Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νεα προγράμματα συμβολαίου vodafone με περισσότερα ενσωματωμένα λεπτά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:48

Πολύ απλά γιατί αυτή την στιγμή έχουν γύρω στο 52% από το κομμάτι της αγοράς. Και από ένα ποσοστό και πάνω (ίσως είναι το 50 το όριο δεν είμαι σίγουρος) θα πρέπει κάθε πρόγραμμα ή υπηρεσία που βγάζουν να εγγρίνεται από την ΕΕΤΤ γιατί θεωρείται ότι μπορεί να πετάξει από την αγορά τους ανταγωνιστές με τέτοιο ποσοστό. (ας πούμε δες το σαν ολιγοπώλιο)
Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τον ΟΤΕ (και ακόμα γίνεται). Δεν άφησαν τον ΟΤΕ να μειώσει τις τιμές και οι ανταγωνιστές του , είχαν μειω΄σει τις τιμές πιο νωρίς από τον ΟΤΕ ή η διάθεση του VDSL

Δεν είναι τυχαίο που πλέον αφήνει πελάτες της να φεύγουν έτσι ακόμα και με την φορητότητα και δεν τους παίρνουν καν για προσφορές όπως γίνονταν παλιά. Και ούτε την ένοιαξε να βγάλει καινούρια προγράμματα σαν αυτά της vodafone τα red και προς όλους (είτε δεν την ένοιαξε είτε υπάρχει κώλυμα λόγο ανταγωνισμού όπως είπα παραπάνω)


μπα δεν νομι8ζω να εχουν θεματα με τον ΕΕΤ, εχω ανθρωπους εκει κ μου το επιβεβαιωσαν, ειναι απλα λαθος πολιτικη μαρκετινγκ, κ ειναι αυτο που λες, εχουν μεγεθος κ κομματι αγορας κ δεν βλεπουν στο 1 μετρο απο την υπεροψια τους...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:52

μπα δεν νομι8ζω να εχουν θεματα με τον ΕΕΤ, εχω ανθρωπους εκει κ μου το επιβεβαιωσαν, ειναι απλα λαθος πολιτικη μαρκετινγκ, κ ειναι αυτο που λες, εχουν μεγεθος κ κομματι αγορας κ δεν βλεπουν στο 1 μετρο απο την υπεροψια τους...


Κι όμως έχουν σίγουρα θέμα με την ΕΕΤΤ. όταν μια εταιρία κατέχει πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό της αγοράς πχ πάνω από το 50% .. θα μπορούσε αν ήθελε να τους πετάξει όλους έξω. όπως είπα πάρε παράδειγμα και τον ΟΤΕ.

Να για παράδειγμα .. ακόμα και για παράταση μιας προσφοράς είχαν πάρει έγγριση από την ΕΕΤΤ http://www.eett.gr/o...t/AP658-011.pdf

#78   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:46

Καλά άμα θέλουν την έγκριση θα την πάρουν! Αλλού είναι το θέμα και δεν ασχολούνται...

Όταν έχεις το 52% της αγοράς, πολύ απλά, δεν σε νοιάζει να στηριχτείς σε πρόγραμμα με λεπτά για όλους! Στηρίζεσαι στα Unlimited γιατί 1ον μπορείς να παίξεις καλύτερη μπάλα εκεί στις προσφορές και 2ον γιατί στατιστικά ο πελάτης θα τηλεφωνήσει περισσότερο στην δική σου εταιρία(>50%) παρά στις άλλες! Οπότε ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με προγράμματα για όλα τα δίκτυα? Αυτά είναι κόλπα που άρχισε η WIND που είχε πολύ μικρό ποσοστό στην αγορά και ήταν ανούσιο να βγάλει Unlimited όταν έβγαζαν οι άλλες...


#79   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:11

Καλά άμα θέλουν την έγκριση θα την πάρουν! Αλλού είναι το θέμα και δεν ασχολούνται...

Όταν έχεις το 52% της αγοράς, πολύ απλά, δεν σε νοιάζει να στηριχτείς σε πρόγραμμα με λεπτά για όλους! Στηρίζεσαι στα Unlimited γιατί 1ον μπορείς να παίξεις καλύτερη μπάλα εκεί στις προσφορές και 2ον γιατί στατιστικά ο πελάτης θα τηλεφωνήσει περισσότερο στην δική σου εταιρία(>50%) παρά στις άλλες! Οπότε ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με προγράμματα για όλα τα δίκτυα? Αυτά είναι κόλπα που άρχισε η WIND που είχε πολύ μικρό ποσοστό στην αγορά και ήταν ανούσιο να βγάλει Unlimited όταν έβγαζαν οι άλλες...


Κάνεις λάθος. Απο τη στιγμή που μειώθηκαν κατα πολυ τα τέλη.. Μπορούν να βγουν πολύ καλές προσφορές. Για παράδειγμα το πρόγραμμα vodafone RED 1 που με την online προσφορά έχεις 1500 λεπτά προς όλους , 1500 SMS προς όλους και 500 mb internet . Με άλλα λόγια έχεις σαν να λέμε απεριόριστα τα πάντα (απο τη στογμη που και το απεριόριστο βαφτίζεται 1500 λεπτά ).
Τα προγράμματα unlimited (που στην ουσία ειναι 1500 λεπτα ) ειχαν νόημα πριν πέσουν τα τέλη που πλήρωνε μια εταιρία οταν καλούσες σε πάροχο εκτός της εταιρίας σου και.


#80   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:29

Καλά άμα θέλουν την έγκριση θα την πάρουν! Αλλού είναι το θέμα και δεν ασχολούνται...

Όταν έχεις το 52% της αγοράς, πολύ απλά, δεν σε νοιάζει να στηριχτείς σε πρόγραμμα με λεπτά για όλους! Στηρίζεσαι στα Unlimited γιατί 1ον μπορείς να παίξεις καλύτερη μπάλα εκεί στις προσφορές και 2ον γιατί στατιστικά ο πελάτης θα τηλεφωνήσει περισσότερο στην δική σου εταιρία(>50%) παρά στις άλλες! Οπότε ποιος ο λόγος να ασχοληθείς με προγράμματα για όλα τα δίκτυα? Αυτά είναι κόλπα που άρχισε η WIND που είχε πολύ μικρό ποσοστό στην αγορά και ήταν ανούσιο να βγάλει Unlimited όταν έβγαζαν οι άλλες...

χαλαρωσε με το 52%...:P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.

#81   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:33

χαλαρωσε με το 52%...:P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.


Να αλήθεια ειναι. Κάπου στο 52% εχει μαζι με τα καρτοκονητά . Η wind ειναι για τα μπάζα. Εδώ δεν εχει ακομα ενα σύστημα ενημέρωσης των mb .. Η πιο αναξιόπιστη εταιρία. Πολλές φορές παίρνεις στο cc και σου λένε δεν μπορούνε να σε εξυπηρετήσουμε τώρα.. Κάλεσε σε 2 ώρες lol

#82   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:59

χαλαρωσε με το 52%... :P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.

1ον δεν το ανέφερα εγώ αλλά άλλος παραπάνω και απλά το αναπρήγαγα ! (εγώ ήξερα μόνο για 50%+)
2ον δεν έχω σχέση με την cosmote οπότε δεν με νοιάζει και πολύ, το μόνο που ξέρω είναι ότι στη wind, κακά τα ψέματα, εκτός αστικών κέντρων δεν βρίσκεις σήμα ούτε με αίτηση! (για 3g δεν το συζητάω καν!)

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 10/01/2013 - 12:00


#83   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:16

χαλαρωσε με το 52%... :P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.

οτι πληρωνεις παιρνεις ετσι; ;)

#84   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:24

οτι πληρωνεις παιρνεις ετσι; ;)


Αυτό δεν ισχύει απαραίτητα. Και στην κοσμοτέ που πλέον ειναι η πιο ακριβή και απο τη vodafone .. Μπορεί να έχει σήμα παντού , αλλά πολλά προβλήματα σχετικά με την ποιότητα του σήματος καθώς και με την εξυπηρέτηση πελατών (όχι βέβαια σαν την wind, αλλά έχει θέματα)

#85   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:25

1ον δεν το ανέφερα εγώ αλλά άλλος παραπάνω και απλά το αναπρήγαγα ! (εγώ ήξερα μόνο για 50%+)
2ον δεν έχω σχέση με την cosmote οπότε δεν με νοιάζει και πολύ, το μόνο που ξέρω είναι ότι στη wind, κακά τα ψέματα, εκτός αστικών κέντρων δεν βρίσκεις σήμα ούτε με αίτηση! (για 3g δεν το συζητάω καν!)

δεν ξερω, εγω παντως σπιτι μου με vodafone δεν εχω σημα..και ειμαι χαλανδρι...

οτι πληρωνεις παιρνεις ετσι; ;)

καλα vodafone τα πακετα της ειναι γελοια..και δε σε αφηνουν να βαλεις σε unlimited επιπλεον ιντερνετ..δεν το εχω ξαναδει αυτο..τωρα για το σημα ξαναλεω, η vodafone σπιτι μου δεν εχει σημα σιγουρα οποτε μπορω να σου πω με ανεση οτι ειναι ΓΤΠ(για τον π)..για αλλες δε γνωριζω..παλια που ειχα wind δε θυμαμαι να χα καποιο προβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: el3ctronick, 10/01/2013 - 12:27


#86   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 12:29

Αυτό δεν ισχύει απαραίτητα. Και στην κοσμοτέ που πλέον ειναι η πιο ακριβή και απο τη vodafone .. Μπορεί να έχει σήμα παντού , αλλά πολλά προβλήματα σχετικά με την ποιότητα του σήματος καθώς και με την εξυπηρέτηση πελατών (όχι βέβαια σαν την wind, αλλά έχει θέματα)

προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα με την cosmote, σε οσες περιοχες εχω παει. Μαλιστα τελευταια βλεπω και πολυ καλες ταχυτητες ιντερνετ, με αποκορυφωμα τα 25mbps..

και αριθμο vodafone εχω και ειμαι εξισου ευχαριστημενος με τις παροχες.

#87   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 13:19

Χρόνια συνδρομητής στην Cosmote, έκανα το άλμα στην Vodafone καθώς συνδυαστικά μου βγαίνει το 2all 400, 22,80 ευρώ και στις δύο γραμμές. Αυτό με την έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής + συνδρομή HOL + οικογενειακό.
Κι έχω 400 λεπτά προς όλους σε κάθε γραμμή (υπεραρκετά και για τις δύο γραμμές), 40 sms (και 10 να είχε, θα μου έκανε...) και 300mb τα οποία με καλύπτουν... και - 5 ευρώ στον λογαριασμό του double play της hol.
Νομίζω καλύφθηκα με λιγότερο από 50 ευρώ για κάτι που πλήρωνα μέχρι πρότινος πάνω από 80 στην Cosmote.

#88   sakjim

sakjim

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/01/2013 - 13:35

εγω παντως εχω αυτα τα προγραμματα της voda.Αν ενδιαφερεται κανενας μου λεει

http://postimage.org/image/6cbh4snm3/

#89   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2013 - 00:24

χαλαρωσε με το 52%... :P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.


Χαχαχαχα. Θα συμφωνήσω απόλυτα! Το αποτέλεσμα μετράει και αυτό είναι ότι η Wind αυτή τη στιγμή έχει μακράν τις καλύτερα προσφορές στην κινητή. Που σημαίνει ότι στο τέλος του μήνα και κάνω τη δουλειά μου και εξοικονομώ χρήματα ;)

#90   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/01/2013 - 14:46

χαλαρωσε με το 52%... :P τα προγραμματα της ειναι για κλαματα..δες τα αντιστοιχα της wind..δε συγκρινονται..της wind με 35 ευρω εχεις 1000 προς ολους και 1gb ιντερνετ traffic..παρε χαρτομαντηλο.


Αυτό το πρόγραμμα απλά δεν υπάρχει! Και αμαν πια με το σήμα! Πάνω κάτω τα ίδια είναι με όλους τους παρόχους, κάπου δεν πιάνει η wind, κάπου η voda, κάπου η κοσμοτέ.. Δεν νομίζω ότι κάποια από τις τρεις εταιρίες είναι εν τέλη προβληματικότερη σε αυτόν τον τομέα σε σχέση με τους ανταγωνιστές της...Αυτό που με νοιάζει προσωπικά τη συγκεκριμένη περίοδο είναι το θέμα της οικονομίας και του value for money...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες