Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iOS 7, νέα "flat" εμφάνιση αλλά διατηρώντας το γνώριμο περιβάλλον του λειτουργικού (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 30/04/2013 - 14:44

Είσαι αρκετά λάθος κατα τη γνώμη μου.

Ενα πολύ μεγαλο μέρος των jailbreakers δεν ενδιαφερόμαστε για τα φρου φρου του visual customizing/theming.

Ηχους (ringtones) αλλάζεις και χωρις jb.

Επίσης όπου και αν είμαι με νοιάζει να νιώθω εγω καλά με τη συσκευή μου και όχι να την κάνω καρναβάλι γιατί έχω πρόβλημα που έχει τα ίδια εικονίδια με του δίπλα.


Δεν χρειάζεται να συμπληρώσω ούτε λέξη. Συμφωνώ απόλυτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/04/2013 - 15:01

Ντάξει ότι και να λέμε μια αλλαγή σε UI υποτυπώδης είναι επιβεβλημένη, όχι για ψυχολογικούς μόνο λόγους αλλά και για χρηστικούς.Τι μένει ίδιο χωρίς αλλαγές τόσα χρόνια; Τώρα που υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός απ ότι παλιότερα ελπίζω να σταθμίσουν τις επιλογές τους και να πράξουν το σωστό που για μένα είναι ισορροπία, όχι να το κάνεις καρναβάλι αλλά να κάνει αλλαγές και κυρίως χρηστικές αλλαγές.

Όσο και να ευελπιστώ πάντως για αλλαγές κρατάω μικρό καλάθι, πολύ δύσκολα να αλλάξει κάτι σοβαρό η Apple γιατί ποντάρει πολλά στην σταθερότητα του κοινού της. Το 90% των χρηστών της δεν κάνουν jailbreak που σημαίνει ότι θέλουν το UI as is κι όχι με themes κτλ κι ας έχω άλλη άποψη. Το σωστό βέβαια είναι να έχει 3-4 themes που να μπορείς να αλλάζεις, ακόμα και κάτι παλιά ericcsson είχαν τέτοια ελευθερία..

Αναρτημένη εικόνα


#48   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/04/2013 - 15:50

Εγω θα γελαω αν βγει ενα γαματο ios 7 και κανει 5ε!

You'll Never Walk Alone


#49   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/04/2013 - 15:53

Εγω θα γελαω αν βγει ενα γαματο ios 7 και κανει 5ε!


Υπηρξε ενα ios upgrade που το πληρωσαμε. Δεν θυμαμαι πιο ηταν και δεν θυμαμαι αν ηταν για το iphone η για το ipod touch ... H apple ισχυριστηκε οτι για καθαρα τεχνικους (λογιστικους) λογους επρεπε να χρεωσει για το update ...Δεν ξαναγινε παντως.

#50   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/04/2013 - 16:01

Α, ενταξει δε θα ξαναγινει τοτε.

Κραξιμο-απο-χρεωση-ios.uptade ---->DONE

You'll Never Walk Alone


#51   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 30/04/2013 - 16:32

Είσαι αρκετά λάθος κατα τη γνώμη μου.

Ενα πολύ μεγαλο μέρος των jailbreakers δεν ενδιαφερόμαστε για τα φρου φρου του visual customizing/theming.

Ηχους (ringtones) αλλάζεις και χωρις jb.

Επίσης όπου και αν είμαι με νοιάζει να νιώθω εγω καλά με τη συσκευή μου και όχι να την κάνω καρναβάλι γιατί έχω πρόβλημα που έχει τα ίδια εικονίδια με του δίπλα.


Δεν είπα ότι είναι Ο ΜΟΝΟΣ, είπα ότι είναι ένας ("αν όχι ο κυριώτερος" ήταν ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ή πχ. την Azaleea, που ασχολούμαστε πολύ με το visual - και το έβαλα σε παρένθεση).
Καταλαβαίνετε την χρήση των σημείων στίξεως;
Είναι κουραστικό να ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ... ελληνικά, όπως κουράστηκα να 'στε (μερικοί)... "ελεύθεροι σκοπευτές" σε Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΩ, για να μου "την πείτε".

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 30/04/2013 - 16:34


#52   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/04/2013 - 16:37


Σημεία στιξεως είναι και τα "";
Είναι αρκετά κουραστικό να προσβαλεις επανειλημμένα.-
Να μην ξαναγίνει.

Αναρτημένη εικόνα


#53   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/04/2013 - 21:28

Δεν είπα ότι είναι Ο ΜΟΝΟΣ, είπα ότι είναι ένας ("αν όχι ο κυριώτερος" ήταν ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ή πχ. την Azaleea, που ασχολούμαστε πολύ με το visual - και το έβαλα σε παρένθεση).
Καταλαβαίνετε την χρήση των σημείων στίξεως;
Είναι κουραστικό να ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ... ελληνικά, όπως κουράστηκα να 'στε (μερικοί)... "ελεύθεροι σκοπευτές" σε Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΩ, για να μου "την πείτε".

Για εμένα εννοείς ότι σου την είπα σε ό,τι γράφεις?

Συγγνώμη αλλά μάλλον έχεις σύνδρομο καταδίωξης...

ΥΓ: κυριότερος. με ό όχι με ώ. ;)

#54   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2013 - 01:27

εμένα γιατι με ξενερώνει το flat design και το βρισκω εντελώς αποκρουστικό ψεύτικο παλιομοδίτικο δύσχρηστο σκοτωμένο σε χρώματα τυπου metro βλέπε windows phone pc κλπ? <_< εχεις ολοκληρο κινητο με σουπερ οθονη και χρώματα και προτιμάς το flat design σε εικονίδια σε σχεση με εντυπωσιακά ρεαλιστικά "ζουμερά" εικονίδια τύπου 3d?ελπιζω να μην γινει καρναβαλι και παιδικότατο playskool σε εικονίδια. -_-

#55   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/05/2013 - 01:36

Το κινητό έχει γίνει πολύ καλύτερο σε εμφάνιση με jailbreak και customization. Οπου το έχω δείξει μέχρι τώρα έχω αποσπάσει θετικά σχόλια.
Αλήθεια, δεν είχε ακουστεί ότι με την έλευση του ios7 υπάρχει πιθανότητα να καταργηθεί το jailbreak;

#56   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/05/2013 - 02:17

Ελάχιστα widgets είναι πραγματικά χρήσιμα. Θα μπορούσε να επιτρέπει στις εφαρμογές να έχουν στην notification bar κατ επιλογή του χρήστη.

Αυτό που λείπει απο το ios περισσότερο είναι τα shortcuts για γρήγορη πρόσβαση σε φακέλους η αρχεία.


#57   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/05/2013 - 02:23

Και γιατι θα πρεπει σχεδον παντα να βρισκονται τετοιες λυσεις μονο με jailbreak ;
iWidget Tapper

#58   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/05/2013 - 07:45

Και γιατι θα πρεπει σχεδον παντα να βρισκονται τετοιες λυσεις μονο με jailbreak ;
iWidget Tapper

Γιατί είναι κάτι που δεν ενδιαφέρει πολλούς μάλλον. Δεν ξέρω...

Γενικώς, πιστεύω οτι το σημείο αναφοράς του iPhone με μια λέξη είναι ένα: ΑΠΛΟΤΗΤΑ.

Ότι λοιπόν παρεκλίνει από αυτό, είναι υπερβολικό, τουλάχιστον σύμφωνα με την νοοτροπία της Apple, κάτι που ισχύει σε όλα της τα προιόντα.

Δεν είναι κακό να υπάρχουν επιλογές, αν όμως αυτές είναι εις βάρος της σταθερότητας του λογισμικού και καταντήσει να κομπλάρει σαν το Android, δεν θέλουμε.

#59   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/05/2013 - 08:18

Γιατί είναι κάτι που δεν ενδιαφέρει πολλούς μάλλον. Δεν ξέρω...

Γενικώς, πιστεύω οτι το σημείο αναφοράς του iPhone με μια λέξη είναι ένα: ΑΠΛΟΤΗΤΑ.

Ότι λοιπόν παρεκλίνει από αυτό, είναι υπερβολικό, τουλάχιστον σύμφωνα με την νοοτροπία της Apple, κάτι που ισχύει σε όλα της τα προιόντα.

Δεν είναι κακό να υπάρχουν επιλογές, αν όμως αυτές είναι εις βάρος της σταθερότητας του λογισμικού και καταντήσει να κομπλάρει σαν το Android, δεν θέλουμε.


Εγώ θα σταθώ μόνο στο τελευταίο σκέλος . Έχω 5 μήνες το android με την συσκευή Note2 και μόνο κόλλημα δεν κάνει. Του έχω μέσα τρεις φορές περισσότερα πράγματα από ότι είχα στο iPhone 5 και μόνο κολλήματα δεν κάνει.Εν αντιθέση στο μήλο πάντα είχα μικρά lag όταν το πίεζα .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#60   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/05/2013 - 09:08

Εγώ θα σταθώ μόνο στο τελευταίο σκέλος . Έχω 5 μήνες το android με την συσκευή Note2 και μόνο κόλλημα δεν κάνει. Του έχω μέσα τρεις φορές περισσότερα πράγματα από ότι είχα στο iPhone 5 και μόνο κολλήματα δεν κάνει.Εν αντιθέση στο μήλο πάντα είχα μικρά lag όταν το πίεζα .

Ίσως το ΝΟΤΕ 2 λόγω τερατώδους επεξεργαστή, να τα εκμηδενίζει τα lags.

Το Galaxy S3 πάντως που είχα, τα είχε σε καθημερινή βάση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες