Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:11

Καταρχήν όλοι εσείς οι Android users που όλοι σας ξέρετε κάτι παραπάνω από τους iPhone users βλέπω και από το Topic εδώ αλλά και από άλλα forum για Android ότι όλο τα πειράζετε, όλο τα φτιάχνετε όλο κάνετε παπάδες και εντέλει βάζετε με την Custom rom διότι είναι η καλύτερη. Ας σταματήσει η καραμέλα ότι κάνουν παπάδες κτλ.

Ένα τούμπανο τηλέφωνο είναι από άποψη hardware με ένα μέτριο λογισμικό. Όλοι αυτοί οι πυρήνες για να καταφέρουν να κάνουν το android να φαίνεται ωραίο είναι. Δεν είναι τυχαίο.

Αγόρασα το S3, το δούλεψα το ξέσκισα στα πειράματα. iPhone δεν είναι...

Και σε κάτι φίλους που λένε ότι έχουν iPhone μόνο για μόστρα κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ, όταν έχεις ένα τέτοιο οικοσύστημα δεν μπορείς να έχεις άλλο κινητό.

Ποια custom rom ειχες στο s3 και τι πειραγματα του εκανες ρε χακερ?? για πες μου... αφου δεν σου αρεσε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:14

Ποια custom rom ειχες στο s3 και τι πειραγματα του εκανες ρε χακερ?? για πες μου... αφου δεν σου αρεσε...


Πολλές από τις Omega και Wanam. Κι εσείς οι ίδιοι γράφετε ότι στο τέλος η Stock είναι η πιο σταθερή. Δεν είναι δικά μου λόγια.

Επίσης άσε τους χαρακτηρισμούς περί χάκερ κτλ.
Once You Go Mac You Never Go Back

#93   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:18

Πολλές από τις Omega και Wanam. Κι εσείς οι ίδιοι γράφετε ότι στο τέλος η Stock είναι η πιο σταθερή. Δεν είναι δικά μου λόγια.

Επίσης άσε τους χαρακτηρισμούς περί χάκερ κτλ.

Τα πειραγματα που λες δεν μου εξηγησες ομως... εκανες δικα σου scripts?? Και σε ποιο κομματι δεν ειναι σαν το iphone?? Εντωμεταξυ ο wanam μαζι με τον chainfire ειναι οι πιο εμπειροι κ παλιοι developers στα android... δεν νομιζω καποιος με wanam rom πανω να ειπε οτι οι official roms ειναι πιο σταθερες... ετσι για την ιστορια

#94   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:21

Τα πειραγματα που λες δεν μου εξηγησες ομως... εκανες δικα σου scripts?? Και σε ποιο κομματι δεν ειναι σαν το iphone?? Εντωμεταξυ ο wanam μαζι με τον chainfire ειναι οι πιο εμπειροι κ παλιοι developers στα android... δεν νομιζω καποιος με wanam rom πανω να ειπε οτι οι official roms ειναι πιο σταθερες... ετσι για την ιστορια


Φυσικά και δεν έκατσα να γράψω scripts. Θες να μου πεις ότι για να πει κάποιος ότι κάνει παπάδες πρέπει να κάτσει να γράψει scripts?

Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ ios και android. Το ένα δουλεύει απροβλημάτιστα out of the box και συνεργάζεται άψογα με τα υπόλοιπα μηχανήματα/υπολογιστής apple που έχω και δεν χρειάζεται να κάθομαι να σπάω το κεφάλι μου.
Once You Go Mac You Never Go Back

#95   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:27

Φυσικά και δεν έκατσα να γράψω scripts. Θες να μου πεις ότι για να πει κάποιος ότι κάνει παπάδες πρέπει να κάτσει να γράψει scripts?

Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ ios και android. Το ένα δουλεύει απροβλημάτιστα out of the box και συνεργάζεται άψογα με τα υπόλοιπα μηχανήματα/υπολογιστής apple που έχω και δεν χρειάζεται να κάθομαι να σπάω το κεφάλι μου.

Δεν θελω να σου πω αυτο, ειπες οτι το ξεσκισες στα πειραγματα και παρ'ολα αυτα δεν σε καλυψε.... γι αυτο σε ρωτησα... αυτο θεωρειται σκισιμο σε πειραγμα.... απλα δεν καταλαβαινετε μερικοι οτι το android ειναι open source λογισμικο με ο,τι αυτο συνεπαγεται, θελει προσοχη και να ξερεις τι βαζεις μεσα και πως σεταρεις custom roms και κερνελς σε περιπτωση που rootαρεις για να δουλεψει σωστα.... αν εσυ το βρισκεις μειονεκτημα αυτο, οκ, παω πασο... ειναι καλυτερο το ios λογω της απλοτητας του...

#96   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:43

καλα μερικοι εδω μεσα δεν ξερετε τι και πως να κανετε συζητηση !!!
στηριζεται την γνωμη σας με παρωπιδες λετε και αν το δειτε λιγακι αντικειμενικα το θεμα θα σας παρουν την ζωη σας!!

Χονεψτετο μερικοι εδω μεσα οτι η APPLE απο το 4αρι και μετα εχει μεινει ΣΤΑΣΙΜΗ !!!
τις π@π@ρολογιες που λενε οι CEO της APPLE οτι ο κοσμος δεν ειναι ετοιμος να τα δεχτει και μπλα μπλα ..!! αυτα ειναι φουμαρα !!!

μερικοι κραζετε το s4 οτι ειναι πιο παντοφλα και μπλα μπλα !!
μεγαλωσε οθονη και εγινε ελαφρως πιο μικρο ... αυτο δεν χαλαει ΚΑΝΕΝΑΝ !!!
ειναι λετε ιδιο design !!
ξεχνατε οτι στα Iphone 4/4s/5 ειναι ιδια !!

σας βγαζει πατεντουλες η σαμμυ...κραζετε και λετε ποσο θα κραταει η μπαταρια ουτε μιση ωρα ...
στο 5αρι που η μπαραρια παλι δεν κραταει χωρις καμια πατεντουλα το προσπερναμε αυτο επειδη ειναι Αππλε !!!

κραζετε επισης το λειτουργικο το Android οτι κολαει δεν ειναι σταθερο ... και παει λεγοντως !!
οκ συνφωνω εν μερη οτι δεν ειναι σαν το ios (ειναι σαφως καλυτερο το ιος)! αλλα ειναι κλειστο λειτουργικο !!!
αν ξεκλειδωσει με το jailbreak συνηθως ερχεται και ο κακος χαμος !!!!
;)
(τωρα ξερω θα πλακωσουν οι τρελο φαν μποϋς και θα λενε τα δικα τους,αλλα με ιφον4 ειμαι και τα βλεπω καλα τα πραγματα)!!!!!

Εβαλε επιτελους IR υπερυθρες !! κατι που ελειπε απο τα smart phone !!!
και πεταχτηκε ενας πιο πανω να το κραξει .... και λεει οτι τι υπερυθρες...εδω λεει η τηλεοραση μου περνει Ip και την χειριζομαι απο το ιφον μου με εφαρμογη ..... και στα ανδροιντ το ιδιο μπορεις να κανεις ...!!
αλλα εδω που υπερτερει κατα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η υπερυθρη θυρα ειναι οτι μπορεις να χειριστης την καθε συσκευη σου ... (τηλεοραση/media players/dvd players/ενισχυτες/air condition) με την καταληλη εφαρμογη βεβαια απο το κινητο σου και το βασικοτερο ??? ΧΩΡΙΣ να ειναι συνδεμενο σε κανα Wifi/ethernet !!!!!

οσο και να σκατε μερικοι εδω μεσα .... το αδροιντ και ποσο μαλλον η σαμσουνκ εχει ξεπερασει κατα πολυ την αππλε .......!!
οσο και να μην το παραδεχεστε μερικοι απο εδω μεσα !!!!

και πρωτου με ανοιξετε πολεμο και εμενα μερικοι !!
ειμαι κατοχος και χρηστης iphone 4! απλα βλεπω και απο αλλες οπτικες γωνιες το θεμα ....!!
;)

#97   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 19:51

Δεν θελω να σου πω αυτο, ειπες οτι το ξεσκισες στα πειραγματα και παρ'ολα αυτα δεν σε καλυψε.... γι αυτο σε ρωτησα... αυτο θεωρειται σκισιμο σε πειραγμα.... απλα δεν καταλαβαινετε μερικοι οτι το android ειναι open source λογισμικο με ο,τι αυτο συνεπαγεται, θελει προσοχη και να ξερεις τι βαζεις μεσα και πως σεταρεις custom roms και κερνελς σε περιπτωση που rootαρεις για να δουλεψει σωστα.... αν εσυ το βρισκεις μειονεκτημα αυτο, οκ, παω πασο... ειναι καλυτερο το ios λογω της απλοτητας του...


Βρε Στέφανε πιστεύω ότι από τον καιρό που είσαι εδώ έχεις αντιληφθεί ότι σε γενικές γραμμές είμαι αντικειμενικός. Και ίσα ίσα αυτό που είχα πει για το S3 ήταν ότι μακάρι να μπορούσα σε αυτή την συσκευή να είχα ios.

Μετά από κάποια χρόνια ζητάς μια σταθερότητα στην τεχνολογική ζωή σου και αυτό μου το έχει δώσει η Apple με τα μηχανήματα της.

Το Android μου θυμίζει λίγο τώρα το Linux-Ubuntu που χρησιμοποιούσα για πολλά χρόνια πριν κάνω την μετάβαση στο Mac OS X.

Μπορείς να το παρεμετροποιήσεις όπως θέλεις, να το κάνεις με το compiz να μοιάζει με διαστημόπλοιο αλλά εντέλει χρησιμοποιούσα τα 10 πράγματα που ήθελα. Ωραία είναι όλα αυτά και αν ήμουν 20 χρονών ξανά ίσως και να είχα Android. Πλέον όμως θέλω κάτι το οποίο δεν θα με προβληματίσει και δεν θα κάτσω ώρες ατελειώτες ξανά για να τα μάθω.
Once You Go Mac You Never Go Back

#98   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 20:14

Βρε Στέφανε πιστεύω ότι από τον καιρό που είσαι εδώ έχεις αντιληφθεί ότι σε γενικές γραμμές είμαι αντικειμενικός. Και ίσα ίσα αυτό που είχα πει για το S3 ήταν ότι μακάρι να μπορούσα σε αυτή την συσκευή να είχα ios.

Μετά από κάποια χρόνια ζητάς μια σταθερότητα στην τεχνολογική ζωή σου και αυτό μου το έχει δώσει η Apple με τα μηχανήματα της.

Το Android μου θυμίζει λίγο τώρα το Linux-Ubuntu που χρησιμοποιούσα για πολλά χρόνια πριν κάνω την μετάβαση στο Mac OS X.

Μπορείς να το παρεμετροποιήσεις όπως θέλεις, να το κάνεις με το compiz να μοιάζει με διαστημόπλοιο αλλά εντέλει χρησιμοποιούσα τα 10 πράγματα που ήθελα. Ωραία είναι όλα αυτά και αν ήμουν 20 χρονών ξανά ίσως και να είχα Android. Πλέον όμως θέλω κάτι το οποίο δεν θα με προβληματίσει και δεν θα κάτσω ώρες ατελειώτες ξανά για να τα μάθω.

Σεβαστη η αποψη σου, αυτο λεω απο την πρωτη στιγμη που απαντησα στο πρωτο thread που αφορουσε ios vs android... ο καθενας συμφωνα με τις αναγκες του επιλεγει την συσκευη που χρειαζεται... αλλα δεν μπορω να ακουω ξεκαρφωτες αντιληψεις και θεωριες... οχι απο σενα, μην το παιρνεις προσωπικα... ξερω ατομο με s3 που το ρουταρε και ειχε 30mb free ram... 30!!!!! Καταλαβαινεις τι σου λεω?? Υπαρχουν απειρες ρυθμισεις που μπορεις να παιξεις στα android, αν κανεις καποιο λαθος δεν ευθυνεται το λογισμικο ουτε η συσκευη για τις πραξεις σου.... επισης, πεσανε ειρωνιες σχετικα με το s4... αν αντιστρεψουμε τα πραγματα και η χτεσινη παρουσιαση αφορουσε το 5s ακριβως με τα ιδια specs και τις λειτουργιες που παρουσιαστηκαν εχτες, πες μου ειλικρινα, τι θα λεγανε οι περισσοτεροι σημερα σε αυτο το thread?? Apple, πρωτοπορια, hardware απο αλλον πλανητη, τρελλα specs... μεγαλη οθονη, ελαφρυ, λεπτο, φοβερα πραγματα!!! Διαφωνεις φιλε μου???

#99   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2013 - 20:17

Σεβαστη η αποψη σου, αυτο λεω απο την πρωτη στιγμη που απαντησα στο πρωτο thread που αφορουσε ios vs android... ο καθενας συμφωνα με τις αναγκες του επιλεγει την συσκευη που χρειαζεται... αλλα δεν μπορω να ακουω ξεκαρφωτες αντιληψεις και θεωριες... οχι απο σενα, μην το παιρνεις προσωπικα... ξερω ατομο με s3 που το ρουταρε και ειχε 30mb free ram... 30!!!!! Καταλαβαινεις τι σου λεω?? Υπαρχουν απειρες ρυθμισεις που μπορεις να παιξεις στα android, αν κανεις καποιο λαθος δεν ευθυνεται το λογισμικο ουτε η συσκευη για τις πραξεις σου.... επισης, πεσανε ειρωνιες σχετικα με το s4... αν αντιστρεψουμε τα πραγματα και η χτεσινη παρουσιαση αφορουσε το 5s ακριβως με τα ιδια specs και τις λειτουργιες που παρουσιαστηκαν εχτες, πες μου ειλικρινα, τι θα λεγανε οι περισσοτεροι σημερα σε αυτο το thread?? Apple, πρωτοπορια, hardware απο αλλον πλανητη, τρελλα specs... μεγαλη οθονη, ελαφρυ, λεπτο, φοβερα πραγματα!!! Διαφωνεις φιλε μου :huh:


Δεν διαφωνώ καθόλου. Έτσι είναι.
Once You Go Mac You Never Go Back

#100   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2013 - 20:21

Τα λέμε και τα ξαναλέμε, τσακωνόμαστε και ξανατσακωνόμαστε για τα ίδια πράγματα... Έχω ξαναγράψει ότι όλοι μας εδώ στο φόρουμ, θεωρούμαστε γκατζετάκηδες και υποτίθεται ότι μας συναρπάζει η τεχνολογία... Και βγαίνουν κάποιοι και κράζουν τις καινοτόμες ιδέες της Sammy που τις κάνει πραγματικότητα, όταν στην Apple παρακαλούσαμε κάποιον πιτσιρικά χακερά, να μας ξεκλειδώσει το τηλέφωνό μας μπας και κάνουμε βασικά πράγματα (όπως το να κατεβάζεις ότι θες από τον browser και να ανοίγεις τα αρχεία)... Η Apple, δεν έχει παρουσιάσει τίποτα το καινοτόμο από το 2ο Iphone. Όλες της οι συσκευές έχουν την ίδια εμφάνιση, την ίδια homescreen, τους ίδιους περιορισμούς (που εν έτη 2013 είναι απαράδεκτοι), και δυστυχώς στα ίδια κολλήματα των υπεύθυνών της! Ελάχιστες είναι οι διαφορές ενός iphone 5 με ένα iphone 3, όσον αφορά το λειτουργικό...
Για αυτό μην πάτε να μας πείσετε για το αντίθετο.. Απλά η Apple πέθανε και δεν το ξέρει!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: codmdantes, 15/03/2013 - 20:22


#101   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 20:26

Τα λέμε και τα ξαναλέμε, τσακωνόμαστε και ξανατσακωνόμαστε για τα ίδια πράγματα... Έχω ξαναγράψει ότι όλοι μας εδώ στο φόρουμ, θεωρούμαστε γκατζετάκηδες και υποτίθεται ότι μας συναρπάζει η τεχνολογία... Και βγαίνουν κάποιοι και κράζουν τις καινοτόμες ιδέες της Sammy που τις κάνει πραγματικότητα, όταν στην Apple παρακαλούσαμε κάποιον πιτσιρικά χακερά, να μας ξεκλειδώσει το τηλέφωνό μας μπας και κάνουμε βασικά πράγματα (όπως το να κατεβάζεις ότι θες από τον browser και να ανοίγεις τα αρχεία)... Η Apple, δεν έχει παρουσιάσει τίποτα το καινοτόμο από το 2ο Iphone. Όλες της οι συσκευές έχουν την ίδια εμφάνιση, την ίδια homescreen, τους ίδιους περιορισμούς (που εν έτη 2013 είναι απαράδεκτοι), και δυστυχώς στα ίδια κολλήματα των υπεύθυνών της! Ελάχιστες είναι οι διαφορές ενός iphone 5 με ένα iphone 3, όσον αφορά το λειτουργικό...
Για αυτό μην πάτε να μας πείσετε για το αντίθετο.. Απλά η Apple πέθανε και δεν το ξέρει!!!!!

Δεν πεθανε, απλα εχει την δικη της φιλοσοφια οσων αφορα το λειτουργικο.... αυτη ειναι.... θελει να προσφερει σταθεροτητα λογισμικου κ ποιοτητα κατασκευης... εκει πονταρει... εμεινε πισω σε τεχνολογιες γιατι επαναπαυτηκε απο τις πωλησεις της που κακα τα ψεμματα ειναι ανεβασμενες... με τον ανταγωνισμο να εχει παρει φωτια ομως, θα δεις ποσο συντομα θα τρεξει να προσφερει κ αυτη καινοτομιες στον κοσμο... κατι που φυσικα συμφερει εμας τους καταναλωτες γιατι εξελισσεται η τεχνολογια των κινητων συσκευων ραγδιαια... την τσεπη μας δεν συμφερει βεβαια, αλλα τελοσπαντων...

#102   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2013 - 20:31

Δεν πεθανε, απλα εχει την δικη της φιλοσοφια οσων αφορα το λειτουργικο.... αυτη ειναι.... θελει να προσφερει σταθεροτητα λογισμικου κ ποιοτητα κατασκευης... εκει πονταρει... εμεινε πισω σε τεχνολογιες γιατι επαναπαυτηκε απο τις πωλησεις της που κακα τα ψεμματα ειναι ανεβασμενες... με τον ανταγωνισμο να εχει παρει φωτια ομως, θα δεις ποσο συντομα θα τρεξει να προσφερει κ αυτη καινοτομιες στον κοσμο... κατι που φυσικα συμφερει εμας τους καταναλωτες γιατι εξελισσεται η τεχνολογια των κινητων συσκευων ραγδιαια... την τσεπη μας δεν συμφερει βεβαια, αλλα τελοσπαντων...


Πραγματικά πολύ καλή προσέγγιση!! Το ίδιο πιστεύω και εγώ για την apple. Δεν φέρνει "καινοτομίες" γιατί δεν θέλει. Έχει μια καλή συνταγή και δουλεύει.

Το Android έχει τόση ελευθερία και παραμετροποίηση που μερικές φορές με κουράζει (νοτ κίντιν)! (android fan boy εδώ :Ρ)

#103   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 21:05

Νικολαου, guess what!!! Samsung galaxy s4, με τον qualcomm πανω, οχι τον octa5.... america version.... απλα σπερνει στα benchmarks....



#104   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 15/03/2013 - 21:06

Μπορεις να φανταστεις με τον octa5 στα 1.8 με τεχνολογια cortex a-15 τι θα κανει ετσι?? Δεν χρειαζεται να σχολιασω

#105   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2013 - 21:08

Μπορεις να φανταστεις με τον octa5 στα 1.8 με τεχνολογια cortex a-15 τι θα κανει ετσι?? Δεν χρειαζεται να σχολιασω

θα πετάξεις στο διάστημα στο άπειρο και ακόμα παραπέρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες