Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iphone 5vs galaxy s4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1636 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:27

Valsamis Win!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:29

κερδισα!!!!!! :D

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#48   Pisoplata

Pisoplata

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Mikentag

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:32

ναι η καημενη η ασχετη η μιζερη η apple εδωσε το 5 με δυπηρηνο επεξεργαστη... ουυυυυυ ξεφτηλα!!!! ενω ο ανταγονησμος εχει 4πυρηνους! και λες να τα βαλω διπλα διπλα να δω τι γινετε... ΚΑΙ ωχ ωχ ωχ τελικα ο δυπηρηνος ανταποκρινετε χωρις lag σε σχεση με τον 4πυρηνο!!! με τον δυπηρηνο μπορεις να κανεις scroll τις επαφες χωρις μικροδικοπες στην κυληση!!!! μα τι εκαναν εκει στην apple? ΑΑΑΑ μαλλον εκανα σωστο optimise στο λειτουργικο με το hardware!!! μπραβο στα παιδια! φαντασου να βγαλουν και 4πυρηνο με τετοιο optimise..... κατοχος και του s3 το οποιο το πεταξα πρωτη μερα που περασα τις επαφες και στο scroll κωλαγε!! πρωτη μερα out of the box! κατσε εσυ και λεγε εχω 4πυρηνο και 8πυρηνο που τελικα σε κοροιδεψαν και δεν τον ειδες ποτε και πολλες λειτουργιες που μεχρι να τις χρησημοποιησεις αν δουλεψουν σου εχουν σπασει τα νευρα. και ασε εμας να τα λιγα φτωχα που εχουμε να τα κανουμε απιστευτα γρηγορα!


Προφανος δεν εχεισ σ4 και Jelly bean 4.2.2 Οτι ειπες αστοχο τελειως ομως.....

Παρε νοκια δεν κολαει καθολου στις επαφες και ρολαρει καλυτερα απο το ios 6

Τελευταία επεξεργασία από: Pisoplata, 24/05/2013 - 09:34


#49   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:34

Προφανος δεν εχεισ σ4 και Jelly bean 4.2.2 Οτι ειπες αστοχο τελειως ομως.....

σαφως και δεν εχω εχω το σ3 και μου την εσπασε θα παω να παρω το σ4? το πηρε κολητος ομως και το ειδα ετσι νομιζεις τα λεω? και απο ολα τα review ολοι λενε εχει lag και σε οποιο καταστημα και αν πας και το πιασεις θα δεις πως ειναι! και μην πεις και εσυ ειναι demo συσκευες και δεν ειναι το ιδιο.....

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#50   Pisoplata

Pisoplata

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Mikentag

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:39

σαφως και δεν εχω εχω το σ3 και μου την εσπασε θα παω να παρω το σ4? το πηρε κολητος ομως και το ειδα ετσι νομιζεις τα λεω? και απο ολα τα review ολοι λενε εχει lag και σε οποιο καταστημα και αν πας και το πιασεις θα δεις πως ειναι! και μην πεις και εσυ ειναι demo συσκευες και δεν ειναι το ιδιο.....


Το δικο μου φουλ φορτωνομενο δεν κολαει πουθενα και σε ραμ..... τωρα τι να σου πω ολο μηλοφωνα ημουν ειχα σ2 καποτε το σ3 μαπα ειδα και εμαθα αλλα το Σ4 κανει την διαφορα σε πολλουσ τομεις και οποισ λεει ειναι πλαστικο κτλ ασ το πιασει και ασ μου πει αν ειναι πλαστικο,,, αρκετοι πιστευουν οτι ειναι σαν να πιανεις νοκια 3210 δεν ειναι ετσι ειναι πολυ καλυ κατασκευη.... και οταν λεμε ANDROID Μονο γαλαξια σ4 ολα τα αλλα ειναι για πεταμα.....

Apple Κουρασες πολυυυυυ

Τελευταία επεξεργασία από: Pisoplata, 24/05/2013 - 09:42


#51   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:44

ναι η καημενη η ασχετη η μιζερη η apple εδωσε το 5 με δυπηρηνο επεξεργαστη... ουυυυυυ ξεφτηλα!!!! ενω ο ανταγονησμος εχει 4πυρηνους! και λες να τα βαλω διπλα διπλα να δω τι γινετε... ΚΑΙ ωχ ωχ ωχ τελικα ο δυπηρηνος ανταποκρινετε χωρις lag σε σχεση με τον 4πυρηνο!!! με τον δυπηρηνο μπορεις να κανεις scroll τις επαφες χωρις μικροδικοπες στην κυληση!!!! μα τι εκαναν εκει στην apple? ΑΑΑΑ μαλλον εκανα σωστο optimise στο λειτουργικο με το hardware!!! μπραβο στα παιδια! φαντασου να βγαλουν και 4πυρηνο με τετοιο optimise..... κατοχος και του s3 το οποιο το πεταξα πρωτη μερα που περασα τις επαφες και στο scroll κωλαγε!! πρωτη μερα out of the box! κατσε εσυ και λεγε εχω 4πυρηνο και 8πυρηνο που τελικα σε κοροιδεψαν και δεν τον ειδες ποτε και πολλες λειτουργιες που μεχρι να τις χρησημοποιησεις αν δουλεψουν σου εχουν σπασει τα νευρα. και ασε εμας να τα λιγα φτωχα που εχουμε να τα κανουμε απιστευτα γρηγορα!

Σωστός.

Ακόμα και στο ξεκλείδωμα κολλούσε το S3 πολλές φορές. Για να μη μιλήσω για βαριά παιχνίδια, εφαρμογές επεξεργασίας φωτογραφίας και βίντεο και τα σχετικά.

Σ' αυτές, αν τελείωνες τη δουλειά σου πριν σε πετάξει εκτός ήσουν πολύ τυχερός.

Γενικά, το android είναι μια τεράστια απάτη, με εξαίρεση ΜΟΝΟ τα Google Nexus, τα οποία ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά στο συγκεκριμένο λειτουργικό

#52   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:45

πριν λεγατε android = s3 τωρα λες το s3-s2 για πεταμα και το s4 the best! τουχρονου θα λες s4 για πεταμα και s5 the best? :) πρεπει επιτελους να γινει ενα optimise σε software - hardware στο android, ας εχει καποιες hardware προδιαγραφες για να μπει και οχι να τρεχει σε οτι τηλεφωνο και αν ειναι με οτι hardware και να εχει! απλα το οτι το s4 ειναι μακραν καλυτερο απο το i5 ειναι λαθος! σαφως και η apple θελει αλαγες γιατι πολυ κοσμο κουρασε με τα ιδια και τα ιδια αλλα σε θεμα smoothness και αψογης λειτουργιας δεν παιζετε με τιποτα! και στην τελικη αυτο ειναι που μενει, στην αρχη οταν περνεις ενα τηλεφωνο τους πρωτους 2 μηνες το σκαλιζεις το κανεις το ρανεις μετα ομως βαριεσαι και αυτο που μενει πως λειτουργει σαν τηλεφωνο και εργαλειο μεχρι να το αλαξεις! εκει ειναι που το iphone σε βγαζει ασπροπροσοπο

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#53   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:46

με εξαίρεση ΜΟΝΟ τα Google Nexus, τα οποία ανταποκρίνονται πάρα πολύ καλά στο συγκεκριμένο λειτουργικό

αυτο λεω η google εχει κανει optimise το nexus με το android και γιαυτο ειναι καλο το αποτελεσμα!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#54   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:04

Αν και η συζήτηση έχει γίνει πολλές φορές, διαφωνώ ελαφρώς.

Δεν θεωρώ ότι το iOS κρατάει πίσω το iPhone. Απλά θα μπορούσε να το έχει πάει ακόμα πιο μπροστά από ότι το πήγε τα τελευταία χρόνια.

Ναι, όλοι ζητάμε κάποια utilities επιπλέον στο iOS, αλλά ο πηρύνας του πράγματος είναι μια χαρά ως έχει θεωρώ και είναι αναπόσπαστο κλειδί της μεγάλης επιτυχίας όλης της iOS γκάμας προϊόντων.


Ξερεις ποιο ειναι το θεμα;
Οτι το ios δεν χει παει καθολου μπροστα. Εχει μεινει στο 2008...
Πραγματα δεδομενα σε οποιαδηποτε αλλη smartphone πλατφορμα, στο ios τα βλεπεις μονο με jailbreak και αν τα δεις.

Δωσε σε καποιον που δεν εχει παρει ποτε iphone, και ειχε παντα android, το 5 να παιξει.
Θα αισθανθει πνιγμενος, κλειδωμενος απο παντου, 5 φορες τη μερα θα αναρωτηθει γιατι εδωσα ενα μισθο και δεν μπορω να κανω κατι που εκανα στο android το 2010;


ναι η καημενη η ασχετη η μιζερη η apple εδωσε το 5 με δυπηρηνο επεξεργαστη... ουυυυυυ ξεφτηλα!!!! ενω ο ανταγονησμος εχει 4πυρηνους! και λες να τα βαλω διπλα διπλα να δω τι γινετε... ΚΑΙ ωχ ωχ ωχ τελικα ο δυπηρηνος ανταποκρινετε χωρις lag σε σχεση με τον 4πυρηνο!!! με τον δυπηρηνο μπορεις να κανεις scroll τις επαφες χωρις μικροδικοπες στην κυληση!!!! μα τι εκαναν εκει στην apple? ΑΑΑΑ μαλλον εκανα σωστο optimise στο λειτουργικο με το hardware!!! μπραβο στα παιδια! φαντασου να βγαλουν και 4πυρηνο με τετοιο optimise..... κατοχος και του s3 το οποιο το πεταξα πρωτη μερα που περασα τις επαφες και στο scroll κωλαγε!! πρωτη μερα out of the box! κατσε εσυ και λεγε εχω 4πυρηνο και 8πυρηνο που τελικα σε κοροιδεψαν και δεν τον ειδες ποτε και πολλες λειτουργιες που μεχρι να τις χρησημοποιησεις αν δουλεψουν σου εχουν σπασει τα νευρα. και ασε εμας να τα λιγα φτωχα που εχουμε να τα κανουμε απιστευτα γρηγορα!


Με το να εισαι κολημενος φιλε μου, δεν κερδιζεις τιποτα.

Στο android εχεις επιλογες για τα παντα ολα, out of the box μπορει να μην ειναι τοσο smooth οσο το ios, αλλα εχεις, κυριολεκτικα, εφαρμογες για τα παντα!
Θελεις γρηγορο, θελεις fancy, θελεις κατι in the middle? Υπαρχουν επιλογες για τα παντα στο store.

#55   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:09

Ξερεις ποιο ειναι το θεμα;
Οτι το ios δεν χει παει καθολου μπροστα. Εχει μεινει στο 2008...
Πραγματα δεδομενα σε οποιαδηποτε αλλη smartphone πλατφορμα, στο ios τα βλεπεις μονο με jailbreak και αν τα δεις.

Δωσε σε καποιον που δεν εχει παρει ποτε iphone, και ειχε παντα android, το 5 να παιξει.
Θα αισθανθει πνιγμενος, κλειδωμενος απο παντου, 5 φορες τη μερα θα αναρωτηθει γιατι εδωσα ενα μισθο και δεν μπορω να κανω κατι που εκανα στο android το 2010;




Με το να εισαι κολημενος φιλε μου, δεν κερδιζεις τιποτα.

Στο android εχεις επιλογες για τα παντα ολα, out of the box μπορει να μην ειναι τοσο smooth οσο το ios, αλλα εχεις, κυριολεκτικα, εφαρμογες για τα παντα!
Θελεις γρηγορο, θελεις fancy, θελεις κατι in the middle? Υπαρχουν επιλογες για τα παντα στο store.


πρωτα απο ολα δν ειμαι κολημενος μιας και εχω και wp (8s mozart radar) android s3 apple i5 και ειναι και το πρωτο μου iphone αρα δεν με λες κολημενο...
δηλαδη το android market εχει εφαρμογες για τα παντα και το apple market δεν εχει??? προφανος δεν εχεις δει το apple store! και ουτε τις εφαρμογες που ειναι πολλες φορες καλυτερα γραμμενες σε ios απο οτι σε android.

λες out of the box μπορει να μην ειναι smooth .... μολις εχασες δηδλαδη θες να μου πεις οτι πρεπει να το πειραξεις για να ειναι smooth... και μετα κραζετε το iphone που θελει jb για να κανει πραγματα.

θα σου προτεινα να δεις το apple store να συγκρινεις τις ιδιες εφαρμογες πως τρεχουν να δεις αν εχει σκουπιδια μεσα οπως το android store και μετα πες μου αν εχει εφαρμογες για τα παντα

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#56   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:11

εμενα θα μου δωσει μια εξηγηση γιατι οσοι φυγατε απο την απλ την καταριεστε και την αναθεματιζετε αλλα ολο εδω τριγυρνατε σχολιαζοντας? θελω να πω οτι δεν σας κανει αλλα ολο εδω ειστε να λετε τι καλο το αντροιντ τι καλο τι καλο ε αφου ειναι τοσο καλο μην ασχολειστε με μας τους αιφονιαρηδες. στα αντιστοιχα φορουμ και ας μας κραζετε οσο θελετε.

#57   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:14

εμενα θα μου δωσει μια εξηγηση γιατι οσοι φυγατε απο την απλ την καταριεστε και την αναθεματιζετε αλλα ολο εδω τριγυρνατε σχολιαζοντας? θελω να πω οτι δεν σας κανει αλλα ολο εδω ειστε να λετε τι καλο το αντροιντ τι καλο τι καλο ε αφου ειναι τοσο καλο μην ασχολειστε με μας τους αιφονιαρηδες. στα αντιστοιχα φορουμ και ας μας κραζετε οσο θελετε.

οταν αγοραζεις android ΠΡΕΠΕΙ να δικαιολογησεις την αγορα σου σε ολα τα forum

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#58   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:16

οταν αγοραζεις android ΠΡΕΠΕΙ να δικαιολογησεις την αγορα σου σε ολα τα forum

μωρε μπραβο τους και χαλαλι τους και παντα καλες ειδησεις και κυριως απο τον οπαπ καθημερινα. αλλα γιατι μου τα πρηζουν εδω συνεχως? μπηκα εγω (οχι προσωπικα αλλα κατα συρροην ολοι οι πρωην αιφονιστες και νυν γκουγκλιαρηδες) να σχολιαζουμε στο αντιστοιχο φορουμ? αντε στο καλο και να μας γραφετε. ελεος δηλαδη

#59   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:17

πρωτα απο ολα δν ειμαι κολημενος μιας και εχω και wp (8s mozart radar) android s3 apple i5 και ειναι και το πρωτο μου iphone αρα δεν με λες κολημενο...
δηλαδη το android market εχει εφαρμογες για τα παντα και το apple market δεν εχει :huh: προφανος δεν εχεις δει το apple store! και ουτε τις εφαρμογες που ειναι πολλες φορες καλυτερα γραμμενες σε ios απο οτι σε android.


Επειδη δεν ξερω, για πες μου, εχεις εφαρμογες για διαχειρηση επαφων; Για κλησεις; Για πληκτρολογιο; Για sms? Launchers? Lock screens?

λες out of the box μπορει να μην ειναι smooth .... μολις εχασες δηδλαδη θες να μου πεις οτι πρεπει να το πειραξεις για να ειναι smooth... και μετα κραζετε το iphone που θελει jb για να κανει πραγματα.


Nαι κοιτα, να βαλεις αλλες απο τις μαμισιες εφαρμογες, δεν εχει καμια σχεση με JB, εχει;
Να κανεις disable αχρηστες υπηρεσιες και εφαρμογες, δεν εχει σχεση με JB, εχει;


θα σου προτεινα να δεις το apple store να συγκρινεις τις ιδιες εφαρμογες πως τρεχουν να δεις αν εχει σκουπιδια μεσα οπως το android store και μετα πες μου αν εχει εφαρμογες για τα παντα


Εθεσα την ερωτηση μου για εφαρμογες πιο πανω και περιμενω να μου δωσεις 5-6 παραδειφματα για καθε ειδος. :)

#60   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:19

μωρε μπραβο τους και χαλαλι τους και παντα καλες ειδησεις και κυριως απο τον οπαπ καθημερινα. αλλα γιατι μου τα πρηζουν εδω συνεχως? μπηκα εγω (οχι προσωπικα αλλα κατα συρροην ολοι οι πρωην αιφονιστες και νυν γκουγκλιαρηδες) να σχολιαζουμε στο αντιστοιχο φορουμ? αντε στο καλο και να μας γραφετε. ελεος δηλαδη


Εγω προσωπικα ειμαι πρωην android και νυν Iphone user.

Το να συζητας γι τα πελονεκτηματα/μειονεκτηματα της καθε πλατφορμας, εσυ το θεωρεις πρηξιμο; Γιατι τοτε μπηκες στον κοπο να διαβασεις και να σχολιασεις σε android vs iphone νημα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)