Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iOS 7, νέα "flat" εμφάνιση αλλά διατηρώντας το γνώριμο περιβάλλον του λειτουργικού (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:01

Eγώ έγραψα, "Λέννον"...
Αν είναι ΦΟΒΕΡΟ και καινοτόμο το νέο design, αν και ΔΕΝ είμαι πολύ φίλος των "φλατ" γραφικών - απλά μ' αρέσουν οι φωτοσκιάσεις κτλ. όπως σε glossy design, είμαι προφανώς υπέρ ΚΑΘΕ ΤΙ νέο στο iOS - που 'χει καταντήσει ΒΑΡΕΤΟ του θανατά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:01

τα windows εχουν καταπληκτικο ui (το μονο που λειπει απο την αρχηκη οθονη ειναι η απουσια wallpaper) ιδικα το panorama στις εφαρμογες ειναι το πιο ομορφο πραγμα που εχω δει! φυσικα δεν θα κλεψει η apple το ιδιο αλλα ισως το βελτιωσει και το δωσει! θα μου αρεσε πολυ τα εικονια να μπορουν να γινονται και widgets και να προγραμματιζονται να δειχνει επιπλεον πληροφοριες της εκαστοτε εφαρμογης! θα δουμε

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#18   arismegane

arismegane

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:06

Αμα δεν βαλει widgets στο ios 7 θα ειναι σκετη απογοητευση.... γνωμη μου <_<

#19   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:08

Αμα δεν βαλει widgets στο ios 7 θα ειναι σκετη απογοητευση.... γνωμη μου <_<

widgets ειχαν πει πως θα εχουν αλλα σε ερευνα που εχουν κανει ειναι αχρηστα παντελως και εκτος απο ενα δυο ο χρηστης δεν χρησιμοποιει αλλα, το θεμα ειναι να βγουνε widgets που να παρεχουν εφαρμογες σε συγκεκριμενες εφαρμογες και να μπορουν να δουλεουν παραλληλα με notifications και με την εφαρμογη ωστε να ειναι χρησημα, το να εχεις ενα widget να πιανει χωρο στην home screen και να σου δειχνει οτι να ναι πληροφοριες ειναι ακυρο και δεν προκητε να το κανουν

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:18

widgets ειχαν πει πως θα εχουν αλλα σε ερευνα που εχουν κανει ειναι αχρηστα παντελως και εκτος απο ενα δυο ο χρηστης δεν χρησιμοποιει αλλα, το θεμα ειναι να βγουνε widgets που να παρεχουν εφαρμογες σε συγκεκριμενες εφαρμογες και να μπορουν να δουλεουν παραλληλα με notifications και με την εφαρμογη ωστε να ειναι χρησημα, το να εχεις ενα widget να πιανει χωρο στην home screen και να σου δειχνει οτι να ναι πληροφοριες ειναι ακυρο και δεν προκητε να το κανουν


Συμφωνω !! Τα widgets εκδιωχθηκαν απο το OS X στο dashboard και προτιμω αν μπουν στο iOS να γινουν καπως ετσι (πχ κανοντας swipe απο το αριστερο edge ας πουμε να μπαινεις στο dashboard).
Ακομη καλυτερα, ασ μην εχει καθολου widgets. Προεχει ενας λογικος τροπος για inter app sharing . Ξεκολατε με τα μπλινγκ-μπλινγκ...

#21   arismegane

arismegane

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:25

Εστω και ετσι...απλα να το κανουν πιο ομορφο...δεν ξερω καποιες φορες οταν κοιταω κινητα φιλων μου με android σαν να τα ζηλευω στο θεμα εμφανισης... :rolleyes:

#22   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:26

Εστω και ετσι...απλα να το κανουν πιο ομορφο...δεν ξερω καποιες φορες οταν κοιταω κινητα φιλων μου με android σαν να τα ζηλευω στο θεμα εμφανισης... :rolleyes:


Χαχαχα ... και εγω συνηθως οταν ανοιγει ο καιρος την ανοιξη αρρωσταινω λιγο ... Μην ανησυχεις ... θα σου περάσει ;)

#23   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:32

Εστω και ετσι...απλα να το κανουν πιο ομορφο...δεν ξερω καποιες φορες οταν κοιταω κινητα φιλων μου με android σαν να τα ζηλευω στο θεμα εμφανισης... :rolleyes:

χωρις παρεξηγηση το android εχει κακασχημο graphic UI, τουλαχιστον εμενα δεν μαρεσει καθολου και εχω και το s3. δεν ξερω ειναι πολυ flat τετραγονισμενο και εχει και κατι γυφτικα χρωματα ρε γμτ! αλλα γουστα ειναι αυτα :)

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#24   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:37

χωρις παρεξηγηση το android εχει κακασχημο graphic UI, τουλαχιστον εμενα δεν μαρεσει καθολου και εχω και το s3. δεν ξερω ειναι πολυ flat τετραγονισμενο και εχει και κατι γυφτικα χρωματα ρε γμτ! αλλα γουστα ειναι αυτα :)

Αστα να πανε ... Καμμια φορα ανοιγω κατα λαθος κανενα screenshot απο αυτα που ποσταρουν στην androidoφωλια στο bla-bla και κανω ωρα να συνελθω μετα. Fonts θες, χρωματα θες, icons θες... Ολα ειναι γτπ. Και τους εχω παρακαλεσει τοσες φορες. Πριν τα screenshot να εχουν ενα disclaimer:

ΠΡΟΣΟΧΗ Περιεχει σκληρες σκηνές



#25   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:37

Αμα δεν βαλει widgets στο ios 7 θα ειναι σκετη απογοητευση.... γνωμη μου <_<


Widgets με ΕΦΑΡΜΟΓΗ από πίσω, όχι απλά "μούρη" στην home oθόνη! Δηλαδή, να 'χεις το σούπερ-ντούπερ Weather widget αλλά ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΩ να "πηδάς" στην εφαρμογή - όχι απλά να χαζεύεις ωραία γραφικά.

#26   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:38

χωρις παρεξηγηση το android εχει κακασχημο graphic UI, τουλαχιστον εμενα δεν μαρεσει καθολου και εχω και το s3. δεν ξερω ειναι πολυ flat τετραγονισμενο και εχει και κατι γυφτικα χρωματα ρε γμτ! αλλα γουστα ειναι αυτα :)


Συμφωνώ. Χάλια το UI των Android. Εκτός κι αν του "αλλάξεις τα φώτα" - που ΜΠΟΡΕΙΣ, σε αφήνει να το κάνεις.

#27   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2013 - 11:23

Δε μας είπαν όμως τι απαιτήσεις έχει
Ηδη στο 6 τα 512ΜΒ αποδυκνειονται ελάχιστα για σοβαρή επαγγελματική χρήση κάνοντας στην κυριολεξία iPhone 4, 4s & ipad2 να ΚΛΑΝΟΥΝ..
Θα τους κόψει η κεφαλα να δώσουν βάρος στη ποιότητα κ να το ελαφρυνουν με δεδομενο οτι πολυσ κοσμοσ εχει τισ παραπανω συσκευεσ η θα τη πατήσουν με αισθητικά τρικ (τα οποία δυστυχώς απαιτούν πόρους :) χάνοντας σοβαρούς πελάτες

#28   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/04/2013 - 12:01

Ηδη στο 6 τα 512ΜΒ αποδυκνειονται ελάχιστα για σοβαρή επαγγελματική χρήση κάνοντας στην κυριολεξία iPhone 4, 4s & ipad2 να ΚΛΑΝΟΥΝ..


To 4s και το 5 (εννοειται), δεν εχουν θεμα παντως.

You'll Never Walk Alone


#29   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 30/04/2013 - 12:18

Δε μας είπαν όμως τι απαιτήσεις έχει
Ηδη στο 6 τα 512ΜΒ αποδυκνειονται ελάχιστα για σοβαρή επαγγελματική χρήση κάνοντας στην κυριολεξία iPhone 4, 4s & ipad2 να ΚΛΑΝΟΥΝ..
Θα τους κόψει η κεφαλα να δώσουν βάρος στη ποιότητα κ να το ελαφρυνουν με δεδομενο οτι πολυσ κοσμοσ εχει τισ παραπανω συσκευεσ η θα τη πατήσουν με αισθητικά τρικ (τα οποία δυστυχώς απαιτούν πόρους :) χάνοντας σοβαρούς πελάτες

Ποιά είναι η επαγγελματική χρήση που κάνει το 4S να κλάσει ακριβώς; Μιλάς από εμπειρία με τις συγκεκριμένες συσκευές;

Άμα θες να δεις συσκευή να κλάνει εκ των πραγμάτων, τσέκαρε 3GS με 6.

#30   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/04/2013 - 12:20

Δεν ξέρω πως εννοείτε το κλάνει, κλάνουν αλλά το 3GS με 6 δεν έχει πρόβλημα. Όπως με το iOS 5 είναι, μην πω και καλύτερα.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 30/04/2013 - 12:20

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες