Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

3 νέες συσκευές μέσα στο 2013...(;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:02

3 νέα iphone στο 2013 ??
Στειλτε μου 2 σακουλες απο αυτο που καπνιζετε !!

(κλεμμένο αλλα καλό)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:25

Και εμένα μου φαίνεται τραβηγμένο το 3 συσκευές. Μια φθηνότερη ίσως ναι ή μια μεγαλύτερης οθόνης για το 5s μοντέλο.

Μετα τις πολλές συσκευές που έχω δοκιμάσει, πιστεύω οτι 4,3-4,7 ειναι πολυ καλές διαστάσεις που κρατάνε τρομερο mobility, αρκει να ειναι λεπτές οι συσκευές και να μην εχουν μεγαλο bezel, ώστε να κάθονται άνετα στο ενα χέρι. Σας ενόχλησε όσους πήγατε απο τις 3,5" στις 4" στο 5?

#18   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:45

Και εμένα μου φαίνεται τραβηγμένο το 3 συσκευές. Μια φθηνότερη ίσως ναι ή μια μεγαλύτερης οθόνης για το 5s μοντέλο.

Μετα τις πολλές συσκευές που έχω δοκιμάσει, πιστεύω οτι 4,3-4,7 ειναι πολυ καλές διαστάσεις που κρατάνε τρομερο mobility, αρκει να ειναι λεπτές οι συσκευές και να μην εχουν μεγαλο bezel, ώστε να κάθονται άνετα στο ενα χέρι. Σας ενόχλησε όσους πήγατε απο τις 3,5" στις 4" στο 5?


Κοιταξε, το χερι μου ειναι σαν του Phelps . Ακομα και το iPad 3 το πιανω με ενα χερι. Αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Εγω (και πιστευω ανηκω στην πλειοψηφια) θελω ενα μικρο κινητο και ενα δυνατο και καλο tablet. Μπορει να σχηματιζεις αλλη αντιληψη απο το forum αλλα ειναι γεματο geeks που θελουν μεγαλη οθονη, Android και παραμετροποιηση.
Δεν καταλαβαινω γιατι η Apple πρεπει να παιξει στα phablet. Ειναι μια κατηγορια που ανακαλυψε και καλυπτει η Sammy επειδη δεν μπορουσε να παιξει ικανοποιητικα ουτε στα smartphones ουτε στα tablets και βολευτηκε ανάμεσα :P

#19   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:48

Ξεφτίλα πλέον...Δηλαδή κάθε 6 μήνες πρέπει να αφήνουμε στην άκρη τα κινητά ?? Έλεος...
Σε λίγο η Apple θα δίνει 6 μήνες εγγύηση και θα κυνηγάμε τον χρόνο βάσει νομοθεσίας με αυτά που κάνουν στο Cupertino :P
Θεωρητικά όποιος κρατάει κινητό πάνω απο χρόνο θα θεωρείται "παλιοσειρά" ;)



Φίλε αν εσύ θες να αλλάζει κινητό κάθε φορα που βγαίνει καινούριο πρόβλημά σου... Το νορμάλ είναι αγοράζω ένα κινητό και το κρατάω 2 χρόνια το λιγότερο. Αυτό έκανα πάντα και πάντα τα κινητά που είχα κόστιζαν το πολύ 250 ευρώ και εσύ θες να αλλάζει κινητό των 800 ευρώ κάθε χρόνο; Ήμαρτον ρε παιδιά δηλαδη...

#20   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 21/01/2013 - 16:22

Κοιταξε, το χερι μου ειναι σαν του Phelps . Ακομα και το iPad 3 το πιανω με ενα χερι. Αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Εγω (και πιστευω ανηκω στην πλειοψηφια) θελω ενα μικρο κινητο και ενα δυνατο και καλο tablet. Μπορει να σχηματιζεις αλλη αντιληψη απο το forum αλλα ειναι γεματο geeks που θελουν μεγαλη οθονη, Android και παραμετροποιηση.
Δεν καταλαβαινω γιατι η Apple πρεπει να παιξει στα phablet. Ειναι μια κατηγορια που ανακαλυψε και καλυπτει η Sammy επειδη δεν μπορουσε να παιξει ικανοποιητικα ουτε στα smartphones ουτε στα tablets και βολευτηκε ανάμεσα :P


Δεν έχω συγκεκριμένη αντίληψη για το φόρουμ, έχω προσωπική άποψη απο την μέχρι στιγμής εμπειρια μου και με άλλες συσκευές. Εχω android κινητο όχι γιατι επιζητώ παραμετροποιηση, αλλα γιατι με βολεύει και με εξυπηρετει περισσότερο τώρα. Για τον ίδιο λόγο έχω iPad και δεν πρόκειται να αλλάξω σύντομα αυτόν τον συνδυασμό, αφου με εξυπηρετει απόλυτα.

Τα phablets δεν ειναι για όλους, αυτο ειναι σίγουρο. Ούτε η apple ειναι αναγκασμένη να παίξει σε τέτοια κατηγορια. Δεν νομίζω όμως οτι δεν θα μπορούσε να το κάνει. Γιατι αν έβγαζε κατι υψηλής κατασκευής και καλής τιμής (σαν iPad mini), τοτε θα έκανε πάλι επιτυχία και εκει. Έτσι νομίζω μάλλον.

Η απορία μου ειναι για την αύξηση του μεγέθους. Πριν 2 χρονια υπήρχε το "όριο" των 3,7" που οι περισσοτεροι κάτοχοι του iPhone4 δεν ήθελαν να ξεπεράσουν. Αυτο ειναι βγει σαν συμπέρασμα απο τα περισσοτερα μηνύματα εδώ. Για την επιθυμία του μικρου κινητου και απο τα λόγια σου δεν κατάλαβα πως σε βρήκε η αλλαγη αυτη? δεν σου αρέσει το μέγεθος τώρα? θα το ήθελες μικρότερο? πραγματικα δεν κατάλαβα.

#21   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 21/01/2013 - 16:29

...
Για την επιθυμία του μικρου κινητου και απο τα λόγια σου δεν κατάλαβα πως σε βρήκε η αλλαγη αυτη? δεν σου αρέσει το μέγεθος τώρα? θα το ήθελες μικρότερο? πραγματικα δεν κατάλαβα.

Μου αρεσε παρα πολυ στις 3.5''. Μου αρεσει και τωρα το 5αρι γιατι στην πραγματικότητα δεν μεγάλωσε ( τα 8 παραπανω χιλιοστα σε υψος δεν τα νοιωθω )

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 21/01/2013 - 16:29


#22   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 21/01/2013 - 16:46

θα ειναι παλι καινοτομα ε?
οπως παντα... δεν υπαρχει περιπτωση!

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#23   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2013 - 16:53

τι λετε για ενα μεγαλυτερο ipod touch ?

#24   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/01/2013 - 17:00

Ξεφτίλα πλέον...Δηλαδή κάθε 6 μήνες πρέπει να αφήνουμε στην άκρη τα κινητά ?? Έλεος...
Σε λίγο η Apple θα δίνει 6 μήνες εγγύηση και θα κυνηγάμε τον χρόνο βάσει νομοθεσίας με αυτά που κάνουν στο Cupertino :P
Θεωρητικά όποιος κρατάει κινητό πάνω απο χρόνο θα θεωρείται "παλιοσειρά" ;)

παιζει hint!(κρατα το κινητο σου για 1 χρονο τουλαχιστον και μετα το αλλαζεις!)(μηπως αλλαζεις και σπιτι καθε φορα που χτυζεται νεα πολυκατοικια?:PP) ενταξει ρε μαν..δεν τρεχει καταστανο..σεπταμβριο εβγαλε το 5αρι..τωρα θα βγαλει το επομενο ιουνιο..πανω κατω 1 χρονος ειναι..big deal.. ;)

#25   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2013 - 17:06

Ουτε και γω πιστευω οτι θα παει σε τετοιες διαστασεις. Το να παρουσιαστει νεα συσκευη μεσα στον Ιουλιο-Αυγουστο, νορμαλ το βρισκω, μην ξεχναμε και το 5αρι Σεπτεμβριο παρουσιασθηκε. Αλλα να παμε σε τετοιες διαστασεις, ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ, με τιποτε ομως !!!!

#26   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/01/2013 - 18:08

Νομίζω ότι όλα θα εξαρτηθούν από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων σε λίγες μέρες. Αν δεν είναι καλά, τότε ίσως να ετοιμαστούμε για κάτι διαφορετικό . Αν είναι καλά δεν θα υπάρχει λόγος αλλαγής στην πολιτική της apple.

#27   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/01/2013 - 18:54

θα φορεθεί πολυ φέτος βλέπω η παντοφλίτσα :P

#28   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/01/2013 - 18:55

Συμβουλευω τους android users να πουλησουν το note2 τώρα που έχει καλή αξία μεταπωλησης και να αγοράσουν το iPhone 5.


κατι μου λεει οτι το 5s θα φτασει πολυ πιο γρηγορα αποτι περιμενουμε...

http://www.examiner....-s-phone-market

#29   tasos81

tasos81

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:tasos_gr

Δημοσίευση 21/01/2013 - 19:31

άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε... ότί θα δούμε ενα νέο 5s το περιμένουμε όλοι, οτι κάποια στιγμή προς Σεπτέμβριο να δούμε και το 6 πιθανό και αυτό. Αλλά να δούμε και τρίτο πιστεύω ότι πάει πολύ...
Εκτός και αν βέβαια έχει αλλάξει τόσο πολύ η πολιτική της apple και για μια ακόμη φορά μας εκπλήξει!!!
Ελπίζω όχι σαν την τελευταία φορά του περασμένου Σεπτεμβρίου όπου λανσάρανε ένα νέο iOS χωρις να ύπάρχει σωστος ποιοτικός έλεγχος σε εφαρμογή του συστήματος της (βλέπε Χάρτες), όσο και στον ποιοτικό έλεγχο παραγωγής των συσκεων της (γρατσουνισμένα iPhone πριν καν φτάσουνε στον καταναλωτή).

#30   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/01/2013 - 19:39

Μα αν ειναι δυνατον πια αυτο το πραγμα με την apple δεν υπαρχει πραγματικα......περιμενω την επιδοτηση τοσο καιρο και θα την εχω τον αλλο μηνα για να παρω το 5αρι και ξαφνικα θα βγαλουν 5s κτλ μεσα στο χρονο;;Δεν υπαρχει πιθανοτητα να χαρουμε λιγακι ενα τηλ και αμεσως να βγαζουν νεο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες