Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νεα προγράμματα συμβολαίου vodafone με περισσότερα ενσωματωμένα λεπτά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/12/2012 - 12:09

δηλαδη εσυ μπορεις ναμου δωσεις με εκπτωση επαγγελματια προγραμματα της cosmote οσες γρεμμες και να σου φερω εγω και ας μην εχουν επαγγελματικο αφμ????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/12/2012 - 12:16

Ρε παιδιά απλά το όνομα που βγαίνει ο λογαριασμός του θα ανήκει σε επαγγελματία. Αυτός λοιπόν μπορεί να έχει πάνω απο 1 σύνδεση και να τη δώσει σε όποιον θέλει. Σιγά μη τη νοιάζει τη Voda να ελέγχει ποιος έχει επαγγελματικό αφμ. Εγώ διαχειρίζομαι θέματα επικοινωνίας σε εταιρεία με 40 συνδέσεις cosmote και άλλες τόσες 3G. Έχουμε 50% έκπτωση σε όλα και είναι στην επιλογή του καθένα να κάνει διαπραγματεύσεις με την εταιρεία όπως κάνει και ο ιδιώτης.


καλα την νοιαζει αλλα δεν μπορει να κανει και αλλιως, μια κ λες πχ οτι δινεις κινητο σε υφισταμενους/βοηθους σου που εννοειται δεν μπορουν να εχουν επαγγελματικο ΑΦΜ, γι αυτο κ κανει τα 'στραβα' ματια η βοντα κ ολες γενικα... :rolleyes:

#63   biliou

biliou

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/12/2012 - 12:25

δηλαδη εσυ μπορεις ναμου δωσεις με εκπτωση επαγγελματια προγραμματα της cosmote οσες γρεμμες και να σου φερω εγω και ας μην εχουν επαγγελματικο αφμ :huh:?


Δε δουλέυω στη cosmote φιλε μου. Απλά ως διαχειριστής της εταιρικής επικοινωνίας και απο τις επαφές που έχω συχνά πυκνά με το τμήμα Vip πελατών της εταιρείας ξέρω κάποια πράγματα. Επαγγελματικά προγράμματα με ενδοεταιρικές κλήσεις κλπ πάνε σε επαγγελματίες. Κάτω απο το 1 επαγγελματικό ΑΦΜ μπορούν να μπούν όσες γραμμές θέλεις και να δώσεις μέχρι και στο παππού σου που λέει ο λόγος. Εκεί κάθε εταιρεία κάνει διαπραγματεύσεις για την έκπτωση παγίου που θα πάρει. Εμείς πήραμε 50%. Άλλοι λιγότερο η περισότερο ίσως.

Επίσης υπάρχουν ειδικά προγράμματα για κάποιες ομάδες ατόμων όπως στρατιωτικοί, υπάλληλοι ΟΤΕ, ΔΕΗ κλπ όπου υπάρχει κάποια έκπτωση σύμφωνα με τη συμφωνία που έχει κάνει ο οργανισμός με την εταιρεία κινητής. Αυτά δε θεωρούντε επαγγελματικά αλλα απλά "ειδικα". Και φυσικά μπορεί ο πατέρας μου πχ που είναι στρατιωτικός να πάρει 2 συνδέσεις και να δώσει 1 σε εμένα. Πρίν πολλά χρόνια είχα μια τέτοια σύνδεση.

Με λίγα λόγια δεν είναι παράνομο να έχει κάποιος μια σύνδεση που να ανήκει σε επαγγελματικό προγραμμα χωρίς να έιναι επαγγελματίας.

καλα την νοιαζει αλλα δεν μπορει να κανει και αλλιως, μια κ λες πχ οτι δινεις κινητο σε υφισταμενους/βοηθους σου που εννοειται δεν μπορουν να εχουν επαγγελματικο ΑΦΜ, γι αυτο κ κανει τα 'στραβα' ματια η βοντα κ ολες γενικα... :rolleyes:


Φίλε η voda και η κάθε voda είναι μαγαζιά. Να πουλήσουν θέλουν..

#64   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/12/2012 - 12:26

οκ.καλες γιορτες και καλα χροστουγεννα να εχουμε ολοι μας

#65   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 11:57

φιλε, μαζι σου ειμαι. και γω ειμαι της αποψης οτι η wind δεν ειναι "καλη".

δες τα σχολια μου πιο πανω. δε σε ειρωνευτηκα, απλα απευθυνομουν στον atom που σχολιασε απο πανω οτι και συ εισαι αλλος ενας δυσαρεστημενος πελατης wind.


Σέβομαι την άποψη σου, απλά πιστεύω ότι τις περισσότερες φορές έχει να κάνει και με την περιοχή. Παρόλα αυτά δεν θεωρώ ότι τα δύο άτομα μπορούν να αποτελέσουν συγκρίσιμη πληροφορία για την κάλυψη του δικτύου της Wind. Μπορούν να βρεθούν ισόποσα posts για τα άλλα δυο δίκτυα που να κρίνουν ανάλογα :)

#66   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 26/12/2012 - 12:04

Atom χρονια πολλα για αρχη. Αν εχεις καποια σχεση με την wind θα ξερεις πολυ καλα οτι οσο αναφορα ηρακλειο κρητης δεν εχει λεφτα να δωσει για τις κεραιες.Εκανα διακοπη συμβολαιου την δευτερα .Αν εχεις διαφορετικη αποψη για το ηρακλειο μπορουμε να το κουβεντιασουμε.

#67   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 14:50

Σέβομαι την άποψη σου, απλά πιστεύω ότι τις περισσότερες φορές έχει να κάνει και με την περιοχή. Παρόλα αυτά δεν θεωρώ ότι τα δύο άτομα μπορούν να αποτελέσουν συγκρίσιμη πληροφορία για την κάλυψη του δικτύου της Wind. Μπορούν να βρεθούν ισόποσα posts για τα άλλα δυο δίκτυα που να κρίνουν ανάλογα :)

δεν ειναι μονο δυο ατομα φιλε μου. Μεχρι στιγμης το αρνητικο feedback για τη wind ξεπερναει κατα πολυ το θετικο.

και σου μιλαω για δειγμα ανω των 30 ατομων που εχω ρωτησει.

#68   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/12/2012 - 13:36

Ηδη ετοιμάζονται και άλλα προγράμματα και από τις άλλες εταιρίες. Οι τιμές θα πέσουν σίγουρα. Θα ναι μια ενδιαφέρουσα χρονιά στην κινητή

#69   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/12/2012 - 13:37

να δουμε τουλαχιστον καμια και καλη τιμη στα πακετα του αναμενομενου LTE :)

#70   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:17

H cosmote αυτό που έκανε μέχρι τώρα είναι ότι ισχύει προσφορά μέχρι τέλος του μήνα για διπλασιασμό των διαθέσιμων ενσωματωμένων λεπτών προς άλλα δίκτυα στα προγράμματα απεριόριστα. Πχ στο απεριόριστα 25 που σου έδινε (εκτός των άλλων 1500 προς κοσμοτε κτλ) 50 λεπτά προς άλλα δίκτυα.. με την προσφορά γίνονται 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα.

Ισχύει όμως μόνο για νέες συνδέσεις και ανανεώσεις συμβολέων.

#71   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:27

H cosmote αυτό που έκανε μέχρι τώρα είναι ότι ισχύει προσφορά μέχρι τέλος του μήνα για διπλασιασμό των διαθέσιμων ενσωματωμένων λεπτών προς άλλα δίκτυα στα προγράμματα απεριόριστα. Πχ στο απεριόριστα 25 που σου έδινε (εκτός των άλλων 1500 προς κοσμοτε κτλ) 50 λεπτά προς άλλα δίκτυα.. με την προσφορά γίνονται 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα.

Ισχύει όμως μόνο για νέες συνδέσεις και ανανεώσεις συμβολέων.


Ναι και ειναι τοσο γκιοζηδες που δεν το διαφημιζουν καν! κ γω τυχαια εντελως το εμαθα προχθες...μονο να πεταν λεφτα, κ μιλαμε για πολυυυυ χρημα στην διαφημιση του ανυπαρκτου 4G....αρε κρατισμος σε ολο του το μεγαλειο...

Ναι και ειναι τοσο γκιοζηδες που δεν το διαφημιζουν καν! κ γω τυχαια εντελως το εμαθα προχθες...μονο να πεταν λεφτα, κ μιλαμε για πολυυυυ χρημα στην διαφημιση του ανυπαρκτου 4G....αρε κρατισμος σε ολο του το μεγαλειο...(μιλαμε ουτε στο site τους δεν το χουν....)


Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 07/01/2013 - 13:24


#72   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:29

Είναι σίγουρο ότι θέλουν να διώξουν κόσμο για να μειωθεί το κομμάτι της αγοράς που κατέχουν.

#73   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:31

Είναι σίγουρο ότι θέλουν να διώξουν κόσμο για να μειωθεί το κομμάτι της αγοράς που κατέχουν.


Για να καταφερουν τι;

#74   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:36

Για να καταφερουν τι;


Πολύ απλά γιατί αυτή την στιγμή έχουν γύρω στο 52% από το κομμάτι της αγοράς. Και από ένα ποσοστό και πάνω (ίσως είναι το 50 το όριο δεν είμαι σίγουρος) θα πρέπει κάθε πρόγραμμα ή υπηρεσία που βγάζουν να εγγρίνεται από την ΕΕΤΤ γιατί θεωρείται ότι μπορεί να πετάξει από την αγορά τους ανταγωνιστές με τέτοιο ποσοστό. (ας πούμε δες το σαν ολιγοπώλιο)
Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τον ΟΤΕ (και ακόμα γίνεται). Δεν άφησαν τον ΟΤΕ να μειώσει τις τιμές και οι ανταγωνιστές του , είχαν μειω΄σει τις τιμές πιο νωρίς από τον ΟΤΕ ή η διάθεση του VDSL

Δεν είναι τυχαίο που πλέον αφήνει πελάτες της να φεύγουν έτσι ακόμα και με την φορητότητα και δεν τους παίρνουν καν για προσφορές όπως γίνονταν παλιά. Και ούτε την ένοιαξε να βγάλει καινούρια προγράμματα σαν αυτά της vodafone τα red και προς όλους (είτε δεν την ένοιαξε είτε υπάρχει κώλυμα λόγο ανταγωνισμού όπως είπα παραπάνω)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 07/01/2013 - 13:38


#75   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:46

Μπορει να εχεις δικιο απλα εγω τους πηρα προσφατα και ζητησα εκπτωση μεγαλυτερη στο παγιο γιατι θα φυγω αφου ειχα μια καλυτερη προταση και μου την εδωσαν.
Θα δουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες