Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   antonis11

antonis11

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2013 - 21:42

Το zeusmos απο οτι εχω διαβασει και εχω δει στον κωδικα του ΔΕΝ λειτουργει οπως το προγραμμα το κινεζικο και θα σας εξηγησω γιατι.το κινεζικο αγοραζει και προωθει εταιρικα τις εφαρμογες οποτε μπορουν να κανουν οτι θελουν ουσιαστικα.το αλλο αλλαζει απλα τον κωδικα μιας εφαρμογης ωστε να εγκατασταθει στο κινητο.οπως ειναι φυσικο ακομα και στο ινσταλλους αν καποιος εκανε κρακ μια εφαρμογη και πεταγε μεσα σε αυτη και ενα malware τοτε αυτο θα εμπαινε μεσα στο κινητο.η μονη λυση ειναι οι πληρωμενες εφαρμογες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.τωρα αν δεν εχεις περασει πιστωτικες και τετοια εισαι κομπλε.και να εχεις περασει ομως η αππλε νομιζω καλυπτει τα στοιχεια της πιστωτικης οποτε λογικα ολα οκ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/01/2013 - 00:23

LOL !!! :)
http://www.adslgr.co...540#post4931540

#243   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/01/2013 - 00:29

LOL !!! :)
http://www.adslgr.co...540#post4931540


Καθόλου περίεργο.. Όταν το μεγαλύτερο ποσοστό έχει συνδιάσει το JB με πειρατικές-σπασμένες εφαρμογές..

Καλύτερα που έγινε όλο αυτό για να αραιώνουμε σιγά σιγά.. Καιρός ήταν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#244   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/01/2013 - 01:31

LOL !!! :)
http://www.adslgr.co...540#post4931540


Το έχω ζήσει live αυτο.
Με ρωτάνε τι είναι όλα αυτα που κάνω με το 4αρι(zephyr,sbsettings,barrel κλπ) και τους λέω μετα το jailbreak γίνονται όλα.
Μετα με ρωτάνε τι είναι και πετάγεται ο έξυπνος απο δίπλα.

"σημαίνει πως μπορείς να βάζεις σπασμενες εφαρμογές"
Τι περιμένετε λοιπόν;

#245   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2013 - 15:52

Εγω παντως μια χαρα περασα "για δοκιμη" και εσβησα κανα 2 εφαρμογες σε iPad που ειχε την 6.0.1 χωρις Jailbreak απο το κινεζικο. Μακραν πιο ευκολο απο οτιδηποτε εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον. ουτε καν captcha δεν ειχε. Κλικ και download

#246   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2013 - 15:55

Τα κινεζικα δεν ειναι και ο,τι ευκολοτερο :P

#247   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 03/01/2013 - 15:58

Εγω παντως μια χαρα περασα "για δοκιμη" και εσβησα κανα 2 εφαρμογες σε iPad που ειχε την 6.0.1 χωρις Jailbreak απο το κινεζικο. Μακραν πιο ευκολο απο οτιδηποτε εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον. ουτε καν captcha δεν ειχε. Κλικ και download


δε ζηταει apple id ε?

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 03/01/2013 - 15:59


#248   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2013 - 16:19

Τίποτα δεν ζητάει. Εφαρμογή στο PC είναι , όχι στο κινητό. Πάντως για το άρθρο έχω να πώ...ΝΤΡΟΠΗ σε αυτον που το σήκωσε. Τι Ψέμα και Παρωπιδισμός , λές και πρίν που κατεβάζαμε απο Installus , πάλι το ίδιο .ipa δεν κατεβάζαμε ? Στο Android το ίδιο , όλα απο Rapisherάδικα. Γιατι το κινέζικο να είναι γεμάτο "κακούς" ιούς ? Επιδή είναι σχηστομάτιδες με μικρό @#$@ θέλουν να εκδικηθούν τους υπόλοιπους ?

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 03/01/2013 - 16:21


#249   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2013 - 17:37

Εγω παντως με τοσα κινεζικα πελαγωσα :P

#250   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 03/01/2013 - 17:53

Εγω παντως με τοσα κινεζικα πελαγωσα :P


θα ετοιμασω ένα tutorial μέχρι το βράδυ

#251   djs

djs

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/01/2013 - 17:59

Τίποτα δεν ζητάει. Εφαρμογή στο PC είναι , όχι στο κινητό. Πάντως για το άρθρο έχω να πώ...ΝΤΡΟΠΗ σε αυτον που το σήκωσε. Τι Ψέμα και Παρωπιδισμός , λές και πρίν που κατεβάζαμε απο Installus , πάλι το ίδιο .ipa δεν κατεβάζαμε ? Στο Android το ίδιο , όλα απο Rapisherάδικα. Γιατι το κινέζικο να είναι γεμάτο "κακούς" ιούς ? Επιδή είναι σχηστομάτιδες με μικρό @#$@ θέλουν να εκδικηθούν τους υπόλοιπους ?


Ο άνθρωπος συνηθίζει να φοβάται περισσότερο αυτό που δε γνωρίζει. Στην προκειμένη περίπτωση φοβόμαστε περισσότερο τα κινέζικα. Τώρα από που θα σου τη φορέσουν είναι άλλο θέμα...

#252   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/01/2013 - 18:23

εδω ακομα και τα τηλ που κραταμε στα χερια μας made in china λενε για να μην πω τα παντα made in china ειναι.
τι θα φοβηθουμε τωρα καποια προγραμματακια;;;

#253   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2013 - 20:31

Εγω προσωπικα χρησιμοποιουσα πολυ το installous εαν δεν βρω συντομα καποιον αντικαταστατη παντως η επομενη συσκευη που θα πληρωσω σιγουρα ΔΕ θα ειναι iphone.....Ειμαι κατοχος iphone απο το 2007.Μετα απο αυτο δε θα εχει νοημα να συνεχισω να αγοραζω μια περιορισμενη συσκευη....

#254   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 03/01/2013 - 20:39

Εγω προσωπικα χρησιμοποιουσα πολυ το installous εαν δεν βρω συντομα καποιον αντικαταστατη παντως η επομενη συσκευη που θα πληρωσω σιγουρα ΔΕ θα ειναι iphone.....Ειμαι κατοχος iphone απο το 2007.Μετα απο αυτο δε θα εχει νοημα να συνεχισω να αγοραζω μια περιορισμενη συσκευη....


Ελα, πριν φύγεις πές μας ποσες φορές έχεις πληρώσει για τα windows που έχεις στο PC σου ...

#255   elefunk

elefunk

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/01/2013 - 20:58

Καλησπερα,
Εγω ειμαι κατοχος ενος iphone3Gs και εδω και 1.5 μηνα ενος iphone5. Προχθες κατεβασα τον Installer του κινεζικου ιστοτοπου και εγκατεστησα αρκετα apps στο iphone5,ειδικα το navigon το οποιο χρειαζομουν αμεσα. Δεν καταλαβαινω προς τι ολος αυτος ο πανικος για malware κτλ, διοτι οπως προανεφεραν και καποιοι αλλοι, αυτο μπορει να γινει απ ολους τους σερβερς απ'που κατεβαζουμε cracked apps. Εγω προσωπικα στο apple ID εχω δηλωσει μια χρεωστικη καρτα στην οποια βαζω λεφτα οποτε θελησω να κανω μια ηλεκτρονικη αγορα, οποτε δεν φοβαμαι αν με κλεψουν. Ας μας πει καποιος γνώστης των πραγματων τι κινδυνους διατρεχουμε και ποια η διαφορα του κινεζικου απ'τα υπολοιπα που χρειαζονται JB.
To iphone 3Gs ειχε σπασμενο το Sleep botton και ετσι το ειχα αφησει με την 4.3.3 (την οποια ειχα κανει jailbreak μεσω jailbreakme.com διοτι γινοταν απ το safari κι οχι με πατηματα πληκτρων). Σημερα ειπα να το αναβαθμισω σε 6.0.1 και χρησιμοποιησω ακριβως την ιδια "κινεζικη" συνταγη οπως εκανα με το iphone5.

Υ.Γ ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε (ομως δεν ξερω αν φταιει το κινεζικο), ειναι οτι δεν μπορω να βαλω μουσικη μεσω itunes στο iphone5. Bεβαια χρησιμοποιω το ιδιο itunes και για τα 2 κινητα, επισης ειναι δηλωμενα και τα δυο στο ιδιο apple ID, και τελος το iphone3Gs ηταν JBreaked και χρησιμοποιουσα το appsync. Ισως να μη φταιει το κινεζικο (γιατι απο αλλους χρηστες ακουσα πως δεν ειχαν καποιο προβλημα) αλλα το οτι εγω δεν ασχολουμαι και τοσο φανατικα. Btw το προβλημα το ελυσα με το MediaMonkey απ οπου συγχρονιζω μουσικη και βιντεο το ιδιο ευκολα και γρηγορα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες