Μετάβαση στο περιεχόμενο


- - - - -

Ποτό στο keyboard από Μacbook! Help :(


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/06/2013 - 22:44

Κοιτα τις επιλογες που σου λενε τα παιδια συν και αυτες που εσυ βρηκες...και αποφασισε για την καλυτερη...!! Το μαγαζι στην Αγιου Δημητριου το γνωριζω και εγω...ειναι λιγο παρακατω απο την εκκλησια (Αγ.Δημητριος) απο το αριστερο σου χερι πηγαινοντας πρως τα πανεπιστημια...εφοσων εισαι εκτως εγγυησης πας και σε αυτους , αν ησουν εντως εγγυησης τοτε μονο στο Γκολντεν-αι στην Τσιμισκη !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 06/06/2013 - 22:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 07/06/2013 - 08:17

Kαλημερα παιδια! Nice!!! Θα πάω και από εκεί μια βόλτα ;) Exθες πηγα στο tolaptop.gr . O τυπος συνδεσε το macbook με ενα μηχανημα με οθόνες και μου ειπε πως είναι σιγουρος οτι η μητρικη δεν εχει απολυτος κανενα προβλημα αλλα θα χρειαστει καθαρισμο για να μην οξυδωθει αργοτερα. Μου ειππε επισης οτι δεν ειναι σιγουρος ο καθαρισμος του πληκτρολογιου και γι'αυτο καλυτερα να βαλουμε νεο το οποιο και ολα τα υπολοιπα μαζι οπως περαστηκα και εκτενης καθαρισμος του μηχανηματος θα κοστισουν μαξιμουμ 80ευρω... θα με παρει για το ακριβες κοστος σε κανενα 2ωρο. θα κανω update μολις μαθω.

#33   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/06/2013 - 08:30

Καλύτερο νέο πληκτρολόγιο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

#34   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 07/06/2013 - 17:29

Αν το διορθωσεις σε τοσο χαμηλη τιμη 80 ευρω κτλ...τοτε φιλε ουτε στον παπα μην πεις τιποτα...μακαρι ολα να πανε σουπερ τελεια !!

#35 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 10/06/2013 - 10:10

Kαλημερα παιδια και καλη εβδομαδα! Τελικα επισκευθηκα το milaraki.com και πραγματικα οι τεχνικοι καναν αξιολογη δουλεια!! Ειχανε νεο πληκτρολογιο, το τοποθετησαν με οχι πολυ μεγαλο κοστος και με ενημερωναν συνεχως για την πορεια της εξελιξης! Σαββατο παρελαβα το μηχαμηνα, εκανα φορματ και ολα ηταν τελεια. Κυριακη πρωι για κακη μου τυχη ηρθε και παλι το προβλημα. Βραχηκυκλομενο SHIFT ( ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ KEYBOARD!) και μπουταρει με safe boot! Aυτο ρεπαιδια ξερετε που στο διαολο μπορει να οφειλεται???? ?? ? Η ψυχολογια μου εχει γινει ασανσερ ρε γμτ!!!!!

#36   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2013 - 10:14

Για την μητρική τι σου είπανε?
Once You Go Mac You Never Go Back

#37 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 10/06/2013 - 10:19

Καημερα Jimmako, τη μητρικη την καθαρισανε 2 ή 3 φορες και απο συμπερασμα τους, δεν πρεπει να ειχε παρει ποτο γιατι και οι αισθητηρες υγρασιας ηταν ολολευκοι!! Αυτο το θεμα μηπως ειναι λογισμικου?? Εκανα pram και smc reset αλλα και παλι τιποτε :(

#38   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2013 - 10:24

Καημερα Jimmako, τη μητρικη την καθαρισανε 2 ή 3 φορες και απο συμπερασμα τους, δεν πρεπει να ειχε παρει ποτο γιατι και οι αισθητηρες υγρασιας ηταν ολολευκοι!! Αυτο το θεμα μηπως ειναι λογισμικου?? Εκανα pram και smc reset αλλα και παλι τιποτε :(


Όχι για να σου κολλάει το shift κάτι δεν πάει καλά μεταξύ της σύνδεσης του πληκτρολογίου και της μητρικής.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις πάλι μαζί τους να τα το τεστάρουν πριν στο δώσουν καμία ημέρα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#39 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 14/06/2013 - 10:36

Kαλημερα παιδια. Τελικα το macbook για το οποιο εγεινε η κουβεντα χρειαζεται νεα μητρικη ή εστω μεταχειρησμενη με κοστος περιπου 400€ :-( Είμαι διατεθημενος να αγορασω καινουριο αλλα και αυτο τι να το κανω... να το δωσω κανενα 500άρικο ?? ποια η γνωμη σας ??

#40   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/06/2013 - 10:52

Kαλημερα παιδια. Τελικα το macbook για το οποιο εγεινε η κουβεντα χρειαζεται νεα μητρικη ή εστω μεταχειρησμενη με κοστος περιπου 400€ :-( Είμαι διατεθημενος να αγορασω καινουριο αλλα και αυτο τι να το κανω... να το δωσω κανενα 500άρικο ?? ποια η γνωμη σας ??


Κρίμα :( Αν βρεις να το δώσεις για ανταλλακτικά φυσικά και να το δώσεις.
Once You Go Mac You Never Go Back

#41   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 14/06/2013 - 13:44

Kαλημερα παιδια. Τελικα το macbook για το οποιο εγεινε η κουβεντα χρειαζεται νεα μητρικη ή εστω μεταχειρησμενη με κοστος περιπου 400€ :-( Είμαι διατεθημενος να αγορασω καινουριο αλλα και αυτο τι να το κανω... να το δωσω κανενα 500άρικο ?? ποια η γνωμη σας ??

Ανταλακτικα οπως σου ειπε ο Δημητρης...θα το παρουν αγαπητε...και μετα συμπληρωσε την διαφορα !! Κριμα...μπηκες σε περιτα εξοδα...εγω θα τον κρεμαγα τον μπαρμαν , ειμαι και νευρικος και θολωνω ευκολα , δεν θα ζουσε χαχαχα... :P !!

#42 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 14/06/2013 - 13:53

Aσ'τα να πανε..... ξερετε κανεναν, πχ τεχνικο , καταστημα, εδω Ελλαδα που να αγοραζουν faulty μηχανηματα για να μη μπλεκω με ebay ρε παιδια?? εβαλα και αγγελια δινοντας το 500 και λεγοντας οτι θελει εστω μια μεταχειρησμενη μητρηκη , αφου πλεον εντοπιστηκε ο usb controller που ειναι κολλημενος.

#43   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 14/06/2013 - 14:18

Γιατι δεν ρωτας στο Μηλαρακι να σου πουνε αυτοι που να το δωσεις για ανταλλακτικα.....ισως να χρειαζονται οι ιδιοι η καποιοι συνεργατες κτλ κτλ...??

#44   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/06/2013 - 14:51

Πάντως μια λύση λόγω ότι και οι καιροί δεν είναι για να πετάμε χρήματα, είναι να το δουλέψεις σαν σταθερό, να πάρεις δηλαδή εξωτερικό keyboard και να στο συνδέσεις σε οθόνη.

Αν και τώρα θυμήθηκα ότι είσαι DJ και το χρειάζεσαι στο μαγαζί :/

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 14/06/2013 - 14:51

Once You Go Mac You Never Go Back

#45   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/06/2013 - 15:32

το λαπτοπ με εξωτερικο πληκτρολογιο παιζει κανονικα? γιατι τοτε υπαρχουν μικρα πληκτρολογια μπορεις να το βαλεις να κανεις την δουλεια σου κανονικα και σαν dj. απλα θα βγαλεις το βισμα του on board keyboard και θα εχεις απο πανω απο τα κουμπια ακουμπισμενο το usb.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες