...
3ον:αυτο που εχω παρατηρησει και με ενοχλει λιγο ειναι οταν με καλουν και απανταω εγω πρεπει να πω 2η φορα ¨εμπρος¨ γιατι με την 1η δεν ακουγεται...

το τελικο λοιπον που θελω να πω ειναι το εξης:ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο,διαφωνω για αυτο που λενε οτι ειναι προκλητικα ακριβο εαν δεις οτι ενα πλαστικο πραγμα σαν το Galaxy Note εχει 700 ευρω(στα τοσα λεφτα τα 39 τους πειραξαν?),την στοιβαρη κατασκευη του δεν την αλλαζω με κανενα τηλεφωνο(οπως και το 4 που ειχαν πριν) και την ομορφια αυτης της οθονης εγω προσωπικα δεν την εχω δει πουθενα...
οσοι λοιπον εχετε τα χρηματα και μπορειτε να το παρετε και εαν σας αρεσουν τα iPhone γενικα,καντε το με κλειστα ματια...
και μια συμβουλη!ακομα και Ferrari να αγορασεις εαν κατσεις σαν ΨΕΙΡΑΣ και την ψαξεις ολο και κατι θα βρεις...αν ομως μπεις μεσα,ακουσεις τον ηχο της μηχανης και νιωσεις την ΧΛΙΔΑ της και τα γκαζια της τοτε δεν θα το ψαξεις καν!

Σωστή ανάλυση ,και εμένα το έκανε ενα μηνα αφού το αγόρασα για κανα δυο μερες και στα ενδιάμεσα μέχρι σήμερα δυο ακόμα μεμονωμένες ... Σε όλες τις περιπτώσεις φορούσα μαλλινα οπότε μάλλον κάτι εχει να κανει με στατικό ηλεκτρισμό ... Το ίδιο αναφέρουν και στο forum της apple!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες