Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:32

Καλησπερα!
Μια βοήθεια παιδια θα μου ήταν ακρως χρήσιμη!... Έχω το iphone 6s και blutooth plantronics m55 & m165 συνδεδεμενα συνεχως ένα απο τα δύο, κυρίως το m55.
Τους τελευταίους 3 μηνες πανω κατω,όταν κανω εξερχόμενες κλησεις ή δεχομαι εισερχομενες κλήσεις, Μεσω του bluetooth, στις 10 φορες, τις τρεις τουλαχιστον θα κολλησει το τηλεφωνο, ειδικα στην εισερχομενη, θα πρεπει να κλεισω το bluetooth και να το ξανανοιξω κ μετα συνερχεται το τηλεφωνο...
Ξερει κανεις κατι; εχει βγει καποια ενημερωση; ή να το παω για service? Ευχαριστω προκαταβολικα!

τι iOS έχεις;το πρόβλημα λύνεται στην 10.3


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:38

Καλησπερα!
Μια βοήθεια παιδια θα μου ήταν ακρως χρήσιμη!... Έχω το iphone 6s και blutooth plantronics m55 & m165 συνδεδεμενα συνεχως ένα απο τα δύο, κυρίως το m55.
Τους τελευταίους 3 μηνες πανω κατω,όταν κανω εξερχόμενες κλησεις ή δεχομαι εισερχομενες κλήσεις, Μεσω του bluetooth, στις 10 φορες, τις τρεις τουλαχιστον θα κολλησει το τηλεφωνο, ειδικα στην εισερχομενη, θα πρεπει να κλεισω το bluetooth και να το ξανανοιξω κ μετα συνερχεται το τηλεφωνο...
Ξερει κανεις κατι; εχει βγει καποια ενημερωση; ή να το παω για service? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ποιό iOS είναι η συσκευή?

 

Υπήρχε Bug μέχρι και την 10.1.1.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1608   Xalatsas

Xalatsas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 23:25

Και τα δυο εχουν γίνει κ μετα επαναφορα απο το cloud (δε γινεται να μη κανω επαναφορα...)
Any idea?

#1609   Xalatsas

Xalatsas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 15/03/2017 - 00:09

Αυτή τηστιγμηέχω 10.2.1

#1610   Caveman

Caveman

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2017 - 16:43

Καλησπέρα.

Να ενημερώσω για την εξέλιξη στο θέμα του προβλήματος με το home button. Πριν κανα μην μου έστειλαν ταχυδρομικά το έγγραφο που έστειλαν στο kaizershop. Στην ουσια το δικό μου αίτημα. Αλλά από τότε δεν έχω καποια ενημέρωση.

Τι προτείνετε να κάνω; Παντως τις προάλλες προσπαθούσα να τους καλέσω επι τρεις ημέρες και δε σήκωνε κανείς τα τηλέφωνα.

#1611   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/03/2017 - 17:34

Έπεσες στη περίπτωση. Παρ'τους πάλι απο βδομάδα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1612   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/03/2017 - 18:00

υπαρχει ενα 6s το οποιο εβγαλε προβλημα σε ενα chip του wifi ως αποτελεσμα να ζεστενεται και να μην μπορει να λειτουργησει φυσιολογικα.

εχει γινει και αλλαγη στη μπαταρια απο αλλο τεχνικο.

επειδη το κινητο ειναι κατα το μισο αχρηστο,θα ηθελα να ρωτησω,αξιζει να το παει κανεις στην apple ελλαδα για επισκευη?



#1613   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/03/2017 - 18:35

Apple εδώ δεν υπάρχει παρα μόνο τα εξουσιοδοτημένα.

 

Επισκευή παλί δε θα σου κάνουν. Θα πληρώσεις 350€ περίπου για ανακα/σμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1614   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/03/2017 - 21:14

Αυτή τηστιγμηέχω 10.2.1


φιλε μου κάπου διάβασα ότι είναι θέμα λογισμικού και γω το αντιμετωπίζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1615   svo

svo

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2017 - 09:39

καλημερα παιδια! αγορασα 17/3/2016 ενα iphone 6s απο καταστημα cosmote με επιδοτηση κτλπ, εχω την αποδειξη κανονικα, αν το παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα (π.χ. isystem ή istorm) θα εχω προβλημα με την εγγυηση;

 

το προβλημα ειναι οτι δεν ακουγοτανε δυνατα ο ηχος οταν μιλουσα, πηγα να βαλω το handsfree και δεν εμπαινε...σαν να εχει μπει κατι μεσα κ να το μπλοκαρει να κουμπωσει..ωστοσο μετα απο 1-2 μερες εφτιαξε το ηχειο..



#1616   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/03/2017 - 10:01

καλημερα παιδια! αγορασα 17/3/2016 ενα iphone 6s απο καταστημα cosmote με επιδοτηση κτλπ, εχω την αποδειξη κανονικα, αν το παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα (π.χ. isystem ή istorm) θα εχω προβλημα με την εγγυηση;

το προβλημα ειναι οτι δεν ακουγοτανε δυνατα ο ηχος οταν μιλουσα, πηγα να βαλω το handsfree και δεν εμπαινε...σαν να εχει μπει κατι μεσα κ να το μπλοκαρει να κουμπωσει..ωστοσο μετα απο 1-2 μερες εφτιαξε το ηχειο..

Οχι εχεις 2 χρονια εγγυηση, μεχρι το 18 δλδ. Προσωπικα εχω εμπειρια απο infoquest/i system, κ χωρις να μου εκαναν κατι οι πρωτοι, με εχουν κερδισει οι δευεροι, κ παω εκει (μου αλλαξαν μπαταρια/αγγλικο πληκτρολογιο σε mbp μεσα σε 1 εργασιμη, ενω η infoquest παντα θελει 1-2 μερες μεχρι να δει τι παιζει, δεν λεω καν για επιδιορθωση). Ισως απλα ετυχε σε εμενα βεβαια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#1617   NixName

NixName

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 18:28

καλημερα παιδια! αγορασα 17/3/2016 ενα iphone 6s απο καταστημα cosmote με επιδοτηση κτλπ, εχω την αποδειξη κανονικα, αν το παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα (π.χ. isystem ή istorm) θα εχω προβλημα με την εγγυηση;

 

το προβλημα ειναι οτι δεν ακουγοτανε δυνατα ο ηχος οταν μιλουσα, πηγα να βαλω το handsfree και δεν εμπαινε...σαν να εχει μπει κατι μεσα κ να το μπλοκαρει να κουμπωσει..ωστοσο μετα απο 1-2 μερες εφτιαξε το ηχειο..

Εχω περιπου προβλημα.Για την ακριβεια οταν βαζω τα ακουστηκα ενω μουσικη ακουγεται απο ακουστικα δεν μπορω να μιλησω σε κληση και την ιδια στιγμη αν τα βγαλω δεν ακουω ουτε ακουγομαι στην κληση.Μετα απο 2-3 κλησεις χωρις τα ακουστικα φτιαχνει αλλα δεν ξερω ακριβως τι φταιει.

 

Οχι εχεις 2 χρονια εγγυηση, μεχρι το 18 δλδ. Προσωπικα εχω εμπειρια απο infoquest/i system, κ χωρις να μου εκαναν κατι οι πρωτοι, με εχουν κερδισει οι δευεροι, κ παω εκει (μου αλλαξαν μπαταρια/αγγλικο πληκτρολογιο σε mbp μεσα σε 1 εργασιμη, ενω η infoquest παντα θελει 1-2 μερες μεχρι να δει τι παιζει, δεν λεω καν για επιδιορθωση). Ισως απλα ετυχε σε εμενα βεβαια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι 2οι καλυπτουν εγγυηση?Ισχυει η εγγυση για 2 ετη σε κινητα αγορασμενα απο πλαισιο πχ?



#1618   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/03/2017 - 18:44

Yπάρχει Bug με τα ακουστικά που διορθώνεται στη 10.3.

 

Για το 2ο χρόνο της εγγύησης τώρα όπως έχουμε πει πολλές φορές, είναι αρμοδιότητα του πωλητή να σε καλύψει.

 

Παρόλα αυτά με την απόδειξη αγοράς μπορείς να πας στην InfoQuest ή Document.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1619   NixName

NixName

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 19:14

Yπάρχει Bug με τα ακουστικά που διορθώνεται στη 10.3.

 

Για το 2ο χρόνο της εγγύησης τώρα όπως έχουμε πει πολλές φορές, είναι αρμοδιότητα του πωλητή να σε καλύψει.

 

Παρόλα αυτά με την απόδειξη αγοράς μπορείς να πας στην InfoQuest ή Document.

Και εγω νομιζα το καναν επιτηδες στην αρχη για να παρουμε κανα earpod ευχαριστω για την αμεση απαντηση συνονοματε !!!



#1620   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/03/2017 - 19:23

Αν δε σε ενδιαφέρει το JB πάρε ένα Backup και κάνε Restore στη 10.3.

 

Εκτός των ακουστικών, είναι πιο σταθερή και με πολλές διορθώσεις σε κενά ασφαλείας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)