Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iphone 5vs galaxy s4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1636 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/05/2013 - 07:36

Θα είχε πολύ πλάκα στο profile information μας να μπορούσαμε εκει που δηλώνουμε το τι κινητό έχουμε να υπήρχε ελεύθερο πεδίο να βάζαμε πλέον τι κινητό έχουμε έτσι απο περιέργεια για να βλέπαμε πόσοι πρώην iphonaκιδες έιμαστε σε Android :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/05/2013 - 07:52

ειχα 3g,3gs,4,4s και τωρα πηγα στο s4!Δεν ηθελα να παρω το 5 γιατι ηταν μια απο τα ιδια!το εχω μια εβδομαδα και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος,αλλα οταν πιανεις iphone καταλαβαινεις την ποιοτητα κατασκευης!εχει παρα πολλες δυνατοτητες το s4!

#33   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:01

Θα είχε πολύ πλάκα στο profile information μας να μπορούσαμε εκει που δηλώνουμε το τι κινητό έχουμε να υπήρχε ελεύθερο πεδίο να βάζαμε πλέον τι κινητό έχουμε έτσι απο περιέργεια για να βλέπαμε πόσοι πρώην iphonaκιδες έιμαστε σε Android :P

Παμε στοιχημα οτι θα εκπλαγεις ?? Δεν εχεις ιδεα ποσοι μουτζωσαν το Android για τα καλα και ειναι πλεον ευτυχισμενοι iphonακιδες ! To πρωιμο Android (2008-2011) εδιωξε πολυ περισσοτερους προς την Apple απο οσους το ωριμο Android (και, κακα τα ψεματα, η Samsung ) παιρνει τωρα απο την Apple . Πολυ, πολυ περισσοτερους !!

#34   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:02

Το πρόβλημα είναι ένα, και λέγεται ANDROID.

Αν η Samsung λάνσαρε καινούργιο λογισμικό, ΔΙΚΟ της, προσαρμοσμένο στις συσκευές της, τότε μάλιστα, να το αγοράσεις.

Αλλά με αυτή την αηδία που λίγο να τη φορτώσεις κολλάει λες και της έβαλες να κουβαλάει τούβλα στον έκτο χωρίς ασανσέρ, μόνο προβλήματα κερδίζουν, τίποτα άλλο.

#35 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:15

Kαλημέρες... Σήμερα, μετά από 5 χρόνια με iphone, περιμένω να παραλάβω ένα μαύρο htc one... όταν έδωσα το τελικό accept στη παραγγελία ένοιωσα πολύ παράξενα :/

#36   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:26

Kαλημέρες... Σήμερα, μετά από 5 χρόνια με iphone, περιμένω να παραλάβω ένα μαύρο htc one... όταν έδωσα το τελικό accept στη παραγγελία ένοιωσα πολύ παράξενα :/

Καλορίζικο φίλε! Εύχομαι να το ευχαριστηθείς! Πες μας εντυπώσεις!

#37   Pisoplata

Pisoplata

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Mikentag

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:28

Μετα απο ποσα χρονια μηλο εφυγα ειχα μερικη επαφη με το ANDROID .... μεγαλο μειωνεκτημα τις APPLE ειναι αυτο που ακουω τεντονεις τον αντιχειρα στο σ4 παιδια σα λεω οτι αυτο δεν το παθενεις. δεν ξαναγηρναω πια αντιο Apple..... R.I.P

#38 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:31

Καλορίζικο φίλε! Εύχομαι να το ευχαριστηθείς! Πες μας εντυπώσεις!

Το πήρε φίλος και το περιεργάστηκα. Μπορώ να πω πως είναι δυνατό και γρήγορο με υψηλή ανάληση οθόνης, μου άρεσε αρκετά σαν κατασκευή και το sence 5 interface της htc. Θα πω κι' άλλες εντυπώσεις ;) Αν πάλι μετανοιώσω... 5s 's comin' ...

#39   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:33

Kαλημέρες... Σήμερα, μετά από 5 χρόνια με iphone, περιμένω να παραλάβω ένα μαύρο htc one... όταν έδωσα το τελικό accept στη παραγγελία ένοιωσα πολύ παράξενα :/


Οχι ρε φιλε ... Πατησες το 'Accept' ?? Λιγο παραδιπλα ηταν το 'Cancel' ...

Περα απο την πλακα, η γενικη εντυπωση (χωρις να το εχω δει απο κοντα) ειναι οτι προκειται για μια πολυ ομορφη και καλοφτιαγμενη συσκευη με εξαιρετικη οθονη . Το Android ομως παραμενει ...

#40   Pisoplata

Pisoplata

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Mikentag

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:43

Οχι ρε φιλε ... Πατησες το 'Accept' ?? Λιγο παραδιπλα ηταν το 'Cancel' ...

Περα απο την πλακα, η γενικη εντυπωση (χωρις να το εχω δει απο κοντα) ειναι οτι προκειται για μια πολυ ομορφη και καλοφτιαγμενη συσκευη με εξαιρετικη οθονη . Το Android ομως παραμενει ...


To Εχω 2 βδομαδες περναω απο τορεντ μεχρι Youtube downloders οτι ιδους εφαρμογη γουσταρω εχω τιγκαρει το κινητο φουλ μνημη και RAM με κοστομ WIDGETS αλλο πληκρολογιο οποιο μου αρεσει το λιωνω πραγματικα και μπορω να σας πω οτι εχει σσχεδον διπλασια μπαταρια απο τι iPhone 5

Το κινιτο το πιανεις στα χερια σου και νομιζεισ οτι ειναι λιγο πιο μεγαλο απο το Iphone σε αισθηση παντα .( νομιζω οτι η APLLE αυτο που εκανε με την οθωνη ειναι σαν να ειπε σας εκπεδευω για μεγαλητερες οθονες) αν δηλαδη πηγενα απο 4σ σε gaalaxy s4 Μπορει και να αισθανομουν καπως...... οτι χρειαστειτε πειτε μου να σας πω

οθονη ??? 10+

#41 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:44

Οχι ρε φιλε ... Πατησες το 'Accept' ?? Λιγο παραδιπλα ηταν το 'Cancel' ...

Περα απο την πλακα, η γενικη εντυπωση (χωρις να το εχω δει απο κοντα) ειναι οτι προκειται για μια πολυ ομορφη και καλοφτιαγμενη συσκευη με εξαιρετικη οθονη . Το Android ομως παραμενει ...

Θα φανεί στη πράξη μετά από κανένα μήνα, θα πω εντυπώσεις... το πολύ πολύ να χρησιμοποιήσω iphone's launch icons :D τώρα ποθ μπήκε και στο android η Cydia :P

#42   Pisoplata

Pisoplata

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Mikentag

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:54

Θα φανεί στη πράξη μετά από κανένα μήνα, θα πω εντυπώσεις... το πολύ πολύ να χρησιμοποιήσω iphone's launch icons :D τώρα ποθ μπήκε και στο android η Cydia :P


Δεν χρειαζετε καν υπαρχει στο Play Market ;) ΟΛΑ ΑΥΤΑ χωρις ροοτ Jailbreak Και βλακιες..........

https://play.google....e=search_result

Τελευταία επεξεργασία από: Pisoplata, 24/05/2013 - 08:55


#43   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:00

εγω εκεινο που περιμενω για να αλλαξω το τεσσαρι μου ειναι το φημολογουμενο 5'' μηλοφωνο. τοσα λεφτα για ενα πλαστικο γκαλαξυ δεν τα δινω που αν πεσει κατω παπαλα. το 4ς μου εχει φαει σουπες και σουπες αφου το ονομαζω κνορ και δεν εχει παθει τιποτα. αρα και η ποιοτητα κατασκευης που στην απλ ειναι απαραμιλλη παιζει σημαντικοτατο ρολο.
δεν εχω μεινει ευχαριστημενως απο οσες αντροιντ συσκευες κατα καιρους δοκιμασα. και οπως λενε και οι φιλοι παραπανω δεν ειναι η σαμσουγνκ το θεμα αλλα το λειτουργικο.
αν τωρα εχει μπει το σιντια στο αντροιντ και εχει απλουστευσει τις διαδικασιες τις ακατανοητες με τα ρουτ και ολα αυτα τοτε ειναι ενα βημα μπροστα.
το ιδιο ηταν και στα γουιντοους φον και γι αυτο τσακιστηκαν. θυμαμαι οταν ειχα να διαλεξω μεταξυ 3τζιες και εισερ ιξ τεν δικαρτο με γουιν 6.1 μομπαιλ. προτιμησα το δευτερο. και για να περασω το ντεστινειτορ μου βγηκε η ψυχη. εκει ηταν η επανασταση της απλ. κανεις ο,τι θες απλα ευκολα και μονος σου. περαν των αλλων.

#44   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:11

δεν ξερω αν ειναι καπως ασχετο, αλλα το θεμα ακτινοβολια-sar δε θα πρεπει να το σκεφτομαστε; τα 2 τηλεφωνα εχουν τεραστια διαφορα!

#45   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:18

Όποιος προτείνει το iPhone 5 έναντι του S4 μάλλον δεν αναγνωρίζει την πραγματικότητα. Το S4 είναι αιώνες μπροστά. Για να βγάλει η Apple κινητό με παραπλήσια έστω χαρακτηριστικά θα περιμένουμε 2-3 χρόνια ακόμη...


ναι η καημενη η ασχετη η μιζερη η apple εδωσε το 5 με δυπηρηνο επεξεργαστη... ουυυυυυ ξεφτηλα!!!! ενω ο ανταγονησμος εχει 4πυρηνους! και λες να τα βαλω διπλα διπλα να δω τι γινετε... ΚΑΙ ωχ ωχ ωχ τελικα ο δυπηρηνος ανταποκρινετε χωρις lag σε σχεση με τον 4πυρηνο!!! με τον δυπηρηνο μπορεις να κανεις scroll τις επαφες χωρις μικροδικοπες στην κυληση!!!! μα τι εκαναν εκει στην apple? ΑΑΑΑ μαλλον εκανα σωστο optimise στο λειτουργικο με το hardware!!! μπραβο στα παιδια! φαντασου να βγαλουν και 4πυρηνο με τετοιο optimise..... κατοχος και του s3 το οποιο το πεταξα πρωτη μερα που περασα τις επαφες και στο scroll κωλαγε!! πρωτη μερα out of the box! κατσε εσυ και λεγε εχω 4πυρηνο και 8πυρηνο που τελικα σε κοροιδεψαν και δεν τον ειδες ποτε και πολλες λειτουργιες που μεχρι να τις χρησημοποιησεις αν δουλεψουν σου εχουν σπασει τα νευρα. και ασε εμας να τα λιγα φτωχα που εχουμε να τα κανουμε απιστευτα γρηγορα!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες