Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:17

Μη κανετε καμια χαζομαρα και κατεβασετε αυτα που βλεπεται στο appstore που εχουν το ιδιο ονομα με τα tweaks στο cydia πχ unlimtones,iblacklist,sbsettings.....

Fake!

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 31/12/2012 - 19:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:17

Καλησπέρα, μου πήρε 40 λεπτά αλλά διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια για το θέμα... Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής... Απο ότι είδα η apple άρχισε να βγάζει εφαρμογές επι πληρωμή που μεχρι τώρα διατήθονταν ΜΟΝΟ στα j/b κινητα όπως το sbSetings... Αν το συνεχίσει έτσι θα καλύπτει με ορισμένα προγραμματάκια ένα μεγάλο μερίδιο χρηστών και ΔΕΝ θα υπάρχει ουσιαστικός λόγος να κάνεις j/b στο iPhone σου. Μπορεί πάλι αυτό που λέω να μην ισχύσει και να συνεχίζουμε να κάνουμε j/b. Τώρα όμως να βλέπω να τρωγόμαστε σαν τους πολιτικούς στα παράθυρα για το Instalous... ΕΛΕΟΣ...

Αδερφέ μου το SBS είναι ξυπνητήρι απλώς προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την αφέλεια ορισμένων και να βγάλουν λεφτά...
Εφαρμογές τύπου SBS settings δεν θα υπάρξουν ποτέ στο App Store καθώς παραβιάζουν τους όρους χρήσης του....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#183   Voulis

Voulis

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:22

Οκ παίδες ευχαριστώ για την ενημέρωση γιατι με το που είδα sbsettings τσάφαρα λίγο...!!!

#184   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:23

Εφαρμογές τύπου SBS settings δεν θα υπάρξουν ποτέ στο App Store καθώς παραβιάζουν τους όρους χρήσης του....


Δεν είναι θέμα όρων χρήσης.. :)

Μιλάμε για Tweaks τα οποία δε μπορούν να εγκατασταθούν ως εφαρμογές παρα μόνο με JB καθώς γίνεται εγκατάσταση στο Root της συσκευής.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#185   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/12/2012 - 19:27

Αντε να κάνουνε κάτι γιατί τα android θα κάνουν πάρτι όσο δεν υπάρχει jb .

#186   tarif16

tarif16

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2012 - 20:53

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι φιλοι που θελουν και μπορουν να αγοραζουν εφαρμογες η παιχνιδια,βασανιζονται και χαιρονται για τους υπολοιπους που εχουν η δεν εχουν να αγορασουν επειδη εκλεισε το ινσταλους?
σε ενοχλει που μου αρεσει να κατεβαζω δωρεαν?αν εισαι παραγωγος εφαρμογων το καταλαβαινω,αλλιως γιατι τοση εμπαθεια?ειναι μηπως αυτο που λεμε για την κατσικα του γειτονα???ειναι μηπως,γιατι ο φτωχομπινες να εχει ιδιο προιον με εμενα που το πληρωσα?
αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα τον ευχαριστουσα...και μην αρχισετε παλι τα περι ηλικιων η ποσα διδακτορικα πηρατε!
προς ενημερωση ειμαι 42 κι εχω 21 χρονια στους δρομους λογω επαγγελματος και τα διδακτορικα τα τρωω για πρωινο!

υ.γ. αν καποιο ATM που βγαζετε χρηματα,ναι εσεις που τα εχετε και πληρωνετε τα παντα,αρχιζε να ξερναει 100ρικα και σιγουρα δεν θα σας επιαναν,θα τα επιστρεφατε?δεν θελω απαντηση...

#187   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2012 - 20:55

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι φιλοι που θελουν και μπορουν να αγοραζουν εφαρμογες η παιχνιδια,βασανιζονται και χαιρονται για τους υπολοιπους που εχουν η δεν εχουν να αγορασουν επειδη εκλεισε το ινσταλους?
σε ενοχλει που μου αρεσει να κατεβαζω δωρεαν?αν εισαι παραγωγος εφαρμογων το καταλαβαινω,αλλιως γιατι τοση εμπαθεια?ειναι μηπως αυτο που λεμε για την κατσικα του γειτονα :huh:ειναι μηπως,γιατι ο φτωχομπινες να εχει ιδιο προιον με εμενα που το πληρωσα?
αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα τον ευχαριστουσα...και μην αρχισετε παλι τα περι ηλικιων η ποσα διδακτορικα πηρατε!
προς ενημερωση ειμαι 42 κι εχω 21 χρονια στους δρομους λογω επαγγελματος και τα διδακτορικα τα τρωω για πρωινο!

υ.γ. αν καποιο ATM που βγαζετε χρηματα,ναι εσεις που τα εχετε και πληρωνετε τα παντα,αρχιζε να ξερναει 100ρικα και σιγουρα δεν θα σας επιαναν,θα τα επιστρεφατε?δεν θελω απαντηση...


Λες να μην αρχισουν τα περι ηλικιων κλπ και απο την αλλη εσυ κανεις το ιδιο !!! χα χα χα
Πλακα εχεις ...

Οσο για την ερωτηση σου δεν θες απαντηση γιατι νομιζεις οτι θα εκαναν ολοι αυτο που εσυ εχεις στο μυαλο σου.
Μαθε λοιπον οτι δεν ειναι ΟΛΟΙ οι ανθρωποι σαν εσενα φιλε μου.
Καλη χρονια.

Τελευταία επεξεργασία από: gore, 31/12/2012 - 20:57


#188   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/12/2012 - 21:00

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι φιλοι που θελουν και μπορουν να αγοραζουν εφαρμογες η παιχνιδια,βασανιζονται και χαιρονται για τους υπολοιπους που εχουν η δεν εχουν να αγορασουν επειδη εκλεισε το ινσταλους?
σε ενοχλει που μου αρεσει να κατεβαζω δωρεαν?αν εισαι παραγωγος εφαρμογων το καταλαβαινω,αλλιως γιατι τοση εμπαθεια?ειναι μηπως αυτο που λεμε για την κατσικα του γειτονα :huh:ειναι μηπως,γιατι ο φτωχομπινες να εχει ιδιο προιον με εμενα που το πληρωσα?
αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα τον ευχαριστουσα...και μην αρχισετε παλι τα περι ηλικιων η ποσα διδακτορικα πηρατε!
προς ενημερωση ειμαι 42 κι εχω 21 χρονια στους δρομους λογω επαγγελματος και τα διδακτορικα τα τρωω για πρωινο!

υ.γ. αν καποιο ATM που βγαζετε χρηματα,ναι εσεις που τα εχετε και πληρωνετε τα παντα,αρχιζε να ξερναει 100ρικα και σιγουρα δεν θα σας επιαναν,θα τα επιστρεφατε?δεν θελω απαντηση...


Εσύ φίλε tarif16 σε ποιά κατηγορία ανήκεις από τις 2 που αναφέρεις?

#189   falirakiboy

falirakiboy

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Twitter:@LouisProTeam
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:falirakiboy

Δημοσίευση 31/12/2012 - 21:03

Για ένα iPhone δητε που φτάσαμε να τσακωνόμαστε μέσα σε forum έλεος μέρες που είναι ....

#190   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 31/12/2012 - 21:21

Καλησπέρα παιδεία . Εγώ νόμιζω ότι το Jb είναι απελευθέρωση λειτουργικού συστήματος . Είναι πολλές φορά κουραστική η apple σε θέματα απλά που πρέπει να είχε το σύστημα της . επειδή κάποτε και εγώ αβαζα σπασμενες εφαρμογές . Θεωρώ ότι δεν χρειάζεστε πάνω από 50 ευρώ με το να έχετε φουλ support σε εφαρμογές που έχετε πληρώσει. Εγώ είχα Jb και θα ξανάκανω (αν ερθει στο 5 ) Αρα σταματήστε τις σπασμενες εφαρμογές δεν αξίζει .
Καλή χ ρονια σε όλους

#191   Jengineer

Jengineer

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2013 - 02:53

Δηλαδή οι πειρατεία αυξάνει τις πωλήσεις των Iphone.
Γιατί να έχεις κινητό που για να αλλάξεις ήχο κλήσης θέλει να το σπάσεις,για να μπεις στο internet με συντόμευση,πρέπει να το σπάσεις;

Ο καταναλωτής σίγουρα δεν είναι πρόθυμος να πληρώνει ένα κάρο λεφτά για να αγοράζει το Iphone και ένα κάρο λεφτά για τις εφαρμογές του.
Δεν αξίζει!


Το ιphone ειναι και μοδα ομως! μια μοδατη δεσπινης και σινιατος κυριος νοιαζετε για το installous οταν δν γνωριζει καν το jailbreak.. εχω δει ατομα που δεν ξερουν ουτε το multasking και εχουν ανοιχτες εφαρμογες απ την πρωτη μερα που το πηραν! Οι πωλησεις δεν θα πεσουν σε αυτο το αγοραστικο κοινο για κανενα λογο.
Και ο κλαψιαρεις ελληνας ειναι διατεθημενος να καπνιζει τσιγαρα 5 ευρω και να αγοραζει ιphone 5 ... βριζοντας τους πολιτικους που ψιφησε εις τον αιωνα των αιωνων!

#192   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2013 - 03:03

Αδιαφορώ πάντα θα υπάρχουν τρόποι να βάζει οποίος θέλει σπασμένες εφαρμογές (ήδη υπάρχουν) και αν καποια μερα δεν θα υπάρχουν στο IOS θα υπάρχουν σε αλλα λειτουργικά συστηματα βλέπ. Android - και επίσης πάντα θα υπάρχουν ευσυνείδειτοι που θα σέβονται των κόπο των προγραμματιστών και θα αγοράζουν εφαρμογές ώστε οι προγραμματιστες να συνεχίζουν τη δουλειά τους το παν ειναι θέμα ισορροπίας δεν αγοράζουμε επειδή είμαστε κορόιδα και δεν είμαστε τόσο έξυπνοι για να κάνουμε Jailbreak και να περάσουμε ενα Installus ή ενα Appcake ;) Aγοράζουμε επειδή σεβόμαστε τον κόπο και τη δουλειά των άλλων (και θέλουμε να σέβονται και εκείνοι τα χρήματα που τους δίνουμε)....Καλή χρονιά σε όλους :)



#193   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 01/01/2013 - 04:00

Καλα μερικοι μερικοι πρέπει να είστε πολυ αρπαγμενοι.Ο ένας λέει για τα διδακτορικα του,ο άλλος λέει για τον δρόμο που έχει φάει με το κουταλι,ο τρίτος κατηγορεί τον τέταρτο για τα λεφτα του μπαμπά και παει λέγοντας.Μηπως έχετε μπερδευτεί και νομίζετε ότι το φόρουμ Ειναι χώρος να λέει ο καθένας την ιστορία της ζωής του Μπάς και αποδείξει τι;Οτι η γνώμη του Ειναι σωστότερη όσον αφορά μια ηλίθια συσκευή;Σήμερα είμαστε αύριο δεν είμαστε και αν είσασταν το ένα δέκατο ψαγμενοι απο όσο λέγατε θα το ξέρατε και δεν θα κάνατε σαν κατινες.Και επειδη ξέρω ως συνήθως πως το σχόλιο αυτο θα σβήστει δημοκρατικά,ας πω και την άποψη μου επι του θέματος.

Το installus το έμαθα απο φίλο πριν 2 χρόνια και κάτι,όταν ήμουν ανάμεσα να πάρω ένα gps απο την garmin,η να εγκατέστησω ένα απο τα γνωστά και αδικαιολόγητα ακριβά προγράμματα για το iPhone(σε δανεικό κινητο τότε μιας και δεν είχα πάρει ακόμα).Παλι καλα γιατι αν είχα δώσει τα 39 η ποσα Ειναι ευρω θα κοπαναγα το κεφάλι μου στον τοιχο.Με έχει σώσει αρκετές φορές,όταν πήγαινα να πάρω κάποιο παιχνίδι και είπα κάτσε να το δοκιμάσω μήπως Ειναι μ@λακια.Μερικα που μου άρεσαν τα κράτησα σπασμένα για να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας,αλλα τα πλήρωσα.Πλεον υπάρχουν άλλοι τρόποι να γίνει η ίδια δουλειά και για μένα πιο εύκολοι,αλλα σε αυτο που θα ήθελα να μείνω Ειναι ότι δέχομαι κάποιος να πει ότι παρατάω το iOS επειδη δεν υπάρχει jb.Να πει όμως ότι το παρατάει γιατι έκλεισε το μαγαζάκι με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι δεν έπρεπε να το πάρει το κινητο εξαρχής.

#194   euklidis

euklidis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2013 - 04:37

δε νομιζω φιλε..ειναι ζητημα αν ειναι jb το 10% των συνολικων συσκευων...γενικα ειδικα στις αγορες που ενδιαφερεται η apple δεν παιζει jailbreak...και νομιζω οτι πλεον και σε αλλες χωρες οπως πλεον και στην ελλαδα κανα πιτσιρικι να ασχολειται με jb πλεον...
επιπλεον ειναι σιγουρο οτι θα ανοιξει κατι αλλο αντιστοιχο καποια στιγμη...


Μαλλον εθελοτυφλείς. Στην Ελλάδα της κρίσης, άσχετα αν εχουν πολλοί iPhone το installous επαιζε μεχρι τώρα φουλ, το ίδιο ισχίει και στις περισσότερες χώρες για τα άτομα τα οποία έχουν τις γνώσεις να ψαξουν να βρουν πως να κάνουν jb. Τωρα καλώς ή κακώς τα νούμερα του iPhone έχουν πέσει πολύ, το iPhone 5 κατ'εμε είναι αποτυχία και αυτό φαίνεται και στις πωλήσεις και θα δούμε πολλά. Εάν οι φήμες επαληθευτούν και έχουμε iPhone 5S τον Ιούνιο, σε συνδιασμό με το installous και την έλειψη καινοτομίας που παίζει τελευταία στο στρατόπεδο της Apple, μιλάμε για την ταφόπλακα της... Δεν ειναι ευκολα τα πραγματα για την Apple στον κλαδο των κινητών πλεον.

#195   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2013 - 12:29

Καλή χρόνια, άδικα χαλιέστε παιδιά από την στιγμή που έχει στα χέρια του κάποιος ένα προϊών το χρησιμοποιεί όπως αυτός καταλαβαίνει.
Κάποιος παίρνει μια 1000α μοτοσικλέτα για να βάζει κόντρες και να τρέχει σαν τρελός
Και κάποιος για να απολαμβάνει το ταξιδάκι του με την γυναίκα του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες